Programiranje - ratna igra

poruka: 33
|
čitano: 7.544
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Programiranje - ratna igra

Koji bi mi preporučili program u kojem da programiram neku ratnu igricu ? 

Krenio sam sa Pythonom + Blender, pa ne znam jel je to dovoljno dobar odabir ? Šta Vi mislite? 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Programiranje - ratna igra

ispravka, pucačinu* od igrice pravim...

14 godina
offline
Programiranje - ratna igra

Hahahahha,.... ta ti je dobra.. {#} {#}

 

 

Google IS your friend!!!
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Programiranje - ratna igra
In24 kaže...

Koji bi mi preporučili program u kojem da programiram neku ratnu igricu ? 

Krenio sam sa Pythonom + Blender, pa ne znam jel je to dovoljno dobar odabir ? Šta Vi mislite? 

dobar ti je odabir

da Bog da crk'o rock'n'roll, kad ga svako svira
14 godina
neaktivan
offline
RE: Programiranje - ratna igra

Pocni s modiranjem neke postojece igre, raditi sadrzaj za igru i istovremeno programirati doticnu moze biti ogroman posao za pojedinca (pogotovo za pocetnika).

 

Recimo nekakav mutator za Unreal tournament (sjecam se odlicnog dark magica). UT, Q3 te HL su igre koje se opcenito lako modiraju i potrebne informacije ces moci naci svuda po netu.

How much wood would a woodchuck chuck if a woodchuck could chuck wood?
13 godina
neaktivan
offline
RE: Programiranje - ratna igra
mind_challenge kaže...
In24 kaže...

Koji bi mi preporučili program u kojem da programiram neku ratnu igricu ? 

Krenio sam sa Pythonom + Blender, pa ne znam jel je to dovoljno dobar odabir ? Šta Vi mislite? 

dobar ti je odabir


Ok, onda nastavljam sa Blenderom i Pythonom :)

 

rustweaver kaže...

Pocni s modiranjem neke postojece igre, raditi sadrzaj za igru i istovremeno programirati doticnu moze biti ogroman posao za pojedinca (pogotovo za pocetnika).

 

Recimo nekakav mutator za Unreal tournament (sjecam se odlicnog dark magica). UT, Q3 te HL su igre koje se opcenito lako modiraju i potrebne informacije ces moci naci svuda po netu.


Probat ću, iako imam i prijatelja skojim to mislim raditi, upoznat sam sa več nekim programskim jezicima, a i lako ih skontam. :)

15 godina
neaktivan
offline
Programiranje - ratna igra

Mjesecno se javi bar jedan koji pravi igru i konta "neke od programskih jezika".

 

Za pocetak napravi aplikaciju debeloj susjedi za ulaz-izlaz kucnih potrepstina te osobne higijenske kozmetike pa se onda baci na novi COD9

 

 

 

War vs Us: http://www.youtube.com/watch?v=1tyhN7Us-F8&feature=related /// - REVOLUTION -
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.12.2010 21:44 (PureEntity).
Moj PC  
17 1 hvala 0
16 godina
offline
RE: Programiranje - ratna igra

nije jezik ni tolki problem ako si voljan naucit, al nisu to lego kocke da ih znas napravit ko iz sale!

 

covjece ti bi igru napravio..odi zuri u sunce il tako nesto..

a glupih modova..nesmjes imati ni potpis vise..bezobrazluk..
15 godina
neaktivan
offline
RE: Programiranje - ratna igra
Ako ima volje neče mu biti problem učiti nekoliko godina i tek onda razmišljati o nečem takvom kao što je neka jednostavna igra.moraš znati da ti treba puuuno volje i naravno znanja.
16 godina
offline
RE: Programiranje - ratna igra

ma frajer misli da ce napravit igru za 10dana..

a glupih modova..nesmjes imati ni potpis vise..bezobrazluk..
13 godina
neaktivan
offline
RE: Programiranje - ratna igra
PureEntity kaže...

Mjesecno se javi bar jedan koji pravi igru i konta "neke od programskih jezika".

 

Za pocetak napravi aplikaciju debeloj susjedi za ulaz-izlaz kucnih potrepstina te osobne higijenske kozmetike pa se onda baci na novi COD9

 

 

 

 

Hacker002 kaže...

nije jezik ni tolki problem ako si voljan naucit, al nisu to lego kocke da ih znas napravit ko iz sale!

 

covjece ti bi igru napravio..odi zuri u sunce il tako nesto..

 

 

Šta ste odma našli me grdit, napravio sam ja nekolicinu programa, a tek mi je 16 godina, znam programirati u C++ (osrednje), Visual Basicu (odlično) i ostalim basicovim jezicima... Napravio sam kalkulator koji računa matematičke operacije i jednadžbe, nebi se baš moglo reć da ne znam baš ništa o programiranju, voljan sam naučiti i želim to. Znam da nije jednostavno, ali ne treba te me odma grditi, samo sam Vas pito, Vi koji se više od mene bavite programiranjem da mi preporučite programski jezik koji je najbolji za pravljenje u ovakve svrhe!

16 godina
offline
RE: Programiranje - ratna igra

frende negrdim ja tebe vec ti govorim da to nije lako..tu dolaze godine ucenja, a ti znas prakticki tek osove..govorim  ti to jer i ja imam 16god i pomalo znam programirati al to nije nijedan djelic kolko moras znati i kolko vremena uloziti da bi nesto kvalitetno i dobro napravio! al svakako sretno u daljnjem razvoju!

a glupih modova..nesmjes imati ni potpis vise..bezobrazluk..
14 godina
neaktivan
offline
RE: Programiranje - ratna igra

Na ovom forumu opcenito ima previse negativnosti, problem je sto vecina ljudi ne zna o cemu prica pa se onda izvlace sa prokusanim forama "ne mozes to", pod pretpostavkom da ako valjda oni sami ne znaju, onda nitko drugi ne moze nauciti.

 

Ja cu sada nabacati nekakve banalne stvari s kojima ces se sigurno susresti pri programiranju 3D igara.

1. Matematika - geometrija, trigonometrija i linearna algebra su nekakav minimum

2. Poznavanje datotecnog formata modela s kojim radis (kako ces inace prikazivati modele)

3. Hidden surface removal u kombinaciji sa nekom od metoda particioniranja prostora, dakle frustum culling + BSP ili octree particioniranje (to su oni jednostavniji)

4. Poznavanje nekakvih osnova fizike

 

A onda dolaze naprednije stvari kao osvjetljenje (lightmapping ili dinamicko osvjetljenje), animacija (interpolacija izmedu keyframeova, skeletalna animacija u kombinaciji sa inverznom kinematikom, ragdolls?), te mozda cak i shaderi i mrezna komunikacija.

 

Sjedni, citaj i uci, na internetu ces naci SVE od navedenog, a ostatak je samo na tebi i tvojim kapacitetima i motivaciji.

 

Btw. modeliranje je takoder znanost za sebe i tu pored nekakvog talenta trebas jos znati i dosta o optimizaciji modela za prikaz u igri (to artisti uglavnom rade u dogovoru sa programerima, tj programeri ih upute u ogranicenja enginea, te se modeli rade imajuci ta ogranicenja na umu)

How much wood would a woodchuck chuck if a woodchuck could chuck wood?
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.12.2010 22:17 (rustweaver).
14 godina
offline
RE: Programiranje - ratna igra

e, ajd sad ti nakon ovoga reci da ces uspjet napravit igru..

 

Tek ti je 16 godina, ok preko raspusta al opcenito imas ti i skolu, a C++ i slicno nek ti bude kao zabava, hobi itd,itd. (savjet kao prijatelju)

Google IS your friend!!!
13 godina
neaktivan
offline
RE: Programiranje - ratna igra
rustweaver kaže...

Na ovom forumu opcenito ima previse negativnosti, problem je sto vecina ljudi ne zna o cemu prica pa se onda izvlace sa prokusanim forama "ne mozes to", pod pretpostavkom da ako valjda oni sami ne znaju, onda nitko drugi ne moze nauciti.

 

Ja cu sada nabacati nekakve banalne stvari s kojima ces se sigurno susresti pri programiranju 3D igara.

1. Matematika - geometrija, trigonometrija i linearna algebra su nekakav minimum

2. Poznavanje datotecnog formata modela s kojim radis (kako ces inace prikazivati modele)

3. Hidden surface removal u kombinaciji sa nekom od metoda particioniranja prostora, dakle frustum culling + BSP ili octree particioniranje (to su oni jednostavniji)

4. Poznavanje nekakvih osnova fizike

 

A onda dolaze naprednije stvari kao osvjetljenje (lightmapping ili dinamicko osvjetljenje), animacija (interpolacija izmedu keyframeova, skeletalna animacija u kombinaciji sa inverznom kinematikom, ragdolls?), te mozda cak i shaderi i mrezna komunikacija.

 

Sjedni, citaj i uci, na internetu ces naci SVE od navedenog, a ostatak je samo na tebi i tvojim kapacitetima i motivaciji.

 

Btw. modeliranje je takoder znanost za sebe i tu pored nekakvog talenta trebas jos znati i dosta o optimizaciji modela za prikaz u igri (to artisti uglavnom rade u dogovoru sa programerima, tj programeri ih upute u ogranicenja enginea, te se modeli rade imajuci ta ogranicenja na umu)

 

Sve ja to znam šta mene čeka, da je toliko lagano napraviti igricu, svako bi bio programer. Ja to radim iz zabave i uporan sam u tome, želim to naučiti i jednog dana da se bavim time, programer niko nije posto preko noći, ja sam samo pito za program koji je najbolji za igrice.

 

Ubiti hvala :)

passat kaže...

e, ajd sad ti nakon ovoga reci da ces uspjet napravit igru..

 

Tek ti je 16 godina, ok preko raspusta al opcenito imas ti i skolu, a C++ i slicno nek ti bude kao zabava, hobi itd,itd. (savjet kao prijatelju)


Ja nisam ni reko da ću ja uspit napravit igru? U slobodno vrijeme programiram, to je moja druga ljubav.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Programiranje - ratna igra
Smijat ce se on vama za 6-7 godina kod se bude kupao u novcima, a vi budete kopali po smecu. :)
15 godina
neaktivan
offline
Programiranje - ratna igra

Nađi u ovome podforumu(Programiranje) temu koja se zove Kako napraviti igru? i čitaj ju dok ne naletiš na neki dobar odgovor kao što je i rustwearov.

 

EDIT: Zar moraš raditi ratnu igru? Prvo nauči razmišljat i neke programske jezike(Pascal, C++, C#). Rekao si da si već radio neke aplikacije(kalkulator, itd...). Sada probaj smisliti neke 2D igre kao što sam i ja smislio - Click4Beat i tek onda počni sa 3D programiranjem. Ja sada radim na Windows Phone igri -Touch4Beat (ista kao i C4B samo za touchscreen mobitele). {#}

k1.c0
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.12.2010 22:49 (k1c0).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Programiranje - ratna igra
Pustite decka neka uci kladim se da su se i bill gatsu smijali a vidi ga sad :-) ako ga to zanima neka uci i radi bolje nego da sjedi kod kuce i nabija satnicu na wow-u
My Life Is A Very Serious Game...
15 godina
neaktivan
offline
Programiranje - ratna igra

Neki dan sam pročitao kako je Bill Gates sa 14 godina napravio sustav za promet Seattlea. Svaka mu dala!!!

k1.c0
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Programiranje - ratna igra
k1c0 kaže...

Neki dan sam pročitao kako je Bill Gates sa 14 godina napravio sustav za promet Seattlea. Svaka mu dala!!!

Evo ako zelis citaj ima dosta zanimljivih stvari :-)

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Bill_Gates

 

on je jednostavno lumen a rijetki su takvi ali nikad neznas dok nepokusas!

My Life Is A Very Serious Game...
16 godina
offline
RE: Programiranje - ratna igra
k1c0 kaže...

Neki dan sam pročitao kako je Bill Gates sa 14 godina napravio sustav za promet Seattlea. Svaka mu dala!!!

Wikipedia kaže i da je za učitelje napisao program koji je radio raspored sjedenja po učionicama. I kako ga je nariktao da uvijek sjedi gdje je bilo više učenica. {#}

If it's not broken, don't fix it. :-)
14 godina
offline
RE: Programiranje - ratna igra

Nije on lud {#}

My Life Is A Very Serious Game...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Programiranje - ratna igra
In24 kaže...

Koji bi mi preporučili program u kojem da programiram neku ratnu igricu ? 

Krenio sam sa Pythonom + Blender, pa ne znam jel je to dovoljno dobar odabir ? Šta Vi mislite? 

 

Imaš nekih tutoriala kako napraviti FPS, imaš čak i program FPSCreator , probaj s time : LINK

 

PS.

Sreatn Božić !!!!

 

what should I do ?
13 godina
neaktivan
offline
Programiranje - ratna igra

Probaj sa UDK-om besplatan, jednostavan i svasta sa njim mozes napravit svakako ti preporucam ja sam malo krenuo nije tesko

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Programiranje - ratna igra

Jel opet radiš igricu na engleskom jeziku? {#}

http://bit.ly/fEJAtE
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Programiranje - ratna igra

daj suti ti neznas napravit igru u notepadu

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Programiranje - ratna igra

supa*

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.1.2011 11:22 (Mr.Croatian100).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Programiranje - ratna igra
Mr.Croatian100 kaže...

daj suti ti neznas napravit igru u notepadu

Ali znam napravit notepad!

http://bit.ly/fEJAtE
14 godina
odjavljen
offline
RE: Programiranje - ratna igra
k1c0 kaže...

Ali znam napravit notepad!

A ja PAINT, dude(ali me baš to ne veseli){#}

k1c0, Visoki C?Ili VB?

15 godina
offline
Programiranje - ratna igra

Tople preporuke su ti da se ostaviš 3D razvoja, barem sljedećih 7-8 godina. Do tada radi 2D igre sve kompleksnijih mogućnosti i u jednon momentu ćeš svatit da ti ni 3D nije problem. Jer nije. 

 

Također, iz ove teme nauci o životu nešto, a to je da su ljudi kao rasa glupi i neinteligentni. Gro onih koji su komentirali na ovaj thread se kitilo razno raznim perjem i jadnon neintelignetnom ironijom, kao i uvik na forumima.

Takve u startu prekrizi i nemoj se nikad obazirat na njihove komentare, beskorisni su. 

 

 

Evo ti materijala vezanog za XNA, posto znas VB, onda ti ni .net nije stran:

 

i ako nisi upoznat sa XNA...http://en.wikipedia.org/wiki/Microsoft_XNA

 

Sve ovo mozes besplatno koristiti sa Express verzijom VS-a za game development.

Je li to iskra krivnje, drska penetracija? Ili još jedan uzvik mojih osobnih nacija? Vidim kurve savjesti jezike kako klopoću, čujem njene tuste ruke kako štropoću, uzalud zaziva i Boga i vraga,
Moj PC  
0 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice