Ati radeon x850 xt platinum

poruka: 13
|
čitano: 2.741
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Ati radeon x850 xt platinum

Bok.

Dobio sam rabljenu grafičku karticu ati radeon x850 xt platinum i stavio sam je u računalo jer je novija od one koju sam imao.

Nakon brisanja prethodnih drajvera i instalacije nove, prilikom ponovnog pokretanja računala, rezolucija mi se smanjila i slika je napola pozelenila. Te umjesto normalnog izgleda windowsa, bile su mrlje neke. :S

Onda sam obrisao te drajvere i ponovno ih instalirao i sada funkcionira normalno???

Nema više zelene slike i mrlja, ali prilikom spajanja grafičke uključio sam joj dodatno napajanje, ali ona na sebi ima kraj tog napajanja još jedan konektor, a neznam čemu on služi? Možda njega treba spojiti, da sve radi kako treba? Ali nisam našao nijedan priključak da imam tog tipa. Čemu on služi? Sada je normalna slika, ali u device manageru mi prikazuje da ima Unknown device, iako sam uredno skinuo drivere sa amd-ove stranice, baš za tu seriju grafičke.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ati radeon x850 xt platinum

na kartici možeš imat uglavnom dva veća konektora, za dodatno napajanje (nekoć molex, danas 6 ili 8 pinski PCI-E).

ovaj drugi bi, pretpostavljam, mogao biti audio connector pošto je Radeon nekad imao VIVO mogućnosti pa zvuk negdje mora doći do matične ploče..

možeš ga spojiti (ako imaš sa čime) al neće se dogoditi apsolutno ništa ako i ne spojiš jer danas nemaš za tim potrebe, osim ako ne snimaš video sa zvukom sa vanjskog izvora (tv naprimjer).

i da, dodatno napajanje obavezno mora biti uštekano, ta kartica bez toga ne radi

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.2.2014 14:26 (nixass).
12 godina
protjeran
offline
Re: Ati radeon x850 xt platinum
nixass kaže...

na kartici možeš imat uglavnom dva veća konektora, za dodatno napajanje (nekoć molex, danas 6 ili 8 pinski PCI-E).

ovaj drugi bi, pretpostavljam, mogao biti audio connector pošto je Radeon nekad imao VIVO mogućnosti pa zvuk negdje mora doći do matične ploče..

možeš ga spojiti (ako imaš sa čime) al neće se dogoditi apsolutno ništa ako i ne spojiš jer danas nemaš za tim potrebe, osim ako ne snimaš video sa zvukom sa vanjskog izvora (tv naprimjer).

i da, dodatno napajanje obavezno mora biti uštekano, ta kartica bez toga ne radi

joj kad se samo sijetim tih crvenih pcb boja iz ati-a!{#} i ne hladenih memorijskih cipova! lp

||| Core™ inside ||| ;http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/SoldierStippy/ ; http://nl.xfire.com/profile/2fu2l/
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.2.2014 15:12 (Stjepanj).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ati radeon x850 xt platinum

To sam znao za napajanje i spojio odmah, ovaj konektor što si poslao na slici je taj, ali nisam pronašao nijedan kabal u računalu te vrste, tako da ga nisam spojio. :S Nakon što sam instalirao neke dodatne drajvere (u njima je bio i taj vivo), onda mi je nestalo da imam unknow device. Tako da je onda to to. Ali čudi me zašto je prvi put kada sam instalirao drajvere, nakon restarta računala slika bila zelena i sva neka čudna. :S Znaš li što je u tome bio problem?

P.S. Da li ja mogu sada kako sa televizije snimati sebi serije i filmove na računalo? Kada imam taj vivo. Što god to je.

12 godina
protjeran
offline
Re: Ati radeon x850 xt platinum
WebBoy kaže...

To sam znao za napajanje i spojio odmah, ovaj konektor što si poslao na slici je taj, ali nisam pronašao nijedan kabal u računalu te vrste, tako da ga nisam spojio. :S Nakon što sam instalirao neke dodatne drajvere (u njima je bio i taj vivo), onda mi je nestalo da imam unknow device. Tako da je onda to to. Ali čudi me zašto je prvi put kada sam instalirao drajvere, nakon restarta računala slika bila zelena i sva neka čudna. :S Znaš li što je u tome bio problem?

P.S. Da li ja mogu sada kako sa televizije snimati sebi serije i filmove na računalo? Kada imam taj vivo. Što god to je.

video in, video out{#}

||| Core™ inside ||| ;http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/SoldierStippy/ ; http://nl.xfire.com/profile/2fu2l/
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ati radeon x850 xt platinum

Hvala. Upravo sam i sam progooglao taj izraz, ali znaš li kako se to koristi.

Imam spojen tv na karticu. Preko scart-a.

16 godina
offline
Re: Ati radeon x850 xt platinum

iskreno, nemam pojma kak koristit. imao sam i ja taj vivo nekad na 9800pro (koja legenda od kartice) al nikad nisam imao potrebu za time..

al ono kaj je logično je to da trebaš neki capture softvers kojim ćeš "pokupit" taj signal sa tv-a.. 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ati radeon x850 xt platinum

Dobro, to je logično, ali da li mi je potreban neki hardver još ili mogu to preko scarta?

Imam dobru TV sa dosta raznih priključka, samo mi kablovi trebaju ako nemogu preko scarta.

Da li je ova kartica bolja bar malo od Radeon 9100 se?

Na toj kartici sam imao problem sa pixel shaderima na igricama. :S I neke starije igrice su mi štekale. Nove nisam ni probavao.

Znam da ih nemogu pokrenuti. Nedostatak para, haha. :D

16 godina
offline
Re: Ati radeon x850 xt platinum

9100se je smeće, x850xt je vrh generacije grafičkih koja je naslijedila 9xxx seriju. za današnje pojmove nije nešto, ali klasične naslove tipa half life 2, doom3, far cry - vrti ih ko od šale..

ne scart, osim ako nemaš scart->činč adapter

http://img.tomshardware.com/us/2005/11/23/pc_interfaces_101/scart2.jpg

i onda na njega stavit ovo

http://i61.photobucket.com/albums/h60/bkdude/CLC0_02.jpg

 

dalje pomozi bog, stvarno nemam ideje koji softver koristiti..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ati radeon x850 xt platinum

Šta češ, kada smo uzimali računalo bila je jedna od boljih za te novce.

Malo sam pregledavao po internetu i imaš pravo, ova kartica je na vrhu svoje generacije. I naslijedila je 9xxx seriju. Ima jedna kartica iz hd serije, ona je naslijedila x seriju? Ta bi bila onda još bolja da ju stavim?

Meni je bitno da mogu igrati igricu Gothic 3 i ako bude sreće Oblivion. Šta misliš oče to moći?

Nemam takav scart, nego samo sa ova tri konektora, ali na njemu imam tv in tv out. Trenutno mi je spojeno bez scarta, nego direkt na te konektore. Još na tvu imam pc in audio, pc out audio, te hdmi, svideo, usb i još neke ulaze.

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.2.2014 18:25 (WebBoy).
13 godina
offline
Ati radeon x850 xt platinum

Bez problema, samo patchiraj igre na zadnje verzije obavezno. Legendarna kartica.

You better run, you better take cover!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ati radeon x850 xt platinum
Smucek kaže...

Bez problema, samo patchiraj igre na zadnje verzije obavezno. Legendarna kartica.

Super, super. :)

Hvala dečki. Imam Oblivion tu negdje, idem probati da vidim oču moći pokrenuti i ako bude, kako će iči. :)

Javim vam kasnije.

P.S. Imam onakav nastavak i onaj s puno iglica sitnih mi je spojen na računalo, na ulaz u grafičku, a žuti konktor mi je spojen na kabel, kojim se onda spajam na tv. To je onaj kabal sa tri konektora na jednu i na drugu stranu. Žuti, crveni i bijeli.

Imam negdje i scart i sječam se da je na njemu bila tipka za in i out, pitao sam se kako to funkcionira. Vjerojatno onda da spojim na taj scart ova tri priključka i to na tv, te prebacim na out, signal bi putovao do računala?

10 godina
neaktivan
offline
Re: Ati radeon x850 xt platinum

Instalirao Oblivion, radi bez problema. Bilo nekih poteškoća, ali sam uspio to riješiti.

Hvala svima na pomoći.

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.2.2014 22:49 (WebBoy).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice