Sta poslje Java osnova?

poruka: 5
|
čitano: 1.975
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Sta poslje Java osnova?
Dosta je tema sta i kako poceti, ohrabrenja, savjeti i sve to. Ja intenzivno vec ucim Javu, uz pomoc online kurseva, e-knjiga,praktikuma,zadataka, baratam Googleom i Engleskim, pa i dobrom pameću i snalazim se momacki. Sve vise i vise uspjevam stvari iskuckati u Eclipse-u i zadovoljan sam napretkom. U tome mi zaista pomaze znanje iz PAWN jezika, sintakse ili kako se to vec zove su mi slicne(na oko mi code izgleda slicno). PAWN sam bas savladao, prodavao sam i San Andreas MP modove i izradjivao CS 1.6 plugine, pa se moze reci da smo vec kolege haha. Eh sad, mene interesuje sta dalje poslje tih osnova, gdje i kuda krenuti i sta dalje traziti. Svoje znanje ne bih usmjerio konkretno na web ili aplikacije, ali eto da izdvojim krenuo sam u ovo radi Android aplikacija. Ali volim da ucim, volim da radim i kodiram tako da cu ja to sve nauciti, cak bi mi i tu vas savjet dobro dosao. Sta je teze, sta je lakse itd. Veoma sam samouk PAWN sam savladao sam, bez previse muka.
Puno Googlam to mi je izvor znanja tako da ce mi samo vase kratke indicije pomoci ostalo cu ja sam pronaci. Hvala unaprijed za procitan ovoliki tekst i vaš odgovor. LP
 
2 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Sta poslje Java osnova?

Sljedeći korak bi bio "Design patterns". Prije toga bi bilo dobro da prođeš kroz ove kurseve:

 

https://www.edx.org/course/software-construction-java-mitx-6-005-1x

https://www.edx.org/course/advanced-software-construction-java-mitx-6-005-2x

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.3.2017 22:23 (112358).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Sta poslje Java osnova?
112358 kaže...

Sljedeći korak bi bio "Design patterns"

 Hmm.. Ja bih rekao rade brzo proletjet kroz Design patterne (naucit Singelton, Factory, Adapter, Iterator i nekoliko najvaznijih) i pocet neke jednostavnije algoritme implementirat.

 

Ili ako te zanima Android, probati Android.

10 godina
offline
Re: Sta poslje Java osnova?

@trexone

 

Jako je poticajno i motivirajuće pročitati ovako pozitivan stav prema učenju i programiranju. 

Jako smo se sviđa ako razmišljaš, frende...

 

 

Razvojni put(možebitni)  jednog programera....proceduralni jezik(C, Pascal,...), objektno-orijentirani(Java, C#, C++), baze podataka....dakako najbitnije čim se ti ustvar želiš baviti, kakvim razvojem???

Kao i kod sporta, nije isto treniranje za košarkaša, nogometaša....

Tako i kod razvijanja, i jedan i drugi sport se bazira na fizičko aktivnosti i lopti, al' u različitim kontekstima....

 

E,ima različitih pristupa učenju, al' ja se nekako držim ovoga....da je najvažnije referenca za pokazati razinu tvoga znanja. Znači, kada učiš radi na nečemu svojem. Jerbo, to će svima onima koji su zaintersirani za tvoje znanje biti pokatatelj tvojega znanja, truda, želje, vještine....

Ako pak radiš za sebe, opet treba biti nešto konrketno napravljeno...

Džaba, treniranje sa loptom, ako nemaš prave utakmice u nogama....

 

To ne znači, da su tečajevi, knjiga, kurse, škole loše, al' ako hoćeš biti programer moraš kodirati, puno učiti, provesti puno sati u rješavanju problema, gristi, truditi se, rokati na najjače...

 

 

Postani vidljiv onima koji su spremni platiti tvoje znanje, agažiraj se u bilo kakvim projektima na kojima možeš učiti, javi se na volontiranje, uvuci za rukav ICT tvrtke, šalji CV, gledaj oglase, pitaj za pomoć itid...

 

Veliš da si zapeo za Android, eh onda rokaj po tome...Mada, npr. se danas puno više traže razvijatelji za iOS, jerbo ovih za Andorid ima kao pljeve...

 

Uči, radi, rokaj na najjače, razmišljaj pozitivno, te će sve doći na svoje mjesto...

Suerte!

 

 

 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
7 godina
neaktivan
offline
Sta poslje Java osnova?

Hvala svima na odgovorima, velite design patterne da sljedeće predjem. Aj dosta je i to, koliko god trajalo pa cemo se opet čuti haha. Imam jos ovoga sto spada u osnove, tako daa je to super za narednih par mjeseci. 

Previše sam već zarovio u dubinu svega i Jave i uopsteno programiranja. Mogu reći da se već zamaram i plašim samog sebe da li ću sve ja to uspjeti i savladati i iskoristiti. Fak.

 

 

PzKpfw pa kako bih ti rekao, za sve treba čelična volja, nemam baš čeličnu volju jer patim od ADD začas pogubim i smisao, i želju i volju ali se brzo vratim jer IT je sve što me interesuje haha. Imam zaista dobro predznanje, dizajnirao sam i SMF forume i male portalčiće, koristio sam se dobro i PHPom, HTMLom, CSS, Photoshop-om i jos mnogo stvari.Zagazio sam i u razne CMS-ove i slično.  Spomenuo sam već da sam PAWN naučio sasvim sam, svo znanje je malko zahrđalo jer preko godinu i nešto sam potrošio na fakultet u kojem se nisam pronašao ni 1%. 

Tako da je šteta da ne izguram ovo, mislim da imam tu žicu za programiranje koju svi spominju haha.

 

A što se tiče konkretnog usmjeravanja, android ili web. Ja nisam puno informisan šta ima sve u Javi, barem ne šta trebam po kojem redu savladati da bi znanje pravilno "raslo". Imam mnogo tih pojmova u glavi haha. Počeo sam od osnova pa ćemo da vidimo, kažem već sam zadebelio u "materiju" i više nego što bi trebalo. Čitam šta i vi pišete ovdje i gledam kodove razne, skidam open source programe. Kad savladam nekoliko alata(funkcija), skupim ih na gomilu pa pravim neke svoje programčiće, dodam nešto novo, komplikujem već napisano i tako u krug haha.

 

Predpostavio sam da poslje osnova, prije no što se odlučim za svoj put postoji još stvari koje trebam naučiti a da nisu konkretno vezane za web ili android. Kad uvidim da moje znanje moze nešto da doprinese popričaću sa kompanijama u svojoj okolini,da vidim šta oni kažu, šta traže i da li bi nekog pripravnika :D

 

Sve u svemu hvala ti na lijepim riječima i savjetima, pozdrav.

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice