Allegro problem kod pokretanja

poruka: 13
|
čitano: 2.814
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Allegro problem kod pokretanja

Nakon pokretanja programa pojavi se crni ekran sa naslovom programa ali se program ne izvršava. IDE je Dev-C++. savjet anybody?

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.8.2012 10:33 (gamecoder).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Allegro problem kod pokretanja
gamecoder kaže...

Nakon pokretanja programa pojavi se crni ekran sa naslovom programa ali se program ne izvršava. IDE je Dev-C++. savjet anybody?

Može kod na sunce?

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
12 godina
neaktivan
offline
Re: Allegro problem kod pokretanja
rustweaver kaže...

Može kod na sunce?

O čemu ti? Pa trebamo pogledati u naše kugle. Moja kugla mi kaže da mu nije nešto uredu sa kôdom. {#}

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.8.2012 10:44 (royalhero).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Allegro problem kod pokretanja
royalhero kaže...

Moja kugla mi kaže da mu nije nešto uredu sa kôdom. {#}

Moja kugla je crna, kao i autorov monitor kada pokrene program, tako da ja ništa ne vidim :D

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
15 godina
neaktivan
offline
Allegro problem kod pokretanja
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Allegro problem kod pokretanja
gamecoder kaže...

Linkaš li sa svim potrebnim bibliotekama?

 

Evo meni radi, složio projekt i u Code Blocksu i DevCpp-u.

 

Dakle prvo trebaš skinuti Allegro 4 SDK za MinGW kompajler. Nakon toga složiš projekt u kojem linkaš sa "liballegro-4.4.2-md.a" bibliotekom, a za izvođenje moraš iz /bin podfoldera iskopirati "allegro-4.4.2-md.dll" u folder izvršne datoteke tvog programa. Idealno bi bilo da otpakiraš allegro u neki folder, te u DevCpp projektu postaviš search path za header datoteke, kao i za statičke biblioteke.

 

EDIT: Allegro 4 možeš skinuti i kroz DevCpp-ov integrirani package manager.

Tools->Check for updates/packages, pod server odaberi "devpacks.org", klikni "Check for updates". Kada se lista skine nađi Allegro s verzijom 4.x i skini taj.

 

EDIT2: ako je negdje zapelo, pitaj...

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.8.2012 2:15 (rustweaver).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Allegro problem kod pokretanja

Želim u Code::Blocks postaviti Allegro. Nakon instaliranja minGW-a napravim extract Allegra u C:\allegro, directx-a u C:\mingw, zatim u cmd nakon upisa MINGW32MAK.EXE javi: "Your DJGPP environment variable is not set correctly! It should point to djgpp.env file: ...

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.8.2012 12:10 (gamecoder).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Allegro problem kod pokretanja

Jesi li skinuo sa ovog gornjeg linka što sam ti dao? Ne trebaš koristiti make, biblioteke su već kompajlirane, ti ih samo trebaš dodati u projekt...

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
15 godina
neaktivan
offline
Re: Allegro problem kod pokretanja

da. znači biram Direct-X projekt?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Allegro problem kod pokretanja

Ne, biraš prazan projekt. U taj projekt dodaš samo jednu statičku biblioteku (onu koju sam spomenuo) i to je to...

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
15 godina
neaktivan
offline
Re: Allegro problem kod pokretanja

Pokušavam pokrenuti aplikaciju ali javlja mi error gdje piše da nedostaje libgcc_s_dw2-1.dll fajl.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Allegro problem kod pokretanja
gamecoder kaže...

Pokušavam pokrenuti aplikaciju ali javlja mi error gdje piše da nedostaje libgcc_s_dw2-1.dll fajl.

To ti se događa zato što je onaj koji je buildao Allegro bio jako pametan pa nije znao statički linkati GCC runtime.

 

Skini ovaj build

http://cdn.allegro.cc/file/library/allegro/5.0.7/allegro-5.0.7-mingw-4.6.1-tdm.7z

i linkaj svoj projekt sa "liballegro-5.0.7-monolith-mt.a" statičkom bibliotekom, a u \bin podfolderu ti se nalaze dinamičke biblioteke...

 

 

Ili možeš probati pronaći tu nedostajuću datoteku negdje, nemam pojma gdje bi mogao naći dynamic build libgcc biblioteke.

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.8.2012 13:20 (rustweaver).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Allegro problem kod pokretanja

da - možda na guglu. thanx! izgleda da 5ica radi.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice