Markdown

poruka: 1
|
čitano: 1.466
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Markdown

Slucajno sam naletio na Markdown, pa da vas upoznam s njime.

Ako poput mene imate gomilu .txt fileova koji leze skupa sa sourcevima u projektu, i iako su wikiji vrlo privlacni kao mjesto za dokumentaciju, nisu toliko transparentni.

 

Ovo bi mogao biti savrsen dodatak za vas, naime, Markdown je lightweight markup language. Nesto kao notepad verzija HTML-a.

 

Zbog cega je Markdown posebniji od ostalih lightweight markup jezika jest njegova transparentnost - naime, Markdown prepoznaje 90% vec uobicajenih nacina formatiranja text dokumenta: asterix (*) je bullet point, ====== je naslov, tekst odvojen enterima je paragraf, ` ` je kod, itd....

 

Sto znaci da je njegova implementacija vrhunski jednostavna - umjesto da svoje todo i grand_ideas fileove ostavite bez ekstenzije ili ih nazovete .txt:

1. nazovite ih .md i

2. imajte pri ruci Markdown-aware text editor, a otprilike svaki editor osim notepada ga prepoznaje (notepad+, notepad++, gedit, vim, gvim, etc...)

 

Sto se mojih fileova tice, 90% njih je jedino trebalo proci kroz masovni rename i odjednom imam automatsko poravnavanje, bojanje teksta, boldanje, italic, etc etc etc....

 

Edit:

fora da se koristi na ogromnim siteovima kao sto je Reddit, GitHub i Stack Overflow... nisam pojma imao :-D

Well as for the ending - damn right I'm learning, you may ask for the door - end over end... well I hate how the clouds hide the gasps from above!
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.8.2012 22:55 (Deus ex machina).
 
2 0 hvala 3
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice