Plaće u ICT tvrtkama izdvojena tema

poruka: 734
|
čitano: 562.492
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Plaće

Nacuo ja neke cifre za onaj ducan u Rijeci, 2. kat robne kuce Ri (rijecani ce znati o cemu pricam), znaci ducan koji radi vec  brdo godina i valjda skoro pola rijeke tamo kupuje (barem one babe koje donesu tastaturu na servis i kazu da im kompjuter ne radi). Iznosi su iznimno niski, oko 2-3000, sto je ziva sramota za struku, naravno ako je to istina, mozda me covjek lagao ili je imao neku pripravnicku placu!

Smith and Wesson - the original point and click interface | http://twitter.com/hhrvoje, http://www.hudosvibe.net
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Plaće

U Linksa ti je  oko 2500-3000 za prodavaca

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Plaće
hudo kaže...

Nacuo ja neke cifre za onaj ducan u Rijeci, 2. kat robne kuce Ri (rijecani ce znati o cemu pricam), znaci ducan koji radi vec  brdo godina i valjda skoro pola rijeke tamo kupuje (barem one babe koje donesu tastaturu na servis i kazu da im kompjuter ne radi). Iznosi su iznimno niski, oko 2-3000, sto je ziva sramota za struku, naravno ako je to istina, mozda me covjek lagao ili je imao neku pripravnicku placu!

NETCOM

 

radio sam tamo pa ti mogu potvrdit da su takve place, direktor i direktorica sjede tamo cijele dane u svojim prostorijama, a u servisu ti je lik koji je tamo skoro 20 godina i postavlja se kao neki sef, a k.... nezna...

 

tman kad sam ja odlazio se promjenila cijela ekipa samo je on ostao... dosli su ajme majko... ja ponekad odem tamo kupit ako je fakat jako hitno a links nema na skladistu nego iz zg moram narucit...

 

Dr.Malenica kaže...

U Linksa ti je  oko 2500-3000 za prodavaca

 

Nase u Rijeci bi to trebalo vrijedat jer rade prekvalitetan posao... i ja sam jako zadovoljan s njima....

 

Ali nisu oni nikakva bransa, oni su u bransi prodavaca, i dobar dio njih i jesu prodavaci po struci...

prodavac cipela zna materjal cipela, velicinu boju i marku, a ovaj za kompove vrstu, upotrebu i brojeve :D

 

Ventex npr ima od 3.500-4.500 za prodavace, koliko cujem

potpis :D
14 godina
neaktivan
offline
RE: Plaće
segregator kaže...
JoeFly kaže...

@Badger DA

 

@Pixel, reci mi sto je to po tvojoj definiciji IT strucnjak ? Slazem se da pravi sturcnjaci trebaju imat 8k+ placu. Ali Badger nije naveo nigdje da je on IT strucnjak, rekao je da radi u IT bransi. Mislim da ljudi olako uzimaju sebi titulu IT "strucnjaka".

 

Pa ako znaš instalirati windowse, valjda to znači da si stručnjak. Ako znaš podesiti i mrežu na računalu, to je već za plaću 10,000+

Danas svaki prosječan korisnik računala zna to napraviti, a to im je daje titulu IT stručnjaka. Ako je to za 10k onda je ovo što PRAVI stručnjaci znaju za 50k+

14 godina
protjeran
offline
RE: Plaće
Tigr kaže...
segregator kaže...
JoeFly kaže...

@Badger DA

 

@Pixel, reci mi sto je to po tvojoj definiciji IT strucnjak ? Slazem se da pravi sturcnjaci trebaju imat 8k+ placu. Ali Badger nije naveo nigdje da je on IT strucnjak, rekao je da radi u IT bransi. Mislim da ljudi olako uzimaju sebi titulu IT "strucnjaka".

 

Pa ako znaš instalirati windowse, valjda to znači da si stručnjak. Ako znaš podesiti i mrežu na računalu, to je već za plaću 10,000+

Danas svaki prosječan korisnik računala zna to napraviti, a to im je daje titulu IT stručnjaka. Ako je to za 10k onda je ovo što PRAVI stručnjaci znaju za 50k+

Nebih se s tim slozio.Mene su frendovi X puta zicali da im dodjem napraviti istu instalaciju windowsa.

Btw kod mene u nekom computer shopu cista instalacija windowsa oko 500 kn i jos mi lik kaze da na tome najvise zaradjuju!!!!cheers

One line gives the other one // http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/Perkan777 -BF:BC 2 status
14 godina
odjavljen
offline
RE: Plaće
Perkan777 kaže...
Tigr kaže...
segregator kaže...
JoeFly kaže...

@Badger DA

 

@Pixel, reci mi sto je to po tvojoj definiciji IT strucnjak ? Slazem se da pravi sturcnjaci trebaju imat 8k+ placu. Ali Badger nije naveo nigdje da je on IT strucnjak, rekao je da radi u IT bransi. Mislim da ljudi olako uzimaju sebi titulu IT "strucnjaka".

 

Pa ako znaš instalirati windowse, valjda to znači da si stručnjak. Ako znaš podesiti i mrežu na računalu, to je već za plaću 10,000+

Danas svaki prosječan korisnik računala zna to napraviti, a to im je daje titulu IT stručnjaka. Ako je to za 10k onda je ovo što PRAVI stručnjaci znaju za 50k+

Nebih se s tim slozio.Mene su frendovi X puta zicali da im dodjem napraviti istu instalaciju windowsa.

Btw kod mene u nekom computer shopu cista instalacija windowsa oko 500 kn i jos mi lik kaze da na tome najvise zaradjuju!!!!cheers

To je sreća što su bedasti, danas praktično sa znanjem korištenja youtube-a i razumijevanja smisla onog što vidiš na ekranu možeš složit komp, instalirati sav softver što ti treba, samo što nema tutorial za živit život xD (naravno, treba znat razdijeliti jedino pšenicu od kukolja među morem gluposti)

16 godina
offline
Plaće

Što su ljudi glupi... Pa sa 11 godina sam snimao windowse98.... A još ovi današnji.

 

Da si glup ko stup možeš par puta stisnuti "next". Ne moraju ni drivere snimati jer je sve već u windowsima.

 

No dobro, nekima nije problem baciti 500 kn u vjetar.

 
6 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Plaće
hudo kaže...
Hacker-ri kaže...

kod nas samo sa FOI i FER diplomom mozes nesto, sve ostalo ides na biro pitat ;D

 

neistina, govorim iz iskustva i prve ruke.

 

Niti sa jednim od ovih faxeva nemozes doci i odmah poceti raditi. Ima se predzanje, ali prakticka znanja treba sam savladati gotovo iz nule. Nista vise od onog sto ti par mjeseca tecaja ili samoucenja nemoze pruziti.

Ja nemam fer i foi, i kada dodjem na razgovore na posao uopce me ne pitaju za fax, nego sta znam raditi.

 

S druge strane, kada bi se isao zaposliti u grad, bez faxa ne bi mogao uopce predati zamolbu, zbog zakona.

 

Place u rijeci, ovako odokativno: od 3500kn do 10,000, u rijetkim slucajevima i iznad, za IT nemenađerske poslove.

 

 

Ja imam faks, relativno frisko, tj. od od listopada i sjedim besposlen doma... kao i 9/10 mojih kolega koji su zavrsili unutar godine dana

Tak da, slazem se sa gore napisanim

 

Nema sa faksa na posao, to je mit

15 godina
offline
Plaće

I to si tek sada skuzio?

 

Firme ne zaposljavaju kao prije. Malo njih trazi pripravnike. Velika je zabluda da kad zavrsis faks da ce te svi vuci za rukav da radis za njih i da ces imat svo predznanje koje ce ti trebat za konkretan rad negdje.

I'm going woo woo
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Plaće
tnakir kaže...

I to si tek sada skuzio?

 

Firme ne zaposljavaju kao prije. Malo njih trazi pripravnike. Velika je zabluda da kad zavrsis faks da ce te svi vuci za rukav da radis za njih i da ces imat svo predznanje koje ce ti trebat za konkretan rad negdje.

 

Nemoj to samo ovako javno pričati, uzimaš kruh ljudima iz Algebre i Verna koji žive od takve priče :)

15 godina
offline
Plaće

O veliki mudri tnakire

 

Skuzio sam i prije, no sto.. da odustanem od faksa na pola puta? Samo sa drugima dijelim iskustvo, da se ne zavaravaju..

 

A i nije da su firme prije zaposljavale pripravnike ko lude.. koga god, od starijih frendova pitam, svi su trazili prvi posao u prosijeku godine dana! Pa i moj stari, ne u ovoj bransi, je cekao godinu i pol-a.

 

Ali mislim da se na kraju isplati, pa makar samo da pokazes taj papir.. cisto zbog zakona

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Plaće

Bez daljnjeg... ali u ovo slobodno vrijeme koje imas uci i citaj konkretne stvari, programiranje, administraciju sustava, uci nesto konkretno jer kad dodjes jedan dan na razgovor da imas covjeku sto za ponudit. Ako mozes zavrsi neakav certifikat. 

 

Jedan moj frend je na ovo (da uci dodatne stvari) reko da sto ce on to ucit, da je on faks zavrsio. Ljudi se bahate sa diplomom. On je jos na burzi, a ja sam promijenio 2 posla a faks (jos) nisam zavrsio.


EDIT: Nisam htio nikog vrijedjat, ali u danasnje vrijeme kada je konkurencija ogromna treba svaki dan raditi na sebi, svojim vjestinama i znanjima, pogotvoo na podrucju informatike gdje nove tehnologije nicu svakog dana ko gljive poslije kise.

 

EDIT #2: Stvari koje te uce na faksu (a uce te prvenstveno kako razmisljati sto je dobro) su zastarjele te se skoro vise nigdje ne koriste.

I'm going woo woo
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.6.2010 9:43 (tnakir).
 
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Plaće
tnakir kaže...

Firme ne zaposljavaju kao prije. Malo njih trazi pripravnike. Velika je zabluda da kad zavrsis faks da ce te svi vuci za rukav da radis za njih i da ces imat svo predznanje koje ce ti trebat za konkretan rad negdje.

True story bro.

 

Inače za radim za 7k kuna, posao koji stvarno nekad dopi*di, da bi od sveg odustao. Ali opet ako ti životna egzistencija ugrožena, nećeš ga tako lako napustiti... Pitao bih i veću plaću, ali koliko sam opreme zahtjevao u zadnje vrijeme, sramota me, majke mi.

 

Radim i iza posla, održavam 2 manje firme... Mreža, hardver, software. U biti radim gotovo sve, osim razvoja aplikacija. Programiranje nisam okusio od faxa.

Od firme imam mobitel, laptop, te pozajmnicu za auto, bez kamata. Sve u svemu, ne živim u velegradu, niti su mi uslovi za život toliko skupi, pa to ide solidno.

Bustin at people who said my name in vain, I got no time for them tricks, I'm heavy in the game!!! I wanna be a baller, please, But the bitches and the liquor keep on callin me...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Plaće
Smooth Operator kaže...
tnakir kaže...

Firme ne zaposljavaju kao prije. Malo njih trazi pripravnike. Velika je zabluda da kad zavrsis faks da ce te svi vuci za rukav da radis za njih i da ces imat svo predznanje koje ce ti trebat za konkretan rad negdje.

True story bro.

 

Inače za radim za 7k kuna, posao koji stvarno nekad dopi*di, da bi od sveg odustao. Ali opet ako ti životna egzistencija ugrožena, nećeš ga tako lako napustiti... Pitao bih i veću plaću, ali koliko sam opreme zahtjevao u zadnje vrijeme, sramota me, majke mi.

Ako nije tajna, sta to radis? malo detaljnije...

 

ako si napisao vec, napisi opet :D

potpis :D
15 godina
neaktivan
offline
RE: Plaće
Hacker-ri kaže...

Ako nije tajna, sta to radis? malo detaljnije...

 

ako si napisao vec, napisi opet :D

Hmmm, da vidimo... Serveri... 4 njih. MS SQL, Firewall/Gateway, Kamere i E-mail/FTP server. 60 korisnika lokalno, 100 na razini države. Sve u VPNu. Gotovo najraznovrsniji oblici informatike. 10 strojara, samo crtaju u CAD-u, 10 ekonoma, samo rade na računima (MS SQL baza, custom-made aplikacije), 15 računala u Proizvodnji (na istoj bazi), 15 komercijalista, ista baza, 6 CNC strojeva, neki su i preko 20m, svi novi-novcati, 5km2 pogona proizvodnje u kojoj sam ja(osim optike) radio mrežu, imamo i svoj program koji dilamo dalje,(pišu ga Nijemci na našoj narudžbi, a mi ga prodajemo kao svoj proizvod, tu sam često podrška). A da ne govorimo o raznim PLC-ovima i povezivanju s računalima. /* SIEMENS SIMATIC FTW

Najimpresivnije su kamere. Preko 60 kamera u 720p i serverom koji svaki minut piše, a i briše (stare) preko GB podataka.

Još bi se tu dalo pričati u routingu, dostupnosti na terenu, mobitelima, navigacijama, queryima, downtime-ima, ili pak o samim ljudima...

Bustin at people who said my name in vain, I got no time for them tricks, I'm heavy in the game!!! I wanna be a baller, please, But the bitches and the liquor keep on callin me...
13 godina
neaktivan
offline
RE: Plaće
hrastro kaže...
hudo kaže...
Hacker-ri kaže...

kod nas samo sa FOI i FER diplomom mozes nesto, sve ostalo ides na biro pitat ;D

 

neistina, govorim iz iskustva i prve ruke.

 

Niti sa jednim od ovih faxeva nemozes doci i odmah poceti raditi. Ima se predzanje, ali prakticka znanja treba sam savladati gotovo iz nule. Nista vise od onog sto ti par mjeseca tecaja ili samoucenja nemoze pruziti.

Ja nemam fer i foi, i kada dodjem na razgovore na posao uopce me ne pitaju za fax, nego sta znam raditi.

 

S druge strane, kada bi se isao zaposliti u grad, bez faxa ne bi mogao uopce predati zamolbu, zbog zakona.

 

Place u rijeci, ovako odokativno: od 3500kn do 10,000, u rijetkim slucajevima i iznad, za IT nemenađerske poslove.

 

 

Ja imam faks, relativno frisko, tj. od od listopada i sjedim besposlen doma... kao i 9/10 mojih kolega koji su zavrsili unutar godine dana

Tak da, slazem se sa gore napisanim

 

Nema sa faksa na posao, to je mit

trazenje posla je isto posao. nece te nitko zvati kad nitko i ne zna za tebe, pa prema tome najlosije trazenje posla je sjedenje doma i listanje oglasa, to je onaj minimum minimuma. ljudi se trebaju pokrenuti, obilaziti firme u kojima zele raditi, ostavljati podatke i slicno. recimo ja nemam nikakve veze u zivotu oko icega a nisam bio nezaposlen nakon isteka ugovora ili kad sam dao otkaz duze od mjesec dana. To nije mit, vec su se ljudi ulijenili i misle da ce im posao past iz vedra neba pred prag kuce. problem je isto sto mnogi ne znaju komunicirati pa se i ne upustaju u obilazenje firmi, ali morate negdje krenuti i pocet vjezbat svoje komunikacijske vjestine, prvih nekoliko puta biti ce koma, imati cete tremu i slicno ali s avremenom opustit cete se i bit cete svoji. Jos nikad nisam dobio posao zbog papira, uvijek je papir sluzio samo kao da se ima neka evidencija o meni. i usput nije lose pokazati malo kreativnosti, pa napraviti vlastiti dizajn zivotopisa, zamolbe i slicno..recimo moj zivotopis i zamolba su u stilu stripa, ilustarcije uglavnom.. dok preporuke su onakve kakve jesu, kakve su firme dale. jednostavno za pocetak radite bilo sto da skupite dvije-tri preporuke i tad idite traziti posao snova. imam 26 godina, kupio auto prije 3 godine, i dan danas izbjegavam raditi za velike firme jer te okuju mobitelom i prekovremenima, tako da volim raditi u manjim okruzenjima zbog atmosfere, sad sam upisao opet fakultet i opet se selim, i nadjem si uvijek posao, ako ne ide u struci nadjem si nesto sa strane i nastavim traziti posao u struci. da posao jest tesko naci to stoji, ali sjedenje doma i cekajuci da vas netko nazove i listanje oglasa... tako cete i 5 godina proboravit kod kuce. nabildajte se pozitivnim stavom, ambicijom i zeljom i krenite. Nije zagreb cijela hrvatska usput, ja sam cak radio i 600 km daleko... vidite sto i kako i krenite. Medjutim velik problem studenata je sto za vrijeme studiranja nije ih nista zanimalo i nisu nigdje ni pokusali raditi niti se ubacit na pripravnicki, vec im je studiranje bio cijeli posao i onda nakon faksa su svi izgubljeni i ne znaju kud bi krenuli a ni kako, ali od nekud moras pa kud puklo da puklo.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Plaće
Rabenbal kaže...

Medjutim velik problem studenata je sto za vrijeme studiranja nije ih nista zanimalo i nisu nigdje ni pokusali raditi niti se ubacit na pripravnicki, vec im je studiranje bio cijeli posao i onda nakon faksa su svi izgubljeni i ne znaju kud bi krenuli a ni kako, ali od nekud moras pa kud puklo da puklo.

necu se obazirati na ostalo jer si u dobrom dijelu u pravu...

alo na ovo samo komentar: ja sam radio paralelno sa faxom i desavalo mi se spavanje, padanje sa nogu i sve ostale gluposti koje nisu bile vrijedne...

sad kad ti drzava brani pol toga sta se smjelo prije, si u banani i moras svaki dan radit sa tim faxom i knjigama, tj teze je biti kampanjac nego prije...

po 10 godina fakultet zavrsavat, sad 2 godine i gotovo (bar koliko cujem).

Isto tako se slazem da su se ljudi uljenili ali danas posao nades preko veze jer se danas traze ljudi koji znaju i za koje se zna da znaju, a da mi dode netko sa strane, bas ako nemam nikakvog poznanika onda ga uzmem, inace nista

potpis :D
16 godina
offline
RE: Plaće
Hacker-ri kaže...

Isto tako se slazem da su se ljudi uljenili ali danas posao nades preko veze jer se danas traze ljudi koji znaju i za koje se zna da znaju, a da mi dode netko sa strane, bas ako nemam nikakvog poznanika onda ga uzmem, inace nista

 

Kladim se da ni sam ne kužiš što si napisao Cool

14 godina
offline
RE: Plaće

kod nas su plaće nikakve u bilo kojoj struci ,možda i ima sretnika s dobrim plaćama ali to je uglavnom u zagrebu u ostalim dijelovima hrvatske su nikakve,tako da je najbolje rješenje preseliti se u zagreb ili povući dobru vezu pa se zaposliti u državnu firmu,ovdje gdje ja živim privatnici su izrabljivači i nitko kod privatnika nema dobre plaće to znam po sebi i po prijateljima koji radu poslove koje bi negdje drugdje bili odlično plaćeni

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
13 godina
neaktivan
offline
RE: Plaće
Hacker-ri kaže...
Rabenbal kaže...

Medjutim velik problem studenata je sto za vrijeme studiranja nije ih nista zanimalo i nisu nigdje ni pokusali raditi niti se ubacit na pripravnicki, vec im je studiranje bio cijeli posao i onda nakon faksa su svi izgubljeni i ne znaju kud bi krenuli a ni kako, ali od nekud moras pa kud puklo da puklo.

necu se obazirati na ostalo jer si u dobrom dijelu u pravu...

alo na ovo samo komentar: ja sam radio paralelno sa faxom i desavalo mi se spavanje, padanje sa nogu i sve ostale gluposti koje nisu bile vrijedne...

sad kad ti drzava brani pol toga sta se smjelo prije, si u banani i moras svaki dan radit sa tim faxom i knjigama, tj teze je biti kampanjac nego prije...

po 10 godina fakultet zavrsavat, sad 2 godine i gotovo (bar koliko cujem).

Isto tako se slazem da su se ljudi uljenili ali danas posao nades preko veze jer se danas traze ljudi koji znaju i za koje se zna da znaju, a da mi dode netko sa strane, bas ako nemam nikakvog poznanika onda ga uzmem, inace nista

dobro, izuzetaka uvijek ima, to stoji i svakako se slazem da u americi je bolje odradjeno skolovanje, jer se skolujes 2-3 godine a ostale godinu-dvije imas praksu; kod nas 5 godina ucis teoriju a od prakse nista. medjutim ja dok sam studirao radio sam za vanjske narucioce, to radis 4sata dnevno eventualno i radis preko autorskog ugovora. dovoljno je reci samo da za logo ameri placaju minimalno 200 dolara (ne bavim se programiranjem, mrezama i racunalima). Dok recimo za cijeli vizual isplacuju i do 1200-1800 dolara. kod nas ti klijent se premislja bi li platio ti 60 kn logo jer i to mu je previse. evo nedavno me pokrala jedna udruga za koju sam radio pa sam im morao oduzet dizajn i zaprijetit sudom, jer u 3 dana ubio sam se od posla, napravio im hebene vizuale i tiskovine i da lik pokupi sve i ne plati. da...Hrvatska, sto drugo reci. Medjutim opet brze ce se ljudi zaposlit ako osobno dodju u firmu, ne morjau se ni najavit, samo odes, vidis jel ima koga slobodnog, ako nema ostavis dokumente direktoru, ako direktora nema ostavis tajnici ili nekom od voditelja ureda, obidjes desetak takvih firmi ili 40 desetak (po cijeloj hrvatskoj) i bar 5 ce te pozvati na razgovor a eventualno 2-3 ce ti nuditi zaposlenje na odredjeno (6 mjeseci), nakon toga ako zadovoljis ponudit ce ti ili produzenje ugovora ili ugovor na neodredjeno. Ali dobro, iskustva se razlikuju od covjeka do covjeka,moja su eto takva. I ako se vec tesko dolazi do posla u struci, pametno je potrazit i poslove vezanim za struku pojedinca, ne mora to uvijek biti nesto crno-bijelo. Informaticari imaju sirok raspon vrsta poslova koje mogu obavljati i to im je najveca prednost.

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.7.2010 16:24 (Rabenbal).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Plaće
blackalbum kaže...

kod nas su plaće nikakve u bilo kojoj struci ,možda i ima sretnika s dobrim plaćama ali to je uglavnom u zagrebu u ostalim dijelovima hrvatske su nikakve,tako da je najbolje rješenje preseliti se u zagreb ili povući dobru vezu pa se zaposliti u državnu firmu,ovdje gdje ja živim privatnici su izrabljivači i nitko kod privatnika nema dobre plaće to znam po sebi i po prijateljima koji radu poslove koje bi negdje drugdje bili odlično plaćeni

moje iskustvo sa zagrebom je daleko najlosije, jer sam se uvjeiro na vlastitoj kozi da vlada robovlasnicka struktura, bijedna placa a radise duplo i krse se redovno prava koja su dogovorena ugovorom. najbolje place sa boljim radnim vremenom nude firme na primorju, naravno d aima sranja, nista nije savrseno, ali zagreb je grad prepun stresa gdje nitko nikog ne hebe ni pol posto. zbog svog iskustva koje imam iz zagreba zaobilazim ga u sirokom luku i do kraja zivota nemam namjeru u njemu traziti ikakav posao.

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.7.2010 16:27 (Rabenbal).
14 godina
offline
RE: Plaće

tada je vjerovatno svugdje isto ,nas radnike ove privatne tvrtke doživljavaju kao potrošnu robu,ako nećeš raditi ima tko oče,zavidim ljudima što radu za državu jer sam u svojih 29 godina zaključio da od privatnika nikad neće biti ništa znaju nas samo izrabljivati,dadu ti mizernu plaću a on sebi kupuje vile,stanove,mercedese,ide na ljetovanje ,skijanje,radio sam dvije godine u jednoj firmi ,dok sam se mučio šef mi je govorio da sam mu najbolji, a kad je pao posao ostali su oni što im braća i očevi u firmi rade

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
16 godina
offline
RE: Plaće
Rabenbal kaže...

Informaticari imaju sirok raspon vrsta poslova koje mogu obavljati i to im je najveca prednost.

 

A najveća mana je što susjedov mali  svima radi web stranice za 2 čokolade, a mali od drugog susjeda rastura Photoshop i izrađuje logoe i vizuale za sladoled na štapiću Cool

14 godina
neaktivan
offline
RE: Plaće
segregator kaže...
Rabenbal kaže...

Informaticari imaju sirok raspon vrsta poslova koje mogu obavljati i to im je najveca prednost.

 

A najveća mana je što susjedov mali  svima radi web stranice za 2 čokolade, a mali od drugog susjeda rastura Photoshop i izrađuje logoe i vizuale za sladoled na štapiću Cool

Eh te čokoladice i sladoledi...  Cool

Ništa to ne valja...

Treba djecu od malih nogu na novce učiti... Bogataš

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
15 godina
offline
RE: Plaće
segregator kaže...
Rabenbal kaže...

Informaticari imaju sirok raspon vrsta poslova koje mogu obavljati i to im je najveca prednost.

 

A najveća mana je što susjedov mali  svima radi web stranice za 2 čokolade, a mali od drugog susjeda rastura Photoshop i izrađuje logoe i vizuale za sladoled na štapiću Cool

Da ali na kraju se desi to da ti kojima je susjedov mali radio dodju kod profesionalaca koji im svejedno naplate.

I'm going woo woo
15 godina
odjavljen
offline
RE: Plaće
tnakir kaže...

Da ali na kraju se desi to da ti kojima je susjedov mali radio dodju kod profesionalaca koji im svejedno naplate.

Da, bas jednom parketaru (na primjer) treba profesionalac za letak ili neki logo... Kakvih sam se samo letaka nagledao u tiskari. Ne znaju niti izbrisati linije na letku, kada ih je 6 komada na a4.

Ili mu pak treba posebno dobra web stranica. No, njima je to dobro i sto se tu moze.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.7.2010 19:22 (Mrgud Veliki).
15 godina
neaktivan
offline
Plaće

Kad ste kod tih grafičara, ja imam anegdotu o tome. Frend mi organizira koncert u četvrtak, i potrebno mu je dizajnirati jumbo-plakat, ulaznicu i plakat.

 

Neki grafičar, koji je samo završio tu školu, nema ni tehničkog obrazovanja u nekim grafičkim programima, PS, Corel... tražio mu za to 6000kn. To je gotovo moja mjesečna plaća.

 

Ja sam napravio za sat i naplatio 100€. Sramota me bilo više uzet. Od kad me nazvao do kad sam mu poslao, prošao je cijeli sat.

Bustin at people who said my name in vain, I got no time for them tricks, I'm heavy in the game!!! I wanna be a baller, please, But the bitches and the liquor keep on callin me...
 
0 3 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Plaće

Tipografija je katastrofa, boje još gore... nije ni čudo da te bilo sram pitat više :Cool

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
14 godina
neaktivan
offline
Plaće

Evo, meni bilo dosadno, pa sam nesto bezveze skemijao za manje od pola sata..znam, fale boje Smijeh

Ali ipak sam to radio da si 'ubijem' dosadu..

In principio erat verbum et verbum erat apud deum et deus erat verbum..
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.7.2010 21:45 (lg-viewty).
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Plaće

i tih 100 sta si mu uzeo, zajebo si ga... a jos kolega :D

 

Nije problem cijena, pitanje je sta sve stoji iza njega, tj dali je doslo preporukom ili kako...

6000 kuna za izradu i tisak ili samo izradu?!

potpis :D
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice