4870 X2 Problem s Temperaturom

poruka: 41
|
čitano: 9.502
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
4870 X2 Problem s Temperaturom
pitanje

Imam Sapphire 4870 x2 goja mi se grije preko 100 C na fullload i sa ventom na 100% na idle je nedje oko 92 C sa ventom na 45-50%. Kučište ima odličan protok zraka čak 8 ventova od kojih tri pušu direktno na grafu.

 

Kad se temperatura digne na negdje 97 stupnjeva igra mi počnu blinkat nakon još kojeg stupnja dobijem artifakte i trazanje igre slijedeče je crni ekran (pretpostavljam da se grafička ugasi ili bloka totalno) i bloka čitavo računalo.

 

Ja mislim da je ili grafa defektivna ili vent nije dobro postavljen u svakom slučaju dali preporučate da je vratim ili zamjenim vent i izgubim garanciju.

 

 

 

Ostatak konfe:

 

CPU: Intel Core 2 Quad Q9550 2,83MHz, clocked 3400 MHz (8.5 x 400) 40 C max on full load
MEM: DDR3 2x2 GB Kingmax FLGE85F-B8MF7 1600
MBO: Asus Rampage Extreme
PSU: CORSAIR HX620w modular

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.3.2009 2:03 (MrVivi).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
4870 X2 Problem s Temperaturom

Ma nije ti to dobro

previsoke temp,

odnesi ti nju na servis pa nek

se oni muče

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
4870 X2 Problem s Temperaturom

kažeš da imaš puno ventova... hmm ma mislim da ti je najbolje da ideš u servis...

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
4870 X2 Problem s Temperaturom
autorov komentar

ja mislim da bi ovaj stock ventilator trebo ovu grafu moči oladit i da je sam hladi koliko sam ja čito on nju uvijek mora držat bilo idle ili full oko 80 C bez da vrti vent na 100% ovi dodatnio ventovi bi samo trebali poboljšati več adekvatno hlađenja a ne mu biti zamjena. Pogotovo što mi je sobna temperatura 10- 20 stupnjeva šta če biti kad lijeto dođe a i tada bi stock hladnjak trebo biti dovoljan bar prema onome što sam ja pročito. U svakom slučaju ide ona nazad u dučan gdje ču zahtjevati novu.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
4870 X2 Problem s Temperaturom

Najbolje i najjednostavnije rješenje

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: 4870 X2 Problem s Temperaturom
Makić kaže...

Najbolje i najjednostavnije rješenje

 tako je, jer da ne želiš servis onda bi kupio novi vent i ako opet bude isto onda si u bananiCool
samo ti nju vrati i zamjeni za novu
Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
16 godina
neaktivan
offline
4870 X2 Problem s Temperaturom

Možeš ju probati dati natrag na servis ali ne vjerujem da će ti je zamjeniti,jer te se grafičke 4870 X2 i inače jako griju,temperatura im i je oko 90 - 95 stupnjeva u loadu,tak da će ti na servisu sigurno reći da je sve sa njom u redu.Ako ti je starija probaj ispuhati prašinu iz nje,i ako ti je u servisu ne promjene ostaje ti jedino zamjena ventilatora.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
RE: 4870 X2 Problem s Temperaturom

U idlle modu ne smije biti tolika temp.Ne valja.

doktor za grafe i ludosti
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.3.2009 16:44 (dery).
15 godina
neaktivan
offline
4870 X2 Problem s Temperaturom
autorov komentar

gledam po netu i vidim da ako nemas adekvatno napajanje da se to moze odraziti na temperaturu grafičke ja tenutno koristim Corsair HX620W da li je ovo napajanje ok.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: 4870 X2 Problem s Temperaturom
MrVivi kaže...

gledam po netu i vidim da ako nemas adekvatno napajanje da se to moze odraziti na temperaturu grafičke ja tenutno koristim Corsair HX620W da li je ovo napajanje ok.

 I više nego ok, to je savršeno napajanje s njim nemaš nikakve brige jer je gonilo i dvije 4870 x2 kartice u crossfire.
ASUS P5Q DELUXE, NVIDIA 9800 GX2, INTEL CORE 2 DUO E8500 @ 3,5GHz, CORSAIR DOMINATOR 2X2GB, CORSAIR HX620 W, SEAGATE BARRACUDA 320GB, WINDOWS VISTA ULTIMATE SP1. ------------- Razer Copperhead + Razer Exactmat , Logitech G11, Samsung 2032bw, Altec Lansing 221, Logitech Cordless Rumblepad 2
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.3.2009 17:19 (Razer_Copperhead).
16 godina
offline
4870 X2 Problem s Temperaturom

evo da ti ja navedem.

 

ATI Gainward 4870 512MB i

ATI MSI 4870 512MB

 

obje se griju ko blesave, u idleu je temperatura 60celzijusa

 

kućište je Coolermaster CM690 s CM napajanjem i 5x120mm venta

 

o igranju da ne spominjem, oni heat pipei su dozlaboga vrući

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
4870 X2 Problem s Temperaturom

Update-aj drivere, možda te krivo izvješćuju. Ako ne pali, vidi ima li novi BIOS za tu grafičku.

Procesor: Intel Pentium Dual Core E5200 2,53Ghz 2MB Cache 800Mhz FSB Matična Ploča: BIOSTAR G31-M7 RAM: 2GB Kingmax DDR2 800Mhz Grafička Kartica .: Club3D Radeon HD4550 512DDR3 Hard Disk: Hitachi HDD320GB 8MB Cache, 7200 o/min Napajanje Frontier 400W
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: 4870 X2 Problem s Temperaturom

Nemoj se zezat sa updatetanjem Biosa na kartici moze ti se desit ako sto zeznes da neces moc upalit komp.

Q6600 OC @ 3.0Ghz, 4GB 1066Mhz Corsair, HD4870 512MB OC 780 1000, Gigabyte EP35-DS3, TT Soprano, Logitech Wave + MX 518, Z-4 MSI Wind U90x : Atom 1.6, 1Gb DDRII, Intel® 945GS, 80 GB, XP home
15 godina
protjeran
offline
RE: 4870 X2 Problem s Temperaturom
BORG kaže...

Nemoj se zezat sa updatetanjem Biosa na kartici moze ti se desit ako sto zeznes da neces moc upalit komp.

  Ako zna radit, nema straha premda je velik rizik (kartica košta 3500kn, ako nestane struje usred flashanje, ode u vječna lovišta).
Procesor: Intel Pentium Dual Core E5200 2,53Ghz 2MB Cache 800Mhz FSB Matična Ploča: BIOSTAR G31-M7 RAM: 2GB Kingmax DDR2 800Mhz Grafička Kartica .: Club3D Radeon HD4550 512DDR3 Hard Disk: Hitachi HDD320GB 8MB Cache, 7200 o/min Napajanje Frontier 400W
15 godina
neaktivan
offline
RE: 4870 X2 Problem s Temperaturom

Trebao bi probati bez ona 3 venta koja pušu prema grafi. Možda se dogodilo da prave vakum ispod grafinog venta i onda on ne može dobiti dovoljnu količinu zraka koju gura kroz grafu, pa miješa više toplog nego hladnog zraka zbog turbulencije. Ventove mora kombinirati, a ne ih samo tako postaviti da svi pušu u istu točku, samo zeznu grafin vent. Ja sam tako prije par godina riješio grijanje CPU-a, jer sam isto imao 2 ili 3 venta i sve ih uperio u proc. Kada sam ih preusmjeravao dobivao sam sve niže temp. i to nekad anti logikom. Samo pokušaji i promašaji to mogu možda riješiti ako je grafa u redu?

AMD x2 7750 BE (3,4 GHz), cooler Scythe kama cross, Gigabyte GA-M720-US3, Zotac am 9800GTX+, 4GB DDR2 6400, WD 640 GB Caviar Blue, Chiftek 550W i zvučnici 2+1 Altec Lansing.
15 godina
offline
RE: 4870 X2 Problem s Temperaturom
kavasaki kaže...
BORG kaže...

...

  Ako zna radit, nema straha premda je velik rizik (kartica košta 3500kn, ako nestane struje usred flashanje, ode u vječna lovišta).
 Ma nek se ne zeza kad ima garanciju.
Q6600 OC @ 3.0Ghz, 4GB 1066Mhz Corsair, HD4870 512MB OC 780 1000, Gigabyte EP35-DS3, TT Soprano, Logitech Wave + MX 518, Z-4 MSI Wind U90x : Atom 1.6, 1Gb DDRII, Intel® 945GS, 80 GB, XP home
15 godina
neaktivan
offline
4870 X2 Problem s Temperaturom
autorov komentar

ne pušu svi na jednu točku sva 3 su na dnu kučišta pušu odozdo prema gore u svakom slučaku pokušo sam i bez njih ista stvar još i gora moglo bi se reč.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
4870 X2 Problem s Temperaturom

Ja mislim da ti ventilator nije dobro legao. Ako imaš malo znanja izvadi grafu i digni vent pa sam ponovo stavi termovodljivu pastu.

 

Ako ti temperature i dalje budu previsoke kupi novi ventilator.

 

 

Intel E7200@3ghz,Gigabyte EP35-DS3,Gainward 8800GT OC,Segate Barracuda 500gb,2x 2 gb Kingmax MARS ram,Thermaltake Soprano, Corsair VX 450W
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
4870 X2 Problem s Temperaturom
autorov komentar

a tosam i mislio napravit ali mi đubrad reče da ako skinem vent ode garancija ništa oneso njima pa ču tražit da mi na licu mjesta to prvo pogledaju i vide dali se more namjestit ili ako ne da daju novu grafu

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: 4870 X2 Problem s Temperaturom

To ti je najpametnije. Samo strogo s njima. Ti nisi ništa kriv i za svoje novce normalno želiš ispravan hardweraj i to moraš dobiti. Bitno je da nije klokana (a nije) i da imaš dobro napajanje (a imaš), prema tome ne mogu ti ni malo proturječit jer su svi argumenti na tvojoj strani.

AMD x2 7750 BE (3,4 GHz), cooler Scythe kama cross, Gigabyte GA-M720-US3, Zotac am 9800GTX+, 4GB DDR2 6400, WD 640 GB Caviar Blue, Chiftek 550W i zvučnici 2+1 Altec Lansing.
15 godina
offline
RE: 4870 X2 Problem s Temperaturom
CUNO kaže...

To ti je najpametnije. Samo strogo s njima. Ti nisi ništa kriv i za svoje novce normalno želiš ispravan hardweraj i to moraš dobiti. Bitno je da nije klokana (a nije) i da imaš dobro napajanje (a imaš), prema tome ne mogu ti ni malo proturječit jer su svi argumenti na tvojoj strani.

 tako je... nedaj se
Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
15 godina
offline
RE: 4870 X2 Problem s Temperaturom

I jesi odnio na garanciju..Traži odmah novu i ponesi plastični AK47 sa sobom :)

Intel Core i7 920 @3.3 GHZ, Asus P6T, 3GB DDR3 1333, Asus NVIDIA 295 GTX, 2*1 TB HDD WD, Samsung T220, Antec Skeleton Case + Asus 550W Power Supply [img]http://img301.imageshack.us/img301/8008/horned.jpg[/img]
15 godina
neaktivan
offline
RE: 4870 X2 Problem s Temperaturom
MrVivi kaže...

ne pušu svi na jednu točku sva 3 su na dnu kučišta pušu odozdo prema gore u svakom slučaku pokušo sam i bez njih ista stvar još i gora moglo bi se reč.

 Evo problema zasto je temp visoka. Gle Grafini ventilatori pusu odozgora prema dolje. A jos k tome tvoji odozdo prema dolje. I sad ovi kaj pusu odozdola prema gore guraju topli zrak natrag u gtaficku kojeg je grafa izbacila. Probaj maknut sva ta tri pa javi! 100% sam uvjeren da je to problem! Namigiva
Tu bi trebo neš napisat???
16 godina
neaktivan
offline
4870 X2 Problem s Temperaturom

koliko je to masu ventova?

 

bit ce da tebi pijavica svako toliko kroz sobu prode :D

ja isto mislim da ti se mjesaju topli i hladni zrak koji na kraju vise ostaje u kompu nego sta izlazi van

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: 4870 X2 Problem s Temperaturom

Molim te nemoj ih vrijeđat, zašto zaslužuju titulu "đubrad"? oni su isto nekome brat, sestra, otac ili majka.

Oni samo prenose informacije koje su ti dužni prenijeti kako nalaže proizvođač.

 

Grafička na poleđini ima vijke, jedan vijak je prelijepljen sigurnosnom etiketom. Dakle ako želiš skidati

vent i pipeove dolje, moraš trgati etiketu, s time odmah gubiš i jamstvo

 

pozdrav

 

16 godina
offline
RE: 4870 X2 Problem s Temperaturom
PoToKTM kaže...
 Evo problema zasto je temp visoka. Gle Grafini ventilatori pusu odozgora prema dolje. A jos k tome tvoji odozdo prema dolje. I sad ovi kaj pusu odozdola prema gore guraju topli zrak natrag u gtaficku kojeg je grafa izbacila. Probaj maknut sva ta tri pa javi! 100% sam uvjeren da je to problem! Namigiva
 

netočno, ventilator puše iznutra prema van.
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.3.2009 15:26 (Ziga).
16 godina
neaktivan
offline
4870 X2 Problem s Temperaturom

Samo ti to vrati njima i nek ti daju novu.

I javi nam u čemu je bio problem i kako si prošao na kraju.

Intel Core i7 Procesor I7-920 2,66 GHz, ATI HD4870 X2 DDR5 2 GB, Kingmax Mars DIMM 2GB DDR-3 1333MHz x 3
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
4870 X2 Problem s Temperaturom

pogledaj jel ti se prašina skupila u hladnjaku...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: 4870 X2 Problem s Temperaturom
Ziga kaže...
PoToKTM kaže...
 Evo problema zasto je temp visoka. Gle Grafini ventilatori pusu odozgora prema dolje. A jos k tome tvoji odozdo prema dolje. I sad ovi kaj pusu odozdola prema gore guraju topli zrak natrag u gtaficku kojeg je grafa izbacila. Probaj maknut sva ta tri pa javi! 100% sam uvjeren da je to problem! Namigiva
 

netočno, ventilator puše iznutra prema van.
 Da pa to sam i mislio. Iznutra prema van i dolje! Dok ova tri prema gore. I tu ti nastane taj neki toplinski cep. Umjesto da se grafa hladi ona se jos vise grije!
Tu bi trebo neš napisat???
15 godina
neaktivan
offline
4870 X2 Problem s Temperaturom

 

 

Samo mala digresija na postove iznad...

 

Kartica kojoj je krivo flashan BIOS se u jamstvenom roku mijenja bez problema.

 

Problem je sto velika vecina "velikih" kao HG ili Ve-Mil to jednostavno ne zele vec naprave slijedece:

 

prodaju vam novu karticu, zarade svoju marzu na njoj, vasu "neispravnu" posalju na reklamaciju

i dobju drugu koju vrate u prodaju...

 

Znam to dobro, radim u takvoj firmi (na srecu u onoj koja ce se potruditi da zadovolji svoje korisnike) pa

dobro znam o cemu pricam.

 

 

Inace kartica je ok, temperature i jesu njena boljka. Imao sam ATI 3870X2, isto Sapphire i ona je vristala od

topline.

 

 

Ako ti prioritet nije HDMI i multimedija, predji na nVidiju, nema takvih problema.

 

Toplo preporucam XFX GTX280!!  Izlanuo se

 

Pozdrav

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice