Zapisivanje Bilješki

poruka: 18
|
čitano: 2.942
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Zapisivanje Bilješki

Ne znam postoji li već tema za ovo, niame, zanima me kako vi zapisujete važne bilješke, tipa sada sam ne znam ni sam kako pomiješao stack pointer i instruction pointer te sam izgubio oko sat vremena zbog toga, da ne duljum jer je baterija laptopa pri kraju, zanima me je li najbolja solucija word dokument ili postoji bolje rješenje

Trust nobody, become the best !
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Zapisivanje Bilješki

Iako ga osobno ne koristim (sad sam ga prvi put pokrenuo tek da vidim), vjerojatno je jedan od češćih izbora OneNote. Osobno si pišem stvari kao tekst u Notepad++-u (to čak ni ne spremam kao fajlove na disku, nego ostavim Notepad++-u da to sam radi) ili Google Keep. Ali brz pogled na OneNote mi govori da je to bolje rješenje od ovog što koristim.

9 godina
offline
Re: Zapisivanje Bilješki

Ja sve turam u Evernote jer mi je sve na jednom mjestu i može se razvrstavati u kategorije i potkategorije kako kod hoćeš pa je sve lijepo sortirano i uvijek znam gdje je kaj. Naravno postoji i app za Android/iOS pa su bilješke uvijek s tobom. Ima hrpetinu fičra i koje kakvih opcija koje su tu ako ti treba, ali ih nikad ne moraš ni taknuti..

 

Evernote je besplatan, ali ima i plaćenu verziju, besplatna je sasvim dovoljna za sve moje bilješke i korištenje na 2 uređaja (PC i mob)..

 

 

 

 

6 godina
offline
Re: Zapisivanje Bilješki
mbaksa kaže...

Iako ga osobno ne koristim (sad sam ga prvi put pokrenuo tek da vidim), vjerojatno je jedan od češćih izbora OneNote. Osobno si pišem stvari kao tekst u Notepad++-u (to čak ni ne spremam kao fajlove na disku, nego ostavim Notepad++-u da to sam radi) ili Google Keep. Ali brz pogled na OneNote mi govori da je to bolje rješenje od ovog što koristim.

 One note mi se nekako ne sviđa (Microsoft xD), a Evernote mi se čini dobar, tako da ću njega skinuti, taman sam pronašao HDD sa bilješkama nekim, pisane su sa echo "Example" > file , sada se sam sebi smijem

Trust nobody, become the best !
6 godina
protjeran
offline
Re: Zapisivanje Bilješki

Moje su bilješke pisane u Notepadu, a sadržavaju napomene o tome da moram kupiti kruh, mineralnu vodu za palačinke ili otići k liječniku.

 

Hoću reći, bila bih ponosnija na sebe da im je sintaksa "echo 'Example' > file", a ne imperativi poput "kupi", "idi", "pogledaj" plus objekti.

 

... a ti se žališ.

All work and no play makes Jack a dull boy.
6 godina
offline
Re: Zapisivanje Bilješki

Meni je bitnije da ne zaboravim kada radim buffer overflow da je max adresa 64-bitnog računala 0x00007fffffffffff

Trust nobody, become the best !
10 godina
offline
Zapisivanje Bilješki

Hm, na poslu volim koristi kada pratim što sam radio preko dana u notepad. Najjednostavnije, pregledno, bezo te nema dodatnih otežavajućih stvari, kako kod ozbiljnih text editora.

Inače dobar klasični Word kada radim manuale il' tome slično...

 

Al' nema do papira i olovke, al' nije bš najbrži način.

 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Zapisivanje Bilješki

Notepad++ u Postit Modu F12 shortcut

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Zapisivanje Bilješki

Evernote i Google Keep.
Evernote Plus za sitnu lovu meni znači dosta ponajviše zbog dodavanja bilješki putem emaila. Imam ga i kao dodatak za browsere, pa pospremim cijele članke sa slikama, kad mi zatreba.
Google Keep za puno toga svašta-nešto sitnije od članaka.
Oba servisa već godinama koristim na više platformi, nemam zamjerki.

Where else are you going to practice, other than at your actions, speech and thoughts?
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Zapisivanje Bilješki

Namjestio sam si običan Notepad na shortcut key Ctrl+Shift+Y.

Kad god trebam nešto, samo stisnem te tri tipke koje su jedna do druge, otvori mi se ista instanca Notepada (ne otvara svaki put novu) i tu si zapišem misao. Alt+TAB i nastavljam dalje kodirati. Minimalni impact na tok rada, a bilješke život znače.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Zapisivanje Bilješki

Ja koristim Git, al bilo koji SCM ce ti super odraditi posao. To jest koristim verzionirane flat fajlove. 

7 godina
offline
Zapisivanje Bilješki

Osim Notepada, koristim i Pocket. Tamo si mogu baciti članke koji me zanimaju, te mogu staviti tagove, tako da kasnije lako nađem. Ima i pretraživač tako da lako nađem neki članak u kojem sam nešto pametno pročitao.

Ima ekstenziju za Chrome i app za Android, tako da od bilo ggdje mogu doći do liste za čitanje.

Besplatan je, jedino što ne čuva članke ako URL pukne. Za tako nešto se mora platiti par dolara mjesečno.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Zapisivanje Bilješki

na papiriće. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Zapisivanje Bilješki

Imam ploču na zidu i zabilježavam flomasterom. Draže mi je od sakupljanja papirića. A mogu i nacrtati scheme i slično. Preporučam.

https://www.youtube.com/channel/UCHNkNjt29IcBcQaCgEsmeqw
 
4 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Zapisivanje Bilješki

TODO idu na Xpad, papiriće ili u Trac.

 

Vlastite greške u programiranju zbog kojih sam potrošio par sati (npr. zamijenio stack pointer i instruction pointer) ostaju u glavi.

 
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Zapisivanje Bilješki
Ajar kaže...

na papiriće. 

 Mrzitelju stabala i šuma 

15 godina
offline
Re: Zapisivanje Bilješki
Paolo Maldini kaže...

 Mrzitelju stabala i šuma 

 kaže se "šume i svega šumskog", s osobitim naglaskom na lude gljive i zle vještice u kućicama od bombonova i keksova 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
6 godina
offline
Re: Zapisivanje Bilješki

*kekasa*

Trust nobody, become the best !
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice