Bios error 502 laptop HP G62 čudan način paljenja

poruka: 12
|
čitano: 4.430
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Bios error 502 laptop HP G62 čudan način paljenja

Laptop HP G62 nece da se upali pritiskom na tipku za paljenje. Izvadim bateriju za bios i ponovo je spojim i spojim ga na struju i sam se odma upali i prikaze na ekranu error 502 onda stisnem tipku enter i win7 se podignu normalno ali moram promjeniti datum i sat i onda je sve OK.Napravim restart windoza i sve je OK. Kad napravim shotdown laptop nece da se pokrene pa opet moram vaditi bateriju biosa pa je vratiti pa se opet sam upali i tako se ponavlja cijeli proces ako ga izgasim. Izvadio sam i bateriju od laptopa ali uvijek isto.Kad sam bio u win7 nadogradio sam bios na noviju verziju ali nista od toga.

 

Da li se neko susreo sa ovakvim problemom. 

 

Unaprijed zahvaljujem na prijedlozima ,sugestijama i podrsci.

 

Pozdrav.

Uvijek Vaš nikad svoj.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Bios error 502 laptop HP G62 čudan način paljenja

Zamjeni bateriju sa novom pa kad digneš sistem sa HP web stranice skini zadnji BIOS za tvoj laptop i napravi update BIOS-a. Ako ne bude radilo nosi na servis. Bilo bi poželjno da napošeš kompletan naziv modela laptopa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bios error 502 laptop HP G62 čudan način palj

-neki problem je s BIOSom, resetira se.. ili neki kratki spoj MBO-bat.. tad automatika opet kao safemod resetira BIOS.

 

pošto se samo nakon gašenja problem javlja, moguće je problem u bateriji (to bi objasnilo sve simptome). Govorim o CMOS bateriji, ne akumulatoru.

Ako je baterija npr iscurila ili ne radi, zamijeni.. možda se mora lemiti. Uobičajena baterija za desktop MBO je 3.3V CR2032 ima u svakoj trgovini cca 10kn.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Bios error 502 laptop HP G62 čudan način palj

bios baterija je OK mislim na voltazu,u bios se nemoze uci, nadogradio sam bios na najnoviju verziju ?

Uvijek Vaš nikad svoj.
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.12.2014 17:51 (Mentor).
14 godina
offline
Bios error 502 laptop HP G62 čudan način paljenja

Servis.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Bios error 502 laptop HP G62 čudan način paljenja
jedno pitanje zna mi se desit da nestane struje ili naglo ugasim racunar na produznom kada upalim u biosu mi se automatski sve resetuje na default znaci klokujem procesor nestane struje upalim sve na default se vrati zasto to jeli to normalno ili
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Bios error 502 laptop HP G62 čudan način paljenja

Zamjeni bateriju na matičnoj ploči.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Bios error 502 laptop HP G62 čudan način palj

aha oce li to rjesit problem druze ima li to kupit u radnjama gdje se prodaju rcunari i da li je to sta opasno sto mi se desava sa racunarom

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.12.2014 0:13 (adiiiii).
14 godina
offline
Bios error 502 laptop HP G62 čudan način paljenja

to je najbolje što ti se moglo desiti. Ima kupiti na svakom kiosku i trebalo bi riješiti problem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Bios error 502 laptop HP G62 čudan način palj
to je najbolje sto mi se moglo desit zasto to kazes jel fakat to lose il sta
14 godina
offline
Bios error 502 laptop HP G62 čudan način paljenja

Ma, ne. I ne može se nazvati kvarom. Zamjeni bateriju, podesi BIOS i to je to.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Bios error 502 laptop HP G62 čudan način paljenja

baterija je OK.

to je defaultno ponasanje na nekim MBO postavke BIOSa. Automatski je prvo paljenje u biosovom safe modu

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice