IT posao Njemačka izdvojena tema

poruka: 1.113
|
čitano: 612.478
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: IT posao Njemačka
Marko_95 kaže...

Pozdrav! Ja bih se htio malo raspitati tu s vama koji se bolje razumijete od mene.. Stuttgart, Frankfurt, Munchen i tako negdje, da nije predaleko od Hrvatske, kakve su šanse za zaposliti se za jednog mladića?

 

Za sebe bih rekao da sam dosta povučena osoba, strpljiv sam i jako ljubazan. Znam engleski i njemački pričati i pisati. Poznajem super rad u Windows okruženju, poznajem sve u vezi interneta, mreža, dns-a, dhcp-a i protokola, razumijem se u hardver puno bolje nego u softver (zapravo o programiranju nemam pojma), volim slagati komponente i razumijem kako svaka od njih funkcionira i za što služi. Trenutno sam student na jednom tehničkom fakultetu i uskoro ću dobiti zvanje stručni inženjer informacijskih tehnologija. Trenutno radim u jednoj firmi za marketing i nažalost stanje nije onakvo kakvo sam očekivao, premalo radim, a to nije ono što želim, za sebe znam koliko vrijedim pa ću posao odlučiti tražiti dalje.. Ne želim se zadovoljiti s prosječnim poslom u Hrv jer znam da mogu bolje od toga! Imam naravno i vozačku B, dajem krv i sportaš sam, ako to igra ikakvu ulogu..

 

Molio bih za pomoć vas koji ste gore otišli, probao sam otprilike sebe opisati, u kojem geografskom području bih radio i što znam najbolje raditi. Hvala vam :)

 Zasto bi isao negdje di nije predaleko od Hrvatske? Racunaj ako si u Minkenu, i mislis se voziti autom svako malo doma, da ces jako skromno zivjeti u Njemackoj. 

 

Koja ti je razina njemackog? Ovako na prvu ako imas barem razinu B, ne bi trebalo biti problema, mogao bi dobiti junior poziciju bilo gdje gdje postoji potreba za tvojim profilom. 

 

Ovo ostalo sto si napisao, davatelj krvi, sportas, sve je to lijepo, ali ti ne donosi apsolutno nikakvu prednost isto kao i u RH. 

 

Sretno, i pitaj sto te zanima. 

13 godina
neaktivan
offline
Re: IT posao Njemačka

Ne želim jednostavno na sjever gore ići čisto radi udaljenosti -- išao sam nedavno na pričest sestričnoj i odvozio do gore, pogledam na znaku udaljenost do Berlina - 500km!! To je još 3-4 sata vožnje :/ previše..

 

Imam rodbinu i svi su na jugu Njem, tako da bi mi oni pomogli oko smještaja ako bih išao, ali nažalost nitko od njih nije u IT sektoru, pa mi oko toga ne mogu baš pomoći.

 

Netko od kolega mi se javio na PM i napisao da ne bi bilo loše sagledati mogućnost rada kao sistem administrator, što mislite o tome?

 

Za osnovnu B razinu sigurno dovoljno dobro znam njemački.

 

Hvala svima na odgovorima do sad

9 godina
neaktivan
offline
IT posao Njemačka

Malo sam se lose izrazio ali stanje u Zg medu meni poznatim ljudima nije zdravo. Ovdje imam obitelj to je najvaznije,jedina obitelj u HR je jos na jadranu jer ima apartmane mislim da su dobili cetvrtu zvjezdicu.

Ne znam koji cu posao raditi jer se jos moram odluciti jer cu se skolovati jos malo uz posao. 

Sve se brzo izdogadalo,iako sam jos sa 18 godina imao ponudu obiteljskog prijatelja da odem u Nizozemsku. 

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: IT posao Njemačka
Marko_95 kaže...

Ne želim jednostavno na sjever gore ići čisto radi udaljenosti -- išao sam nedavno na pričest sestričnoj i odvozio do gore, pogledam na znaku udaljenost do Berlina - 500km!! To je još 3-4 sata vožnje :/ previše..

 

Imam rodbinu i svi su na jugu Njem, tako da bi mi oni pomogli oko smještaja ako bih išao, ali nažalost nitko od njih nije u IT sektoru, pa mi oko toga ne mogu baš pomoći.

 

Netko od kolega mi se javio na PM i napisao da ne bi bilo loše sagledati mogućnost rada kao sistem administrator, što mislite o tome?

 

Za osnovnu B razinu sigurno dovoljno dobro znam njemački.

 

Hvala svima na odgovorima do sad

 Tako reci. Ako imas gdje biti, i da se mozes prijaviti, odi, jer to ti svakako smanjuje pocetne troskove. 

 

Kolega ti je dobro rekao, ukoliko imas najvise iskustva sa sistemasenjem, onda ti je najbolje ganjati takvu poziciju. Ako govoris njemacki, to ti je svakako plus, jer kao sistemac ces imati puno doticaja sa krajnjim korisnicima. Sretno i pitaj sto te zanima. 

8 godina
neaktivan
offline
Re: IT posao Njemačka
Kolacic kaže...

Malo sam se lose izrazio ali stanje u Zg medu meni poznatim ljudima nije zdravo. Ovdje imam obitelj to je najvaznije,jedina obitelj u HR je jos na jadranu jer ima apartmane mislim da su dobili cetvrtu zvjezdicu.

Ne znam koji cu posao raditi jer se jos moram odluciti jer cu se skolovati jos malo uz posao. 

Sve se brzo izdogadalo,iako sam jos sa 18 godina imao ponudu obiteljskog prijatelja da odem u Nizozemsku. 

 

 Frende, u cijeloj HR nije zdravo. 

 

Cek, jel imas posao i/ili smjestaj? 

 

9 godina
neaktivan
offline
IT posao Njemačka

Smjestaj je moj. Imam ponude ali nisam prihvatio jos nista jer nisam njemacki usavrsio. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: IT posao Njemačka
Kolacic kaže...

Smjestaj je moj

 

Imas nekretninu u njemackoj a pravis se da si jedan od nas? Bas si me povrijedio sad

Freak Show Inc.
14 godina
offline
IT posao Njemačka

ma on ti ima sobu u "puffu" u kojoj ordinira  to mu je smještaj

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
IT posao Njemačka

Pozdrav! Imam 15 godina, idem u gimnaziju u Zagrebu. Odličan sam učenik(4.9/5.0). Samostalno programiram od svoje 9 godine. Poznajem redom : Python(Izvrsno), C(solidno), C++(Izvrsno), Front End - JS,CSS,HTML(početnički), Java(solidno). Imam iskustva u Linux okruženjima. Engleski pričam tečno dok njemački znam da se mogu sporazumjet, ništa više(mislim da bi ga kroz 3 mjeseca naučio ako odem gore). Tata radi već 10 godina u Njemačkoj te smo odlučili da na ljeto se preseli cijela obitelj zbog raznoraznih problema. Ti problemi su manje financijske prirode, dok više je pitanje dostojanstva. Kada bi se ja upisao gore u gimnaziju bi li mogao nešto raditi(bilo što u ovoj branši, neki mini job). Volio bih raditi kako bi stjecao iskustvo, a ne zbog novaca(iznos je nebitan). Je li to gore zakonom dozvoljeno? Idem u Munchen. Imam nekoliko svojih projekata(AI za šah, web stranica, desetak korisnih Python skripti, početnički OS, AI za autopilota). Za sebe bi rekao da puno toga znam te želim to znanje naučiti primijeniti u profesionalnom okruženju ako razumijete što želim reći.

Why?
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: IT posao Njemačka
THErealPiVeNzI kaže...

Pozdrav! Imam 15 godina, idem u gimnaziju u Zagrebu. Odličan sam učenik(4.9/5.0). Samostalno programiram od svoje 9 godine. Poznajem redom : Python(Izvrsno), C(solidno), C++(Izvrsno), Front End - JS,CSS,HTML(početnički), Java(solidno). Imam iskustva u Linux okruženjima. Engleski pričam tečno dok njemački znam da se mogu sporazumjet, ništa više(mislim da bi ga kroz 3 mjeseca naučio ako odem gore). Tata radi već 10 godina u Njemačkoj te smo odlučili da na ljeto se preseli cijela obitelj zbog raznoraznih problema. Ti problemi su manje financijske prirode, dok više je pitanje dostojanstva. Kada bi se ja upisao gore u gimnaziju bi li mogao nešto raditi(bilo što u ovoj branši, neki mini job). Volio bih raditi kako bi stjecao iskustvo, a ne zbog novaca(iznos je nebitan). Je li to gore zakonom dozvoljeno? Idem u Munchen. Imam nekoliko svojih projekata(AI za šah, web stranica, desetak korisnih Python skripti, početnički OS, AI za autopilota). Za sebe bi rekao da puno toga znam te želim to znanje naučiti primijeniti u profesionalnom okruženju ako razumijete što želim reći.

 

Mislim da ćeš šada imati loše iskustvo s Petkom. 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
8 godina
neaktivan
offline
Re: IT posao Njemačka
Friday kaže...
Kolacic kaže...

Smjestaj je moj

 

Imas nekretninu u njemackoj a pravis se da si jedan od nas? Bas si me povrijedio sad

 

 

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: IT posao Njemačka
Friday kaže...
Kolacic kaže...

Smjestaj je moj

 

Imas nekretninu u njemackoj a pravis se da si jedan od nas? Bas si me povrijedio sad

 Cekaj. I ja imam smjestaj. I posao. Linux posao. Sam ja vas ili njihov? P.S. Zena pita za prijatelja. 

14 godina
offline
Re: IT posao Njemačka
THErealPiVeNzI kaže...

Pozdrav! Imam 15 godina, idem u gimnaziju u Zagrebu. Odličan sam učenik(4.9/5.0). Samostalno programiram od svoje 9 godine. Poznajem redom : Python(Izvrsno), C(solidno), C++(Izvrsno), Front End - JS,CSS,HTML(početnički), Java(solidno). Imam iskustva u Linux okruženjima. Engleski pričam tečno dok njemački znam da se mogu sporazumjet, ništa više(mislim da bi ga kroz 3 mjeseca naučio ako odem gore). Tata radi već 10 godina u Njemačkoj te smo odlučili da na ljeto se preseli cijela obitelj zbog raznoraznih problema. Ti problemi su manje financijske prirode, dok više je pitanje dostojanstva. Kada bi se ja upisao gore u gimnaziju bi li mogao nešto raditi(bilo što u ovoj branši, neki mini job). Volio bih raditi kako bi stjecao iskustvo, a ne zbog novaca(iznos je nebitan). Je li to gore zakonom dozvoljeno? Idem u Munchen. Imam nekoliko svojih projekata(AI za šah, web stranica, desetak korisnih Python skripti, početnički OS, AI za autopilota). Za sebe bi rekao da puno toga znam te želim to znanje naučiti primijeniti u profesionalnom okruženju ako razumijete što želim reći.

 Mozes podijelit link na repozitorij nekog od tih projekata na koje si ponosan pa ti odmah ljudi napisu kakva ti je buducnost.

6 godina
neaktivan
offline
Re: IT posao Njemačka

Tko je Petko?

Why?
6 godina
neaktivan
offline
Re: IT posao Njemačka

Imaš slučajno BitBucket acc? Imam privatne repozitorije pa mogu ti dat da vidis preko opcije Share.

Why?
16 godina
odjavljen
offline
Re: IT posao Njemačka
THErealPiVeNzI kaže...

Tko je Petko?

 

Petko je Bug Forum od krvi i mesa. Zasto pitas?

Freak Show Inc.
6 godina
neaktivan
offline
Re: IT posao Njemačka

Samo pitam. Inače kako je u Irskoj?

Why?
9 godina
neaktivan
offline
IT posao Njemačka

Ne mislio sam na to da sam ja nasao smjestaj,garsonijera. I da je soba kaj onda u zagrebu sam zivio u sobi i u stanu od 97 kvadrata.

Bilo je savrseno dok sam bio klinjo. 

Gle moja mama koja nema skole nista,njemacki ono basic ima 2000+ eura stavio sam plus jer ne znam tocno. Za godisnji ode posjetiti roditelje,ode na more(tri drzave posjeti). Uskrsnica ili kako vec,za rodendan,za bozic sve neki bonusi,pa sleti se u zg kad god. Zivi u dvosobnom stanu(nije u centru stuttgarta ali jbg) ako je to nesto lose,zapitajte se je li nesto lose s vama.

Ja jedino mogu bolje od toga i volim pravila i planirati,malo sam se opametio i  spremio basic stvari i otisao. 

Necu vise komentirati,nisam niciji nit volim ikoga osim sebe a nit mi se da strahovati hocu dobit placu ili necu.(jos gore mi je bilo jer nisam zivio s roditeljima). Emocije u postu ali sad se bolje osjecam,neki su me ovdje upoznali i mogli su prepoznati kako sam down bio i nije mi bilo ugodno.

 
0 0 hvala 1
16 godina
online
Re: IT posao Njemačka
BugHacker kaže...
Malo je offtopic, no mozda netko moze pomoci. U Austriji ukoliko pise na oglasu da nude 3200 bruto ( vise naravno po dogovoru), koliko bi vise trazili u odnosu na taj iznos s 4 godine iskustva i dosta znacajnih cerifikata?

 Ovo ti je Brutto-Netto kalkulator. https://bruttonetto.arbeiterkammer.at/

32k godisnje je oko 1600 neto mjesecno plus recimo 1800 eura trinaesta placa po ljeti i jos 1800 na kraju godine cetrnaesta placa. Ako to zbrojis oduzmes dodas na mjesecnu razinu i ispada 1900 neto.

Sve te place koje oglasavaju su minimalno kolko spremni platiti i lako mozes traziti jos sto ili dvijesto eura ako ne i vise. Sve ovisi o znanju i kolko si sposoban poloviti obaveze koje te cekaju.

Trenutno je u Austriji jako jako velika nestasica IT ljudi i mislim da bi te sigurno platili vise od tog "minimalca".

14 godina
offline
Re: IT posao Njemačka
THErealPiVeNzI kaže...

Imaš slučajno BitBucket acc? Imam privatne repozitorije pa mogu ti dat da vidis preko opcije Share.

 Ne moras meni slat. Stavi public ako imas nesto sto ne cuvas kao svoju ideju.

Ako si nadaren kao sto tvrdis, dobit ces stipendiju/rad/skolovanje prije nego zavrsis srednju

16 godina
odjavljen
offline
Re: IT posao Njemačka
THErealPiVeNzI kaže...

Samo pitam. Inače kako je u Irskoj?

 

Ne mogu se pozalit...

 

NEW_MAN kaže...
BugHacker kaže...
Malo je offtopic, no mozda netko moze pomoci. U Austriji ukoliko pise na oglasu da nude 3200 bruto ( vise naravno po dogovoru), koliko bi vise trazili u odnosu na taj iznos s 4 godine iskustva i dosta znacajnih cerifikata?

 Ovo ti je Brutto-Netto kalkulator. https://bruttonetto.arbeiterkammer.at/

32k godisnje je oko 1600 neto mjesecno plus recimo 1800 eura trinaesta placa po ljeti i jos 1800 na kraju godine cetrnaesta placa. Ako to zbrojis oduzmes dodas na mjesecnu razinu i ispada 1900 neto.

Sve te place koje oglasavaju su minimalno kolko spremni platiti i lako mozes traziti jos sto ili dvijesto eura ako ne i vise. Sve ovisi o znanju i kolko si sposoban poloviti obaveze koje te cekaju.

Trenutno je u Austriji jako jako velika nestasica IT ljudi i mislim da bi te sigurno platili vise od tog "minimalca".

 

Kolike su place za seniore u IT? Jel ima contractinga? Jel tesko doci do 6 znamenki?

Freak Show Inc.
6 godina
neaktivan
offline
Re: IT posao Njemačka

Možda ispada da sebe prezentiram kao Alberta Einsteina. Pod tim da programiram od svoje 9. godine podrazumijevam da sam počeo s code igricama. Postao sam dobar (ne najbolji na svijetu) u nekoliko jezika, no još trebam ih naučiti implementirati u profi okruženju. Jednostavno provodim dosta vremena za računalom. Nisam Nikola Tesla.

Why?
14 godina
offline
Re: IT posao Njemačka
THErealPiVeNzI kaže...

Možda ispada da sebe prezentiram kao Alberta Einsteina. Pod tim da programiram od svoje 9. godine podrazumijevam da sam počeo s code igricama. Postao sam dobar (ne najbolji na svijetu) u nekoliko jezika, no još trebam ih naučiti implementirati u profi okruženju. Jednostavno provodim dosta vremena za računalom. Nisam Nikola Tesla.

Da, al ako kazes da si radio AI za sah, AI za autopilota, i da nekoliko jezika znas izvrsno, ljudi steknu pogresan dojam :)

Zanimalo me koliko toga znas s obzirom da nemas dovoljno godina zivota / iskustva da uopce znas matematiku iza tog nekog AI-a, a kamol pisanja kvalitetnog kôda za koje isto treba - iskustvo.

Dakle nothing personal, samo ti za neko konkurentno znanje trebaju godine.

6 godina
neaktivan
offline
Re: IT posao Njemačka

AI za autopilota sam pravio tako što sam našao core code od FSX-a. Matematika mi inače ide, a za AI sam učio s ove stranice : https://brilliant.org/courses/#math-foundational . Ne tvrdim da je moj kod kvalitetan. Svjestan sam toga. Zato pokušavam steći iskustvo.

Why?
12 godina
offline
IT posao Njemačka

Ne mogu ti pomoći jer nisam u Njemačkoj, ali ti s ovakvim znanjem tako mlad nemaš straha. Zaposlit ćeš se prije ili kasnije. Pogotovo uz nekakav studij. 

Ja nisam napisao dvije linije koda do 22. godine i onda mi se svidjelo, uložio 2 godine truda i rada i došao do prvog posla kao dev. Dakle, perspektivniji si bar 10x nego ja što sam bio u tim godinama. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: IT posao Njemačka
NEW_MAN kaže...
BugHacker kaže...
Malo je offtopic, no mozda netko moze pomoci. U Austriji ukoliko pise na oglasu da nude 3200 bruto ( vise naravno po dogovoru), koliko bi vise trazili u odnosu na taj iznos s 4 godine iskustva i dosta znacajnih cerifikata?

 Ovo ti je Brutto-Netto kalkulator. https://bruttonetto.arbeiterkammer.at/

32k godisnje je oko 1600 neto mjesecno plus recimo 1800 eura trinaesta placa po ljeti i jos 1800 na kraju godine cetrnaesta placa. Ako to zbrojis oduzmes dodas na mjesecnu razinu i ispada 1900 neto.

Sve te place koje oglasavaju su minimalno kolko spremni platiti i lako mozes traziti jos sto ili dvijesto eura ako ne i vise. Sve ovisi o znanju i kolko si sposoban poloviti obaveze koje te cekaju.

Trenutno je u Austriji jako jako velika nestasica IT ljudi i mislim da bi te sigurno platili vise od tog "minimalca".

 Jesam ja lud ili je 1600€ premala plaća za IT u Austriji???

15 godina
offline
Re: IT posao Njemačka

To ti je prag siromastva u austriji s obzirom da je stan minimalno 500 eura, bez zajebancije...

I knew a man who once said: Death smiles at us all. All a man can do is smile back.
16 godina
odjavljen
offline
IT posao Njemačka

Stan za 500 eura... Zvuci kao fantastika. Ovdje u dublinu sobe idu po 900

Freak Show Inc.
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
IT posao Njemačka

Pa to je katastrofa jebote ako su tolike plaće... Skoro toliko tu zaradim :D

 

Svi osim amera iskorištavaju developere sa mizernim plaćama a oni se bogate...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: IT posao Njemačka
Friday kaže...
THErealPiVeNzI kaže...

Tko je Petko?

 

Petko je Bug Forum od krvi i mesa. Zasto pitas?

 

Petko tvoj višemjesečno izbivanje dovelo je do toga, da se Linux peronospora razmahala i to preko svake mjere. Mi smo se probali boriti, ali imaju veliku potporu Pernarovog proleterijata. 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice