Procjena Gaming Mini - ITX

poruka: 6
|
čitano: 1.050
|
moderatori: pirat, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Procjena Gaming Mini - ITX

Pozdrav kolege, zamolio bih vas za vaše mišljenje ove konfe sljedećih specifikacija:

 

Procesor 

I5 6600

Cooler
Prolimatech Samuel 17 - zamjenjen ventilator sa boljim tj. tišim

 Matična 

ASUS B150I PRO GAMING/WIFI/AURA

-podržava M.2 / USB 3.1 Type A/C 

 Ram 

16 GB (2x8) Crucial Ballistix Sport 2400mhz DDR4

 Grafička

Inno3d GTX 1080

 Napajanje

Silverstone 500w 80+ Gold

Kučište

Silverstone Raven RVZ02

 

PC primarno složen za 1440p (2k) 60hz gaming na mid-high postavkama ovisno o igri.

Imam kutije od rama i matične i WIFI antenu koja je došla s matičnom.

Nemam garancije ali sve uredno radi.

U kučište stanu 2x 2.5“ SSD/HDD i 1x 3.5“ HDD ako se stavi manja grafička kartica.

Ima 2 velika filtera prašine, jedan za grafičku i jedan za procesor na suprotnim stranama kučišta.

Predložena cijena - 6200kn?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2019 0:56 (XXX-Man).
12 godina
protjeran
offline
Procjena Gaming Mini - ITX

Dosta si se ti to precijenio i jos nikaj nema garancije, za 6200kn se slozi potpuno novo racunalo novije generacije mozda mozes dobiti 4000+-kn.lp

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2019 0:25 (Stjepanj).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Procjena Gaming Mini - ITX
Stjepanj kaže...

Dosta si se ti to precijenio i jos nikaj nema garancije, za 6200kn se slozi potpuno novo racunalo novije generacije mozda mozes dobiti 4000+-kn.lp

 Ovo je okvirna cijena temeljena na sugestijama kolega, neki su rekli da stavim više neki su rekli da stavim manje pa sam uzeo neku sredinu.

Naravno dala bi se korigirati, ali molim te nemoj govoriti toliko niske cifre, to je zaista nerealno kakve 4000kn?

Evo sastavi mi ti PC sličnih performansi za 4000kn i ja ću ovaj prodati za toliko. LP

12 godina
protjeran
offline
Procjena Gaming Mini - ITX

Nije niti najmanji problem, "njuskalo" je prepuno polovnog hw s garancijom to ovdje nebus prodao za te pare, lol da mi je samo znati koleginu maksimalnu cifru ako je 6200kn srednjalp

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2019 0:54 (Stjepanj).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Procjena Gaming Mini - ITX
jureško kaže...

Pozdrav kolege, zamolio bih vas za vaše mišljenje ove konfe sljedećih specifikacija:

 

Procesor 

I5 6600

Cooler
Prolimatech Samuel 17 - zamjenjen ventilator sa boljim tj. tišim

 Matična 

ASUS B150I PRO GAMING/WIFI/AURA

-podržava M.2 / USB 3.1 Type A/C 

 Ram 

16 GB (2x8) Crucial Ballistix Sport 2400mhz DDR4

 Grafička

Inno3d GTX 1080

 Napajanje

Silverstone 500w 80+ Gold

Kučište

Silverstone Raven RVZ02

 

PC primarno složen za 1440p (2k) 60hz gaming na mid-high postavkama ovisno o igri.

Imam kutije od rama i matične i WIFI antenu koja je došla s matičnom.

Nemam garancije ali sve uredno radi.

U kučište stanu 2x 2.5“ SSD/HDD i 1x 3.5“ HDD ako se stavi manja grafička kartica.

Ima 2 velika filtera prašine, jedan za grafičku i jedan za procesor na suprotnim stranama kučišta.

Predložena cijena - 6200kn?

 

 

 Simpa konfica, bilo bi puno bolje da je onaj tko je slagao uzeo evolv itx umjesto ovog kučišta, al ok.

 Cpu ima još prostora za upgrade ...

 Konfa relano vrijedi oko 4500kn, možda malo više, no bez garancije teško.

 Na njuškalu će ići i za 5000kn.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Procjena Gaming Mini - ITX
Stjepanj kaže...

Nije niti najmanji problem, "njuskalo" je prepuno polovnog hw s garancijom to ovdje nebus prodao za te pare, lol da mi je samo znati koleginu maksimalnu cifru ako je 6200kn srednjalp

 Iskreno dvoje su mi rekli da stavim niže oko 5500-6000kn, jedan mi je rekao da stavim 6500kn na njuškalo sa novim 120gb ssd pa šta bude.

Budući da je ovo primarno za 2k gaming oko 60fpsa procesor nije toliko bitan kao na 1080p, a sa 2k IPS monitorom slika zaista fenomenalno izgleda.

Zaboravljaš da je ovo napajanje npr 20-30% skuplje nego "obično" ATX 500w gold napajanje jer je mini ITX, isto sa kučištem.

Specifično i nije za svakoga, malo kompaktno i moćno-zato je cijena takva kakva je.

Što se tiče garancije zaista ne znam zašto svi toliko gledaju na to - imao sam samo jedan slučaj gdje sam uzeo rx 560 novu iz dućana i morao reklamirati jer je već bila tvornička greška na njoj.

HW koji se uredno održava nema potrebe da se brine oko garancije jer ako ne crkne relativno nov sigurno neće u 34.mjesecu od 36mj. garancije ( da znam ima onaj 0.01% kojem se to desi al to je to )

 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice