C program - greška kad dođe do % u printf

poruka: 409
|
čitano: 87.920
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
odjavljen
offline
C programiranje- pomoć

Može li mi itko reći zašto ovaj program ne radi:

 

#include <stdio.h>


int main()
{
  float a;
  float b;
 
 
  scanf("%f", &a);
  scanf("%f", &b);
  printf("a i b su %f, %f\n", a, b);
  float c=a%b;
  printf("c je %f\n", c);
  system("PAUSE"); 
  return 0;
}

 

Stalno mi javlja grešku kada dođe do %, odnosno ne pokreće program. Rabim dev c++ i javlja mi ovo: 13 C:\Documents and Settings\-||-\main.c invalid operands to binary %

Trebao bi mi napisati ostatak dijeljenja dva broja.

Ukoliko vam je mobitel u kvaru, ili ga želite prodati, zovite ovaj broj- 091 172 6697
Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: C programiranje- pomoć
% se koristi za dobivanje ostatka cijelobrojnog djeljenja, a ti koristis float. Stavi int i radit ce
15 godina
odjavljen
offline
RE: C programiranje- pomoć
mdax kaže...
% se koristi za dobivanje ostatka cijelobrojnog djeljenja, a ti koristis float. Stavi int i radit ce

 Hvala puno. Sada mi radi.

Ukoliko vam je mobitel u kvaru, ili ga želite prodati, zovite ovaj broj- 091 172 6697
15 godina
neaktivan
offline
RE: C programiranje- pomoć
vexx5555 kaže...

 

 

Stalno mi javlja grešku kada dođe do %, odnosno ne pokreće program. Rabim dev c++ i javlja mi ovo: 13 C:\Documents and Settings\-||-\main.c invalid operands to binary %

Trebao bi mi napisati ostatak dijeljenja dva broja.

..kako ti je već napisano umjesto svih float ubaci int jer operater modulo (%)....radi s int tipovima ....
i da bi ti radio system pause includaj cstdlib gore  :)....jer ne radi uvijek bez cstdlib ....

 

 

 

 

Private
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.10.2010 18:25 (Private).
15 godina
neaktivan
offline
RE: C programiranje- pomoć
Private kaže...
vexx5555 kaže...

 

 

Stalno mi javlja grešku kada dođe do %, odnosno ne pokreće program. Rabim dev c++ i javlja mi ovo: 13 C:\Documents and Settings\-||-\main.c invalid operands to binary %

Trebao bi mi napisati ostatak dijeljenja dva broja.

..kako ti je već napisano umjesto svih float ubaci int jer operater modulo (%)....radi s int tipovima ....
i da bi ti radio system pause includaj cstdlib gore  :)....jer ne radi uvijek bez cstdlib ....

Kolega je mislio stdlib.h

 

Također ne razumijem zasto ostatak kod dijeljenja ne-cijelobrojnih brojeva kada ga nema. 

I'm not your buddy, friend. I'm not your buddy, guy. I'm not your guy, pal.
15 godina
odjavljen
offline
RE: C programiranje- pomoć
kajmak kaže...
Private kaže...

 

Također ne razumijem zasto ostatak kod dijeljenja ne-cijelobrojnih brojeva kada ga nema. 

 Podijeli 7 sa 3. Ostatk je 1. Kako ga nema?

Ukoliko vam je mobitel u kvaru, ili ga želite prodati, zovite ovaj broj- 091 172 6697
15 godina
offline
RE: C programiranje- pomoć

loše nas je grgec naučio Namigiva

Atomska bubamara
15 godina
odjavljen
offline
RE: C programiranje- pomoć
vexx5555 kaže...

  Podijeli 7 sa 3. Ostatk je 1. Kako ga nema?

Kod cijelobrojnih brojeva 7/3 = 2, a 7%3 = 1

Kod ne-cijelobrojnih brojeva 7/3 = 2,333333333333333333333333333333333....., a 7%3 = 0

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
15 godina
odjavljen
offline
RE: C programiranje- pomoć
jurluk kaže...

loše nas je grgec naučio Namigiva

 Bolje rečeno ništa. Ništa nam nije pokazao, a na vježbama trebamo napisati program rabeći naredbe koje izvlačimo ...od kud?

Ukoliko vam je mobitel u kvaru, ili ga želite prodati, zovite ovaj broj- 091 172 6697
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.10.2010 21:50 (vexx5555).
15 godina
offline
RE: C programiranje- pomoć
vexx5555 kaže...
jurluk kaže...

loše nas je grgec naučio Namigiva

 Bolje rečeno ništa. Ništa nam nije pokazao, a na vježbama trebamo napisati rogram rabeći naradbe koje izvlačimo ...od kud?

točno to. ja sam mislio da će nam na labosu predavač il asisstent il bilo ko malo pokazat kak se programira, a ono prvi sat odma mi moramo sami programirat. ja bleno, nisam imo pojma. još sam imo kod smilevskog. gori je neg grgec

Atomska bubamara
16 godina
offline
C programiranje- pomoć

Ste dobili kaj bodova?

Ja sam dobio 1 za obranu pripreme, a ono programiranje sam bljedo gledao.

 

Ste na računarstvu ili informatici, ak ste na računarstvu koja grupa? (Erač 1,2,3,4)

 

Ova tema bi mogla bit za pomoć u C programiranju, pošto tjekom vježbi možemo ić na net. 

Neka dušica bi nam mogla pomoć xD

Intel C2D E6400 2.13GHz, Nvidija 7900GS 256 MB, HDD 250GB, 2GB DDR2 RAM-a 667 MHz
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: C programiranje- pomoć

ja sam računarstvo, erač2

u labosu nisam dobio ni jedan bod. smilevski mi nije htio priznat onu kao zadaću jer sam list iskino iz bilježnice i jer je ime bilo na lijevoj strani, a ne desnoj

 

edit: a onaj zadatak nisam znao. prvi sam napravio, al drugi nisam, napiso sam samo nekih 7-8 redova koda

Atomska bubamara
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.10.2010 21:32 (jurluk).
15 godina
odjavljen
offline
RE: C programiranje- pomoć
jurluk kaže...
točno to. ja sam mislio da će nam na labosu predavač il asisstent il bilo ko malo pokazat kak se programira, a ono prvi sat odma mi moramo sami programirat. ja bleno, nisam imo pojma. još sam imo kod smilevskog. gori je neg grgec

 Ja sam imao asistenticu, ali nam nije ni objasnila što treba napraviti. Ja bezveze zakomplicirao stvar i nisam riješio zadatak.

Geek kaže...

Ste dobili kaj bodova?

Ja sam dobio 1 za obranu pripreme, a ono programiranje sam bljedo gledao.

 

Ste na računarstvu ili informatici, ak ste na računarstvu koja grupa? (Erač 1,2,3,4)

 

Ova tema bi mogla bit za pomoć u C programiranju, pošto tjekom vježbi možemo ić na net. 

Neka dušica bi nam mogla pomoć xD

 Ja sam dobio 1 bod za obranu pripreme. Ja sam grupa Erač3.

Ukoliko vam je mobitel u kvaru, ili ga želite prodati, zovite ovaj broj- 091 172 6697
16 godina
offline
RE: C programiranje- pomoć

hahahahaha, a znao sam da čim nećeš imat A4 prazni da će radit probleme.

 

Mi imamo neku curu, mladu :P

 

 

 

Intel C2D E6400 2.13GHz, Nvidija 7900GS 256 MB, HDD 250GB, 2GB DDR2 RAM-a 667 MHz
15 godina
odjavljen
offline
RE: C programiranje- pomoć
Geek kaže...

hahahahaha, a znao sam da čim nećeš imat A4 prazni da će radit probleme.

 

Mi imamo neku curu, mladu :P

 

 

 

 Koja si ti grupa?

Ukoliko vam je mobitel u kvaru, ili ga želite prodati, zovite ovaj broj- 091 172 6697
15 godina
offline
RE: C programiranje- pomoć
ma blago vama. smilevski je čini mi se još stroži nego grgec. zapravo grgec ni nije strog, nego prezahtjevan. al ovaj smilevski se dere, lik nije normalan. srećom pa nemam i predavanja kod njega
Atomska bubamara
15 godina
odjavljen
offline
RE: C programiranje- pomoć
jurluk kaže...
ma blago vama. smilevski je čini mi se još stroži nego grgec. zapravo grgec ni nije strog, nego prezahtjevan. al ovaj smilevski se dere, lik nije normalan. srećom pa nemam i predavanja kod njega

 Prebaci se u neki drugi termin.

Ukoliko vam je mobitel u kvaru, ili ga želite prodati, zovite ovaj broj- 091 172 6697
16 godina
offline
RE: C programiranje- pomoć

Erač 1!

 

Mi imamo predavanja kod Smilevskog -.-

Intel C2D E6400 2.13GHz, Nvidija 7900GS 256 MB, HDD 250GB, 2GB DDR2 RAM-a 667 MHz
15 godina
offline
RE: C programiranje- pomoć
a ne znam vidit ću. jer mi ovaj baš paše
Atomska bubamara
15 godina
odjavljen
offline
RE: C programiranje- pomoć
Geek kaže...

Erač 1!

 

Mi imamo predavanja kod Smilevskog -.-

 Je li on dobro objašnjava ili ne?

Ukoliko vam je mobitel u kvaru, ili ga želite prodati, zovite ovaj broj- 091 172 6697
16 godina
offline
C programiranje- pomoć

Mogao bi i bolje.

Mislio sam ić na predavanja kod Grgeca al sad kad se raspored promjenio ne paše mi više...

Pa dođi na naša predavanja pa vidi tko bolje predaje ;)

Intel C2D E6400 2.13GHz, Nvidija 7900GS 256 MB, HDD 250GB, 2GB DDR2 RAM-a 667 MHz
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: C programiranje- pomoć
Geek kaže...

Mogao bi i bolje.

Mislio sam ić na predavanja kod Grgeca al sad kad se raspored promjenio ne paše mi više...

Pa dođi na naša predavanja pa vidi tko bolje predaje ;)

 Jbg. Ja sam iz Siska tako da mi baš i ne paše.

Ukoliko vam je mobitel u kvaru, ili ga želite prodati, zovite ovaj broj- 091 172 6697
15 godina
neaktivan
offline
RE: C programiranje- pomoć
MrBlc kaže...
vexx5555 kaže...

  Podijeli 7 sa 3. Ostatk je 1. Kako ga nema?

Kod cijelobrojnih brojeva 7/3 = 2, a 7%3 = 1

Kod ne-cijelobrojnih brojeva 7/3 = 2,333333333333333333333333333333333....., a 7%3 = 0

 Lijepo sam rekao samo sa int tipovima u programiranju ,a to što oni na predavanjima ne dobiju pravu informaciju o operatorima i tipovima to je krivica predavača .
modulo ima itekako lijepu svrhu kako u proceduralnom tako i u objektnom programiranju i to nije  znak da se podijeli nešto ,to je prvo što ih treba naučiti ali eto problem je odmah u startu na predavaču Viče.....

Private
16 godina
offline
C programiranje- pomoć

možeš li onda objasniti što točno modulo znači? zanima me da onda pravilno naučim, pošto sam, ajmo reći, malo poslije početka :D

edit: aha, pa to znam. Krivo sam shvatio što je private mislio reći Izlanuo se

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.10.2010 11:05 (denix).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: C programiranje- pomoć
denix kaže...

možeš li onda objasniti što točno modulo znači? zanima me da onda pravilno naučim, pošto sam, ajmo reći, malo poslije početka :D

Pa modulo sluzi da bi dobio ostatak od djeljenja. Evo ti ovdje u detalje.

 

Dakle ukratko, 7/2 = 3 i ostatak 1. To se radi u osnovnoj skoli. E, modulo operator koristis da bi dobio taj 1 ostatka.

 

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.10.2010 0:36 (rustweaver).
15 godina
odjavljen
offline
C programiranje- pomoć

Evo opet mene. Može li mi netko reći kako da prikažem određeni broj decimala u rezultatu računanja. Dakle ako je rezultat 0,35478 da mi pokaže 0,35.

Ovo je program:

 

#include <stdio.h>
#include <stdlib.h>

int main()
{
  float put;
  float brzina;
  float putm;
  float brzinams;
  float vrijemes;
  float vrijeme;
 
  printf("Ovo je program za racunanje vremena potrebnog da se prijede neki put\n");
  printf("\n Unesite put:\n");
  scanf("%f",&put);
  printf("\n Unesite brzinu:\n");
  scanf("%f",&brzina);
  putm=put*100;
  brzinams=brzina/3.6;
  vrijemes=(putm/brzinams);
  vrijeme=vrijemes/3600;
  printf("\n Vrijeme potrebno za prijeći put %f prosjecnom brzinom od %f km/h je %f sati.\n", put,brzina,vrijeme);
 
 
 
  system("PAUSE"); 
  return 0;
}

 

Trebam vrijeme i put u dvije decimale(put može i na 3). I da li se ikako može umjesto decimalne točke kod vremena ubaciti dvotočka(:)?

Ukoliko vam je mobitel u kvaru, ili ga želite prodati, zovite ovaj broj- 091 172 6697
Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
offline
RE: C programiranje- pomoć
vexx5555 kaže...

Evo opet mene. Može li mi netko reći kako da prikažem određeni broj decimala u rezultatu računanja. Dakle ako je rezultat 0,35478 da mi pokaže 0,35.

 

...

 

Trebam vrijeme i put u dvije decimale(put može i na 3). I da li se ikako može umjesto decimalne točke kod vremena ubaciti dvotočka(:)?

 

Možeš se igrat sa ispisom, npr:

prinft("%.2f",vrijeme)

 

to će zaokružiti na dvije decimale u samom ispisu, ali će varijabla ostati nepromijenjena. Ako ju želiš promijeniti, možeš napraviti:

int vrijeme_int=(int)vrijeme*100;

vrijeme=vrijeme_int/100.0;

što ga skrati na samo dvije decimale (možeš se još poigrat sa samim zaokruživanjem, ako je treća decimala >=5 onda da poveća drugu,ali to mi se ne da )

http://manutd-croatia.com/forum/index.php ... forum i udruga navijača Manchester Uniteda...
15 godina
odjavljen
offline
RE: C programiranje- pomoć
Luuka kaže...
 

Možeš se igrat sa ispisom, npr:

prinft("%.2f",vrijeme)

 

to će zaokružiti na dvije decimale u samom ispisu, ali će varijabla ostati nepromijenjena. Ako ju želiš promijeniti, možeš napraviti:

int vrijeme_int=(int)vrijeme*100;

vrijeme=vrijeme_int/100.0;

što ga skrati na samo dvije decimale (možeš se još poigrat sa samim zaokruživanjem, ako je treća decimala >=5 onda da poveća drugu,ali to mi se ne da )

 Hvala puno. A što je sa dvotočkom? Može li se to ikako izvesti?

Ukoliko vam je mobitel u kvaru, ili ga želite prodati, zovite ovaj broj- 091 172 6697
15 godina
offline
RE: C programiranje- pomoć
vexx5555 kaže...

 Hvala puno. A što je sa dvotočkom? Može li se to ikako izvesti?

A možeš posebno izdvojit sate, minute i sekunde pa ih ispisat kao %d:%d:%d.

Probaj na papiru "na prste" pa će ti bit jasno kako to predočit u kod (nešto se množi, dijeli, pa se cast operator koristi, nešto slično kako sam ja gore)

http://manutd-croatia.com/forum/index.php ... forum i udruga navijača Manchester Uniteda...
15 godina
odjavljen
offline
C programiranje- pomoć

int sati, minute;

float sekunde; //ako želiš da ti ne zaokružuje na cijele sekunde

 

sati = (int)vrijeme;

 

vrijeme = (vrijeme - (float)sati)*60

 

minute =   (int)vrijeme;

 

sekunde = (vrijeme - (float)minute)*60

 

 

Ako su sekunde int i želiš zaokruživanje na bližu vrijednost:

vrijeme =  (vrijeme - (float)minute)*60

 

sekunde = (int)(vrijeme + 0.5);

 

 

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
 
1 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice