Zašto ljudi ne kupuju Xeon?

poruka: 79
|
čitano: 20.812
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
odjavljen
offline
Zašto ljudi ne kupuju Xeon?

Kao što i naslov kaže, zašto? Xeon E3-1230V2 je zapravo i7 3770 bez iGPU i malo manjim clockovima.

Koliko znam Xeoni su namjenjeni dugom i tihom te niskoenergetskom radu i pouzdaniji su od običnog proca. 

A znatno su jeftiniji od i7, za primjer gore navedeni Xeon je ~500kn jeftiniji od i7 3770, a za tih dodatnih 500kn se može dobiti 8GB RAMa.

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.12.2013 17:40 (Deawood).
 
14 1 hvala 4
10 godina
neaktivan
offline
Re: Zašto ljudi ne kupuju Xeon?
Deawood kaže...

Kao što i naslov kaže, zašto? Xeon E3-1230V2 je zapravo i7 3770 bez iGPU i malo manjim clockovima.

Koliko znam Xeoni su namjenjeni dugom i tihom te niskoenergetskom radu i pouzdaniji su od običnog proca. 

A znatno su jeftiniji od i7, za primjer gore navedeni Xeon je ~500kn jeftiniji od i7 3770, a za tih dodatnih 500kn se može dobiti 8GB RAMa.

on baš i nije namijenjen ''gamerima'',xeoni su napravljeni ili za servere ili za workstatione...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Zašto ljudi ne kupuju Xeon?

Pa ako je jednak kao i7 3770, ne vidim zašto gamerima isto ne bi poslužio. Jel se može clockat? Ako i5 zatrubi ubuduće, a i7 bude skup možda Xeona uzmem. Vaj not.

Blago budalama.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Zašto ljudi ne kupuju Xeon?
buljo781 kaže...

Pa ako je jednak kao i7 3770, ne vidim zašto gamerima isto ne bi poslužio. Jel se može clockat? Ako i5 zatrubi ubuduće, a i7 bude skup možda Xeona uzmem. Vaj not.

ne

14 godina
neaktivan
offline
Re: Zašto ljudi ne kupuju Xeon?
kivic15 kaže...

on baš i nije namijenjen ''gamerima'',xeoni su napravljeni ili za servere ili za workstatione...

"Gamerski" (što god to značilo) ili negamerski procesor, nema veze. Igre će raditi na njemu sasvim ok. Riječ je o prilično moćnom procesoru.

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Zašto ljudi ne kupuju Xeon?
kivic15 kaže...
Deawood kaže...

 

on baš i nije namijenjen ''gamerima'',xeoni su napravljeni ili za servere ili za workstatione...

 

Pa mene osobno nije briga dali je procesor namjenjeni za servere/workstatione ako su performanse mrvicu slabije/identične 500kn skupljem procesoru.

 

Prednosti i mane Xeona nad i7, konkretno Xeon E3-1230V2 zato jer ima jako puno Xeona i neki imaju iGPU, skuplji su...

+Cijena, pouzdanost, niža temperatura i potrošnja

-Nema iGPU, nema otključani multiplier (a.k.a i7 *770K)

13 godina
offline
Zašto ljudi ne kupuju Xeon?

- Intel Xeon je odličan procesor, ali ljudi ga gledaju pretežito kao procesor za radne stanice.

 

- Radne stanice na poslu (bivšem) su bile opremljene tim procesorima, na matičnoj ploči su se nalazila po dva takva procesora, namjena je bila 3D konsturiranje u programima Catia V5, ProE, SolidWorks, analiza i proračun naprezanja (metoda konačnih elemenata), deformacija, CNC programiranje i sl.

 

- Ti procesori su se dokazali u takvim zahtjevnim radnjama, ne vidim razlog zašto ne bi bili dobri i za igranje.

 

- Ploča za tako nešto:

 

http://www.bit-tech.net/hardware/motherboards/2010/01/27/evga-w555-dual-xeon-motherboard/1

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.12.2013 10:48 (Valentin17).
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Zašto ljudi ne kupuju Xeon?

zato sto je svaki noviji i5 - i7 brzi (+ OC sto imas mogucnost) nego stariji modeli Xeona, a novi modeli Xeona tj iste generacije kao i5 -7 ako gledas su nekoliko puta skuplji.

 

Primjer Xeon e5-2687w kosta oko 1850 EUR, 8 corova / 16 thread. 3.4Ghz, nema OC

i7 3930K kosta oko 500 EUR, 6 corova / 12 thread, takodje 3.4 ali otkljucan za OC

 

Druga stvar Xeon ti vrijedi ako ces stavljati dva na plocu u tomslucaju nemas durgog izbora.

Sama brzina izmedju jednog Xeona i jednog novijeg i jaceg i7 nije virjedna razlike u cijeni.

 

A Xeon stariji model koji kosta isto ili manje nego neki i7 noviji model je i po 20% sporiji tako da....

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=32977
Moj PC  
0 4 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Zašto ljudi ne kupuju Xeon?

Kod xeona je na prvom mjestu pouzdanost u 24/7 radu,dok im brzina nije toliko bitna....

Moj PC  
0 1 hvala 1
13 godina
offline
Re: Zašto ljudi ne kupuju Xeon?
mirkoj kaže...
Druga stvar Xeon ti vrijedi ako ces stavljati dva na plocu u tomslucaju nemas durgog izbora.

- Potpis.{#}

12 godina
odjavljen
offline
Re: Zašto ljudi ne kupuju Xeon?
mirkoj kaže...

zato sto je svaki noviji i5 - i7 brzi (+ OC sto imas mogucnost) nego stariji modeli Xeona, a novi modeli Xeona tj iste generacije kao i5 -7 ako gledas su nekoliko puta skuplji.

 

Primjer Xeon e5-2687w kosta oko 1850 EUR, 8 corova / 16 thread. 3.4Ghz, nema OC

i7 3930K kosta oko 500 EUR, 6 corova / 12 thread, takodje 3.4 ali otkljucan za OC

 

Druga stvar Xeon ti vrijedi ako ces stavljati dva na plocu u tomslucaju nemas durgog izbora.

Sama brzina izmedju jednog Xeona i jednog novijeg i jaceg i7 nije virjedna razlike u cijeni.

 

A Xeon stariji model koji kosta isto ili manje nego neki i7 noviji model je i po 20% sporiji tako da....

 

Pogledaj Xeon koji sam ja linkao pa onda komentiraj, tnx.

16 godina
offline
Re: Zašto ljudi ne kupuju Xeon?

evo za vlasnike starijih platformi (lga775)..

stavljanje 771 xeona na 775 matičnu.. produlji se vijek platforme za relativno malo novaca (u odnosu na jače c2q proceve)

 

http://www.delidded.com/lga-771-to-775-adapter/

 

http://www.overclock.net/t/1431723/mod-lga775-support-for-lga771-xeon-cpus

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
offline
Zašto ljudi ne kupuju Xeon?

http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Xeon+E3-1230+V2+%40+3.30GHz

 

jedva je malo iznad 2600k, a ta razlika se preskoci overklokom. 

 

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=32977
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Zašto ljudi ne kupuju Xeon?

Ja sam si nabavio dva s2011 Xeona za 1600 kn sa carinskim davanjima. Znači, 800 kn po procesoru koji ima performanse usporedive sa i5 quadovima. Procesori se ne griju, imam sve blagodati bolje platforme a nadam se da ću si nabaviti i dual socket ploču. :)

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Zašto ljudi ne kupuju Xeon?

Sve je to fino na papiru ali velika većina matičnih ploča ne podržava Xeon procesore iako su performansama isti ili jednaki i7 procesorima. Druga stvar, Xeoni se ne klokaju i to je razlog zbog kojeg ja osobno ga ne bi uzeo. Šta će mi igračka ako se ne mogu sa njom igrati?! Ja sam imao priliku da na svom računalu vrtimizmeđu 5 i 8 virtualnih mašina i OS se sa vremena na vrijeme rušio sa BSOD. Malo sam istražio uzrok i došao do zaključka da so BSOD.a ne bi došlo da sam imao Xeon a ne i7. E tu je ključna razlika. Xeon je veoma izdržljiv ali zbog relativno niskog radnog takta i nije baš za igranje igrica za koje znamo da vole visoke frekvencije procesora. Naravno, ne znači da se na Xeon procesorima ne može igrati. Opet, tu je i cijena. Zašto uzeti Xeon koji košta 1500$ kad se može uzeto i5 ili i7 procesori koji su 3 puta jeftiniji?

Moj PC  
1 6 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Zašto ljudi ne kupuju Xeon?

Pa dobro jel itko pročitao prvi post???

 

Nvm. Jedini problem je što se Xeoni baš i ne daju clockati.

 

Ja nebi imao ništa protiv kakve Skulltrail ploče i 2 Xeona na njoj...

http://nighthawk-software.blogspot.com/
13 godina
offline
Zašto ljudi ne kupuju Xeon?

pa ne kupuju ga zato jer ga kod nas nema, a debela večina kupuje komponente kod nas. a i za tu cijenu već ide 4670k sa mogućnošću overclocka

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zašto ljudi ne kupuju Xeon?
ja sebi mabavljam neki 771 xeon za svoju 775 plocu.. trenutno je gore e8200 a sa ovime cu dobiti jeftini quad u rangu q9650 i jos se da klokati. uglavnom po netu gledam rezultate i ljudi sa 771 xeonom mogu dobit rezultate usporedive sa prvim i7 serijama.. no meni je dovoljan i stock. jedino mozda nabavim 775 plocu sa dd3 podrskom + 8gb rama.. i vise nego dobro za mrtvu platformu. informacije radi, 771 xeoni se nadju vec za 25$ ..
Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Zašto ljudi ne kupuju Xeon?
mirkoj kaže...

http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Xeon+E3-1230+V2+%40+3.30GHz

 

jedva je malo iznad 2600k, a ta razlika se preskoci overklokom. 

 

 

Gaming performanse me zanimaju, a ne nekakvi benchmarkić, a i 2600K je skuplji od gore navedenog Xeona.

Sum_of_all_fears kaže...

 

 

Nvm. Jedini problem je što se Xeoni baš i ne daju clockati.

 

 

Ah, pa neda se ni i7 4770 niti i7 3770.

zuper kaže...

pa ne kupuju ga zato jer ga kod nas nema, a debela večina kupuje komponente kod nas. a i za tu cijenu već ide 4670k sa mogućnošću overclocka

 

Ima kod nas (jako jako mali asortiman, ali ga ima Futura).

A gledaj, što ako netko ne želi clockati i za matičnu sa mogućnošću clockanja treba dodatno platiti, a gore navedeni Xeon i neki B75/H77 matična (moja matična podržava tog Xeona) su zakon za bilo kakvo igranje.

A i i5 nema HT...

13 godina
offline
Zašto ljudi ne kupuju Xeon?

ti u futuri su bez HT, dakle kao i5. I to skuplji

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Zašto ljudi ne kupuju Xeon?
Pranja kaže...

Ja sam si nabavio dva s2011 Xeona za 1600 kn sa carinskim davanjima. Znači, 800 kn po procesoru koji ima performanse usporedive sa i5 quadovima. Procesori se ne griju, imam sve blagodati bolje platforme a nadam se da ću si nabaviti i dual socket ploču. :)

Normalno da se ne griju kad rade na samo 2.4GHz. I ne znam kako je sa tim taktom usporediv sa drugim i5 quadovima koji rade većinom na oko 3,4 GHz. (i5-2500k, i5-3570k i ostali)

12 godina
odjavljen
offline
Re: Zašto ljudi ne kupuju Xeon?
Deawood kaže...

Kao što i naslov kaže, zašto? Xeon E3-1230V2 je zapravo i7 3770 bez iGPU i malo manjim clockovima.

Koliko znam Xeoni su namjenjeni dugom i tihom te niskoenergetskom radu i pouzdaniji su od običnog proca. 

A znatno su jeftiniji od i7, za primjer gore navedeni Xeon je ~500kn jeftiniji od i7 3770, a za tih dodatnih 500kn se može dobiti 8GB RAMa.

samo steta kaj ide samo 1 na plocu :\

12 godina
odjavljen
offline
Re: Zašto ljudi ne kupuju Xeon?
Penryn kaže...
Pranja kaže...

Ja sam si nabavio dva s2011 Xeona za 1600 kn sa carinskim davanjima. Znači, 800 kn po procesoru koji ima performanse usporedive sa i5 quadovima. Procesori se ne griju, imam sve blagodati bolje platforme a nadam se da ću si nabaviti i dual socket ploču. :)

Normalno da se ne griju kad rade na samo 2.4GHz. I ne znam kako je sa tim taktom usporediv sa drugim i5 quadovima koji rade većinom na oko 3,4 GHz. (i5-2500k, i5-3570k i ostali)

 S obzirom da sam imao i5 2500k i usporedio performanse, očito da jest usporediv.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
16 godina
neaktivan
offline
Re: Zašto ljudi ne kupuju Xeon?
Pranja kaže...

 S obzirom da sam imao i5 2500k i usporedio performanse, očito da jest usporediv.

Ja ne znam po kojoj logici je 2.4GHz usporedivo sa 3.4GHz, al dobro, kako god ti kažeš. 

12 godina
odjavljen
offline
Re: Zašto ljudi ne kupuju Xeon?

Jedino sam gledao ovaj "game" dio, postoji problem kod njegovog testiranja.

To su sve igre koje ne profitiraju od HTa.

 

@Penryn- Xeoni su namjenjeni serverima pa je zato normalno da se ne griju...

 

@zuper- da vidim, nažalost :/ to je 1220, a 1230 je sa HT.

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.12.2013 18:36 (Deawood).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Zašto ljudi ne kupuju Xeon?
Deawood kaže...

Jedino sam gledao ovaj "game" dio, postoji problem kod njegovog testiranja.

To su sve igre koje ne profitiraju od HTa.

 

@Penryn- Xeoni su namjenjeni serverima pa je zato normalno da se ne griju...

 

@zuper- da vidim, nažalost :/ to je 1220, a 1230 je sa HT.

na kraju ispada da je xeon bolji za rendanje ,a i5 OC za igranje 
no nisu to prevelike razlike 

Xeon je pogotovo bolji ,ako kupac ne zelic radit nikakav overclock + xeon manje trosi i manje se grije

12 godina
odjavljen
offline
Zašto ljudi ne kupuju Xeon?

Ako će "kupac" koristiti računalo za igranje onda ovisi kakvo igranje, ako ja namjeravam igrati BF4 i ne overclockati procesor onda ne vidim razlog zašto uzimati i5.

 
2 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Zašto ljudi ne kupuju Xeon?
Deawood kaže...

Ako će "kupac" koristiti računalo za igranje onda ovisi kakvo igranje, ako ja namjeravam igrati BF4 i ne overclockati procesor onda ne vidim razlog zašto uzimati i5.

eh a koja bi to sreca bila da idu po 2 na plocu :D

ima koji dobar xeon pristupance cijene kao ovaj da idu 2 plocu ? 

12 godina
odjavljen
offline
Zašto ljudi ne kupuju Xeon?

Ima, oni stari {#}

Najjeftiniji dual Xeon je http://www.computeruniverse.net/en/products/90470766/intel-xeon-e5-2603.asp 

 

Gledaj ove koji imaju E5 ispred: CLICK ME

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.12.2013 18:56 (Deawood).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice