VGA Card switch

poruka: 8
|
čitano: 1.930
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
VGA Card switch

Pozz, naime imam jedan problem. MBO je ASUS M4A89GTD PRO/USB3 i s njom od prodavača nisam dobio nevedeni switch u naslovu. Zbog njega mi svako malo prilikom paljenja iskoči NO VIDEO INPUT. Pretražio sam cijeli njuškalo i nisam ga bašao? Ima li netko možda koji višak? LP

LoL: CRORenato NFSW: Remzi1996 WoT: CRO_Thunder
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.12.2013 1:54 (Remzi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: VGA Card switch

Mislim da tebe muči nešto drugo, a ne nedostak VGA switch carda.

Koliko vidim po manualu za tu ploču (stranica 2-20), sve uredno radi i bez te kartice.

Jedino što u tom slučaju oba PCIe x16 utora rade na x8 brzini.

 

Dok sam pisao, sjetio sam se, pošto ti matična dolazi s integriranom grafikom, a ako nisi ništa dirao u BIOSu, po defaultu je vjerojatno podešena da najprije inicijalizira integrušu.

Stoga vjerojatno dolazi do toga da ti matična baci video na integrušu, a ti si prikopčao monitor na GTX275 i monitor ne dobije video signal.

Odi o BIOS pod: Advanced -> Chipset -> Primary Video Controller i tamo podesi da ti najprije inicijalizira grafičku u PCIe utoru.

 

P.S. Vidim da si isto napisao i pod "moj PC", pa nije tipfeler, naziv tvoje ploče je: M4A89GTD PRO/USB3.

12 godina
offline
VGA Card switch

Koje od navedenog na slici?

LoL: CRORenato NFSW: Remzi1996 WoT: CRO_Thunder
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: VGA Card switch

GFX0 = GPU in PPCIEX16_1 Slot
GPP = GPU in PPCIEX16_2 Slot
IGFX = Integrated ATI Radeon HD 4250 GPU
PCI = GPU in a PCI Slot

 

Znači ako ti je grafika u gornjem utoru stavišGFX0 na prvom mjestu, ako ti je kartica u drugom utoru staviš najprije GPP.

 

P.S. Ako uopće ne koristiš integriranu grafičku, u tom dijelu BIOSa možeš ju posve disejblat.

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.12.2013 23:00 (vzeman).
12 godina
offline
VGA Card switch

Sada mbo radi dobro. Mogu li u drugi slot staviti neispravnu grafu tako da mbo registrira nešto u drugom slotu pa da mi grafa tadi na X16?

LoL: CRORenato NFSW: Remzi1996 WoT: CRO_Thunder
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: VGA Card switch
Remzi kaže...

Sada mbo radi dobro. Mogu li u drugi slot staviti neispravnu grafu tako da mbo registrira nešto u drugom slotu pa da mi grafa tadi na X16?

itko?

LoL: CRORenato NFSW: Remzi1996 WoT: CRO_Thunder
11 godina
offline
VGA Card switch

Ako u drugi slot staviš grafičku, onda će ti oba slota raditi kao x8, ne vjerujem da se išta mijenja ukoliko se radi o neispravnoj grafičkoj.

Ta pločica koju Asus daje uz grafičku ima na neki način spojene pinove da služi kao terminator slota i sumnjam da ju je jednostavno replicirati.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
VGA Card switch

Pošto već imam temu u vezi ove matične, da pitam za zvuk. Naime na staroj mbo sam si mogao one odozada ulaze za jack sam podešavati, na ovoj se ne mjenjaju, pa ne mogu ima zvučnike i sluške. Jel imam kakav fix za to?

LoL: CRORenato NFSW: Remzi1996 WoT: CRO_Thunder
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice