Referenta za informatičke poslove

poruka: 23
|
čitano: 7.827
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Referenta za informatičke poslove

Grad Dugo Selo raspisao je natječaj za radno mjesto: Referenta za informatičke poslove

I sve to nije čudno, sve dok se ne pogedaju uvjeti i postupak provjere znanja i sposobnosti.

Kandidati će morati proči provjeru znanja iz slijedećih područja:

1. Ustav Republike Hrvatske

2. Zakon o lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi

3. Zakon o općem upravnom postupku

4. Uredba o uredskom poslovanju

5. Zakon o pravu na pristup informacijama

6. Zakon o elektroničkom potpisu

7. Zakon o zaštiti osobnih podataka

8. Statut Grada Dugog Sela

9. Poznavanje rada računala

10.Poznavanje rada na računalu – praktični rad

Od kandidata se očekuje da samostano, između ostalog, brine o ispravnosti i funkcioniranju računalne opreme te obavlja popravke iste. Predpostavljam da će mu poznavanje Ustava i Ststuta Grada Dugog Sela uvelike pomoći u poslu :-)

Link na ogiginalni oglas: http://www.dugoselo.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=1499

 

Pravi izazov za sve informatičare :-)

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Referenta za informatičke poslove

bez brige, ionako je već netko dobio taj posao... :)

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Referenta za informatičke poslove
kule kaže...

bez brige, ionako je već netko dobio taj posao... :)

 

NE samo da je dobio taj posao, nego već radi 10 god. tamo, a netko je zatražio dokumente za natječaj.{#}

16 godina
neaktivan
offline
Re: Referenta za informatičke poslove
alankish kaže...

NE samo da je dobio taj posao, nego već radi 10 god. tamo, a netko je zatražio dokumente za natječaj.{#}

 

Ma ne radi trenutno nitko, neko vanjski radi dio tih poslova.

16 godina
offline
Re: Referenta za informatičke poslove

tak ti je to.. ja kad sam išao na testiranja i razgovor za posao na kaznenom sudu u zg morao si poznavati kazneni zakon.. nije to niš čudno, "firma" je takva i time se bavi i bio bi red da si upoznat sa nekim stvarima..

 

no ovo gore mi izgleda malo previše

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
neaktivan
offline
Referenta za informatičke poslove

Naravno da izgleda previše kada i je previše, pretpostavljam da je stvar  utome da je pozao odrđen za nekoga i zato su tu svi ti uvjeti.

Ali u žalosnoj mi državi živimo kada čovjek po logici izvuče takve zaključke.

jer sasvim je realno da je to i po zakonu tako, da od onih kandidata koji zadovolje osnovne gore navedene uvjete da se pristupa testiranju po svim tim navedenim područjima i tak ose dolazi do izbora kandidata koji će i dobiti posao. To je logično jer je pozicija tamo di je i to znanje ti je prednost. Sasvim je moguće, ali kada je to kod nas onda mi je nažalost puno realnije da se radi o namještenom poslu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Referenta za informatičke poslove

Ovo je sasvim normalno.

 

Moj prvi posao bio je administrator u firmi koja je u drzavnom flasnistvu, financijske prirode i kad sam polagao pripravnicki ispit morao sam  polagati vecinom takve stvari ( ustav, zakone, pravilnike ...  , a manji dio sturka kojom se bavim)

 

Ali to je ok jer u praksi cesto moras znati neke od tih stvari.

Npr , ako odrzavas bazu s podacima o klijentima, normalno da moras znati zakon o zastiti osobnih podataka kako bi na odgovarajuci nacin zastitio podatke i sprijecio neovlastene ljude da dodju do njih.

Isto tako kad skupljas podatke , moras znati sto smijes , a sto ne ....

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Referenta za informatičke poslove
Pixel kaže...

Ovo je sasvim normalno.

 

Moj prvi posao bio je administrator u firmi koja je u drzavnom flasnistvu, financijske prirode i kad sam polagao pripravnicki ispit morao sam  polagati vecinom takve stvari ( ustav, zakone, pravilnike ...  , a manji dio sturka kojom se bavim)

 

Ali to je ok jer u praksi cesto moras znati neke od tih stvari.

Npr , ako odrzavas bazu s podacima o klijentima, normalno da moras znati zakon o zastiti osobnih podataka kako bi na odgovarajuci nacin zastitio podatke i sprijecio neovlastene ljude da dodju do njih.

Isto tako kad skupljas podatke , moras znati sto smijes , a sto ne ....

Moja firma ima bazu od nekoliko desetaka tisuca osobnih i javnih podataka, takodjer imamo tone mail accounta koje hostamo. Nije mi nitko trebao reci da necu proslijedjivat mailove konkurenciji i slicno, a pogotovo nisam morao citati zakon da bih to znao. Neke stvari se podrazumjevaju.

 

Takodjer te gluposti oko statuta opcine i ta sr_anja, koje su to gluposti pa to je strasno.

Do kada vi to meni mislite tolerirat?
16 godina
offline
Referenta za informatičke poslove

Traži se informatičar SSS, ali mora imat završeno VSS Pravo.{#}

Super Secret Secret Squirrel
 
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Referenta za informatičke poslove
Exploder kaže...

Traži se informatičar SSS, ali mora imat završeno VSS Pravo.{#}

Well said! {#}

Do kada vi to meni mislite tolerirat?
15 godina
offline
Re: Referenta za informatičke poslove
tnakir kaže...
Pixel kaže...

Ovo je sasvim normalno.

 

Moj prvi posao bio je administrator u firmi koja je u drzavnom flasnistvu, financijske prirode i kad sam polagao pripravnicki ispit morao sam  polagati vecinom takve stvari ( ustav, zakone, pravilnike ...  , a manji dio sturka kojom se bavim)

 

Ali to je ok jer u praksi cesto moras znati neke od tih stvari.

Npr , ako odrzavas bazu s podacima o klijentima, normalno da moras znati zakon o zastiti osobnih podataka kako bi na odgovarajuci nacin zastitio podatke i sprijecio neovlastene ljude da dodju do njih.

Isto tako kad skupljas podatke , moras znati sto smijes , a sto ne ....

Moja firma ima bazu od nekoliko desetaka tisuca osobnih i javnih podataka, takodjer imamo tone mail accounta koje hostamo. Nije mi nitko trebao reci da necu proslijedjivat mailove konkurenciji i slicno, a pogotovo nisam morao citati zakon da bih to znao. Neke stvari se podrazumjevaju.

 

Takodjer te gluposti oko statuta opcine i ta sr_anja, koje su to gluposti pa to je strasno.

 Tebi se možda podrazumjevaju, nekome ne.

Drugo, misliš da u tom zakonu piše : "Nemoj slati podatke konkurenciji".

Pročitaj si zakon pa ćeš vidjeti koliko stvari zapravo ne znaš.

Ni aj se u potpunosti ne slažem da baš sad moraš znati izrecitirati statut opčine ako radiš kao informatičar, ali mislim da moraš barem biti upoznat s nekim stvarima ako radiš kod takvog poslodavca.

15 godina
offline
Re: Referenta za informatičke poslove
Pixel kaže...

Ni aj se u potpunosti ne slažem da baš sad moraš znati izrecitirati statut opčine ako radiš kao informatičar, ali mislim da moraš barem biti upoznat s nekim stvarima ako radiš kod takvog poslodavca.

Ko je debil debil je, znao on recitirati zakon ili ne. Ako ja hocu zaradit koju kunu tako da prodajem podatke konkurenciji nece me nikakavo poznavanje zakona sprijecit.

Do kada vi to meni mislite tolerirat?
15 godina
offline
Re: Referenta za informatičke poslove
Pixel kaže...
tnakir kaže...
Pixel kaže...

Ovo je sasvim normalno.

 

Moj prvi posao bio je administrator u firmi koja je u drzavnom flasnistvu, financijske prirode i kad sam polagao pripravnicki ispit morao sam  polagati vecinom takve stvari ( ustav, zakone, pravilnike ...  , a manji dio sturka kojom se bavim)

 

Ali to je ok jer u praksi cesto moras znati neke od tih stvari.

Npr , ako odrzavas bazu s podacima o klijentima, normalno da moras znati zakon o zastiti osobnih podataka kako bi na odgovarajuci nacin zastitio podatke i sprijecio neovlastene ljude da dodju do njih.

Isto tako kad skupljas podatke , moras znati sto smijes , a sto ne ....

Moja firma ima bazu od nekoliko desetaka tisuca osobnih i javnih podataka, takodjer imamo tone mail accounta koje hostamo. Nije mi nitko trebao reci da necu proslijedjivat mailove konkurenciji i slicno, a pogotovo nisam morao citati zakon da bih to znao. Neke stvari se podrazumjevaju.

 

Takodjer te gluposti oko statuta opcine i ta sr_anja, koje su to gluposti pa to je strasno.

 Tebi se možda podrazumjevaju, nekome ne.

Drugo, misliš da u tom zakonu piše : "Nemoj slati podatke konkurenciji".

Pročitaj si zakon pa ćeš vidjeti koliko stvari zapravo ne znaš.

Ni aj se u potpunosti ne slažem da baš sad moraš znati izrecitirati statut opčine ako radiš kao informatičar, ali mislim da moraš barem biti upoznat s nekim stvarima ako radiš kod takvog poslodavca.

jel ti radiš igdje?

pitam te zato jer ako radiš, pročitaj svoj ugovor o radu.

obično negdje u sredini sitnim slovima piše, da se obavezuješ na tajnost i sve što tvoja firma radi (kad to potpišeš to je pred sudom puno važnije od toga da li ti znaš ustav i statute)

nepoznavanje zakona te ne oslobađa odgovornosti za ono što radiš.

tako da su ta sranja oko ustava i statuta glupave, mene jedino čudi da u uvjetima ne stoji jedna puno bitnija stavka

Potvrda suda da nisi kazneno kažnjavan i da se protiv tebe ne vodi kakav kazneni postupak

to je ono što su trebali tražiti, a ne poznavanje ustava

15 godina
offline
Re: Referenta za informatičke poslove
Darky kaže...

Potvrda suda da nisi kazneno kažnjavan i da se protiv tebe ne vodi kakav kazneni postupak

 

Uvijek postoji prvi put :)

Do kada vi to meni mislite tolerirat?
15 godina
offline
Re: Referenta za informatičke poslove
tnakir kaže...
Darky kaže...

Potvrda suda da nisi kazneno kažnjavan i da se protiv tebe ne vodi kakav kazneni postupak

 

Uvijek postoji prvi put :)

n, da

ali meni je to sve sumnjivo, jer tjela državne uprave to moraju tražiti, što samo znači da je posao već dodjeljen nekome unutra za koga ne treba takva potvrda, a natječaj je samo formalnost

 

15 godina
offline
Re: Referenta za informatičke poslove
Darky kaže...
tnakir kaže...
Darky kaže...

Potvrda suda da nisi kazneno kažnjavan i da se protiv tebe ne vodi kakav kazneni postupak

 

Uvijek postoji prvi put :)

n, da

ali meni je to sve sumnjivo, jer tjela državne uprave to moraju tražiti, što samo znači da je posao već dodjeljen nekome unutra za koga ne treba takva potvrda, a natječaj je samo formalnost

 

A dobro, svakako ako radis u javnom sektoru moras polozit drzavni ispit.

Do kada vi to meni mislite tolerirat?
15 godina
offline
Re: Referenta za informatičke poslove
Darky kaže...
Pixel kaže...
tnakir kaže...
Pixel kaže...

Ovo je sasvim normalno.

 

Moj prvi posao bio je administrator u firmi koja je u drzavnom flasnistvu, financijske prirode i kad sam polagao pripravnicki ispit morao sam  polagati vecinom takve stvari ( ustav, zakone, pravilnike ...  , a manji dio sturka kojom se bavim)

 

Ali to je ok jer u praksi cesto moras znati neke od tih stvari.

Npr , ako odrzavas bazu s podacima o klijentima, normalno da moras znati zakon o zastiti osobnih podataka kako bi na odgovarajuci nacin zastitio podatke i sprijecio neovlastene ljude da dodju do njih.

Isto tako kad skupljas podatke , moras znati sto smijes , a sto ne ....

Moja firma ima bazu od nekoliko desetaka tisuca osobnih i javnih podataka, takodjer imamo tone mail accounta koje hostamo. Nije mi nitko trebao reci da necu proslijedjivat mailove konkurenciji i slicno, a pogotovo nisam morao citati zakon da bih to znao. Neke stvari se podrazumjevaju.

 

Takodjer te gluposti oko statuta opcine i ta sr_anja, koje su to gluposti pa to je strasno.

 Tebi se možda podrazumjevaju, nekome ne.

Drugo, misliš da u tom zakonu piše : "Nemoj slati podatke konkurenciji".

Pročitaj si zakon pa ćeš vidjeti koliko stvari zapravo ne znaš.

Ni aj se u potpunosti ne slažem da baš sad moraš znati izrecitirati statut opčine ako radiš kao informatičar, ali mislim da moraš barem biti upoznat s nekim stvarima ako radiš kod takvog poslodavca.

jel ti radiš igdje?

pitam te zato jer ako radiš, pročitaj svoj ugovor o radu.

obično negdje u sredini sitnim slovima piše, da se obavezuješ na tajnost i sve što tvoja firma radi (kad to potpišeš to je pred sudom puno važnije od toga da li ti znaš ustav i statute)

nepoznavanje zakona te ne oslobađa odgovornosti za ono što radiš.

tako da su ta sranja oko ustava i statuta glupave, mene jedino čudi da u uvjetima ne stoji jedna puno bitnija stavka

Potvrda suda da nisi kazneno kažnjavan i da se protiv tebe ne vodi kakav kazneni postupak

to je ono što su trebali tražiti, a ne poznavanje ustava

 

Da radim i radio sam u nekoliko firmi i  u svakoj se sam se morao upoznati s nekim općim stvarima vezanim uz poslovanje firme i to mi je sasvim normalno.

A iz komentara ti se vidi da nemaš pojma o zakonu  i nekim osnovnim stvarima jer ne bi pisao ovakve gluposti. Spomenuo sam zaštitu podataka kao primjer, a sad se svi drže toga  kao pijan plota. Ima tu i dosta drugih stavari. Nisam niti mislio da te poznavanje zakona i propisa ičeg oslobađa , nego ti omogučava da bolje obaviš svoj posao.

 

Ajde drugi primjer kad su se svi primili ovog, ideš raditi program za knjigovodstvo, a nemaš apsolutno nikakvog  pojma o knjigovodstvu.

 

Nevjerojatno mi je koliko se ljudi bore kad moraju nešto naučiti što već malo ide izvan granica posla/struke  kojim se bave.

 

Pa nije niti čudo kad dođeš u neku javnu ustanovu pa teprešetavaju po uredima kad nešto trebaš ruiješiti kad pola njih nema pojma o opčim stvarima vezanim uz posao koji rade.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.7.2011 8:23 (Pixel).
15 godina
offline
Re: Referenta za informatičke poslove
Pixel kaže...

 

Ajde drugi primjer kad su se svi primili ovog, ideš raditi program za knjigovodstvo, a nemaš apsolutno nikakvog  pojma o knjigovodstvu.

 

Pa u ovom slucaju programer zapravo i nezna puno o knjigovodstvu, zbog toga najcesce imaju covjeka koji zna puno o knjigovodstvu da ih vodi i da im daje upute, a na programeru je da te upute pretvori u kod.

Do kada vi to meni mislite tolerirat?
15 godina
offline
Re: Referenta za informatičke poslove
tnakir kaže...
Pixel kaže...

 

Ajde drugi primjer kad su se svi primili ovog, ideš raditi program za knjigovodstvo, a nemaš apsolutno nikakvog  pojma o knjigovodstvu.

 

Pa u ovom slucaju programer zapravo i nezna puno o knjigovodstvu, zbog toga najcesce imaju covjeka koji zna puno o knjigovodstvu da ih vodi i da im daje upute, a na programeru je da te upute pretvori u kod.

 A to bude onda dobar program :)

Narano ne mora programer znati knjigovodstvo, ali morti će nešto naučiti o tome i poznavati problematiku. Moraš znati neke osnovne stvari, ne možeš cijelo virijeme za svaku sitnicu nekoga nešto pitati. A na kraju, htio, ne htio naučit češ dosta o tome .

E zato ovi što traže da znaš takve stvari samo žele da to naučiš odmah, tj da već imaš pojma o tome kako te oni ne bi morali previše učiti.

 

15 godina
offline
Re: Referenta za informatičke poslove
Pixel kaže...

 A to bude onda dobar program :)

Narano ne mora programer znati knjigovodstvo, ali morti će nešto naučiti o tome i poznavati problematiku. Moraš znati neke osnovne stvari, ne možeš cijelo virijeme za svaku sitnicu nekoga nešto pitati. A na kraju, htio, ne htio naučit češ dosta o tome .

E zato ovi što traže da znaš takve stvari samo žele da to naučiš odmah, tj da već imaš pojma o tome kako te oni ne bi morali previše učiti.

 

Znaci po tebi ovaj glavonja sto kuca program za knjigovodstvo mora najprije diplomirat ekonomiju da bi moga pocet kucat. Svasta.

 

Ja nemam veze sa carinom pa sam uspjesno napravio aplikaciju za jednu carinsku agenciju u rijeci. 

Do kada vi to meni mislite tolerirat?
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.7.2011 8:37 (tnakir).
15 godina
offline
Re: Referenta za informatičke poslove
tnakir kaže...
Pixel kaže...

 A to bude onda dobar program :)

Narano ne mora programer znati knjigovodstvo, ali morti će nešto naučiti o tome i poznavati problematiku. Moraš znati neke osnovne stvari, ne možeš cijelo virijeme za svaku sitnicu nekoga nešto pitati. A na kraju, htio, ne htio naučit češ dosta o tome .

E zato ovi što traže da znaš takve stvari samo žele da to naučiš odmah, tj da već imaš pojma o tome kako te oni ne bi morali previše učiti.

 

Znaci po tebi ovaj glavonja sto kuca program za knjigovodstvo mora najprije diplomirat ekonomiju da bi moga pocet kucat. Svasta.

 

Ja nemam veze sa carinom pa sam uspjesno napravio aplikaciju za jednu carinsku agenciju u rijeci. 

 Čudi me kako ti je uspjelo kad ne znaš čitati :)

Ja sam rekao da moraš poznavati osnovne stvari , a ne da moraš diplomirati na tom području.

 

Kako su ove rasprave besmislene kad ljudi niti ne čitaju što drugi pišu nego vrte svoj film u glavi.

 

Gle, ti radi kako hoćeš, ja iz iskustva tvridm da se stvari daleko kvalitetnije odrade kad poznaješ stvari za koje trebaš raditi softver.

13 godina
offline
Re: Referenta za informatičke poslove

Jesi siguran da baš sve te zakone, onda najbolje da uzmu upravno pravnika sa ECDL certifikatom

12 godina
neaktivan
offline
Referenta za informatičke poslove

Cijeli taj natječaj je nelegalan.Idealno bi bilo za svaku firmu ALL IN ONE osoba pravnik-komercijalist-informatičar-pražnjenje košara u uredima.Zakon se ne prakticira protiv ovakvih natječaja zato su mogući,zaposlenik nema menadžerski ugovor-polupunomoć ili punomoć danu od vlasnika u kojem slučaju poželjno je poznavati pravo ali ne obavezno.Zaposlenik djeluje samo u sferi svojih ovlaštenja unaprijed zadatim politikom firme i pravnom prirodom posla;u slučaju ovoga natječaja zaposlenik nekvalificiran za stručne pravne poslove i tumačenje zakona čini kazneno djelo lažnog predstavljanja za stjecanje osobne dobiti ili za dobit trećih strana (firme).

Zato postoje usluge odvjetnika i pravni odjel unutar firme koji regulira koje poslove svaki djelatnik u svome segmentu može da obavlja pri tom ne šteteći firmu ili zakon,taj set odredbi saopćava se djelatniku i on djeluje unutar njih.

Laik ne može da tumači i poznaje zakone iz razloga što za svaku pravnu odredbu postoji lijek tj. više njih.

Djelatnik dobiva konačni produkt (odredbe) pravne službe.

Kvalificirana i stručna osoba koja je predložila i propisala odredbe (smjernice) može da tumači i zastupa iste.

Za nepredviđene situacije a tiču se poslova koje djelatnik obavlja a izlaze iz sfere njegovih odredbi kontaktira se osoba sa punomoći danom od vlasnika (punomoć nema veze sa ugovorom između vlasnik-manager) da se izvrši korekcija ili nadopuna pravnih stavki unutar firme i za potrebe trenutne primjene i tumačenja zakona nastale nepredviđene situacije.

 

Banalan primjer:

 

Čekate u Konzumu da vam izrežu salamu,gospođa nakon što je izrezala uzme salamu u ruke i baci na papir da zamota.Vi upozoravate da se to ne smije raditi te da treba imati za to predviđenu higijensku opremu;a onda vam gospođa počne tumačiti zakon RH pri tom zastupajući pravno svoju firmu.

Intel je za prave jebače i znalce!
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.10.2011 15:53 (Viator).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice