Alienware M18xR1 grafička gezrkt

poruka: 3
|
čitano: 1.219
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Alienware M18xR1 grafička gezrkt

Pozdrav forumašima,

 

laptop iz naslova nije pokazivao nikakve znakove života, punjač bi aktivirao zaštitu od preopterećenja čim bi se priključio na laptop. Utvrdio sam da uklanjanjem jedne od dvije grafičke kartice (SLI) laptop proradi i radi normalno, naravno koristi grafičku integriranu u procesoru. U BIOS-u ne detektira onu preostalu grafičku. Grafičke su GeForce GTX460M.

Htio bih zamijeniti neispravnu grafičku, ali pošto do sad nisam imao iskustva sa ovim ustrojem moram vam postaviti pitanje:

 

-jeli postupak tako jednostavan da samo kupim novu grafičku iste oznake, npr. ovu: https://ebay.to/2NBDMGd i ugradim je, ili postoji još nešto na što trebam paziti, nešto što i ne znam da ne znam? Ili treba zamijeniti obe, pošto rade u tandemu? 

 

 

Hvala na pažnji i pomoći!

 

Pozdrav!

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.9.2018 11:51 (Zli Pčelar).
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Alienware M18xR1 grafička gezrkt

Mozda obje ne valjaju, moze biti PCI-e kontroler, puno toga moze bit problem.

 

Ako zelis biti siguran - odnesi u servis da ti tamo naprave diagnostiku i procjenu kvara.

No ako si siguran, naruci si grafiku i zamjeni, i uz mnogo srece ce sve biti OK.

Moj PC  
1 0 hvala 1
5 godina
neaktivan
offline
Alienware M18xR1 grafička gezrkt

Hvala na odgovoru, savjet zlata vrijedan! Naknadno sam provjerio radi li preostala grafička na utoru od prve (koja je pouzdano gezrkt), i gle čuda, ne radi. Logički, sistemom eliminacije, greška je ili u obe grafičke ili u jednoj grafičkoj i matičnoj, ili... U svakom slučaju investicija je neopravdana. Sreća pa nisam ništa naručivao dok ne provjerim ovo što je predloženo.

Hvala još jednom!

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice