Programiranje (Pocetnik)

poruka: 89
|
čitano: 25.951
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Programiranje (Pocetnik)

Pocetnik sam u programiranju... Namjeravam postat.

 

Ne znam koji jezik uciti kao pocetnik, a imam iskustva u php-u i mysql (osnove nista veliko). Mislio sam da bi java bila u redu za pocetnika poput mene posto je koncept vrlo rasiren i tehnologija je koristena na veliko (ispravite me ako lazem).

 

Hvala. Molim preporuke i savjete.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Programiranje (Pocetnik)
Maxim950 kaže...

Pocetnik sam u programiranju... Namjeravam postat.

 

Ne znam koji jezik uciti kao pocetnik, a imam iskustva u php-u i mysql (osnove nista veliko). Mislio sam da bi java bila u redu za pocetnika poput mene posto je koncept vrlo rasiren i tehnologija je koristena na veliko (ispravite me ako lazem).

 

Hvala. Molim preporuke i savjete.

  Pretpostavljam da će ubrzo početi rat na ovoj temi. Jedni će govoriti C, drugi C++, treći Java ili C#, netko će reći Python, par likova bubnuti Basic, a netko će te uvjeravati da se potpuno ostaviš jezika dok ne ovladaš pseudokodom.

 

Evo ja ću početi s preporukom Ca. Zašto? Zato što će ti MNOGO stvari u vezi računala biti mnogo jasnije nego da učiš neki iole viši jezik.

Yeah, well, you know, that's just, like, your opinion, man.
15 godina
offline
Programiranje (Pocetnik)

Uglavnom mislim da bi trebao na neki drugi jezik prije jave, bio to C, C++, python, qbasic ili nešto deseto, java mi ima nekako nepregledan kod, poslje naravno možeš preć na nju...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Programiranje (Pocetnik)

1) Zar nije Java bas prikladna pocetnicima?

2) Mozete li mi objasniti razliku izmedju C,C++ i C# i imaju li jedan s drugim veze? Hvala.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Programiranje (Pocetnik)
Maxim950 kaže...

1) Zar nije Java bas prikladna pocetnicima?

2) Mozete li mi objasniti razliku izmedju C,C++ i C# i imaju li jedan s drugim veze? Hvala.

1)Probaj s njom pa vidi jel ti paše, meni je osobno u njoj kod nepregledan, ali znaš kako se kaže svi smo različiti :)

2)C++ je poboljšani objektno orjentirani C sa ljepšom sintaksom, C# nema veze njima i on je sličniji javi.

16 godina
offline
Programiranje (Pocetnik)

Za početak Prolog.

Vrlo jednostavno, a ako doguraš do 1. godine diplomskog sudija računarstva na etf-u Osijek i vrlo korisno poznavati od prije.

Šalu na strano, ideala za početak je Pascal. Eventualno C, obični C.

Ivan Marijanović, univ. bacc. ing. comp.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Programiranje (Pocetnik)

sada mi se nekako namece c (dobro razradit), pa java (samo uvod i ak mi se svidi onda nastavit) i onda c++... tako nekako bi bilo u redu? hvala na korisnim informacijama

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Programiranje (Pocetnik)
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Programiranje (Pocetnik)

Ako si početnik i počeo si javu samo nastavi...

 

btw u mojoj školi je išlo prvo Basic pa Pascal.... Na faksu je uvod u programiranje bio u C-u, ali iste stvari smo radili u srednjoj sa Basicom , kasnije Pascalom....

 

to su ti tipovi podataka, for petlje, sort algoritmi i tako.... Za zabavu preporučam svima da napravu vezanu listu u C-u sa pokazivačima i malloc alociranjem memorije. A kasnije razne sortove.  Tako se uči programirati i kasnije pa zahvaljuješ bogu na objektno orjentiranom programiranju, klasama i već definiranim metodama za ove gornje muke.....

Tehnika narodu!!!!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Programiranje (Pocetnik)
Maxim950 kaže...

sada mi se nekako namece c (dobro razradit), pa java (samo uvod i ak mi se svidi onda nastavit) i onda c++... tako nekako bi bilo u redu? hvala na korisnim informacijama

  To bi bio optimalan slijed  Namigiva Samo bi ja na mjesto Jave dobro razmotrio opciju C# ili čak Pythona, ali šta god uzmeš nećeš pogriješiti s tim redoslijedom C -> Java/C# -> C++


Sretno!

Yeah, well, you know, that's just, like, your opinion, man.
14 godina
neaktivan
offline
Programiranje (Pocetnik)

Nije važno kojim ćeš jezikom početi. Moj savjet python pošto je najednostavniji. A C i C++ su isti.... ma vazno je samo da počneš.

 
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Programiranje (Pocetnik)

Da se i ja nadovežem, da ne otvaram novu temu...

Dakle u osnovnoj sam imao QBasic, išao sam na takmičenja bla bla bla...nebitno...

Sad sam prvi srednje (Informatički smjer, Gimnazija) i imam Pascal...

pa me interesuje koji jezik preporučujete za razvoj aplikacija i u kojem develop envirnonment-u raditi???

Preporučuju obično Python, C, C++, Visual Basic...

Šta preporučujete?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Programiranje (Pocetnik)

 

Probaj C# ili C++ (C). Inače preferiram čisti C mada još nisam probao c++ ali sintaksa je skoro ista...

C te nauči razmišljat glavom, rješavanju problema...

 

Nista nije sveto sve je bruto i neto, sve je zabava!
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Programiranje (Pocetnik)

aha, a zašto C, da li da koristim tutorijale po internetu ili da ganjam u knjižari knjigu, u čemu da ga pišem, msm u kojem programu?

14 godina
neaktivan
offline
Programiranje (Pocetnik)

Rekao sam ti, počni s C-om pa se polagano prebacuj na "naprednije" programske jezike.

C možeš kompajlirat u Dev-C++ ili u Microsoft Visual C++.

Moja preporuka je Dev.

Nista nije sveto sve je bruto i neto, sve je zabava!
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.3.2010 20:29 (Shody_1994).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Programiranje (Pocetnik)
Shody_1994 kaže...

Rekao sam ti, počni s C-om pa se polagano prebacuj na "naprednije" programske jezike.

C možeš kompajlirat u Dev-C++ ili u Microsoft Visual C++.

Moja preporuka je Dev.

dupli post Viče

Nista nije sveto sve je bruto i neto, sve je zabava!
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.3.2010 20:29 (Shody_1994).
15 godina
offline
RE: Programiranje (Pocetnik)
Sargas kaže...

Da se i ja nadovežem, da ne otvaram novu temu...

Dakle u osnovnoj sam imao QBasic, išao sam na takmičenja bla bla bla...nebitno...

Sad sam prvi srednje (Informatički smjer, Gimnazija) i imam Pascal...

pa me interesuje koji jezik preporučujete za razvoj aplikacija i u kojem develop envirnonment-u raditi???

Preporučuju obično Python, C, C++, Visual Basic...

Šta preporučujete?

Ja nisam puno toga isprobao, ali preporučio bih C za početak. Nakon št se savlada lagoritamski način razmišljanja preći na c++ i objektno bazirano programiranje.

Linkovi na skripte za učenje C-a, sa dosta primjera:

Prvi dio - od 4.poglavlja na dalje

Drugi dio

 

Što se tiče compilera, najjednostavniji je DevCpp (download link)

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.3.2010 23:42 (Luuka).
16 godina
offline
Programiranje (Pocetnik)
Možda je devcpp najjednostavniji, ali svakako ugodniji oku je codeblock sa mingw kompilerom (skini codeblocks-8.02mingw-setup.exe)pregledniji je i lakše se snaći u njemu (bar meni)
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Programiranje (Pocetnik)

Evo vam link do teme za Hrvatske developere(3d modelere,programere,itd).

Link

ZeKiDa Games presents
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Programiranje (Pocetnik)

Početnik sam u programiranju iam 13 god.i želim postati programer.Stoga imate li prijedlog da od nečega počnem.molim da mi napišete prijedlog s ćim da poćnem.{#}

LUX
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Programiranje (Pocetnik)

Baš jučer sam odgovorio na slično pitanje. Dakle, moje je mišljenje da je daleko najbolje započeti s nekom knjigom. Za početnike preporučujem svoju knjigu: "Naučite programirati uz C++", autora K. Ćosića (moja malenkost) i P.Marendića.

 

Da obrazložim, programiranje je najjednostavnije naučiti sustavno, a tu knjige uistinu pomažu. Za početnika ne bih preporučio sakupljanje tutoriala po Internetu, jer ne pokrivaju dovoljno gradiva i čini mi se da mogu poslužiti samo kao kratak uvod.

 

Čest problem mnogih knjiga je da se previše oslanjaju na tumačenje elemenata programskog jezika, prilažući umjetne programe za primjere, i ulazeći preduboko u sintaktičke i druge detalje jezika. Za razliku od toga, u našoj knjizi iznosimo cjelovite, smislene i zanimljive programe za primjere, preko 100 primjera je detaljno obrazloženo. Knjiga kreće od vrlih početaka, a završava na dosta kompleksnim temema. Cilj knjige nije bio da se objasni jezik C++, već želimo naučiti čitatelja programirati bez prevelikog ulaženja u detalje jezika.

 

Naravno, morali smo odabrati neki jezik, i tu je u jednom trenutku pala dvomjesečna diskusija. Da sad ne nabrajam razloge, na kraju smo, kako je očito, zaključili da je najbolje koristiti C++, ako se on upotrijebi na pravi način. To je bilo mišljenje mog koautora i mene.

 

Pozdrav!

 

    K. Ćosić

 

PS. Mišljenja sam da knjigu mogu bez problema savladati trinaestogodišnjaci.

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.11.2010 4:57 (kresoc).
15 godina
offline
Programiranje (Pocetnik)

Ima li di to skinit sa neta {#}

Sala mala :)

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Programiranje (Pocetnik)

@kresoc; dali si ti programer/developer?

 

Pošto već toliko hvališ svoju knjigu, mogao bi par primjeraka podijeliti ovdje na forume(bilježim se ... sa štovanjem) da vidimo o ćemu se radi.A i uvijek dobro dođe da se podsjetim grananja i tipova podataka.

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.11.2010 9:48 (alankish).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Programiranje (Pocetnik)
alankish kaže...

@kresoc; dali si ti programer/developer?

 

 

Naravno.


alankish kaže...

Pošto već toliko hvališ svoju knjigu, mogao bi par primjeraka podijeliti ovdje na forume(bilježim se ... sa štovanjem) da vidimo o ćemu se radi.A i uvijek dobro dođe da se podsjetim grananja i tipova podataka.

Što se promotivnih primjeraka tiče, za to je zadužen naš izdavač (Element). Ja bih osobno mogao nekom pokloniti jedan primjerak, ako se svi s foruma usaglase kome bi taj trebao ići..

15 godina
offline
RE: Programiranje (Pocetnik)
kresoc kaže...


alankish kaže...

Pošto već toliko hvališ svoju knjigu, mogao bi par primjeraka podijeliti ovdje na forume(bilježim se ... sa štovanjem) da vidimo o ćemu se radi.A i uvijek dobro dođe da se podsjetim grananja i tipova podataka.

Što se promotivnih primjeraka tiče, za to je zadužen naš izdavač (Element). Ja bih osobno mogao nekom pokloniti jedan primjerak, ako se svi s foruma usaglase kome bi taj trebao ići..

Ok, sad samo trebamo nac nekog tko ima fotokopirni doma.

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
14 godina
neaktivan
offline
RE: Programiranje (Pocetnik)
tnakir kaže...
kresoc kaže...


alankish kaže...

Pošto već toliko hvališ svoju knjigu, mogao bi par primjeraka podijeliti ovdje na forume(bilježim se ... sa štovanjem) da vidimo o ćemu se radi.A i uvijek dobro dođe da se podsjetim grananja i tipova podataka.

Što se promotivnih primjeraka tiče, za to je zadužen naš izdavač (Element). Ja bih osobno mogao nekom pokloniti jedan primjerak, ako se svi s foruma usaglase kome bi taj trebao ići..

Ok, sad samo trebamo nac nekog tko ima fotokopirni doma.

 

 

Meni je bila najbolja C za neznalice, kasnije sam preša C u primjeni , demistificirani C++ , te onda sam otišao u ku*ac i počeo se bavit VB-om, C# isl sranji*a. Sve u svem najzanimljivije i nasretnije razdoblje mmoje programerske povijesti je vrijeme Turbo C-a i VC++ 6, te knjige DOS iznutra, Windows formati datoteka i programiranje Windows 95 API . 

 

 

 

 

 

http://www.basketballhoopjam.com
15 godina
offline
Programiranje (Pocetnik)

Da, ja sam isto citao demestificirani cpp

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: Programiranje (Pocetnik)
kresoc kaže...

Što se promotivnih primjeraka tiče, za to je zadužen naš izdavač (Element). Ja bih osobno mogao nekom pokloniti jedan primjerak, ako se svi s foruma usaglase kome bi taj trebao ići..

Mislim da smo se usuglasili, šaljem adresu na PP.{#}

14 godina
neaktivan
offline
RE: Programiranje (Pocetnik)
ima li neka dobra knjiga o c, probao sam c++ ali vrlo je kompleksan za poceti, c je barem malo jednostavniji...
I)0/\/7 I_3412/\/ 70 I-I4(I(, I-I4(I( 70 I_3412/\/
15 godina
offline
RE: Programiranje (Pocetnik)
1337Code_breaker kaže...
ima li neka dobra knjiga o c, probao sam c++ ali vrlo je kompleksan za poceti, c je barem malo jednostavniji...

Pa i nije toliko. Sintaksa je manje vise jednaka, samo je C++ objektni jezik dok je C proceduralni. Kad tad ces morati preci na OOP, zasto ne odmah*?

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice