Visual Basic i QBasic

poruka: 13
|
čitano: 3.048
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Visual Basic i QBasic

E ovako, pocetnik sam u programiranju, mislim u skoli smo poceli nesto oko QBasica, ali sta ja znam, nastavnik je star i samo se vodi po nekoj staroj knjizi, pored toga nista ne zna, tako da i ne naucimo bas nesto puno od njega. Tako da sam zelio poceti samostalno uciti programiranje i gledao sam neke tutorijale u VisualBasicu i cini mi se da je dobar program, imam ga vec instaliranog. Znaci trebaju mi vasa misljenja o Visual Basicu i da li znate odakle mogu poceti uciti programiranje, i imajte na umu da sam pocetnik, znam sabrati, pomnoziti itd brojeve u QBasicu i tjt :D 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Visual Basic i QBasic

Basic=QBasic=VB.. i noviji VBexpress (besplatan), pošto danas ne možeš u DOSu, koristi novije verzije (sve imaš na MSovim stranicama, upute, primjere.. besplatno).

osnova je jednaka, razlika je u dodanom windows dijelu-forme/objekti.. for-next je jednak kao i osnovni početnički primjeri.

problem, ako za školu trebaš qbasic, tad je možda praktičnije u njemu raditi-vježbati, osnove svih jezika su slične. Ali to je 'prošlo stoljeće', danas trebaš win appse, koliko ima smisla učiti staro.. VStudio je sve (VB, C++, C#, java..). Možda je vrijeme učiti novo. Zapravo koristi oboje, kao da voziš dva auta.. 'isto je'.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
neaktivan
offline
Visual Basic i QBasic

Blago tebi,nama samo preskoči qbasic

Fight with the best,die like the rest!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Visual Basic i QBasic

Preskoči QBasic (njega pogotovo), VisualBasic (.Net) i prijeđi na nešto konkretno - C#, Java ili C++. Možda bolje C# ako ti se VB.Net čini ok.

 

P.S. Velika je razlika između VisualBasica ("stari" VB) i novog, Visual Basic .net. Od tog starog VBa bježi koliko te noge nose, on je uzrok što pola poslovnih aplikacija u državi ne radi kako treba.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
7 godina
neaktivan
offline
Visual Basic i QBasic

U redu, hvala vam, korisni su savjeti :D P.S. Ovo vec imam skinuto http://prntscr.com/copsti i njega preporucujete? I da, nisam bas najbolje razumio gde da nadjem te instrukcije za pocetnike u Visual Studiu, od cega poceti, pa ako imate link bilo bi super :D 

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.10.2016 1:02 (CaMi2580).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Visual Basic i QBasic

lekcija 1. ako ne možeš sam pronaći/snaći se.. (i to je stvar učenja, važno), zaboravi. (npr help? ili msdn-technet itd.)

lekcija 2. postoji besplatno/čisto, nema potrebe za ultimate i sl.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.10.2016 12:14 (ihush).
14 godina
offline
Re: Visual Basic i QBasic
Mlad si i nemaš iskustva. Dat ću ti jedan savjet. Uči C# (konkretnije asp.net) ili Javu. Ostavi se c i c++ i ostalih gluposti. Otvori mojposao.net pa sam pogledaj koliko je oglasa za javu i asp, a koliko za ostalo. S drugima gubiš vrijeme jer su ove dvije najtraženije.
15 godina
offline
Re: Visual Basic i QBasic

pogrešno je gledati što se trenutno traži.. osnove programiranja su jednake. Može učiti C++ i relativno lako se prebaciti na bilo koji kad zatreba, dok java još koji dan i mrtva je (sigurnost/banke). Početnik treba desetak godina. Što će tada biti aktualno-potrebno? Zato se uče osnove, uči se razmišljati, algoritam-rješenje. Uči se i prilagodba. Tad možda ima šansu ili kao 99% odustane do idućeg tjedna.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Visual Basic i QBasic
Ja od 2005-e radim u bankarskom sektoru. Bio sam u raznim velikim bankama. FrontEnd je ili Java ili ASP.NET.
Možda se tvoje riječi obistine ali u nekim malim kvazi firmicama. Korporacije sigurno neće mijenjati sve appove pisane u Javi jer bi koštalo ogroman novac. Usudio bih se reći više od milijarde kuna na razini banke. Jer taj proces bi trajao godinama. Svo moguće testiranje itd.
Tako da bi bilo pametnije da se primi onoga što je traženo. Java i ASP ne idu nigdje tako brzo iz velikih korporacija. A ove manje kvazi firmice ionako rade kao vanjski suradnici ovim velikim igračima. A usputno nešto brljaju po appovima za mobile uređaje i pokušavaju nešto
7 godina
neaktivan
offline
Visual Basic i QBasic

Hvala vam svima, onda cu preci na C# posto sam vidio da jos dosta pocetnika koristi C#, kao sto vece rekoh, jesam i mlad, a i neiskusan, nikad se nisam bavio programiranjem nego sad sto smo u skoli pocinjali nesto u QBasicu, ali nema od toga nista. Jos jednom, hvala vam svima na savjetima :D 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Visual Basic i QBasic
izzy007 kaže...
Ja od 2005-e radim u bankarskom sektoru. Bio sam u raznim velikim bankama. FrontEnd je ili Java ili ASP.NET.
Možda se tvoje riječi obistine ali u nekim malim kvazi firmicama. Korporacije sigurno neće mijenjati sve appove pisane u Javi jer bi koštalo ogroman novac. Usudio bih se reći više od milijarde kuna na razini banke. Jer taj proces bi trajao godinama. Svo moguće testiranje itd. ..

- svašta.. ok, nasuprot tome postoji MSov support za XP, java je mrtva, .. ponovo se vraća client-server app, banke zarađuju milijarde, neznatan trošak (ili rizik, podsjetnik na izlazak java8 i najveću pljačku u povijesti..). Nije možda, nego pitanje dana/mjeseca, dok se veliki pripreme. Tad neće pitati tvoje/moje mišljenje. +btw, globalni sistem je zajednički/identičan, ne radi to jedna banka za sebe, ne rade to naše banke (kojih ni nema) tak da .. jednostavno će doći odluka.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Visual Basic i QBasic
Kad bih ja tebi rekao da postoji brdo banaka u svijetu koje kao programski jezik koriste COBOL, jezik za koji većina nije niti čula, i da su im neki od programa koji se vrte u produkciji pisani davne 1980e godine ti bi rekao nemoguće. Ali je moguće. Jer migracija sa Cobola košta milijarde eura. Pa u Hrv imaš banke koji Cobol koriste, a nisu prešli na nešto drugo jer kad je striček Austrijanac, Francuz i Talijan vidio projekciju troškova odmah je odustao. Al sad odosmo u off.
Moja preporuka svim novajlijama koji žele učiti je Java ili ASP.NET.
S tim će najbrže posao naći u Hrv, a i vani
13 godina
neaktivan
offline
Visual Basic i QBasic

 

Preporučujem http://www.planet-source-code.com/

 

ovdje možete naći doslovno na milijune primjera za "sve" što vam padne na pamet u vezi programiranja,

odličan site sa kodovima i gotovim aplikacijama, pogotovo za one koji vole čačkati po kodu i vidjeti kako stvari zaista funkcioniraju

 
1 0 hvala 2
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice