Zaista najlakši progamski jezik/framework?

poruka: 32
|
čitano: 13.018
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Zaista najlakši progamski jezik/framework?

Ok,koji je zaista najlakši programski jezik?Čuo sam da je D prilično lagan.Jedini drugi uvjet je da sa njime mogu svakakve aplikacije radit i da nema neka graničenja poput jave i javascripta...

 

A isto me zanima koji je relativno lagani framework za programe?Šta mislite o QT frameworku?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zaista najlakši progamski jezik/framework?
VBasic?
AMD Ax2 6400+ 3.5GHz | 4GB 800MHz | Gainward 8800GT 1024MB | 250GB HDD | ASUS M2N32-SLI Deluxe Wireless | Samsung 203B
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zaista najlakši progamski jezik/framework?
8ax kaže...
VBasic?

hm,problem,nemože se na linuxu vrtjet...

14 godina
neaktivan
offline
Zaista najlakši progamski jezik/framework?

Python nije težak.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zaista najlakši progamski jezik/framework?
Meni je Python relativno lagan, ucio sam ga..
AMD Ax2 6400+ 3.5GHz | 4GB 800MHz | Gainward 8800GT 1024MB | 250GB HDD | ASUS M2N32-SLI Deluxe Wireless | Samsung 203B
13 godina
neaktivan
offline
Zaista najlakši progamski jezik/framework?

Python je poprilicno lagan, ima siroki spektar primjene, multiplatformalan pa cak mozes i QT raditi na njemu. Iako preferiram GTK, glade + python, za raditi GUI.

Pak ako hoces raditi nekakve igre preporucujem SDL i openGL u suradnji s C++.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zaista najlakši progamski jezik/framework?
g12356 kaže...

Ok,koji je zaista najlakši programski jezik?Čuo sam da je D prilično lagan.Jedini drugi uvjet je da sa njime mogu svakakve aplikacije radit i da nema neka graničenja poput jave i javascripta...

 

A isto me zanima koji je relativno lagani framework za programe?Šta mislite o QT frameworku?

O čemu ti trabunjaš, Java i javascript su nebo i zemlja. Java je programski jezik, do je JS skriptni jezik koji se izvršava samo na browseru korisnika (znam da se koristi u još nekim frameworcima za brzo skriptiranje).

O kakvim ti to restrikcijama Jave govoriš, budući da nikad nisam koristio D, gledajući samo specifikaciju toga jezika vidio sam stvari koje Java ima već godinama, a ovaj nema. Toliko o restrikcijama.

 

On topic : Uzmi bilo koji jezik s ove liste i svaki će ti dobro doći.

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
16 godina
neaktivan
offline
Zaista najlakši progamski jezik/framework?

Ruby on Rails ;)

Danas kada postajem pionir ...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Zaista najlakši progamski jezik/framework?
g12356 kaže...

Ok,koji je zaista najlakši programski jezik?Čuo sam da je D prilično lagan.Jedini drugi uvjet je da sa njime mogu svakakve aplikacije radit i da nema neka graničenja poput jave i javascripta...

 

A isto me zanima koji je relativno lagani framework za programe?Šta mislite o QT frameworku?

Java možda ima jezična ograničenja ali je s druge strane sveprisutna. Ima onda izreka: ako možeš nešt ispogramirat u javi, možeš u bilo čemu. Tak da ta ograničenja nisu loša (za tu vrstu jezika).

Javascript nije toliko loš jezik koliko su implementacije zapravo strgane. Al ima i u tu fixeva, tak da može proći. Sa oba jezika možeš radit aplikacije kakve ti srce želi - u oba je implementirano podosta programskih jezika pa ti vidi koliko su moćni/nemoćni.

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Zaista najlakši progamski jezik/framework?
dado2202 kaže...
g12356 kaže...

Ok,koji je zaista najlakši programski jezik?Čuo sam da je D prilično lagan.Jedini drugi uvjet je da sa njime mogu svakakve aplikacije radit i da nema neka graničenja poput jave i javascripta...

 

A isto me zanima koji je relativno lagani framework za programe?Šta mislite o QT frameworku?

O čemu ti trabunjaš, Java i javascript su nebo i zemlja. Java je programski jezik, do je JS skriptni jezik koji se izvršava samo na browseru korisnika (znam da se koristi u još nekim frameworcima za brzo skriptiranje).

O kakvim ti to restrikcijama Jave govoriš, budući da nikad nisam koristio D, gledajući samo specifikaciju toga jezika vidio sam stvari koje Java ima već godinama, a ovaj nema. Toliko o restrikcijama.

 

On topic : Uzmi bilo koji jezik s ove liste i svaki će ti dobro doći.

 O tome da sa javom nemožeš ništa moćno radit i da zauzima dosta resursa,bugovita je...

Ja sam Plavi zmaj.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Zaista najlakši progamski jezik/framework?
g12356 kaže...

 O tome da sa javom nemožeš ništa moćno radit i da zauzima dosta resursa,bugovita je...

To je jedan od razloga zašto se nalazi u praktički svakom mobitelu proizvedenom u zadnjih 10tak godina?

Moćno možeš radit onoliko koliko znaš. Resursi su relativna stvar. A na koje bugove u Javi misliš?

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Zaista najlakši progamski jezik/framework?
g12356 kaže...

 O tome da sa javom nemožeš ništa moćno radit i da zauzima dosta resursa,bugovita je...

First I was {#}, but then I {#}.

Q: a kako se to linux ponasa kad crkne hdd? A: zastekava svakih 60 sec,ali prezivi se
15 godina
offline
Re: Zaista najlakši progamski jezik/framework?
g12356 kaže...

 O tome da sa javom nemožeš ništa moćno radit i da zauzima dosta resursa,bugovita je...

Da zato jer ne možeš raditi ništa močno i zato jer je bugovita se na njoj vrti oko 60% enterprise software-a u svijetu, zato je trenutno najpopularniji jezik (najviše ljudi radi na Javi) i zato ga koriste firme kao Google, Amazon, Ebay itd. Ta poduzeća su sinonimi za bugovitost.

 

Da očito ljudi nisu dosta tehnološki potkovani, pa neznaju koristi ništa naprednije (npr. D). Neću kenjati po nikome (ignorance is bliss), ali prvo se malo informiraj, a onda idi malo dalje.

 

P.S. Ne kažem ja da su C/C++/C# itd loša rješenja, čak nasuprot predobra, ali ne možeš toliko kenjat po Javi, a da neznaš o čemu govoriš. I da uspoređivati JS (JavaScript) i Javu ti je kao nebo i zemlja. Različite mogućnosti, različite namjene, jedino im je slično ime.

 

Ruby on Rails, PHP, Phyton - brzo učenje, brz razvoj, puno vizualnih alata, malo pozadinskog znanja(kako funkcionira OS npr), RoR i PHP samo web, phyton ima i desktop, ali dosta sporo radi

Java/C#(web i desktop) - malo sporije učenje od ovih gore, brz razvoj nakon što naučiš, puno vizualnih alata, srednje znanje pozadine, aplikacije rade brže od ovih gore.

C/C++(većinom desktop, iako može biti i web, ali ne preporučam) - naučiš osnove brzo, ali usavršavanje traje duže, treba dosta iskustva, razvoj dosta spor (puno kodiranja, pomažu FW-ovi kao QT), naprednije znanje pozadine, ali na kraju se zbog brzine izvođenja isplati (ako je aplikacija bez Memory leakova)

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.3.2011 12:33 (dado2202).
13 godina
neaktivan
offline
Zaista najlakši progamski jezik/framework?

hm,ja samo velim ono šta sam čuo,i ono šta zanm kao korisnik java aplikacija,da mi se aplikcije u javi nisu nikad sviđale.da je recimo crysis pisan u javi možda bi imao drugo mišljenje.

 

Odlučio sam se da ću si pokušati nabaviti tutoriale o D-u,Pythonu i Objective C-u.A za framework sam odlučio Qt pošto je dosta raširen u open source zajednici...

Ja sam Plavi zmaj.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zaista najlakši progamski jezik/framework?
g12356 kaže...

hm,ja samo velim ono šta sam čuo,i ono šta zanm kao korisnik java aplikacija,da mi se aplikcije u javi nisu nikad sviđale.da je recimo crysis pisan u javi možda bi imao drugo mišljenje.

 

Odlučio sam se da ću si pokušati nabaviti tutoriale o D-u,Pythonu i Objective C-u.A za framework sam odlučio Qt pošto je dosta raširen u open source zajednici...

 

Minecraft je pisan u javi... Crysis ionako nije pisan ni u D-u, znači ako ti je to cilj navali na C++. Ili prvo prouči neke osnovne stvari o programskim jezicima.

 

Osobno ne volim javu, no to ne znači da je loša. Samo ima svoju namjenu, a to nije crysis.

15 godina
neaktivan
offline
Zaista najlakši progamski jezik/framework?

Minecraft je pisan u Javi. Dakle sve se može ako se hoće.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zaista najlakši progamski jezik/framework?
Solo761 kaže...

Minecraft je pisan u javi... Crysis ionako nije pisan ni u D-u, znači ako ti je to cilj navali na C++. Ili prvo prouči neke osnovne stvari o programskim jezicima.

 

Osobno ne volim javu, no to ne znači da je loša. Samo ima svoju namjenu, a to nije crysis.

  Znam da nije pisan u D-u,ali D i Objective C su fakat slični C-u,tj. napravljeni su da po uzoru na njega.

Ja sam Plavi zmaj.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Zaista najlakši progamski jezik/framework?
g12356 kaže...
8ax kaže...
VBasic?

hm,problem,nemože se na linuxu vrtjet...

Mono???

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zaista najlakši progamski jezik/framework?
Sum_of_all_fears kaže...

Mono???

Najveća prednost Mona je u tome što je multiplatform, ukoliko želiš razvijat na Winsima najbolje ti je VS + C#, ali to je moj subjektivni dojam, za nekog je Python najjednostavniji, ali meni smeta što nema neki dobar IDE, probao sam BoaConstructor i nije me oduševio a i kompajlirane Py aplikacije su sporije od onih pisanih u bilo kojem kompajlerskom jeziku, ali to je i logično jer je Py. po svojoj namjeni skriptni jezik.

16 godina
offline
Zaista najlakši progamski jezik/framework?

Zanima me da li je tko čuo za Cobra programski jezik ili nešto radio u njemu evo linka http://cobra-language.com/.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Zaista najlakši progamski jezik/framework?
zvir12 kaže...

Zanima me da li je tko čuo za Cobra programski jezik ili nešto radio u njemu evo linka http://cobra-language.com/.

Hm, sve kaj nude Perl već ima.

- software contracts - check (Moose, Class::Contract),

- expressivenes and quick coding - check,

- runtime performance - check (via Inline serije modula)

- unit tests - check (Test::Harness, Test::More, Test::Simple, etc.)

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Zaista najlakši progamski jezik/framework?

eh,sada dali mi možete dati link na programe za kodiranje u d-u,obective c-u i pythonu(za svaki posebno)?nemogu trenutno sam tražit jer sam u internet caffeu...

Ja sam Plavi zmaj.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Zaista najlakši progamski jezik/framework?
g12356 kaže...

eh,sada dali mi možete dati link na programe za kodiranje u d-u,obective c-u i pythonu(za svaki posebno)?nemogu trenutno sam tražit jer sam u internet caffeu...

Nisu programi nego IDE-ovi. Za Python tu pogledaj. Ove ostale nemam pojma, nikad pisal nikaj u njima...

Q: a kako se to linux ponasa kad crkne hdd? A: zastekava svakih 60 sec,ali prezivi se
13 godina
protjeran
offline
Zaista najlakši progamski jezik/framework?

Python je lagan? Netko ovdje je u velikoj zabludi, ili sve što je od pythona radio je if-for def.

 

 

 

Drago mi je.
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Zaista najlakši progamski jezik/framework?
Bypass kaže...

Python je lagan? Netko ovdje je u velikoj zabludi, ili sve što je od pythona radio je if-for def.

Vjerojatno se misli na to da je neke stvari puno lakše napraviti u Pythonu zbog pozamašnog broja metoda, nego recimo u C-u. Pogotovo rad sa stringovima.

Q: a kako se to linux ponasa kad crkne hdd? A: zastekava svakih 60 sec,ali prezivi se
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.3.2011 11:42 (1domagoj1).
13 godina
protjeran
offline
Re: Zaista najlakši progamski jezik/framework?
1domagoj1 kaže...

Vjerojatno se misli na to da je neke stvari puno lakše napraviti u Pythonu zbog pozamašnog broja metoda, nego recimo u C-u. Pogotovo rad sa stringovima.

To da, ipak je viši od C-a. Ali da je lagani, to nije :) Mislim lagani je koliko si talentiran za programiranje.

Drago mi je.
15 godina
offline
Zaista najlakši progamski jezik/framework?

Lagani/teški je ko i svaki programski jezik. Razmišljanje kao programer, programiranje je vještina, a programski jezici su samo alati. Varijacije na istu temu.

 

Svatko može pogledati dokumentaciju i naučiti osnove bilo kojeg jezika.

 

Ono što sam ja pisao se odnosi na vrijeme potrebno za naučiti, da možeš napraviti nešto "funkcionalno".

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Zaista najlakši progamski jezik/framework?

C jezik ;DDDD

meni je prejednostavan :P

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Zaista najlakši progamski jezik/framework?

C ti je prejednostavan? Javi se L. Torvaldsu da mu pomognes...  (Da, Linux kernel je pisan u C-u)

Could it be, nothing that you learned from ash and debris?
16 godina
neaktivan
offline
Re: Zaista najlakši progamski jezik/framework?
D4RKL1NG kaže...

C ti je prejednostavan? Javi se L. Torvaldsu da mu pomognes... (Da, Linux kernel je pisan u C-u)

Da samo kernel... i još kojih 90% programa. Čak je i Compiz pisan u C-u (ajd ima i C++-a), Gnome je napisan u C-u, Xfce je napisan u C-u, GTK+ je napisan u C-u...

Q: a kako se to linux ponasa kad crkne hdd? A: zastekava svakih 60 sec,ali prezivi se
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice