Preporuka programskog jezika

poruka: 32
|
čitano: 7.267
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Preporuka programskog jezika

Ovako ljudi bavim se izradom web stranice i znam da ce mi trebat znat neki programski jezik pa bi vas zamolio da mi preporucite programski jezik !!!

 

unaprjed hvala!

Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka programskog jezika

C# ....po meni najboji a uz Web i ASP.Net savršen .Evo imaš i neke početničke video tute...

 

Od istog davatelja videa možeš i ASP video tute naći i uz Web xhtml, CSS po meni najača kombinacija.

Private
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.2.2009 16:59 (Private).
15 godina
neaktivan
offline
Preporuka programskog jezika

To C# jeli misliš na C++ ili je to neka druga verzija

Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Preporuka programskog jezika

Nisi baš definirao što tražiš... želi jezik za web stranice ili za "offline" aplikacije? Što namjeravaš raditi s njim?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka programskog jezika

Ovako ću samo reći...recimo potpuno OPP jezik C# i proizašao je recimo iz C i C++-a ( sad će se neki ljutiti) ali ima sličnosti.
U sklopu je .Net  platforme i za početnike po meni je najbolje s njime krenuti.I ni slučajno nije C++ ili neka njegova verzija
jer i sam C++ ima svoju .Net inačicu ( C++/CLI)...prema tome to su dva različita jezika i ne brkaj ih jer
češ se samo zapetljati.C# spada u managed code...dok C++ u unmanaged a u .Net obliku i u managed.
ASP.NET koristi C# i VB recimo ...pa za tebe da svladaš C# jako bi ti dobro došlo u daljnjem napretku što se tiče
dinamičkog programiranja za Web u sklopu .Net platforme.Nisam htio u širinu a vjerojatno će ti biti i drugih prijedloga
stoga na tebi je da googlaš i procjeniš prjedloge...

Private
16 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka programskog jezika
Private kaže...

Ovako ću samo reći...recimo potpuno OPP jezik C# i proizašao je recimo iz C i C++-a ( sad će se neki ljutiti) ali ima sličnosti.
U sklopu je .Net  platforme i za početnike po meni je najbolje s njime krenuti.I ni slučajno nije C++ ili neka njegova verzija
jer i sam C++ ima svoju .Net inačicu ( C++/CLI)...prema tome to su dva različita jezika i ne brkaj ih jer
češ se samo zapetljati.C# spada u managed code...dok C++ u unmanaged a u .Net obliku i u managed.
ASP.NET koristi C# i VB recimo ...pa za tebe da svladaš C# jako bi ti dobro došlo u daljnjem napretku što se tiče
dinamičkog programiranja za Web u sklopu .Net platforme.Nisam htio u širinu a vjerojatno će ti biti i drugih prijedloga
stoga na tebi je da googlaš i procjeniš prjedloge...

 Hehe.. nisi htio u širinu a govoriš o managed kodu.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka programskog jezika

Pa valjda će googlati....sad bar ima informacije bar osnovne.....neka i drugi nešto predlože ako ima volju učiti....

Private
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka programskog jezika
Private kaže...

Ovako ću samo reći...recimo potpuno OPP jezik C# i proizašao je recimo iz C i C++-a ( sad će se neki ljutiti) ali ima sličnosti.
U sklopu je .Net  platforme i za početnike po meni je najbolje s njime krenuti.I ni slučajno nije C++ ili neka njegova verzija
jer i sam C++ ima svoju .Net inačicu ( C++/CLI)...prema tome to su dva različita jezika i ne brkaj ih jer
češ se samo zapetljati.C# spada u managed code...dok C++ u unmanaged a u .Net obliku i u managed.
ASP.NET koristi C# i VB recimo ...pa za tebe da svladaš C# jako bi ti dobro došlo u daljnjem napretku što se tiče
dinamičkog programiranja za Web u sklopu .Net platforme.Nisam htio u širinu a vjerojatno će ti biti i drugih prijedloga
stoga na tebi je da googlaš i procjeniš prjedloge...

 Dali je C#-su to .Net neka inačica ?

Koliko ti je trebalo da savladaš taj programski jezik
Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka programskog jezika

.NET Framework je samo recimo "platforma" ili "mreža " na kojoj se vrti više jezika...objašnjenja  .NET tehnologije
je malo opširnije i najbolje bi bilo da definiciju .Net Framework-a potražiš u knjigama.C# je jezik koji radi na toj platformi.
.Net Framework automatski dobivaš s Winsima...zadnja inačica je  3.5.
C++ najmanje dvije godine a najbolje tri ako češ detaljno...a onda C# za dva mjeseca do tri .
Ako si baš nabrijan sve možeš skratiti.
Ako krećeš samo s C# tad za koliko toliko dobro znanje oko godinu dana.
.Net Framework( dot net) se standardno isporučuje s Winsima i zato me čudi da ne znaš?
C# se uči uz Visual Studio ili njegova Express izdanja.
Eto informacija pa potraži.

Private
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka programskog jezika

Pokušao sam s uredi opcijom više puta ali ne ide ,htio sam se nadovezati na moj post iznad..
Evo link za .Net ...inače of topic ...u zadnje vrijeme s editiranjem i takvim sitnicama nešto ne štima!

Private
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka programskog jezika
Private kaže...

.NET Framework je samo recimo "platforma" ili "mreža " na kojoj se vrti više jezika...objašnjenja  .NET tehnologije
je malo opširnije i najbolje bi bilo da definiciju .Net Framework-a potražiš u knjigama.C# je jezik koji radi na toj platformi.
.Net Framework automatski dobivaš s Winsima...zadnja inačica je  3.5.
C++ najmanje dvije godine a najbolje tri ako češ detaljno...a onda C# za dva mjeseca do tri .
Ako si baš nabrijan sve možeš skratiti.
Ako krećeš samo s C# tad za koliko toliko dobro znanje oko godinu dana.
.Net Framework( dot net) se standardno isporučuje s Winsima i zato me čudi da ne znaš?
C# se uči uz Visual Studio ili njegova Express izdanja.
Eto informacija pa potraži.

 ma zna sam što je .NET jer sam ga nedavno uploda nego sam sisli da taj C# ima dvije verzije za .Net i za obicno...možda sam se opet spiz*di!!Sramim se
Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka programskog jezika

Ako se priča o web programiranju, onda PHP definitivno. C#, .Net i općenito Microsoft (Windows) severi nisu nešto rašireni (a kamoli free). Ako se radi o desktop aplikacijama, onda C#, Pascal (Luka, nemoj me kamenovati) ili QBasic. Možda bi bilo najbolje krenuti s pascalom/qbasicom, da naučiš šta je programiranje, jer bi te OOP mogao pomalo zbuiniti iz početka. Bitno da naučiš najobičniji programski tog, funckije, petlje, granjanje i takve stvari. Ne trebaju ti u početku klase, objekti i pointeri.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka programskog jezika

Može Pascal i PHP recimo ali nemoj  qBasic(ništa nemam protiv njega ali neka ga izostavi).Iako mi je C# odličan izbor za početnike.

Sad sam dosadan.Nevinašce

Private
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka programskog jezika
Private kaže...

Može Pascal i PHP recimo ali nemoj  qBasic(ništa nemam protiv njega ali neka ga izostavi).Iako mi je C# odličan izbor za početnike.

Sad sam dosadan.Nevinašce

 OOP ne može biti dobar za nekoga tko ne zna napraviti Hello World.
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
offline
Preporuka programskog jezika

evo da i ja pitam isto bi trebao naučit programirat

pa ovako da krenem is početka nešto sam u srednjoj radia pascal

a sad na faksu u microsoft visual studiu

pa gdje imaju neki pdf il tako nešto da baš počnem ono od osnova pa na dalje

 

 

AMD Athlon 3200+, Asus K8N, 1.5GB DDR, HD 3650 512MB, WD 160GB Maxtror 40GB, Power supply 400W ma šta da kažem zvir bez zuba
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka programskog jezika

 

 

 

 

 

Ako je samo do toga :

 

 

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Text;

namespace HelloWorld
{
    class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            Console.WriteLine("Hello World");
        }
    }
}

Ne vjerujem da je to teško i u C#,čak što više lakše nego u C++-u .

 

 

 

Private
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.2.2009 22:17 (Private).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka programskog jezika
Makić kaže...

evo da i ja pitam isto bi trebao naučit programirat

pa ovako da krenem is početka nešto sam u srednjoj radia pascal

a sad na faksu u microsoft visual studiu

pa gdje imaju neki pdf il tako nešto da baš počnem ono od osnova pa na dalje

 

 

 ...??koji jezik u VS-u??
Private
15 godina
offline
Preporuka programskog jezika

isto c sad točno ne znam

jel c++ ili c

mis prije da je c++

AMD Athlon 3200+, Asus K8N, 1.5GB DDR, HD 3650 512MB, WD 160GB Maxtror 40GB, Power supply 400W ma šta da kažem zvir bez zuba
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka programskog jezika
Makić kaže...

isto c sad točno ne znam

jel c++ ili c

mis prije da je c++

 Evo ti recimo masa videa o C++-u i VS pa možeš krenuti : link.

Private
15 godina
offline
Preporuka programskog jezika

hvala, a šta mis kad bi to sam iša ovako po malo programirat

bil to išlo kako?

AMD Athlon 3200+, Asus K8N, 1.5GB DDR, HD 3650 512MB, WD 160GB Maxtror 40GB, Power supply 400W ma šta da kažem zvir bez zuba
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka programskog jezika
Makić kaže...

hvala, a šta mis kad bi to sam iša ovako po malo programirat

bil to išlo kako?

 Uz ove stranice i knjige ,puno grijanja stolice(cca 2-3 god) ...tad možeš reći da
si nešto naučio.Možeš sve i sam ali knjige...knjige...knjige   pa tutovi....i puuuuno pisanja koda ako si za
C++.
Private
16 godina
offline
Preporuka programskog jezika

po meni je svejedno dal počneš u recimo c++ ili pascalu, ja sam počeo s pascalom i onda kad sam se prebacio na c++ samo sam se nervirao što mi progami nisu radili jer sam nerazmišljajući automatski upisivao format narebe iz pascala, a ne iz c++, tipa pišem neki debilni školski primjer od 50-60 redaka i onda skužim da pišem recimo

IF ako je nešto THEN napravi nešto ELSE napravi nešto drugo

umjesto

IF (ako je nešto) napravi nešto ELSE napravi nešto drugo

 

kolko sam vremena potrošio na navikavanje, bilo bi pametnije da sam odmah počeo s c++

 

EDIT: ako netko misli sam učiti programirati u c++, DEMISTIFICIRANI C++ (Šribar, Motik) je po meni obavezno štivo, uz to što je najbolja, knjiga nije suhoparna i meni ju je u odnosu na ostale zabavno čitati

I have a dream! I have a dream that one day I'll be able to see white girls and black girls, playing with each other!
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.2.2009 22:40 (ZC_Someone).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka programskog jezika
ZC_Someone kaže...

po meni je svejedno dal počneš u recimo c++ ili pascalu, ja sam počeo s pascalom i onda kad sam se prebacio na c++ samo sam se nervirao što mi progami nisu radili jer sam nerazmišljajući automatski upisivao format narebe iz pascala, a ne iz c++, tipa pišem neki debilni školski primjer od 50-60 redaka i onda skužim da pišem recimo

IF ako je nešto THEN napravi nešto ELSE napravi nešto drugo

umjesto

IF (ako je nešto) napravi nešto ELSE napravi nešto drugo

 

kolko sam vremena potrošio na navikavanje, bilo bi pametnije da sam odmah počeo s c++

 Eto recimo ja počeo s C++-om i lagano na C# ....ma odličan prijelaz i navikavanje...
Private
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka programskog jezika
Private kaže...

 

 

 

 

 

Ako je samo do toga :

 

 

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Text;

namespace HelloWorld
{
    class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            Console.WriteLine("Hello World");
        }
    }
}

Ne vjerujem da je to teško i u C#,čak što više lakše nego u C++-u .

 

 

 

 A gle, sad ako je imalo radoznao, krene istraživati što je to namespace. Onda krene na class, onda čemu string[] args. Onda zašto je static void. I tako se zapetlja i eto ga na.
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka programskog jezika
Private kaže...

Može Pascal i PHP recimo ali nemoj  qBasic(ništa nemam protiv njega ali neka ga izostavi).Iako mi je C# odličan izbor za početnike.

Sad sam dosadan.Nevinašce

 
Loš savjet.

Pascal je jezik prošlosti, ok je za srednje škole (ima puno ključnih riječi na engleskom, gdje god može pascal uzima engleski umjesto znakova), ali je kao jezik, loš.
PHP se danas često koristi, i korisno ga je znati, ali ipak ne bih počeo s njim.
QB je odličan jezik za početnika, ako netko misli naučiti programirati a ne želi odmah na C++, QB je jezik za njega.
C# je ok jezik, ali imat će rupa ako se prije njega ne pozabavi sa nekim malo više low-level jezikom (C++om, Com i sl.).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka programskog jezika
itf4n kaže...
C# je ok jezik, ali imat će rupa ako se prije njega ne pozabavi sa nekim malo više low-level jezikom (C++om, Com i sl.).
 E to potvrđujem. Kod mene je taj slučaj pa sad krpam (iako sam ja krenuo od C++a).
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka programskog jezika

...ma nema lošeg savjeta....jer sad može birati...pa neka krene s c++-om...to bi bio najbolji izbor ...ali nadam se da
lako ne odustaje.....

Private
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka programskog jezika

Ah, nov je. Trebati će njemu vremena (čak nekoliko godina) da shvati da je jezik upravo samo to - jezik. Programiranje obuhvaća znanje iz matematike, nekad i iz fizike (ako su takvi zadatci), mora znati zaključivati i mora imati smisla za logiku. Jezik je ono, točka na i. Može raditi u nekom XY jeziku, bitno da on zna kako bi to cca trebalo izgledati. Ali ok, nek se prvo nauči petljati, onda ćemo ga već čuti dalje :)

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
protjeran
offline
Preporuka programskog jezika

Za web bi preporučio PHP. Zgodan jer je vrlo sličan C i C++u pa se znanje PHP-a može iskoristiti i za učenje tih jezika - i obrnuto.

 

Dok, C++ nije za nestrpljive. To je iznimno jak programski jezik koji se koristi i za izrade operacijskih sustava, ali zbog toga dosta je i težak i ne bih ga preporučio početniku. Malo je pojednostavljen kroz RAD alate, no i dalje za razumijevanje "jezgre" tog jezika treba mnogo vremena i vježbe. Radije neka se početnik okrene .NET jezicima, dok low-level detalje uvijek može i kasnije usvojiti kroz C++, ali tada već s kakvim-takvim predznanjem iz .NET-a.

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.2.2009 1:49 (Tracer).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Preporuka programskog jezika

ma meni to više radi faksa i da malo to skužim a kasnije bi se malo bolje uvatia toga

tako da znam nešto

AMD Athlon 3200+, Asus K8N, 1.5GB DDR, HD 3650 512MB, WD 160GB Maxtror 40GB, Power supply 400W ma šta da kažem zvir bez zuba
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice