Nikako ne mogu naći posao izdvojena tema

poruka: 996
|
čitano: 546.936
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao
Horatio_Hornblower kaže...
Min 5 godina radnog iskustva je problem.... Haha :/ mozda da sam utrosio vrijeme radeci a ne studirajuci gluposti na fakultetu el tehnike sad bi mi bilo bolje... Ovako uvik mi nesto fali ili islustvo ili partijska iskaznica ili neka veza ..

 Ma samo napravi CV i posalji nesto malo nadodaj i to je to pa jbg mozda ti se posreci nikad neznas evo ja imam nekih 3 godine iskustva na el. instalacijama znaci i meni fali jos dvije 

AMD AntiBoy
11 godina
protjeran
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao
Old Iggy kaže...
kule kaže...

Bez frontenda i beckenda... Ima oko 110 korisnika... Nije sve na jednom čovjeku, ima voditelj informatike koji radi implementaciju + još jedan informatičar....

Opis poslova je realno za 3 - 4 čovjeka.

O zahtjevima da ne pričam - do fakulteta (na kraju ekonomski...).

 Ma dajte ... ako želiš raditi javiš se.

Evo moj opis posla/radnog mjesta.

 

- Prati stanje izgrađenosti komunalne infrastrukture i predlaže mjere radi njene izgradnje i održavanja, te na temelju uočenog stanja predlaže donošenje određenih odluka ili poduzimanje određenih radnji u cilju unapređenja kvalitete stanovanja i života u Općini,

- surađuje s mjesnim odborima u domeni održavanja i izgradnje komunalne infrastrukture i uređenja naselja,

- priprema i predlaže troškovničku dokumentaciju za potrebne radove,

- vrši kontrolu izvršenja radova te ovjerava račune

– situacije za izvedene radove,

- prati realizaciju ugovornih obveza na izvođenju investicijskih radova,

- obavlja poslove vezane uz praćenje stanja u prostoru i pripravlja i izrađuje potrebna izvješća,

- obavlja nadzor nad korištenjem javnih površina za vrijeme održavanja raznih manifestacija,

- sudjeluje u pripremi i izradi prostorno planske dokumentacije,

- prati stanje u prostoru Općine te usklađenost zahvata s važećom planskom i građevinskom dokumentacijom,

- nadzire rad poslovnih subjekata koji za račun Općine (temeljem ugovora) obavljaju poslove komunalne djelatnosti,

- pruža stručnu pomoć strankama i izdaje potrebne suglasnosti radi zahvata na objektima komunalne infrastrukture (prekop javne površine i sl.),

- priprema dokumentaciju i surađuje s javnim poduzećima  (Županijska uprava za ceste, Hrvatske vode i sl.) radi ishođenja potrebnih suglasnosti za izvođenje radova iz oblasti komunalnog gospodarstva,

- prati zakonske i druge propise iz oblasti prostornog planiranja, graditeljstva i zaštite okoliša,

-predlaže izradu projektne i druge tehničke dokumentacije iz oblasti komunalne izgradnje,

- ishodi kopije katastarskih i zemljišno-knjižnih izvadaka, te geodetskih podloga,

- prati izradu i sudjeluje u ishođenju potrebnih dozvola, surađuje s izrađivačem te vodi evidencije iste,

- prati natječaje, surađuje u pripremi natječajne dokumentacije i prijavljivanju na natječaje EU fondova,

- uređuje web stranicu Općine,

- poduzima mjere za provođenje Plana gospodarenja otpadom  te izrađuje godišnje izvješće nadležnom ministarstvu,

- sudjeluje u postupcima dodjele koncesija,

- obavlja i druge poslove po nalogu pročelnika.


Da bude stvar zanimljivija, posla je i više nego je nabrojano, s tim da barataš s ljudima koji su UVIJEK neprijateljski nastrojeni jer su im svi krivi za probleme u životu, + politika.

Ako bolje se čovjek zagleda, posla ne da je za više ljudi, nego i za više struka.

 

Toliko o tome kako je divno i krasno u državnim/javnim službama. Isto vrag ko i kod privatnika. Davno su prošli dani stare škole rada (čitaj juge), kad je bilo dovoljno pojaviti se u uredu.

Ja osobno čak i nemam problema sa opširnijim poslom, pa i stari poslovi su bili uvijek 5 puta opsežniji nego su smjeli biti pa sam ih odradio ... na kraju dana radimo za novac, i sve dok je dobar nemamo kaj prigovarati, sve ostalo je mantra neradnika.

 

EDIT:

Da spomenem i polovicu "hrvata" koji traže posao i mole boga da ga ne nađu, a kad ga nađu baš im se neda radit.

Nedavno smo imali javni natječaj za radno mjesto (pravna služba), praktički nitko se nije ni javio, jedna došla, glumatala je oko posla 3 tjedna i dala otkaz jer je morala na more odmoriti malo.

Opet raspisuj natječaj, plati objavu, i nadaj se da će se bare netko javiti tko želi i zna raditi.

https://www.youtube.com/user/ddokmanic
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.10.2018 12:16 (Jarvan).
13 godina
neaktivan
offline
Nikako ne mogu naći posao

Hattrick Sports Group Limited:
Kako bismo ojačali ekipu u našem Splitskom R&D centru u potrazi smo za više developera/ica.

Radimo isključivo na razvoju internih proizvoda te nastojimo kombinirati rad na postojećim projektima s igranjem i implementacijom novih tehnologija.
Uvjeti su i više nego stimulativni a ekipa s kojom ćete surađivati još i bolja.
Osnovne informacije su dostupne na adresi www.hattricksg.com a za više detalja i sastanak možete me kontaktirati na PM.

 

Lp,

Tonći

Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Nikako ne mogu naći posao

Evo zimsko je vrijeme kada smo vise kuci nego vani, samim tim imamo i vise vremena da se posvetimo sebi. Iskoristite to vrijeme za dodatnu edukaciju, usmjerite se na neku oblast koja vam se najvise svidja i rezultat ce sigurno doci do proljeca. Ukoliko vas zanima IM i imate neko znanje iz FB oglasavanja, definitivno pokusajte sa dropsipingom koji ce vam veoma brzo dati rezultate, prvi $$ ce biti dodatna motivacija za daljnje ucenje. Pisite tekstove na Hrv, Eng, Ger to se uvijek trazi. Ja nisam mogao naci grafickog dizajnera za uslugu koja mi je trebala. Nije bio problem budzet, nego zauzetost dizajnera ( ovo govorim za dobre dizajnere, a ne da se uzme nesto sa freepicka i da se samo ubaci zeljeni tekst).

Danas ( da, upravo ovih dana) svima trebaju Google Ads (adwords) strucnjaci, jer sada svi kupuju nesto i trose novac za blagdane. Dakle, siroko je polje, potrudite se. Znam da nemate motivacije, ali morate se malo trznuti i sve ce isplatiti.

Prije par mjeseci sam pisao jedan tekst o idejama za online biznis, sigurno mozete nesto upotrijebiti i zaraditi da imate za novu godinu.

- Sto se tice dropsipinga, imate na FB kvalitetnu grupu, a ima i akademija Milosa Vasica pa pogledajte.

- Za adwords pratite blog Miroslava Varge, escapestudio.hr

- Za pisanje tekstova je dovoljno procitati 2-3 teksta i ukombinovati u jedan.

 
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao

ANAMARIJA POSAO

 Recenzije za ANAMARIJA

2 recenzije zaposlenika za radne uvjete
1.00
Žalost od poslovanja
Bivši posao - Zaposlenik - Proizvodnja - 17.11.2018
Radno mjesto

Radno mjesto je loše i u pitanju je težak fizički rad, apsolutno neprimjeren ženama, barem ne onima koje žele ostati fizički zdrave. Norme su previsoke i previše je tereta na radniku koji je premalo plaćen za sve ono što mora raditi (često i na više strojeva odjedanput). Pritisak je dodatno nametnut od samih direktora osobno. Često se zahtijeva duže ostajanje na poslu za koje, iako je plaćeno, ako odbijete, dobite verbalno "očitavanje bukvice" jer niste dobar radnik koji želi ostati dulje od osam sati na fizički teškom radnom mjestu (jer nadređeni ne mogu shvatiti da vi više ne možete) te se idući puta iznova zahtijeva da ostanete jer ste "dužni" od zadnji put. Repetativni pokreti na traci koji nakon malog vremena mogu biti pogubni na zdravlje ako ih ne mijenjate. Također je vrlo bučno, jakih mirisa, puno alergena i ne dobivate nikakvu opremu zaštite na radu. Iako firma ima svoje majstore, i od vas se svakako kao običnog radnika na stroju (za koji vas i ne obučavaju) očekuje da nakon nekog vremena sami popravljate svoj stroj, a kada vam se stroj proizveden još u bivšoj Jugoslaviji i pokvari, vi ste krivi za to i ponovo niste dobar radnik.

Plaća i napredovanje

Plaće su male i nepravedne. Na samom početku nekome ponude veću početnu plaću, a nekome manju, nezavisno o kompetencijama koje imate od prije i nezavisno o tome što ćete obavljati isti posao. Svjedok sam i tome da se muškarcu za isti posao ponudila veća plaća nego ženi. Prekovremeni se navodno plaćaju uredno, ali svaki mjesec se izjalovi više slučajeva gdje se "izgubi" nekoliko sati, od svakog pomalo. Napredovanju se ne nadajte tako skoro.

Rukovodstvo

Neorganizacija u vrhu je ono što pokreće sva daljnja događanja u pogonu: kompanija prihvaća previše poslova radi unosnije zarade, ne povećavajući radnu snagu nego samo radeći veći presing na isti broj radnika koji to ne mogu objektivno stići te se stvaraju zaostaci i repovi zbog kojih nastaju daljnja nezadovoljstva "radnicima"

Međuljudski odnosi

Međuljudski odnosi su dosta loši, od samih direktora, ali i među radnicima. Sve ovisi ponaosob kakav je tko što se kolega tiče, ali sloge nema, nažalost ni smislu sprječavanja verbalnog nasilja dok se provodi nad nekim od radnika. Postoji generalni strah od pobune u bilo kakvom smislu (za plaću, za pravdu, za normu, za radno vrijeme,...) zbog straha od gubitka posla.

Prijedlozi za poboljšanje uvjeta

Promjena kompletne uprave i bolji uvjeti za radnike. Time bi se riješilo dosta stvari. Ako ne može to, svakako smanjiti normu, kompletno remontirati sve strojeve, omogućiti obuku svih zaposlenika u vezi svega, uvažavati sva prava radnika i ne iskaljivati svoje osobne frustracije na radnicima.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Nikako ne mogu naći posao

Radni uvjeti su nehumani, tako je to kod privatnika - forum Anamarija company 

https://www.naposlu.hr/radni-uvjeti/anamarija-company/1

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Nikako ne mogu naći posao

Tražimo ciljanog digitalnog marketinškog stratega koji će biti usmjeren na analizu podataka, razvoj digitalne strategije i poslovnu inteligenciju. Kao digitalni marketing strategist ćete biti odgovorni za razvijanje rješenja za ispunjavanje ciljeva marke Svasta.hr na temelju uvida i podataka korisnika.

 

Mjesto rada: Zagreb

Broj traženih radnika: 1

Vrsta zaposlenja: Na neodređeno

Radno vrijeme: Puno radno vrijeme

Naknada za prijevoz: U cijelosti

Natječaj vrijedi od: 15.1.2019.

Natječaj vrijedi do: 31.1.2019.

 

Glavne odgovornosti:

- nadgledanje digitalne marketinške kampanje i izvedbe SEO-a

- digitalna strategijasvih kanala (strategija optimizacije konverzije i rasta, personalizacija, razvoj i integracija različitih alata pomoću API-ja, A / B testiranje)

- utvrđivanje mogućnosti uključivanja dodatnih usluga digitalne strategije u postojeće partnerstvo

- optimiziranje marketinških procesa (interno i eksterno)

- sastanak i prekoračenje KPI internih i klijenata

- upravljanje timom / vremenom

- planiranje resursa

 

Potrebno:

  • Min. 5 godina relevantnog iskustva
  • Mora biti pokazano iskustvo u upravljanju velikim digitalnim projektima
  • Unaprijed poznavanje digitalnog marketinga i web analitike (posebno analiza podataka)
  • Iskustvo rada u timovima koji rade s različitim funkcionalnostima
  • Napredno poznavanje Google upravitelja oznaka
  • Napredno poznavanje kataloga proizvoda FB i dinamičkog ponovnog marketinga
  • Sposobnost u automatizaciji marketinga
  • Izvrsne vještine komunikacije i prezentacije
  • Prikazuje sposobnost prijenosa znanja na druge zaposlenike
  • Strast za korištenjem podataka kako bi se postigli bolji rezultati
  • Tečno govori engleski

 

Bonus:

Osnovno CSS znanje

Googleovi certifikati

Talijanski ili njemački

 

Kontakt: marketing@svasta.hr

Više  informacija -> https://svasta.hr/

 

 
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Nikako ne mogu naći posao

Pozz ,sto mislite ,koji trenutno je najbolji programski jezik za nauciti i naci posao .

Zavrsavam odrzavanje racunalnih sustava u velikoj gorici .(2 godina trenutno ,sve u roku sa visokim prosjekom ,fokus na strucne vazne predmete za buducnost za koje sam smatra da ce mi sluziti )(imam 21 god )

Napravljeno par programa u pythonu.

Znam SQL manipuliranje bazom podataka ,

Trenutno rišavam PL/SQL  na drugoj godini .

Te poprilicno radim na cisco platformi (plan mi je zavrsiti cisco akademiju na trecoj godini uz nekakav rad)

Te trenutno i radimo objektno programiranje baze podataka u ms accessu ,sto mi se cini dosta lako posli sql )

To ide neloše sve ,puno sam veci u windows administraciji ,rad rukama ,sastavljanje ,lemljenje ,sarafljenje,instaliranje od pravih drivera ,do sastavljanje zeljene konfiguracije ),od servera do nadzornih kamera mi nije nikakav problem ,web programiranje mi se ne cini previse tesko posli pythona ,sql ,cisca .Najvise bi tia raditi sa rukama ,prosjek na faksu mi varira izmedu 3.4 do 4.2 ,nije mi problem nauciti nista novo .ali rad sa rukama ,servisiranje ,cmd ,ubuntu administriranje ,lemljenje ,postavljanje internet infrastrukture ,od ip do subnet maski ,to bi mi bilo najdraze raditi .Ali mogu i programirati ,nije problem :) ,tia bi cuti vasa misljenja ,kakva je trenutno potraznja u tom podrucju ,kakva je trenutno potraznja za front end developere te back end ,kazite kakve su place i tako 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Nikako ne mogu naći posao

Ekipa, jel ima koga da živi/radi u Švicarskoj?

Imam par pitanja na koja bi volio dobiti odgovor iz prve ruke, pa bi molio da se jave ako ima takvih.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao

Bratić mi je iz Švicarske otišao u Amsterdam, Nizozemska, radi kao Python developer i zarađuje oko 70 tisuća eura godišnje, prije toga je bio u Švicarskoj.

Kaže da se može usporediti zarada, ali troškovi života nikako! Ali nikako. U NL je dobio poreznu olakšicu na 5 godina, znači - 30% plaće mu uopće ne diraju, hrana je 20% jeftinija nego u Hrvatskoj i kaže da mu je genijalno!

Stan plaća 1500 eura, ali luksuzni stan na periferiji Amsterdama, gdje živi s curom koja je data engineer u istoj firmi, slična plaća.

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Nikako ne mogu naći posao

Ovdje se da pronaci poslova, ima svega za freelancere: https://freelancerin.com

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao
Crni Kukavac kaže...

Bratić mi je iz Švicarske otišao u Amsterdam, Nizozemska, radi kao Python developer i zarađuje oko 70 tisuća eura godišnje, prije toga je bio u Švicarskoj.

Kaže da se može usporediti zarada, ali troškovi života nikako! Ali nikako. U NL je dobio poreznu olakšicu na 5 godina, znači - 30% plaće mu uopće ne diraju, hrana je 20% jeftinija nego u Hrvatskoj i kaže da mu je genijalno!

Stan plaća 1500 eura, ali luksuzni stan na periferiji Amsterdama, gdje živi s curom koja je data engineer u istoj firmi, slična plaća.

 

 

 
Nakon par godina nista vise nije tako genijalno. Sto hocu da kazem, genijalno je jer je promijenio sredinu, bilo mu je takodjer genijalno i u svici. Tko je i meni bilo do prije tri godine i sada trazim gdje da idem dalje.

All software has bugs.Any developer who claims that his or her software is always bug-free is living in a fantasy world.
4 godine
neaktivan
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao

Sigurno da i u tome ima istine, opet i ovisi da li se čovjek nalazi u većem gradu, gdje može neke nedostatke (socijalne i nostalgične naravi) kompenzirati.

Ako je u nekom selu u Americi, Kanadi, Švedskoj ili Nizozemskoj, teško da će osjetiti čari tog mjesta, a i uživati u dobrobitima zarade! :)

16 godina
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao

Pozdrav svima.
 

Što mislite o developerskom internshipu koji nije plaćen s mogućnošću ugovora za Juniorsku poziciju kroz 1-3 mjeseca, ovisno o trudu i napretku?

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
12 godina
odjavljen
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao
Ne
16 godina
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao
Dex.pwn kaže...
Ne

Trenutno sam nezaposlen...

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
6 godina
protjeran
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao
ParaNO1d kaže...

Pozdrav svima.
 

Što mislite o developerskom internshipu koji nije plaćen s mogućnošću ugovora za Juniorsku poziciju kroz 1-3 mjeseca, ovisno o trudu i napretku?

 koja firma? 

12 godina
odjavljen
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao
Nema veze
Svakako pročitaj ovo

https://www.allaboutcareers.com/careers-advice/internships/unpaid-internships

Rijetko kad završi dobro, barem koliko sam ja čuo.
14 godina
offline
Nikako ne mogu naći posao

Ovdje se uvijek traži https://mindsolutions.io/

 

Ima oglas i na moj posao. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao
ParaNO1d kaže...

Pozdrav svima.
 

Što mislite o developerskom internshipu koji nije plaćen s mogućnošću ugovora za Juniorsku poziciju kroz 1-3 mjeseca, ovisno o trudu i napretku?

slazem se s @Dex-om.. jedino ako nemas apsolutno pojma, pa da ucis od nule, inace ne..  uvijek se moze naci neka normalna firma za juniora

15 godina
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao
Znaci nemas posla i sad ti je tesko otici i odraditi 1-3 mjeseca s mogucnoscu zaposlenja? Kul.
Znaci mozda vec za 1mj mozes dobiti junior poziciju, placenu i ti to ne bi? Fml.

Bolje sjediti onda tih 1-3 mjeseca i cekati posao, tako i tako je to loša referenca u CV-u.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
15 godina
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao
Pero Dinamit kaže...
Znaci nemas posla i sad ti je tesko otici i odraditi 1-3 mjeseca s mogucnoscu zaposlenja? Kul.
Znaci mozda vec za 1mj mozes dobiti junior poziciju, placenu i ti to ne bi? Fml.

Bolje sjediti onda tih 1-3 mjeseca i cekati posao, tako i tako je to loša referenca u CV-u.

 Ajd malo bolje pročitaj što je čovjek pitao a što mu drugi savjetuju. Ne moraš pisati samo da bi nešto pisao

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.8.2020 23:23 (Dermentor).
14 godina
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao
Ako nema ugovora može ih otkantati za tjedan dana. Ako kreće od nule uči. Ako ne uči daje otkaz. Ako vidi da je firma bezveze i ne ide u smjeru da dobije posao daje otkaz. Ako dobije drugu ponudu daje otkaz. Kod mene u firmi su studenti znali odlaziti bez pardona. Ne znam kako može izgubiti.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Nikako ne mogu naći posao

joooj.. ja sam radio u škrtoj firmi, ali NIKAD nitko nije došao na "internship, uz mogućnost napredovanja do juniora".. svi su radili ili kao studenti, ili ako nisu bili studenti, kao juniori.. dobiješ ugovor uz probni rok od 6 mjeseci i ako se ne pokažeš - hvala, doviđenja.. a ove moderne, corporate BS spike s internshipima i da tebi treba biti čast da radiš besplatno za njih 10 godina okačite mačku o rep.. isto kao kad dobiješ zadatak prilikom prijave za posao za koji imaš mjesec dana posla - ne hvala, naći će se već netko tko će cijeniti tebe i tvoje vrijeme

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao
A sto je @paranoid pitao, a sto mu je @ministar odgovorio? A sto sam ja onda njemu odgovorio?

Ti isto pises samo da nesto pises, preskoci ako nemas neki savjet.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
12 godina
odjavljen
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao
Usred korone sam uspio pronaći posao, za malo više od mjesec dana. Ako mogu ja, samo sa srednjom, možeš i ti. Ne pristaj na te nove gluposti zapadnog svijeta.
8 godina
neaktivan
offline
Nikako ne mogu naći posao

Trazim dobrog elektricara 

 

Znaci  treba skroz nove instalacije da bi podrzale asic minere (4-5kw po fazi drze i sad toliko al su zice slabe pa smrde).

Struja je sa danju solarana nocna hep to isto treba zavrsit neke solarne jos nisu spojene.

 

PM me za detalje ovo sam samo ukratko ali ima dosta posla oko toga.

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao
Pero Dinamit kaže...
Znaci nemas posla i sad ti je tesko otici i odraditi 1-3 mjeseca s mogucnoscu zaposlenja? Kul.
Znaci mozda vec za 1mj mozes dobiti junior poziciju, placenu i ti to ne bi? Fml.

Bolje sjediti onda tih 1-3 mjeseca i cekati posao, tako i tako je to loša referenca u CV-u.

Nije mi teško, to sam i htio napraviti. Jer bolje je učiti u firmi nego doma. Samo sam pitao za mišljenje, nisam htio izgovor da ne odem. Probat ću svakako. I ovako i onako ne radim, niti zarađujem, a sve što naučim je samo pozitivno

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
12 godina
odjavljen
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao
A kako ćeš živit?
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao
Pa, ako ga zaposle normalno nakon mjesec-dva stažiranja. Ako ne proba, neće nikako jer neće ni imati šansu da proba zaradit novce. Ne budi "pametan", čovjeku treba posao, a ovo mu se sada nudi
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice