Pomoc oko Pascal-a.

poruka: 14
|
čitano: 2.168
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
protjeran
offline
Pomoc oko Pascal-a.

Bok svima, ili kako se kod nas to kaze, cao! Treba mi vasa pomoc, uputili su me ovde Naime, potrebna mi je pomoc iz programiranja, programski jezik Pascal, imam nekih 15-ak zadataka koje moram da razumem i shvatim kako ih odraditi. Nisam totalni pocetnik, sto se tice Pascala, razumem dosta stvari ali ove zadatke nisam siguran da li bih bez vase pomoci mogao da uradim?
Link zadataka je ovde , ko bi bio dovoljno voljan, da ga malo smaram na PM, za sve sto mi nije jasno vezano za ove zadatke, bio bi mu punooooooooo, zahvalan. Hvala :) Od srca... :)

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.2.2016 20:11 (#Mikki).
 
0 3 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc oko Pascal-a.
#Mikki kaže...

...need suckers to do my homework

 

8 godina
protjeran
offline
Re: Pomoc oko Pascal-a.

Nije tacno, ja samo zelim da pogledam kako bi neko odardio to pored mene :)

15 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoc oko Pascal-a.

2-3 sata posla po 600kn sat (vikend, poslije 16 sati, rad noću) ti je.... 1200-1800kn.

 

Zašto bi to netko radio besplatno za nekog tko nije pokušao niti jedne linije napisati?

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
8 godina
protjeran
offline
Re: Pomoc oko Pascal-a.
Sum_of_all_fears kaže...

2-3 sata posla po 600kn sat (vikend, poslije 16 sati, rad noću) ti je.... 1200-1800kn.

 

Zašto bi to netko radio besplatno za nekog tko nije pokušao niti jedne linije napisati?

 Pokusavate biti humoristicni, ali niste...

Nije tacno, radim, ali zelim imati nekog mentora koga bi mogao da pitam za sve sto nije mi jasno :)

15 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoc oko Pascal-a.

Nitko ne pokušava biti smiješan, samo ti na lijep način objašnjavamo da nitko neće prstom mrdnuti osim ako ne pokažeš kod i neko konkretno pitanje. Forum ima podosta korisnika, netko će vidjet post i pomoći a kasnije možda i nekom drugom pomogne. To je poanta foruma, koliko ja znam.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc oko Pascal-a.
#Mikki kaže...
Sum_of_all_fears kaže...

2-3 sata posla po 600kn sat (vikend, poslije 16 sati, rad noću) ti je.... 1200-1800kn.

 

Zašto bi to netko radio besplatno za nekog tko nije pokušao niti jedne linije napisati?

 Pokusavate biti humoristicni, ali niste...

Nije tacno, radim, ali zelim imati nekog mentora koga bi mogao da pitam za sve sto nije mi jasno :)

 

Nitko od nas nije na livadi naučio programirati i ako želiš da netko uradi posao umjesto tebe to se onda plaća. S druge strane svi ćemo rado pomoći ukoliko vidimo trud i želju sa tvoje strane da nešto naučiš, a to prethodno podrazumijeva da pokažeš što si samostalno radio i gdje si točno zapeo.

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.2.2016 23:46 (TracerCPP).
8 godina
protjeran
offline
Pomoc oko Pascal-a.

Sto je tacno armstrong broj? :)

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoc oko Pascal-a.
A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
8 godina
protjeran
offline
Re: Pomoc oko Pascal-a.

Radi ali nigde da se lepo kaze...

15 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoc oko Pascal-a.

Doslovce prvi rezultat.

 

Svaki broj kojem zbroj kubova (n^3) znamenki daje taj broj. 3^3 + 7^3 + 1^3 == 371

 

Uostalom, piše ti u ******* zadatku. Jesi ga uopće pročitao???

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.2.2016 22:57 (Sum_of_all_fears).
8 godina
protjeran
offline
Re: Pomoc oko Pascal-a.
Sum_of_all_fears kaže...

Doslovce prvi rezultat.

 

Svaki broj kojem zbroj kubova (n^3) znamenki daje taj broj. 3^3 + 7^3 + 1^3 == 371

 

Uostalom, piše ti u ******* zadatku. Jesi ga uopće pročitao???

 Ma citao sam citao, nego rekoh da proverim da li je to tako :D xD

15 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoc oko Pascal-a.

Mali, ajd odi zaebavaj nekog drugog. Napiši što ti te konkretno muči ili prestani spammati bezveze.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
16 godina
moderator
online
Re: Pomoc oko Pascal-a.

Što tek kad ti friško registrirani padobranac pošalje privatnu poruku ovakvog sadržaja?

Zdravo,

Evo gledam na forumu da znas raditi na Pascalu.

Ako nije problem mozete li mi izraditi ove zadatke? Hvala!

1) Napisati program za ispis parnih brojeva od k do n i prebrojati koliko ih ima?

2) Napisati program za ispis sume parnih i sume neparnih brojeva od 1 do n?

3) Napiati program za ispis artimetičke vrijednosti parnih i aritmetičke vrijednosti neparnih brojeva?

4) Napisati program za ispis brojeva od 1 do n djeljivih sa X i prebrojati koliko ih ima?

5) Napisati program za ispis sume prirodnih brojeva od 1 do n?

6) Izračunati i ispisati sumu reciprocnih vrijednosti prirodnih brojeva od k do n?

 

Ne sjećam se kad sam zadnji put pisao nešto u ovom podforumu (pred dvije-tri godine?), a Pascal ne koristim već odavno, a eto - on vidio neke moje stare komentare vezane uz Pascal i sad misli da živim za to da nekome rješavam domaću zadaću iz Pascala. Svašta.

 

OK, razumijem da je riječ o tinejdžerima, ali fakat mi nije jasno kako nisu sposobni dokučiti da su im drugi ljudi (forumaši u ovom slučaju) spremni pomoći, ali ne i spremni raditi im domaće zadaće umjesto njih. Ako im je jedini cilj da imaju riješenu zadaću, pa što se onda ne dogovore s nekim iz razreda, pa da svi prepišu jedni od drugih? Sigurno ima nekih kolega iz razreda koji će sami riješiti te zadatke - ali ne, umjesto da traže gotovu zadaću od kolega, lakše je gnjaviti nepoznate ljude na forumu.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice