Program slican Bug-ovom ?!?

poruka: 15
|
čitano: 3.347
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Program slican Bug-ovom ?!?

Naime interesuje me jedno..ak se neko sjeca programa tj. cd-a BUG-a iz davne 2002 godine..a to je ovaj..

 

 

Sad me interesira..kako napraviti takav program..i dati naredbe da cita odredjene datoteke i fajlove...ne bi pravio kao sto je to bio BUG niti za neke komercijalne ili široke svrhe nego jednostavo za svoju kolekciju programa..odakle da pocnem i sa cime da pocnem da radim..

BUGCD BUGCD
Nemam potpis osim na licnoj
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Program slican Bug-ovom ?!?

Kako napraviti "izbornik" za medije?

 

(zbunjuje me što si odabrao baš taj, jer koliko mi je poznato, Bug i dalje ima isti/sličan program)

The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Program slican Bug-ovom ?!?
itf4n kaže...

Kako napraviti "izbornik" za medije?

 

(zbunjuje me što si odabrao baš taj, jer koliko mi je poznato, Bug i dalje ima isti/sličan program)

Neznam..mozda sto mi se taj svidja al jednostavno ne želim da nešto prepravljam..i da nemora to biti bas u nekom extra dizajnu..samo da ima izornike i to..u cemu da krenem da radim..jer bavim se popravkom racunara soft/hard i cesto kad dizem sistem otvaram cd-ove i rovim po rar-u i tako..ovako bi sebi napravio program u koji bi slozio par gb programa koje nakon instalacije stavljam u OS..al da je to kako treba..jer inace programe ostavljam i korisnicima pa zasto da ne bude u nekom finom okruzenju..

Nemam potpis osim na licnoj
16 godina
neaktivan
offline
Program slican Bug-ovom ?!?

Ako nemaš iskustva s programiranjem, možda bi bilo jednostavnije naučiti Access pa s njime nešto... (osobno, Access smatram zbunjujućim od bilo kakvog programiranja (koliko god se to dvoje može izravno uspoređivati); ali valjda sam to samo ja).

 

A postoji i hrpa programa za izradu CD sučelja; proguglaj. Bilo je i na Bugu više puta.

The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Program slican Bug-ovom ?!?

Ma nisam bas neki profic sto se tice programiranja al brzo kapiram i kad bi nes pokrenuo bar jedno na isti bi fazon i dalje..naime mogu to uradit u html-u il flash-u pa da to ide tako al hocu da pokusam da napravim bas neki .exe file koji cita odredjene fajlove iz odredjenih datoteka...

Nemam potpis osim na licnoj
15 godina
neaktivan
offline
RE: Program slican Bug-ovom ?!?

Flash, Director? Za te potrebe, par gumba i par sličica, prilično jednostavno..

14 godina
neaktivan
offline
RE: Program slican Bug-ovom ?!?
bed kaže...

Flash, Director? Za te potrebe, par gumba i par sličica, prilično jednostavno..

Flash sam rekao !!!

 

Director ? Puno ime ???

Nemam potpis osim na licnoj
15 godina
neaktivan
offline
RE: Program slican Bug-ovom ?!?

Adobe director

 

Edit; pa flash-om napraviš *exe..

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.1.2010 17:14 (bed).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Program slican Bug-ovom ?!?
RimSo kaže...

Ma nisam bas neki profic sto se tice programiranja al brzo kapiram i kad bi nes pokrenuo bar jedno na isti bi fazon i dalje..naime mogu to uradit u html-u il flash-u pa da to ide tako al hocu da pokusam da napravim bas neki .exe file koji cita odredjene fajlove iz odredjenih datoteka...

Fileovi i jesu datoteke. Valjda si mislio na mape (foldere, direktorije).

 

OnT: i ja tražim nešto slično, ali da se može malo bolje customizirati. Za to može poslužiti Visual Basic (kojeg sam lijen naučiti) ili PowerPoint (kojeg nemaju svi instaliranog pa baš i nema smisla).

Google is your friend. Use Google before asking dumb questions.
14 godina
neaktivan
offline
Program slican Bug-ovom ?!?

Da mislio sam na direktorije... Smijeh

 

A neznam..nesto me vuce na VB i to da probam skontat i naucit u njemu..Adobe nisam nikad pokrenuo pa cu ipak probat...jos uvijek ima neko dobru ideju neka pomogne..

Nemam potpis osim na licnoj
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Program slican Bug-ovom ?!?
sad sa na mobitelu, pa ne mog da link, ali potrazi moju temu 'visual studio 2008 express pomoc'. mislim da se tako zove. ili jos bolje, idi na moj profil, pa klikni gore na 'pogledaj teme' i naći ćeš ju malo niže
uglavnom, radio sam isto jedan izbornik za instaliranje programa, bas ono sto tebi treba. mozda bude od pomoći. javim se kasnije kad dodem na komp
Atomska bubamara. | Pogledajte Moj PC :)
14 godina
neaktivan
offline
Program slican Bug-ovom ?!?

Gle hvala pomoglo mi je mnogo toga..naravno kodovi..sad mi treba kod za path..sto znaci da kad snimim na cd/dvd medij program nema putanju nego samo jednostavno da cita npr: //aplikacije/zero//setup.exe jer nemogu stavit ni c: ni d: ni e: u svakog je citac na drugom mjestu...

 

Ako me ko kuzi...naravno.

Nemam potpis osim na licnoj
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Program slican Bug-ovom ?!?
RimSo kaže...

Gle hvala pomoglo mi je mnogo toga..naravno kodovi..sad mi treba kod za path..sto znaci da kad snimim na cd/dvd medij program nema putanju nego samo jednostavno da cita npr: //aplikacije/zero//setup.exe jer nemogu stavit ni c: ni d: ni e: u svakog je citac na drugom mjestu...

 

Ako me ko kuzi...naravno.

Ja te kužim, i meni to treba. Tražimo relativnu putanju, ona govori programu gdje se tražena datoteka nalazi u odnosu na taj program. Kada je definiran disk (C: D: i sl.), onda je to apsolutna putanja. Relativna putanja bi trebala izgledati ovako nekako:

 

\blabla (znači da se program i tražena datoteka nalaze u istoj mapi)

..\blabla (znači da treba otići za jednu razinu gore) itd.

Google is your friend. Use Google before asking dumb questions.
16 godina
neaktivan
offline
Program slican Bug-ovom ?!?

možeš u c++ i/ili c# napraviti takvu aplikaciju koja se automatski pokrece prilikom umetanja cd/dvd u racunalo

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Program slican Bug-ovom ?!?
u mojoj temi je objasnjeno kako napravit relativne putanje
Atomska bubamara. | Pogledajte Moj PC :)
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice