Laik uči programirati C/C++ (forum blog)

poruka: 4
|
čitano: 3.205
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Količina uči programirati C/C++ (forum blog)

Shvatio sam da imam viška slobodnog vremena, i da mi to vrijeme većinom odlazi na neke bezveznarije kao što su gledanje loših filmova i serija. Odlučio sam, eto, reducirati gledanje istih i posvetiti se programiranju. Mislim da je važno napomenuti kako sam zašao u 28. godinu života, čitam ovuda.. velika većina ljudi je počela programirati tamo negdje u 12.  Osnovnu i srednju neću niti spominjati, jer nema se što spomenuti, osim da sam imao sitnih doticaja s C-om, a na fakultetu(koji je tehnički ali nema veze s info.) sam položio Fortran 77, samoinicijativno sam krenuo raditi u html-u i css-u, no..sve to nije vrijedno spomena, iz prostog razloga što danas nemam pojma o tim stvarima.

 

8 godina kasnije, danas, odlučio sam se opet posvetiti C/C++. Na koji način mislim učiti? Nakon pretraživanja tutorijala i svega ostalog odlučio sam se na gledanje i slušanje ovih predavanja:

. Znači, zadao sam sam sebi da ću proći sve i jedno predavanje iz dotičnog kolegija, a nakon PMA prelazim na OOP. Predavanja ću nastojati gledati svaka dva do tri dana, a nakon odgledanih, pisati ću i komentirati na bugovu forumu, pa ćete me moć sprdat, ali isto tako pozvani ste dati mi savjete i smjernice kako i što i na koji način, a nadam se da mi nećete zamjeriti na mojim pitanjima. :)

 

1. dan - PMA - 1.Predavanje

 

Čovjek jako lijepo predaje, je da ima malo iritantan glas, kao da pizdi dok priča, ali oprošteno mu je jer maksimalno se trudi prenesti svoje znanje drugima i to mu uspijeva. Na početku predavanja preporučao je raznu literaturu o C-u, a nakon toga malo je govorio o povijesti C-a, baš kao i o moćnostima ovog programa danas bez obzira na njegovu starost. Nakon toga krenuo je o programerskoj logici...

 

 

1. primjer: sortiranje niza od pet brojeva - pokazao je dva načina logičkog razmišljanja za isti algoritam:

 

 
 

 

2. primjer: traženje najmanjeg od tisuću brojeva, također dva načina, s tim da je skroz donji algoritam za usporedbu s prvim načinom razmišljanja, puno prihvatljiviji za konačni zapis:

 

 

 

 

Pričao je još o osnovnim ciklusima u kodiranju, te o strukturi jednostavnog C programa. U svakom slučaju, jako poučno i na kraju ovog predavanja, zadovoljno sam izašao na balkon, zapalio cigaretu i razmišljao o svojoj upitnoj logici.

 

Konkluzija nakon odslušanog prvog predavanja:

 

Bilo je zanimljivo, mogu pratiti u svakom slučaju. No, kako je predavanje teklo, predavač je svako malo imao opaske u stilu "to ste već vidjeli u.." "to ste već radili u ovom...", "to ste već u onom.." i u tim trenucima sam se osjećao poprilično zakinuto jer ne znam o čemu je riječ, niti znam kako nadoknaditi te neke propuste. Ne znam, vidjeti ću kako će biti s idućim.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.2.2016 22:20 (količina).
 
5 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Laik uči programirati C/C++ (forum blog)

svaka čast na odluci da iskoristiš vrijeme za nešto korisno, samo nemoj prestat

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.2.2016 22:19 (golatificon).
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Laik uči programirati C/C++ (forum blog)

mislin da ti je ova analiza video materijala totalno nepotrebna, svako to može i sam pogledat.. bolje bi ti bilo da se odma uvatiš vježbi koje idu uz ova predavanja, jer od slušanja nema ništa..

govorim ovo jer sam ima ovaj ispit i učia s istih slajdova, samo na drugom faksu

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Laik uči programirati C/C++ (forum blog)

Oj stari, evo i ja sam i sličnoj situaciji, višak vremena prije nekog sezonskog posla, (dobro, zašao sam u 21-vu godinu života, ove godine i na Veleučilište ću ić smjer - Održavanje Računalnih Sustava,te pošto višak vremena imam, radim gluposti, igram igrice itd, odlučio sam se posvetiti programiranju...

 

Počeo sam eto prije tjedan dana sa Objektno Orijentiranim Programom C#(CSharp), te još uvijek svaki dan po 4-6 sati gledam knjige koje sam našao na netu te rješavam zadatke u Visual Studio. Eto neki dan sam uspio napraviti kalkulator sa malo pomoći tutoriala zasad što zbraja i oduzima haha, nije bogzna kaj, ali i to je neki početak! Našao sam preko 20 stranica literature/tutorijala + 5-6 YouTube videa za C# i ko zna koliko traju, ali rekao sam si da ću to svaki dan bavit se time i pročitat sve pa makar bio umoran ko konj hahaha.

 

Eto od tih 20 stranica literature/tutorijala sam evo na trećoj knjizi (prešao 201 str od 480 zasad), prvo je bilo od Bob Tabora za C# (uvod od 6 sati) a drugo je bila mislim isto jedna literatura na hrvatskom.

Po meni, sve se može kad se hoće, posla za programera će uvijek bit, tako da koliko sam čitao (unutar 2-3 godine) bi trebao naučiti C# + uvijek ćeš saznati i naučiti nešto novo i nikad ti neće biti dosadno. I to je zapravo rbudućnost, jer vrlo malo ima programera ;) .

 

I da edit : skini si ili Visual Studio ili tak nešto za C++ ili koji već program ima za to pa tako uči, jer meni ovo zna uć u jedno uho i izać iz drugog. + sve što mislim da je važno (ZAPISUJEM U BILJEŽNICU, dosad imam napisano 1 i pol malu bilježnicu onoga šta mislim da je važno a kad napravim te dvije male bilježnice onda ću već pohvatat neke osnovice pa ću znat što je najvažnije pa sve stavit u jednu veću, i eto učit i učit.

Sam sebi se čudim da u ovih 8 dana sam fkt dosta toga naučio, a to je zapravo ništa još hehehe

 

 

Ustraj stari i nedaj se !!

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.2.2016 10:01 (Matya15777).
 
2 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice