Može li biti gore (ponuda IT poslova) izdvojena tema

poruka: 1.208
|
čitano: 564.979
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)

U 10 mjesec kad završim faks idem u potragu za stalnim poslom u St. pa ako imaš nekih iskustava vezanih za poznatije firme slobodno napiši. Tokom studiranja skupio sam 2 god. iskustva kao .Net programer pa me baš zanima čemu se mogu nadati. Pogled na MojPosao ponudu poslova baš i ne obećava.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.9.2016 21:20 (Joco55).
16 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
Nisam ni blizu iz Splita tako da jedine za koje znam da šamaraju po .netu su ekipa iz HR Cloud pa svakako preporučam da ih kontaktiraš
11 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
Joco55 kaže...

U 10 mjesec kad završim faks idem u potragu za stalnim poslom u St. pa ako imaš nekih iskustava vezanih za poznatije firme slobodno napiši. Tokom studiranja skupio sam 2 god. iskustva kao .Net programer pa me baš zanima čemu se mogu nadati. Pogled na MojPosao ponudu poslova baš i ne obećava.

 Ova ekipa isto radi u .NET koliko znam: http://feria-projekt.com/

15 godina
offline
Može li biti gore (ponuda IT poslova)

Je li tko od vas radio u PBZ-u u IT-u(developer)? Jedna od opcija mi je da se tamo zaposlim pa bi mi bilo kakva iskustva i mišljenja dobro došla. Hvala unaprijed :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Može li biti gore (ponuda IT poslova)

Imate li kakve preporuke za nakupiti iskustvo u Web Developmentu u Varaždinu?

Trenutno studiram na FOI-u i zainteresiran sam više za front-end.

ಠ_ಠ Rolling on the floor laughing until someone jump on me a makes me stop rolling on the floor laughing but then I do it again cuz it's awesome
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)

@ROFLOLMAO

 

Frende, objavi u FB grupi "IT Jobs Croatia" da tražiš praksu, posao il kaj već u tome u čemi si dobar u mjestu svojeg boravka.

Neko će ti se već javiti. 

Koliko vidim baš je danas jedan tip se javio da traži praksu, već su mi se javili....

Neka te mjesto lokacije ne zabrinjava. Uvijek može raditi teleworking.

Suerte!

Javi ak' ti se bu dalo, kak' je sve prošlo.

 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
ROFLOLMAO kaže...

Imate li kakve preporuke za nakupiti iskustvo u Web Developmentu u Varaždinu?

Trenutno studiram na FOI-u i zainteresiran sam više za front-end.

 Pitaj ovdje http://pixel-industry.com/

13 godina
neaktivan
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
ROFLOLMAO kaže...

Imate li kakve preporuke za nakupiti iskustvo u Web Developmentu u Varaždinu?

Trenutno studiram na FOI-u i zainteresiran sam više za front-end.

Infinum isto tako otvara poslovnicu u Varazdinu pa se malo raspitaj i kod njih

15 godina
offline
Može li biti gore (ponuda IT poslova)

ecx.io - an IBM company traži frontend i backend (java) developere, sve razine (praktikante, juniore, intermediate, seniore..) u VŽ ili ZG. 

Koga zanima nek se javi u inbox.

 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Može li biti gore (ponuda IT poslova)

Ljudi, kakva je situacija u Slavoniji i postoji li mogućnost zaposliti se negdje, a da nije Osijek? Ili da pakujem kofere i selim (kao i svi) u neka perspektivnija područja? 

Pri kraju sam faksa, nešto znam, još više ne znam, učim, trudim se, samo trebam priliku. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.2.2018 18:41 (Cordas).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)

@Cordas

 

 

Frende, po sjećanju u posljednjih nekih godinu i nešto dana kako aktivno pratim oglase za posao, svi su više manje bili ZGB, ST, RI, VŽ, OS.

Tu i tamo se nađe neki oglas iz Slavonije, da nije OS. Ako se sjećam bio je neki oglas iz Sl.Broda i Vukovara. Ali, ako ti išta to znači u Bilju(Baranja) traži ABBA uvijek developere.

 

Okay, znam da je to jako blizu OS, ali eto nije sami OS.

 

Ja sam iz ZGB, te znam da je za ekipu kaj je sa strane dosta teško naći mjesto rada blizu mjesta stanovanja. Ali nije nemoguće. Javi se firmama koje te zanimaju, te im objasni svoju poziciju i želje. Možda, baš bude nešto, nikad ne znaš.

Samo budi uporan u tome, te u svemu ostalome.

Protokom vremena uvelike će ti se taj trud i neodustajanje isplatiti.

 

Suerte!

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
12 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
PzKpfw kaže...

@Cordas

 

  Ali, ako ti išta to znači u Bilju(Baranja) traži ABBA uvijek developere.

 

Ovima sam se javio kada sam vidio njihov basnoslovan oglas da traže radnike. Od seniora, juniora, studenata - sve traže, sve je moguće, osposobljavaju, obućavaju, divno, krasno, cvatu ruže na svakom koraku. 
Nisam dobio niti odgovor na mail. 

 

Javio sam se u sve firme koje sam našao u blizini i u svima sam dobio isti odgovor ili ga uopće nisam dobio. Svi traže iskustvo i/ili gro znanja. 

 

Iskren sam i realan u prijavama. Znam ponešto (napravio sam dvije destkop aplikacije u c# i trenutno učim mobilne c#/xamarin, u svima sam koristio sqlite, poznate su mi i oracle baze, znam osnove php, html, css), ali postalo mi je neugodno više se javljati s takvim (ne)znanjem. 

14 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
Cordas kaže...

Ljudi, kakva je situacija u Slavoniji i postoji li mogućnost zaposliti se negdje, a da nije Osijek? Ili da pakujem kofere i selim (kao i svi) u neka perspektivnija područja? 

 Pa ako ti se problem preseliti u Osijek kako ćeš onda u neke druge gradove xd ... ne znam, nešto sitno ima u Vukovaru koliko sam vidio 

16 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
bocasa kaže...

Kao sto rekoh - otvorene dvije nove pozicije u Zagrebu.

 

https://www.moj-posao.net/Posao/374166/CRM-Developer-mf/

 

https://www.moj-posao.net/Posao/374177/Software-Quality-Analyst-mf/

 

Ukoliko zelite znati vise informacija o firmi i poslu koji se nudi, slobodno mi se obratite

Ja bih malo potakno raspravu, vezanu uz drugu poziciju.

Mene u biti zanima, usporedba pozicije testera (u ovom slucaju test analist) u njem i u hrv. Detaljnije npr Minhen Vs. Zagreb. Kako razmisljam, mozda jednog dana se vratiti u hrvatsku, tesko mi je naci prikladno radno mjesto a da zadovoljava razinu i kriterije samo posla, place i sveg ostalog. Recimo da sve stima, svi uvjeti, kolike su place testera u informatickim firmama u Hrv.? Jer vidim da sve vise firmi iz njemacke dolazi u hrv.

last.fm/user/jolly_bravo
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)

Za konkretno radno mjesto ne mogu reći, ali radim u stranoj tvrtci u ZG, i u odnosu na hrvatske plaća je poprilično veća.

 

Na intervjuima su svi HR poslodavci slatkorječivi sa europskim i svjetskim projektima i kvalitetom, a oči bi iskopali kad pitaš gdje se u putu izgubila europska plaća. Krenu standardne priče oko bruto2, davanja što mene uopče ne zanima, jer i u Njemačkoj su u postotku slična davanja na natprosječne plaće.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.4.2018 19:08 (bruno11).
16 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
bruno11 kaže...

Za konkretno radno mjesto ne mogu reći, ali radim u stranoj tvrtci u ZG, i u odnosu na hrvatske plaća je poprilično veća.

 

Na intervjuima su svi HR poslodavci slatkorječivi sa europskim i svjetskim projektima i kvalitetom, a oči bi iskopali kad pitaš gdje se u putu izgubila europska plaća. Krenu standardne priče oko bruto2, davanja što mene uopče ne zanima, jer i u Njemačkoj su u postotku slična davanja na natprosječne plaće.

Tocno to. U Minhenu sam samo 3.5 godine, a svasta sam vidio i dozivio.

Od tih near-shore firma u Hrvatskoj naravno da ocekujem da se rade jednake zadace, poslovi i projekti kao i u njemackoj. Ali placa, nazalost neadekvatna.

Ono sto je ok u mojoj trenutnoj firmi, da ima ljudi koji rade za firmu u Minhenu, ali dugorocno su u Bratislavi ili Becu, pokusat cu tako nesto i za sebe ostvariti.

last.fm/user/jolly_bravo
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.4.2018 20:36 (jollyb).
14 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
jollyb kaže...

Ono sto je ok u mojoj trenutnoj firmi, da ima ljudi koji rade za firmu u Minhenu, ali dugorocno su u Bratislavi ili Becu, pokusat cu tako nesto i za sebe ostvariti.

 Na koji način je to riješeno? Prijavljeni su u Njemačkoj i tu se uplaćuju doprinosi? 

I mene zanima tako nešto, najviše radi mirovine, imam još 30 godina do nje, a nekako sam skeptičan oko zdravlja HR mirovinskog sustava.

16 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
bruno11 kaže...
jollyb kaže...

Ono sto je ok u mojoj trenutnoj firmi, da ima ljudi koji rade za firmu u Minhenu, ali dugorocno su u Bratislavi ili Becu, pokusat cu tako nesto i za sebe ostvariti.

 Na koji način je to riješeno? Prijavljeni su u Njemačkoj i tu se uplaćuju doprinosi? 

I mene zanima tako nešto, najviše radi mirovine, imam još 30 godina do nje, a nekako sam skeptičan oko zdravlja HR mirovinskog sustava.

Ne znam tocno kako, ali jedan Tester zivi i radi u Slovackoj, a radi remote i dolazi rijetko u Minhen na sastanke ili vazne termine. Dok drugi nijemac ima prebivaliste u Rosenheim, radi u Minhen 1 tjedan u uredu, ostal 3 zivi kod cure u Becu.

Za ovaj prvi slucaj, morat cu se malo raspitati.

last.fm/user/jolly_bravo
14 godina
neaktivan
offline
Može li biti gore (ponuda IT poslova)

EDIT: Pogrešna tema.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.5.2018 17:47 (Gman).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Može li biti gore (ponuda IT poslova)

Pozdrav, 

 

Ima li netko da ovdje radi preko Toptala, part ili full time? 

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Može li biti gore (ponuda IT poslova)

Hattrick Sports Group Limited:
Kako bismo ojačali ekipu u našem Splitskom R&D centru u potrazi smo za više developera/ica.

Radimo isključivo na razvoju internih proizvoda te nastojimo kombinirati rad na postojećim projektima s igranjem i implementacijom novih tehnologija.
Uvjeti su i više nego stimulativni a ekipa s kojom ćete surađivati još i bolja.
Osnovne informacije su dostupne na adresi www.hattricksg.com a za više detalja i sastanak možete me kontaktirati na PM.

 

Lp,

Tonći

Moj PC  
1 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
bruno11 kaže...

Za konkretno radno mjesto ne mogu reći, ali radim u stranoj tvrtci u ZG, i u odnosu na hrvatske plaća je poprilično veća.

 

Na intervjuima su svi HR poslodavci slatkorječivi sa europskim i svjetskim projektima i kvalitetom, a oči bi iskopali kad pitaš gdje se u putu izgubila europska plaća. Krenu standardne priče oko bruto2, davanja što mene uopče ne zanima, jer i u Njemačkoj su u postotku slična davanja na natprosječne plaće.

Ne znam kak si ti došao do brojeva da su ista davanja, ako isti brutto iznos ubacimo u kalkulatore, dobivamo 15k vs 20k, što je za 25% manje što dobiješ u HR, nego u DE. A zaboravio sam uopće navesti i one gluposti koje moraš plaćati samo kao "privatnik".

 

 

Osnuj firmu u HR, dogovori se sa poslodavcom iz DE, isplaćuj si u HR plaću, pa se onda javi.

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
15 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
bruno11 kaže...
jollyb kaže...

Ono sto je ok u mojoj trenutnoj firmi, da ima ljudi koji rade za firmu u Minhenu, ali dugorocno su u Bratislavi ili Becu, pokusat cu tako nesto i za sebe ostvariti.

 Na koji način je to riješeno? Prijavljeni su u Njemačkoj i tu se uplaćuju doprinosi? 

I mene zanima tako nešto, najviše radi mirovine, imam još 30 godina do nje, a nekako sam skeptičan oko zdravlja HR mirovinskog sustava.

Otvoriš firmu u HR, poslodavac iz DE ti plaća račun koji mu ti izdaš za svoje usluge(praktički sudjeluješ u izvozu HR-a), a što ti dalje radiš s tom lovom je tvoj problem. Najvjerojatnije ćeš morati plaćati neko knjigovodstvo, gluposti kao HGK, šume, turistička itd i onda nakon toga isplatiš sebi plaću. 

 

Što se tiče penzije. Isplatiš sebi najmanju moguću plaću, na kraju godine (a može i svaki mjesec) platiš 12% (ispod tri milje, 18 iznad) za porez na dobit i 12% za kapitalnu dobit (tj 24%) i uzmeš ostatak love van. Manje si platio mirovinskog i ostalih davanja, pa si tu lovu staviš na račun i šparaš za penziju. 

 

P.S. Sry na double postu

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.11.2018 13:04 (dado2202).
14 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
dado2202 kaže...
bruno11 kaže...
jollyb kaže...

Ono sto je ok u mojoj trenutnoj firmi, da ima ljudi koji rade za firmu u Minhenu, ali dugorocno su u Bratislavi ili Becu, pokusat cu tako nesto i za sebe ostvariti.

 Na koji način je to riješeno? Prijavljeni su u Njemačkoj i tu se uplaćuju doprinosi? 

I mene zanima tako nešto, najviše radi mirovine, imam još 30 godina do nje, a nekako sam skeptičan oko zdravlja HR mirovinskog sustava.

Otvoriš firmu u HR, poslodavac iz DE ti plaća račun koji mu ti izdaš za svoje usluge(praktički sudjeluješ u izvozu HR-a), a što ti dalje radiš s tom lovom je tvoj problem. Najvjerojatnije ćeš morati plaćati neko knjigovodstvo, gluposti kao HGK, šume, turistička itd i onda nakon toga isplatiš sebi plaću. 

 

Što se tiče penzije. Isplatiš sebi najmanju moguću plaću, na kraju godine (a može i svaki mjesec) platiš 12% (ispod tri milje, 18 iznad) za porez na dobit i 12% za kapitalnu dobit (tj 24%) i uzmeš ostatak love van. Manje si platio mirovinskog i ostalih davanja, pa si tu lovu staviš na račun i šparaš za penziju. 

 

P.S. Sry na double postu

 i onda ti netko stisne ovrhu i ode ušteđevina, xD

nemam za potpis
10 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)

@tenac

 

Hm, ako nisi podmirio financijske obaveze koje si preuzeo na sebe, onda svakako da. Tako ti je to u suvremenom, civilizacijskom svijetu.

Svatko plaća ono što troši. I to je O.K..

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.11.2018 19:16 (PzKpfw).
5 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)

.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.11.2018 17:09 (glasswalker).
14 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
PzKpfw kaže...

@tenac

 

Hm, ako nisi podmirio financijske obaveze koje si preuzeo na sebe, onda svakako da. Tako ti je to u suvremenom, civilizacijskom svijetu.

Svatko plaća ono što troši. I to je O.K..

 zaboravljaš u kojoj državi živiš:

https://net.hr/danas/hrvatska/net-hr-u-posjedu-povijesne-presude-pacijentica-na-sudu-pobijedila-kbc-zagreb-neosnovano-su-joj-poslali-ovrhu-zbog-duga-od-25-kuna/

misliš da oni jedini neosnovano šalju ovrhe?

nemam za potpis
5 godina
neaktivan
offline
Može li biti gore (ponuda IT poslova)

Pozdrav ekipa

Imam jedno pitanje vezano za radnu dozvolu, pa ako neko moze pomoci bilo bi odlicno.

Radim kao developer, a posto sam ja iz BiH i za rad u Hrvatskoj mi treba radna dozvola, zanima me ukoliko nadjem poslodavca u Hrvatskoj koji bi me zaposlio kao developera da li se radna dozvola moze izganjati bez diplome s faksa ili je potrebna neka IT diploma kao dokaz o kvalifikovanosti za taj posao?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)

 

@javax

 

Hm, nemam iskustva iz prve ili druge ruke, ali znam da su po našim komapnijama dolazili ljudi preko Bare, Australije, iz Europe raditi, te brijem da taj famozni dokaz ne bi bio problem.

Hm, ako se dogovoriš sa nekom kompanijom da te prime, oni jednostavno prilagode uvjete natječaja tvojim kvalifikacijama.

Ustvari, ako te neka kompanija želi bilo gdje u svijetu, jednostavno ti dokazi o kvalifikacijama neće biti problem.

Čak i mimo nekih kvota.

 

Kreni aplicirati po HR kompanijama, te će onda više saznati iz prve ruke.

Suerte!

Panzerkampfwagen.d-ZG.Hard work, pays off.
4 godine
neaktivan
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
emerik kaže...

Je li tko od vas radio u PBZ-u u IT-u(developer)? Jedna od opcija mi je da se tamo zaposlim pa bi mi bilo kakva iskustva i mišljenja dobro došla. Hvala unaprijed :)

 Po onome sto je meni poznato - grozno. Dobro je sto je za hrvatske pojmove referenca, ali je tamo haos.

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice