Izrada softvera pod nazivom "Cro Connection"

poruka: 70
|
čitano: 9.971
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Izrada softwera pod nazivom "Cro Connection"

Poštovani, zanima me koliko bi vremenski trebalo da se izradi ovakav jedan program? Koliko bi trebalo programera da se jedan takav program napravi? Koliko bi trebalo novaca (i objašnjenje za šta trebaju pare) za izradu takvog programa???

 

Lipo zahvaljujem unaprid...bez spamova i ostalih glupih postova!!!

"datoteke" "datoteke"
"Naslovnica" "Naslovnica"
"Poruke" "Poruke"
"Postavke" "Postavke"
"Profil" "Profil"
Živi svaki dan kao da ti je zadnji !! Komjuteri su budućnost svijeta...-.-'
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Izrada softwera pod nazivom "Cro Connection"

PHP + MySQL baza

ili

ASP.NET + SQL Server baza

 

resursi... jedan programer na mjesec ili dva i jedan dizajner, jer ove tvoje boje i dizajn su očajni (NHF)

 

ovo sam ti napisao za web aplikaciju. sta bi ti tocno zelio sa time?

 

i onaj prostor za reklamu?! a zasto mislis da ce ti netko to platiti? mislis da ljudi samo tako daju pare za reklame?!

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Izrada softwera pod nazivom "Cro Connection"

Vec imas zakupljene servere koji ce se vrtjeti 24h sa podebljim net bandwidthom ili ih tek planiras zakupiti?

 

 

BTW Vidi cuda, tek si jucer postao a netko je aplikaciju vec napravio!!! Cak ju ni ne trebas instalirati nego samo u svom omiljenom web pregledniku upises: http://www.facebook.com/

http://izrada-igara.bloger.hr/ -> Blog o izradi igara :)
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.10.2010 12:01 (Koki007).
 
13 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Izrada softwera pod nazivom "Cro Connection"

ma pusti dizajn, to je prototip toga, i to ne bi trebala biti web aplikacija nego aplikacija za kompjuter (da se instalira), kao xfire...za koliko vremena se može napravit i koliko bi jedan programer uzeo za to?

Živi svaki dan kao da ti je zadnji !! Komjuteri su budućnost svijeta...-.-'
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.10.2010 16:11 (MarinGoldstein_CRO).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Izrada softwera pod nazivom "Cro Connection"

itko?

Živi svaki dan kao da ti je zadnji !! Komjuteri su budućnost svijeta...-.-'
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
RE: Izrada softwera pod nazivom "Cro Connection"
MarinGoldstein_CRO kaže...

 koliko bi jedan programer uzeo za to?

 

Pravi programer će ti uzeti toliko da će ti se muda smrznuti! I naravno, pravi programer će ti to napraviti kako spada...

A pravi programer ti ovo neće nikada raditi, definitivno. Možeš naći kojekakve nadobudne klince koji bi se toga možda uhvatili ali to ti je ogroman rizik. Uostalom, jesi napisao išta od projekta?

Freak Show Inc.
13 godina
neaktivan
offline
Izrada softwera pod nazivom "Cro Connection"

Pa nisam mislio uzet djecu, ali sam mislio uzeti nekog "početnika", znači samo da se program napravi kako sam zamišljo, a poslje uzet pravog programera za glađenje i poliranje aplikacije. tako nešta sam zamišljo

Živi svaki dan kao da ti je zadnji !! Komjuteri su budućnost svijeta...-.-'
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Izrada softwera pod nazivom "Cro Connection"

Recimo 20 tisuća kuna, od toga pola avansno.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Izrada softwera pod nazivom "Cro Connection"
Tom69 kaže...

Recimo 20 tisuća kuna, od toga pola avansno.

  Ćeš sve pisati iz scratcha ili ces rabiti već gotove dijelove???

 

Mislim ako ćeš from scratch... onda ti je ovo malo...

 

Bar moje mišljenje...

In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
16 godina
odjavljen
offline
RE: Izrada softwera pod nazivom "Cro Connection"
MarinGoldstein_CRO kaže...

Pa nisam mislio uzet djecu, ali sam mislio uzeti nekog "početnika", znači samo da se program napravi kako sam zamišljo, a poslje uzet pravog programera za glađenje i poliranje aplikacije. tako nešta sam zamišljo

 

Ako ti početnik napravi kostur aplikacije to će onda biti za k! Tu griješiš. Svatko može pomicati gumbe lijevo-desno, mijenjati sitne dijelove koda. Ali kad se udare loši temelji glava boli još jaaako dugo...

Freak Show Inc.
13 godina
neaktivan
offline
Izrada softwera pod nazivom "Cro Connection"

A ako bi radio profesionalac, da izradi cijeli program, i da onda neki početnik dorađuje i pravi mi updatove...kako je bolje?

Živi svaki dan kao da ti je zadnji !! Komjuteri su budućnost svijeta...-.-'
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Izrada softwera pod nazivom "Cro Connection"

Kao prvo početnik ti to neće znat napravit. Nemoj se zavaravat, kao doći će bolji pa će sve to ispolirat, ma čuješ to?

Nije to poliranje, dizajn i arhitekktura (sw) se ne mogu polirat, jednostavno nema osnove.

To ti je isto kao da ovi iz Mercedesa kažu dat ćemo jednom početniku da nam naprvi novi motor,

pa će ovi naši stručnjaci to ispolirat, bah.

Ne rugam se, ali za ovo imaš palac dolje.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Izrada softwera pod nazivom "Cro Connection"
JohnnyPistolero kaže...

Kao prvo početnik ti to neće znat napravit. Nemoj se zavaravat, kao doći će bolji pa će sve to ispolirat, ma čuješ to?

Nije to poliranje, dizajn i arhitekktura (sw) se ne mogu polirat, jednostavno nema osnove.

To ti je isto kao da ovi iz Mercedesa kažu dat ćemo jednom početniku da nam naprvi novi motor,

pa će ovi naši stručnjaci to ispolirat, bah.

Ne rugam se, ali za ovo imaš palac dolje.

 Ma mislio sam da jedan osoba s višegodišnjim iskustvom napravi program, a neki "početnik", osoba s manje iskustva, ali da zna radit svoj posao pravi updatove za taj program. Na to sam mislio (čit.ispolirat = update).

Živi svaki dan kao da ti je zadnji !! Komjuteri su budućnost svijeta...-.-'
15 godina
offline
Izrada softwera pod nazivom "Cro Connection"

Ja bi ti preporučio da se ostaviš ćorava posla.

Ok je ako se učiš programirati pa želiš nešto ovako napraviti i radiš to sam, ali tražiti čovjeka da ti napravi nešto ovako u najmanju ruku je glupo i bacanje novca.

Zašto bi ovo koristio? Vjerojatno za dopisivanje s frendovima, ne izgleda mi nešto preko čega ćeš zarađivati.

 

Zato uzmi msn i gotovo.

Software is like sex... it's better when it's free (Linus Torvalds)
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Izrada softwera pod nazivom "Cro Connection"
xxxxx kaže...

Ja bi ti preporučio da se ostaviš ćorava posla.

Ok je ako se učiš programirati pa želiš nešto ovako napraviti i radiš to sam, ali tražiti čovjeka da ti napravi nešto ovako u najmanju ruku je glupo i bacanje novca.

Zašto bi ovo koristio? Vjerojatno za dopisivanje s frendovima, ne izgleda mi nešto preko čega ćeš zarađivati.

 

Zato uzmi msn i gotovo.

 Pa zašto? Ako imam para i želim da se napravi program, dat ću ga nekom programeru. Ali ovo je slika napravita za 20-30min u ps. Taj program ćete biti bolji i služit će za dopisivanje, gledanja vide-a i pjesama (imati svoj player), biti kao xfire (tražit servere)...znači sve što mladi ljudi koriste samo u jednom. Tako nešto sam ja zamišljo. A zarada na reklamama.

Živi svaki dan kao da ti je zadnji !! Komjuteri su budućnost svijeta...-.-'
15 godina
offline
Izrada softwera pod nazivom "Cro Connection"

Da bi netko stavio reklamu u tvoj program treba biti popularan, a ne vidim baš razlog zašto bi bio kada postoje već slični programi.

A budući da se u imenu nalazi cro, onda je logično da ciljaš na hrvatsko tržište, a ono nije baš zanimljivo nekome da se reklamira (možda bi i bilo da ima korisnika kao npr. bug, ali budimo realni za to nema teoretske šanse).

A sve i da se neko odluči reklamirati, možda za kojih 10 godina uspiješ otplatiti samo programera što je napravio aplikaciju (bez računanja novca za održavanje).

Ni jedan programer nebi pravio ovako nešto kao što ti zamišljaš za 20000 kn, ipak ima toga previše, a računaj da moraš imati i server na koji će se stavljati te slike i slične koje uploadaš preko programa - to je još jedan nemal trošak.

 

Kao što vidiš isplativosti nema, jedino ako se ti uhvatiš programiranja možda bi i bilo nešto...

 

Dobro razmisli što želiš s novcima, koliko god ih imao nije ih dobro bacati u vjetar, uvjek se mogu pametnije iskoristiti, ako ništa daj u humanitarne.

Software is like sex... it's better when it's free (Linus Torvalds)
Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Izrada softwera pod nazivom "Cro Connection"

Hi,

 

Ja sam programer sa 10 god iskustva, MCP za .NET, magistar nauka itd, itd.

Programiram u C#-u, i puno drugih stvari.

Imam infrastrukturu da ti napravim aplikaciju u najzadnjim MS tehnologijama i testiram je sa vise operativnih sustava, kao linux, windows itd.

Ja ti mogu napraviti sto drugi ne mogu, daleko povoljnije nego bilo koji veci tim.

Naravno da ti u aplikaciju mogu ugraditi admin sustav za azuriranje stranice ( nesto kao CMS ali specificno za tvoj projekt ).

PM me da razmijenimo email...

 

Morao bih cuti vise detalja o tome sto zelis, no pretpostavljam da zelis interaktivnu aplikaciju sa bazom podataka itd...

Tehnologija Silverlight, biti ce testirano na linux i windows serveru, i klijenti ce moci pristupiti sa bilo kojeg os-a.

 

Ja ti bar mogu udariti dobru bazu, MVC arhitektura, ostalo onda mozes nastaviti sam...

Imam vremena i volje, pa ako imas para, sky is the limit ;-).

 

Ako ti se ne svidi, fair enough, omogucit cu ti da testiras aplikaciju preko interneta prije preuzimanja.

Svakako da bi bilo dobro da znas tocno sto zelis da se ne mucim bezveze ;-).

 

Pozdrav.

16 godina
odjavljen
offline
Izrada softwera pod nazivom "Cro Connection"

Nadam se da me neće nitko krivo shvatiti ali ne mogu uopće nikako zamisliti da bi ikoji pristojan programer pristao na projekt tipa "E, ja bi ovo! Jel mi netko to može napraviti?". Naravno, za tango je potrebno dvoje pa isto tako ne razumijem da postoji netko sa (pretpostavljam) određenom sumom novaca koje želi uložiti u to . Ustalom, silverlight??? Vjerojatno nisi primjetio checkbox sa tekstom "Prati sate igranja igrica" (ili tako nešto). Trebat će ti uz to i servis nekakav, ne? Ne razumijem, ovo mi je sve totalno bezveze. Postoji xfire i hrpetina drugih web servisa/aplikacija koje kombiniraju sve navedeno na ovim slikama.

 

Al ajd, možda ja ne vidim širu sliku pa bih bio vrlo sretan kad bi mi netko to malo razjasnio.

Freak Show Inc.
 
8 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Izrada softwera pod nazivom "Cro Connection"
MarinGoldstein_CRO kaže...

Pa nisam mislio uzet djecu, ali sam mislio uzeti nekog "početnika", znači samo da se program napravi kako sam zamišljo, a poslje uzet pravog programera za glađenje i poliranje aplikacije. tako nešta sam zamišljo

Ako se aplikacija u startu krivo zamisli i postavi, nema tog boga koji ce ti je "popravit". Jedino je moze napisat ispocetka :)

Biljezim se sa stovanjem...
13 godina
neaktivan
offline
RE: Izrada softwera pod nazivom "Cro Connection"
Friday kaže...

Nadam se da me neće nitko krivo shvatiti ali ne mogu uopće nikako zamisliti da bi ikoji pristojan programer pristao na projekt tipa "E, ja bi ovo! Jel mi netko to može napraviti?". Naravno, za tango je potrebno dvoje pa isto tako ne razumijem da postoji netko sa (pretpostavljam) određenom sumom novaca koje želi uložiti u to . Ustalom, silverlight??? Vjerojatno nisi primjetio checkbox sa tekstom "Prati sate igranja igrica" (ili tako nešto). Trebat će ti uz to i servis nekakav, ne? Ne razumijem, ovo mi je sve totalno bezveze. Postoji xfire i hrpetina drugih web servisa/aplikacija koje kombiniraju sve navedeno na ovim slikama.

 

Al ajd, možda ja ne vidim širu sliku pa bih bio vrlo sretan kad bi mi netko to malo razjasnio.

bio sam letimicno pogledao slike, izgledalo mi je kao jednostavna applikacija za komunikaciju i sl

 

da, moze biti samostalna aplikacija koja za komunikaciju koristi ili P2P ili server al mora bit negdje neki server odn web stranica kao ti drugi servisi koje spominjes

ako nista drugo onda da se dobije lista logiranih klijenata i sl

 

ocito je da bi to bilo nesto za hr trziste

 

silverlight je samo klijent tehnologija, jedan dio koda mora biti na serveru, odn neki servisi s kojima bi klijent komunicirao

silverlight je dobar jer ima podrsku i od strane open source-a preko moonlight-a, a moze se izvrsavati s bilo kojeg browser-a

bolje nego taj x-fire kojeg moras download-at ?

a kad promijenis program ne moras vrsit update kao kod standardnih desktop aplikacija...

odes na browser i dobijes novu verziju sa postavkama spremljenih na server

za razliku od html-a silverlight je gotovo kao i svaka desktop aplikacija, potpuno interaktivna kao sucelje

 

no priznajem da nisam koristio online gaming servise, malo vremena za to ;-) 

dobro je znati sta sve ima tamo

 

pozdrav

16 godina
moderator
offline
RE: Izrada softwera pod nazivom "Cro Connection"
Kristo kaže...

za razliku od html-a silverlight je gotovo kao i svaka desktop aplikacija, potpuno interaktivna kao sucelje

A u HTML-u kao ne moze biti JavaScript koji im daje interaktivnost.  Namigiva

16 godina
odjavljen
offline
Izrada softwera pod nazivom "Cro Connection"

Toliko sam zakopan svojim projektima da uopće ne nalazim vremena komentirati ovakve "projekte". Ovih dana upravo dovršavamo jedan vrlo zanimljiv SL projekt i imamo nevjerojatnih problema sa deploy-em kod jedne hrvatske hosting tvrtke. Kad bude gotovo možda stavim link ako mi dozvole. Uglavnom, ovo (topic) mi i dalje nije jasno

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Izrada softwera pod nazivom "Cro Connection"

>> A u HTML-u kao ne moze biti JavaScript koji im daje interaktivnost. Namigiva

 

zastarjelo, kao C nasuprot C#-a...

meni osobno vec dugo smetaju nedostaci web tehnologija i dugogodisnje snalazenje i hack-ovi da se priblize desktop aplikacijama...

kao i raskol izmedju open source-a i microsoft-a

microsoft je uvijek predstavljao kvalitetnija rjesenja i citkiji kod, bar po meni, iako se i poklonjenom konju ne gleda u zube..

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.10.2010 14:09 (Kristo).
15 godina
offline
RE: Izrada softwera pod nazivom "Cro Connection"
Kristo kaže...

>> A u HTML-u kao ne moze biti JavaScript koji im daje interaktivnost. Namigiva

 

zastarjelo, kao C nasuprot C#-a...

meni osobno vec dugo smetaju nedostaci web tehnologija i dugogodisnje snalazenje i hack-ovi da se priblize desktop aplikacijama...

kao i raskol izmedju open source-a i microsoft-a

microsoft je uvijek predstavljao kvalitetnija rjesenja i citkiji kod, bar po meni, iako se i poklonjenom konju ne gleda u zube..

Zasto... kombinacija HTML-a, jQuery-a, i neke serverske tehnologije odlicno funkcionira kod klijentskih aplikacija?


Cak imas prednost sto se tice deploya, upgradea, kontroliranog okolisa i slicno?

Biljezim se sa stovanjem...
13 godina
neaktivan
offline
RE: Izrada softwera pod nazivom "Cro Connection"
tnakir kaže...
Kristo kaže...

>> A u HTML-u kao ne moze biti JavaScript koji im daje interaktivnost. Namigiva

 

zastarjelo, kao C nasuprot C#-a...

meni osobno vec dugo smetaju nedostaci web tehnologija i dugogodisnje snalazenje i hack-ovi da se priblize desktop aplikacijama...

kao i raskol izmedju open source-a i microsoft-a

microsoft je uvijek predstavljao kvalitetnija rjesenja i citkiji kod, bar po meni, iako se i poklonjenom konju ne gleda u zube..

Zasto... kombinacija HTML-a, jQuery-a, i neke serverske tehnologije odlicno funkcionira kod klijentskih aplikacija?


Cak imas prednost sto se tice deploya, upgradea, kontroliranog okolisa i slicno?

pa...

svaka cast svim tehnologijama koje su proizasle da se web ucini boljim i interaktivnijim, usprkos slabim temeljima kao sto su rigidni HTML i ne-objektno-orjentirani skriptni jezici

no kao sto si i sam rekao, vazni su temelji a s HTML-om temelji su nedostatni, jer HTML je bio osmisljen za jednostavne dokumente

npr ako usporedis XAML i HTML ne bi li XAML bio bolji kao nova web tehnologija koja bi zamijenila HTML ?

desktop aplikacije su prosle svoju (r)evoluciju i danas se ne baziraju na istim konceptima/tehnologijama kao prije 10-15  god

no web aplikacije nisu mogle proci potpunu preobrazbu temelja vec samo nadogradnje i hack-ove, zbog toga sto su ljudi u medjuvremenu morali koristiti web kakav jest

a onda, puno nepotrebnog posla oko azuriranja HTML-a za klijent bilo je prebaceno na server, sto je skupo...

takodjer, ako napravis interface u objektno orjentiranim tehnologijama za koja postoje gotova rjesenja, dobijas i ustedu na vremenu i trudu, itd

 

kako bilo da bilo, buducnost je u interaktivnim aplikacijama

nije bez veze da sad open source podrzava microsoft-ove tehnologije ( kao silverlight iako ne jos puni WPF )

ne rade to oni zbog toga sto hoce, vec zbog toga da ne izgube utrku, odn da ne zaostanu u kvaliteti...

16 godina
moderator
offline
RE: Izrada softwera pod nazivom "Cro Connection"

 

 

Kristo kaže...
tnakir kaže...
Kristo kaže...

>> A u HTML-u kao ne moze biti JavaScript koji im daje interaktivnost.  Namigiva

 

zastarjelo, kao C nasuprot C#-a...

meni osobno vec dugo smetaju nedostaci web tehnologija i dugogodisnje snalazenje i hack-ovi da se priblize desktop aplikacijama...

kao i raskol izmedju open source-a i microsoft-a

microsoft je uvijek predstavljao kvalitetnija rjesenja i citkiji kod, bar po meni, iako se i poklonjenom konju ne gleda u zube..

Zasto... kombinacija HTML-a, jQuery-a, i neke serverske tehnologije odlicno funkcionira kod klijentskih aplikacija?


Cak imas prednost sto se tice deploya, upgradea, kontroliranog okolisa i slicno?

pa...

svaka cast svim tehnologijama koje su proizasle da se web ucini boljim i interaktivnijim, usprkos slabim temeljima kao sto su rigidni HTML i ne-objektno-orjentirani skriptni jezici

Molio bih navesti koji se to "ne-objektno orijentirani skriptni jezici" koriste s (X)HTML-om. Naime, JavaScript je OO jezik, tako da mi nije jasno o cemu pricas - svakome tko je ikad radio s JavaScriptom je to odmah ocito. Prije ce biti da zapravo pricas o stvarima o kojima nemas pojma.  Namigiva

 

 

no kao sto si i sam rekao, vazni su temelji a s HTML-om temelji su nedostatni, jer HTML je bio osmisljen za jednostavne dokumente
npr ako usporedis XAML i HTML ne bi li XAML bio bolji kao nova web tehnologija koja bi zamijenila HTML ?

Danas se intenzivno koristi XHTML, kojim se mogu definirati iznimno slozeni dokumenti. Mozda bi bilo bolje pitati - sto je XHTML kriv XAML-u. Nije problem (X)HTML kao takav, nego "browserski API", da se tako izrazim. A tu onda nije stvar u XHTML-u kao takvom i XAML-u, nego o tome koji ce sve tagovi XHTML-a biti podrzani standardom i browserima vs. Silverlight kao platforma. Pises o XML jezicima, a govoris zapravo o platformi.

 

Dalje, intenzivno se radi na razvoju HTML5 - mora bit da su glupi sto rade na tome, a imaju XAML/Silverlight pod rukom.  Namigiva Tako da sumnjam da ce Silverlight zamijeniti HTML. Ne znam zasto si uopce usao u ovu pricu.

 

Kristo kaže...
kako bilo da bilo, buducnost je u interaktivnim aplikacijama

nije bez veze da sad open source podrzava microsoft-ove tehnologije ( kao silverlight iako ne jos puni  WPF )

ne rade to oni zbog toga sto hoce, vec zbog toga da ne izgube utrku, odn da ne zaostanu u kvaliteti...

Buducnost je u interaktivnim stranicama/aplikacijama - a interaktivnost se moze postici koristenjem JavaScripta ili dodataka poput Flasha i Silverlighta. Ne razumijem zasto si uopce ulazio u cijelu ovu pricu, reklamirajuci Silverlight kao bogomdan i ponasajuci se kao da JavaScript uopce ne postoji. Sve ima svoje prednosti i nedostatke i ovisno o zahtjevima (i vlastitom znanju) odabrat ces tehnologiju kojom ces izraditi odredjenu web-stranicu/aplikaciju.

15 godina
neaktivan
offline
Izrada softwera pod nazivom "Cro Connection"

ahhhh ljudi su uvik kriticni na ovom forumu....

 

 

zasto covik ako zeli nebi moga "unajmit" 2 programera da mu naprave aplikaciju?

 

ima puno nezaposlenih programera i nebi im skodilo neki honorarni poslic da rade u slobodno vrime a  mogu bit i placeni...

svaki novac je dobar novac kad nema boljeg... 

tko zna mozda aplikacija bude dobra pa ce hrvati koristit nikad neznas... ni face ni youtube su u pocetku bili jedno veliko sr**e pa vidi ih sad....

 

 

 

 

samo naprijed!!!

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.10.2010 9:04 (Abomb).
Moj PC  
5 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Izrada softwera pod nazivom "Cro Connection"

A kolko bi to bilo dobro napravit sa adobe air? Zanima jer bi ja možda krenuo sa nečim sličnim da malo naučim

15 godina
neaktivan
offline
RE: Izrada softwera pod nazivom "Cro Connection"
Abomb kaže...

 

zasto covik ako zeli nebi moga "unajmit" 2 programera da mu naprave aplikaciju?

 

 

  možda zato sto ima 15 godina???

In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
16 godina
neaktivan
offline
Izrada softwera pod nazivom "Cro Connection"

Meni je najjači Kristo. Legenda! Bolji je od Šeksa. Cool

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
Moj PC  
5 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice