Razvoj Aplikacija za Android OS

poruka: 32
|
čitano: 19.142
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Razvoj Aplikacija za Android OS

Na ovom forumu nakon nekog vremena traženja nisan uspio naći NIJEDNU temu u kojoj forumaši mogu pisati sve svoje probleme ili pitati za savjete uvezi razvoja Android aplikacija pa evo odlučio san je napraviti jer sam vidio da 99% tema sa nazivima vezanim uz pomoć za android programiranje završe nakon 10-ak postova i kad vam nešto zatreba i tu postate jednostavno nitko ne odgovara nadam se da ovdje neće biti isto...

Također u ovoj temi možete i djeliti svoje projekte kao primjer ili reference drugima

Evo sad jedan odjeljak za početnike

Na sljedećem linku imate youtube playlist od gomile tutoriala za totalne početnike koji obuhvaćaju skidanje Android SDK-a, Eclipse-a i Android Emulatora za PC u prijevodu sve šta vam treba da počemete praviti svoje aplikacije...
https://www.youtube.com/playlist?list=PL2F07DBCDCC01493A&feature=plcp

To je to zasad ako bi netko htio da još nešto piše u ovom prvom postu neka mi se slobodno javi u PM...

 

HAPPY CODING :)

IRebic
Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Razvoj Aplikacija za Android OS

Evo da tema krene, ja imam jedno pitanje, zna li itko kako "ugasiti2 shake kontrolu u aplikaciji, ubiti kako napraviti da se kad okrenem mobitel vodoravno ništa ne desi, da prikaz ostane okomit?

IRebic
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj Aplikacija za Android OS

Ima više načina. 

Može se zadati u manifestu:

<activity android:name=".Name" android:screenOrientation="portrait">

 

ili u kodu

 

setRequestedOrientation (ActivityInfo.SCREEN_ORIENTATION_PORTRAIT);

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.4.2012 23:02 (Nm4st3r).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj Aplikacija za Android OS
Nm4st3r kaže...

Ima više načina. 

Može se zadati u manifestu:

<activity android:name=".Name" android:screenOrientation="portrait">

 

ili u kodu

 

setRequestedOrientation (ActivityInfo.SCREEN_ORIENTATION_PORTRAIT);

stavio sam to u kodu i radi, Hvala

IRebic
11 godina
neaktivan
offline
Razvoj Aplikacija za Android OS Problem :S

Evo problema. Kako jednu metodu zvati u određenim vremenskim intervalima (recimo 100ms). Tražio sam po net-u , dosta sam vidio codova o timer-ima, o handler-ima i boli me glava od toga vise.
Samo bi zamolia za nekakvo strukurirano rjesnje.
U toj klasi gdje se nalazi metoda, su razni view-vovi i aplikacija se nesmije zamrznuti.
Usporedio bih ovo što tražim sa C#-ovim Timer_Tick-om....unaprijed hvala! 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Razvoj Aplikacija za Android OS Problem :S
Pals kaže...

Evo problema. Kako jednu metodu zvati u određenim vremenskim intervalima (recimo 100ms). Tražio sam po net-u , dosta sam vidio codova o timer-ima, o handler-ima i boli me glava od toga vise.
Samo bi zamolia za nekakvo strukurirano rjesnje.
U toj klasi gdje se nalazi metoda, su razni view-vovi i aplikacija se nesmije zamrznuti.
Usporedio bih ovo što tražim sa C#-ovim Timer_Tick-om....unaprijed hvala! 

Najlakše ti je sa AsyncTask klasom (pa staviš thread.sleep unutar nje), ako trebaš neku UI update, iako nije preporučljivo imati puno asynctaskova unutar aplikcije, a osobito jedan koji se stalno vrti. Kažem nije preporučljivo (ne kažem da neće raditi).


Sad ne znam što ti radi ta metoda, ali ako ne radi nikakav UI update možeš koristiti najobičniji Thread, opet samo staviš sleep).

 

Iako za takve stvari su najbolji timertaskovi

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
11 godina
neaktivan
offline
Razvoj Aplikacija za Android OS

platio bi expertu za izradu jedne andrioid aplikacije koja mi relativno hitno treba . Bilo bi dobro da radi u sa I phonom . Gdije bi bilo najbolje kupiti takvu uslugu ? po mogučnosti u Zagrebu ...

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj Aplikacija za Android OS Problem :S

Je li moguće napraviti plugin za neku postojeću Android aplikaciju?

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.1.2013 18:30 (Ivan_99C++).
15 godina
offline
Re: Razvoj Aplikacija za Android OS Problem :S
Ivan_99C++ kaže...

Je li moguće napraviti plugin za neku postojeću Android aplikaciju?

Pa ako ta aplikacija podržava pluginove onda je moguće.

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
12 godina
neaktivan
offline
Razvoj Aplikacija za Android OS

Pozdrav, namjeravam napraviti aplikaciju za android... da li je dovoljno za to znati css, html i ponešto javascripta ili moram i još nešto naučit. Samo da naglasim ne namjeravam napravit igricu ili nešto za što je potreban internet. Unaprijed hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Razvoj Aplikacija za Android OS
sokre_from_zg kaže...

Pozdrav, namjeravam napraviti aplikaciju za android... da li je dovoljno za to znati css, html i ponešto javascripta ili moram i još nešto naučit. Samo da naglasim ne namjeravam napravit igricu ili nešto za što je potreban internet. Unaprijed hvala

Najbolje bi bilo znati Javu. Java je ipak native(iako i to možemo uzeti sa rezervom) android razvoj.

 

Iako imaš framework-e koji kompiliraju html/css/js u apk. Pogledaj ovo.

 

HF&GL

 

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
12 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj Aplikacija za Android OS
dado2202 kaže...
sokre_from_zg kaže...

Pozdrav, namjeravam napraviti aplikaciju za android... da li je dovoljno za to znati css, html i ponešto javascripta ili moram i još nešto naučit. Samo da naglasim ne namjeravam napravit igricu ili nešto za što je potreban internet. Unaprijed hvala

Najbolje bi bilo znati Javu. Java je ipak native(iako i to možemo uzeti sa rezervom) android razvoj.

 

Iako imaš framework-e koji kompiliraju html/css/js u apk. Pogledaj ovo.

 

HF&GL

 

Ok inaće znam html, css i nešto javascripta pa sam mislio samo sa tim radit aplikacije neke jednostavne za početak a kasnije kako ću se razvijati i malo kompliciranije... ali vidim da ću ipak morat javu učit al nema veze nikamo mi se ne žuri :). Kad dođem doma isprobam ovo sve ... Puno hvala

16 godina
offline
Re: Razvoj Aplikacija za Android OS

Ako se ide raditi aplikacija za sviranje mjuze, kak to funkcionira?

Jel se moraju placat kakvi tantijemi ili nesto nekome? Tipa fraunhoferu za mp3 ili kako vec.

Ili bilo ko moze otic i napisat novi winamp ili poweramp ako zeli?

13 godina
offline
Razvoj Aplikacija za Android OS

Mene zanima jel jednostavno napraviti aplikaciju koja bi svirala svuk na dodir ekrana ili na kretanje mobitela 

Ono što možeš sutra,ne ostavljaj za danas.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj Aplikacija za Android OS

Jako jednostavno. Ako trebas pomoc oko izrade samo mi frcni PM ili pitaj ovdje.

14 godina
neaktivan
offline
Razvoj Aplikacija za Android OS
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Razvoj Aplikacija za Android OS

Ja imam jedno pitanje,da li je moguće isključiti tipku Home i tipku Menu (mislim da se tako zovu) u toku rada aplikacije.Konkretno radim aplikaciju za koju je nužno te tri tipke staviti na "disable" prilikom rukovanja aplikacijom.Dugme BACK sam riješio ali ova druga dva nisam.Hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj Aplikacija za Android OS
androix kaže...

Ja imam jedno pitanje,da li je moguće isključiti tipku Home i tipku Menu (mislim da se tako zovu) u toku rada aplikacije.Konkretno radim aplikaciju za koju je nužno te tri tipke staviti na "disable" prilikom rukovanja aplikacijom.Dugme BACK sam riješio ali ova druga dva nisam.Hvala

 

Da mi isključiš home tipku i da ne mogu izać iz tvoje aplikacije odmah bih unistalirao app i dobio bi 1* na play storu.  Korisnici su jako osjetljivi na to. Slično je i kad app makne notification bar!

11 godina
neaktivan
offline
Razvoj Aplikacija za Android OS

Jedno pocetnicko pitanje. Koji se programi, emulatori i koriste za programiranje i koje je progr. jezike potrebno znati. Ako moze link nekog manuala i to. hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Razvoj Aplikacija za Android OS

Koristi se (uglavnom) Java. Za razvoj ti treba samo Eclipse sa ADKom (Android Development Kit) koji uključuje sve potrebno da bi počeo raditi aplikacije za android (emulator, JDK, ADB driveri...). Možeš sve nabaviti ovdje. Kao baza podataka se koristi SQLite pa bi bilo dobro znati SQL jezik.

 

Osim Jave, na izbor su ti HTML aplikacije (Facebook je primjer), C++ (Android NDK), C# (MonoDroid tj Xamarin MonoTouch koji košta poprilično)...

 

Manuala imaš na Googleovim stranicama koliko hoćeš i ADK dolazi sa poprilično dokumentacije. Osim toga, knjiga o Android developmentu imaš na bacanje. Preporučio bi Wrox i O'Reilly. Za Javu bi preporučio Head First knjige.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
11 godina
neaktivan
offline
Razvoj Aplikacija za Android OS
Zna li mozda netko kako se krecu cijene razvoja andoid aplikacija kod nekih nasih firmi/obrta ili slicno koji se bave razvojem aplikacija. Jasno mi je da sve ovisi o kompleksnosti aplikacije, ali zanima me neki okvirni raspon, od nekih manje slozenih aplikacija recimo pa do onih slozenijih. Bio bih zahvalan na svakoj informaciji.



Hvala
masterlion1986
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Razvoj Aplikacija za Android OS

Mislim da ti nitko neće ni upaliti Eclipse za manje od 200 kn, koliko god projekt bio mali.

 

Naravno, cijena ovisi o tome što ti treba. Ako još treba kakva baza, admin sučelje i još kakve fore, cijena bi lako mogla otići bliže 10k kuna.

 

[edit] - freelancer možda i hoće za 200-500kn neku sitnicu ali firme... Ispod 1000 ništa.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.4.2013 12:50 (Sum_of_all_fears).
10 godina
neaktivan
offline
Razvoj Aplikacija za Android OS

Tek sam novi na androidu i imam jedno pitanje, kod slanja poruke kroz program imam odmah u prvoj linijji ovog dijela koda koju cu nize napisati grešku, pa tko zna što je krivo molio bih da mi odgovori. Javlja mi ovu grešku invalid character constant. Radim na SDK, eclipse i to...

         String phoneNumber = '0912345678';
         String msg = 'Sigurnost radnika je ugrožena';
         PendingIntent pi = PendingIntent.getActivity(this, 0,

         new Intent(this, MainActivity.class), 0);
         SmsManager sms = SmsManager.getDefault();
         sms.sendTextMessage(phoneNumber, null, msg, pi, null);
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Razvoj Aplikacija za Android OS

Nedavno sam išao malo proučavati PhoneGap i mogu reći da je to super stvar! Znam Javu i razvio sam već nekoliko ozbiljnijih aplikacija za Android u Javi, ali sam mišljenja da je PhoneGap super riješenje za neke jednostavnije aplikacije, budući da se jednom razvijena takva aplikacija bez ikakvih izmjena vrlo jednostavno porta na iOS ili WP... Tak da ako netko zna javascript, css i html, ne mora nužno znati Javu da bi napravio neku super aplikaciju. Štoviše, takve aplikacije mogu biti i ljepše od nativnih...

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Razvoj Aplikacija za Android OS

A što se tiče nativnog razvoja na Androidu, ovi gore tutoriali iz prvog posta su odlični za učenje ako znate javu...

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj Aplikacija za Android OS

Hvala na odgovoru.

Javu inaće ne znam, tako da ću vjerojatno pogledat phoneGap za ubuduče, a i ove tutoriale iz prvog posta.

Ali sad sam već skoro napravio, tako da ću ovaj program završit s javom.

I da otkrio sam grešku u onom kodu, idu dvostruki navodnici.

 

Hvala još jednom.

Lijep pozdrav,

mile

10 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj Aplikacija za Android OS
miletsrb kaže...


         String phoneNumber = '0912345678';
         String msg = 'Sigurnost radnika je ugrožena';
         PendingIntent pi = PendingIntent.getActivity(this, 0,

         new Intent(this, MainActivity.class), 0);
         SmsManager sms = SmsManager.getDefault();
         sms.sendTextMessage(phoneNumber, null, msg, pi, null);

Evo opet ja.

Kada mi se upali aplikacija radi normalno do djela kada treba poslati sms, onda se crasha.

Kaže eclipse da nemam permission za poslat sms.

Jel ima veze što sam manifest otvarao u notepadu i mijenjo tam i jel se to nekak drukcije radi, permission kakav sam upisao u manifest je ispod:

 

<uses-permission android:name="android.permission.SEND_SMS" />

16 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj Aplikacija za Android OS

String ide u dvostruke navodnike.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj Aplikacija za Android OS
mathmonster kaže...

String ide u dvostruke navodnike.

Hvala, to sam već ispravio. Jel ima još što krivo?

 

javlja mi ovu grešku kad treba poslat poruku:

 

java.lang.SecurityException: Sending SMS message: User 10087 does not have android.permission.SEND_SMS.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.5.2013 0:27 (miletsrb).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice