8 gb rama a ocitava 4.5 gb

poruka: 37
|
čitano: 5.705
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
8 gb rama a ocitava 4.5 gb

 Dobar dan ekipa eo ima par dana primjetim da mi komp steka.
I otvorim pri paljenu  bios i vidim da mi ocitava 4.5 GB rama umjesto 8.
Izbacio ih propuhao i sve i ocitavalo je 8 par dana pa opet padne na 4.5 gb,
Zamjenia im mjesta proba na drugim slotovima i opet isto BIOS se upali i ocita 8 gb te nakon par dana eto ga opet 4.5 GB.
Dali moze iko rec jeli do ram memorije posto imam garanciju pa da odem zamjenit ili je do maticne ploce ?? 
Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
8 gb rama a ocitava 4.5 gb

Ima li bar neko da nesto predlozi? 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: 8 gb rama a ocitava 4.5 gb
Doma3 kaže...

 Dobar dan ekipa eo ima par dana primjetim da mi komp steka.
I otvorim pri paljenu  bios i vidim da mi ocitava 4.5 GB rama umjesto 8.
Izbacio ih propuhao i sve i ocitavalo je 8 par dana pa opet padne na 4.5 gb,
Zamjenia im mjesta proba na drugim slotovima i opet isto BIOS se upali i ocita 8 gb te nakon par dana eto ga opet 4.5 GB.
Dali moze iko rec jeli do ram memorije posto imam garanciju pa da odem zamjenit ili je do maticne ploce ?? 
Hvala unaprijed

Odradi Memtest86+ pa vidi.

9 godina
neaktivan
offline
8 gb rama a ocitava 4.5 gb

Pozdrav prijatelju, problem je u (prepostavljam) ram-u ili matičnoj pa slobodno

otiđi u servis ili ducan da ti zamijene.

osim toga možda windows ti je 32 bit. 

 

[url=http://steamsignature.com][img]http://steamsignature.com/profile/english/76561198133645154.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
8 gb rama a ocitava 4.5 gb

Da mu je 32 Bit OS, očitavalo bi mu 3.5 ili 3.25 GB, a ne 4.5, jer 32 Bit OS to ne može adresirati.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
8 gb rama a ocitava 4.5 gb

Ako sam ja dobro shvatio, sam bios mu očita tih 4.5GB, što onda nema veze sa windowsima. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
8 gb rama a ocitava 4.5 gb

imas li kakvu virtualnu masinu na kompu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
8 gb rama a ocitava 4.5 gb

Nikakva virtualna masina 
Windwos je 64 bitni
I orginal je evo odradit cu memtest pa vam javim

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
8 gb rama a ocitava 4.5 gb

jos mi pada na pamet, pod uvjetom da nemas diskretnu grafu, da si dodijelio sistem RAM integrusi...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
8 gb rama a ocitava 4.5 gb

E sada otvoria san bios na b2 stoji 4092 MB a na A2 slot stoji 512 MB 
normalno je sve radilo do prije mozda mjesec dana 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
8 gb rama a ocitava 4.5 gb

igraj se sa slotovima - zamjeni slotove RAM pločica i slično.

Boris_CRO (War thunder, il2 Sturmovik, Steam account)
 
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: 8 gb rama a ocitava 4.5 gb
Doma3 kaže...

E sada otvoria san bios na b2 stoji 4092 MB a na A2 slot stoji 512 MB 
normalno je sve radilo do prije mozda mjesec dana 

 

imas li dice po kuci koja vole krasti?

12 godina
neaktivan
offline
8 gb rama a ocitava 4.5 gb

Kakva dica nema dice neboj se :)
EO slija jedna da vidite sta tocno stoji u biosu

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 8 gb rama a ocitava 4.5 gb

Koliko uopće imaš stickova memorije i kojeg su kapaciteta? 2x4GB?

 

Napravi CMOS matične i probaj viditi da li će pomoći, ako ne pomogne, započni testiranje sa memtestom.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
15 godina
offline
Re: 8 gb rama a ocitava 4.5 gb

dva 'keksa'.. jedan suprotno tvojim očekivanjima prikazuje 512mb umjesto 4gb.. i što sad?

-ili je taj keks takav (fizički ga izvadiš-vidiš-pročitaš..) ili je neispravan-keks-utor..

-kako ćeš to znati?

-izvadiš oba, drugi nije 'sumnjiv' (za sad).

-testiraš samo sumjivca... umetneš ga u prvi utor, drugi, treći, ... i četvrti. Svaki put isključiš računalo, uključiš i pogledaš što kaže bios, pri tome disk može biti odspojen jer ne ideš sad u win nego testiraš..

.. i tad nešto novog znaš. Tad nastaviš po shemi, ako je svugdje prijavljeno 512 tad je taj keks toliki ili neispravan, ako je u nekom utoru 4gb, tad je sumnjiv utor gdje je 512.. jednostavna dedukcija. Tad znaš što je neispravno i odlučiš što dalje. To sve s win nema veze. Možeš vrtiti memtest ali on neće uključiti nestali ram, može samo prijaviti grešku ali greška nije potvrda da su (oboje) matična-utor i ram ispravni, nego da je nešto od tog ili OBOJE neispravno. Banalno, kad crkne-pregori ram, može jednako pregoriti i dimm. Ram je u 'tzv-bankama'.. grupiranji chipovi, npr može prijaviti 100%, 50% ili 25% ili 12,5%.. ugl višekratnik baze 2 količine, jer je tako grupiran. Tebi prikazuje osminu (razlomak je jasniji nego postotak).

 

tad ako otkriješ kvar, otkloniš ga ili ako je ispravno, tad imaš 4,5gb.. :) i nekog sumnjivca izvan kućišta.. ili amneziju.

 

edit: + ako se taj sumnjivi RAM tako čudno ponaša, ima-nema.. tad probaj gumicom obrisati kontakte i koliko možeš utore.. oksidacija-starenje. Možda je to dovoljno. + RAM mora dobro 'sjesti' u utor, čvrsto, do dna.. da bi kontakt bio ok i to se ne radi često jer .. nije predviđeno.. može biti uzrok lošem kontaktu.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.10.2017 15:43 (ihush).
6 godina
protjeran
offline
8 gb rama a ocitava 4.5 gb

imao djece ili ne, netko ti je zdipio keks od 4gb i stavio od 512...provjeri sto pise na njemu, koji PC-XXXX

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.10.2017 15:40 (Gorstak79).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
8 gb rama a ocitava 4.5 gb

Memtest odvrtio 0 gresaka nadjenih kad pokusam sa sumnjiviom ramom komp nece da se upali takodjer i sa normalnim kad ga stavim komp nece da se upali tek kad su dva stavljena skupa komp se pali normalno pokusat cu obrisat te konektore pa da vidimo kakva ce bit situacija 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 8 gb rama a ocitava 4.5 gb

-testiranje 'normalnog' je nepotrebno... on ti može služiti samo kao 'kontrolni primjerak'.. tako možeš zaključiti jel crko DIMM utor-ploča ili samo drugi modul-keks.. + post prije, čitaj i napravi predloženo.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Re: 8 gb rama a ocitava 4.5 gb
Doma3 kaže...

Memtest odvrtio 0 gresaka nadjenih kad pokusam sa sumnjiviom ramom komp nece da se upali takodjer i sa normalnim kad ga stavim komp nece da se upali tek kad su dva stavljena skupa komp se pali normalno pokusat cu obrisat te konektore pa da vidimo kakva ce bit situacija 

 

Daj ti prvo pogledaj oznake na samim modulima RAMa da li su identicni moduli. Jer ce na kraju ispasti da zbilja imas 4096+512MB module.

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
16 godina
offline
Re: 8 gb rama a ocitava 4.5 gb
Jovanka kaže...
Doma3 kaže...

Memtest odvrtio 0 gresaka nadjenih kad pokusam sa sumnjiviom ramom komp nece da se upali takodjer i sa normalnim kad ga stavim komp nece da se upali tek kad su dva stavljena skupa komp se pali normalno pokusat cu obrisat te konektore pa da vidimo kakva ce bit situacija 

 

Daj ti prvo pogledaj oznake na samim modulima RAMa da li su identicni moduli. Jer ce na kraju ispasti da zbilja imas 4096+512MB module.

Je l' uopće postoji keks DDR3 od 512MB?

12 godina
neaktivan
offline
8 gb rama a ocitava 4.5 gb

Cini se da je utor za ram riknia trenutno mi ocitava 8 gb sada ali tek iz 5 puta jer po ovome su mi crkla 2 utora za ram sto mi je cudno
Ram memorija je stara 4 godine stime da imam jos 1 godinu garancije pa cini se da nije do nje 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: 8 gb rama a ocitava 4.5 gb
crozoki kaže...

Daj ti prvo pogledaj oznake na samim modulima RAMa da li su identicni moduli. Jer ce na kraju ispasti da zbilja imas 4096+512MB module.

Je l' uopće postoji keks DDR3 od 512MB?

 

Sad si mi bacio bubu u uho :D Ali brijem da mi je proslo kroz ruke.,..

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
12 godina
offline
8 gb rama a ocitava 4.5 gb

Ne mora znaciti da je crka slot, moze biti i kontroler memorije od CPU-a.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: 8 gb rama a ocitava 4.5 gb
Ne postoji ddr3 ram od 512Mb
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
15 godina
offline
Re: 8 gb rama a ocitava 4.5 gb
Patrick_cro kaže...
Ne postoji ddr3 ram od 512Mb

- naravno da postoji, jer je kao i svaki ram u preklapanju generacije zapravo 'isti', tako je prva serija bila 800mhz/512mb.. +naravno, nigdje u prodaji jer je tad u trgovinama bio ddr2 i kompatibilne mbo + cijena, dok je došlo do smjene (vrijeme čini svoje..)... i naravno da ga je zato skoro nemoguće pronaći + beskorisno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: 8 gb rama a ocitava 4.5 gb
A gdje si ti vidio taj ram u prodaji ili cak proizveden u tvornici ? Ne pricaj gluposti jer nisu proizvodaci ludi da stave jedan dio na cijelu plocicu i onda to prodaju jer je to sulodo trošenje plocice i nitko to nebu ni kupio.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
15 godina
offline
Re: 8 gb rama a ocitava 4.5 gb
Patrick_cro kaže...
A gdje si ti vidio taj ram u prodaji ili cak proizveden u tvornici ? Ne pricaj gluposti jer nisu proizvodaci ludi da stave jedan dio na cijelu plocicu i onda to prodaju jer je to sulodo trošenje plocice i nitko to nebu ni kupio.

 hihih, postoje neki rami za routere 512mb bas sam isao gledati na oglasnicima itd.. ali bas za pc nema.

ima jos uvijek grafickih kartica s 512mb vrama :) haha

16 godina
neaktivan
offline
Re: 8 gb rama a ocitava 4.5 gb
Doma3 kaže...

 Dobar dan ekipa eo ima par dana primjetim da mi komp steka.
I otvorim pri paljenu  bios i vidim da mi ocitava 4.5 GB rama umjesto 8.
Izbacio ih propuhao i sve i ocitavalo je 8 par dana pa opet padne na 4.5 gb,
Zamjenia im mjesta proba na drugim slotovima i opet isto BIOS se upali i ocita 8 gb te nakon par dana eto ga opet 4.5 GB.
Dali moze iko rec jeli do ram memorije posto imam garanciju pa da odem zamjenit ili je do maticne ploce ?? 
Hvala unaprijed

 Moguća su 2 problema. Ili je RAM memorijski keks problematičan ili je problem u memorijskom kontroleru. Kontroler ispitaj tako da izvadi problematični keks i ubaci ispravan. Napravi reset BIOSa i pokreni računalo. I tako na svim memorijskim slotovima. Ako sve prođe OK, onda je problem u RAM keksu, a ako se pojave problemi onda ćeš znati da 1 od memorijskih kontrolera "šteka". No,onaj drugi kontroler je vjerojatno ispravan tako da upariš RAM memoriju na tom ispravnom.

Plehani vikleri
16 godina
offline
8 gb rama a ocitava 4.5 gb

Očito ti je promaklo, komp se ne želi normalno upaliti kad god je bilo koji od 2 keksa uboden u matičnu, samo kad su oba unutra onda se komp upali. 99% da je nešto crklo na matičnoj.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.10.2017 8:52 (Dardevil).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: 8 gb rama a ocitava 4.5 gb
Dardevil kaže...

Očito ti je promaklo, komp se ne želi normalno upaliti kad god je bilo koji od 2 keksa uboden u matičnu, samo kad su oba unutra onda se komp upali. 99% da je nešto crklo na matičnoj.

 Zato sam i napisao da prije restartanja napravi reset BIOSa, ili da učita defaultne postavke BIOSa ili neka izvadi bateriju za CMOS. Ukoliko i nakon toga ne može startati komp bez oba keksa RAMa, onda ima problem sa MBO.

Plehani vikleri
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice