Black Screen AMD APU

poruka: 8
|
čitano: 1.456
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Black Screen Random

Ekipa frend ima drame s svojom konfom koja je trenutno kod mene dakle konfa specs:
AMD A4-5300 Dual Core

2x2gb DDR3 1333

A55FF2-M3(1.0 rev) ECS

GT620 grafa

LC Power office 420W

250gb segate sata 

 

Dakle problem je sljedeći:
Komp sam odjednom(random) baci black screen i nekad se odmah upali(kao restart) a nekad se ne želi odmah upaliti.

 

Ispiren od prašine,termalna pasta promjenjena(CPU,GPU,MBO),probao drugo napajanje,drugu memoriju i drugu grafiku i uvijek isto.

 

Dakle ja si kontam da je do matične,frend koristi pc za net i WoW i ništa drugo.

 

Recimo danas sam uspio dić windowse sve drivere staviti i sva govna i odem jest i odjednom mrtav pc,hajd ugasim iz struje i upalim radi radi i nakon 10 minuta opet crni ekran.

Kaže frend da mu pc nekad zna raditi cijeli dan bez crnog ekrana a 1 dan zna 555 puta crni ekran.

 

 

EDIT
Temperature kaže trenutne:
MBO 48C

CPU 32C

Core 1 0C

Core 2 0C

AUX 40C

Gpu Dioda 30C

HDD 40C

 

 

 

EDIT2

Evo i video.

Slika je zelenkasta na tv-u radi kabla od monitora.

 

Otkupljujem/Popravljam Smartphone-ove kontakt na PM ili evilmage007@gmail.com 097/673/27-41
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.10.2016 19:37 (kruskar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Black Screen AMD APU

Itko?

 

EDIT
Zaboravio napisat da je i na integriranoj grafulji isto.

CPU hladnjak nije toliko topao kako piše na HW Monitoru,a nije ni baš tako hladan kao što piše na aida64,nova pasta nanesena MX2.

Otkupljujem/Popravljam Smartphone-ove kontakt na PM ili evilmage007@gmail.com 097/673/27-41
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.10.2016 21:55 (kruskar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Black Screen AMD APU
kruskar kaže...

Itko?

 

EDIT
Zaboravio napisat da je i na integriranoj grafulji isto.

CPU hladnjak nije toliko topao kako piše na HW Monitoru,a nije ni baš tako hladan kao što piše na aida64,nova pasta nanesena MX2.

Jesi probao bootati bez RAM-a? Trtebao bi pištati onaj memory error onda, ako toga nema, onda je vjerojatno MB gotova. Jesi pregledao MB da nema kakvih napuhanih kondića i to?

Ja sam imao sličnu situaciju nedavno, ali kod mene je bio problem u struji i RAM-u.

12 godina
offline
Black Screen AMD APU

Kolega kako spajas preko hdmi-a ili vga.Meni se to dogada kad je graficka spojena preko hdmi-a

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Black Screen AMD APU

Ovako zelenu sliku sam imao, kad sam na starom crtu drzao zvucnike preblizu monitoru. Tako da savjetujem da zvucnik skroz desno udalji malo.
No na temu:

Jesi probao napravio update bios-a maticne, podignuti Linux preko USB-a? i ovo "uspio sam dici windowse" dio nerazumijem, da li si ih nanovo instalirao ili sto?.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Black Screen AMD APU
softwaremaniac kaže...
kruskar kaže...

Itko?

 

EDIT
Zaboravio napisat da je i na integriranoj grafulji isto.

CPU hladnjak nije toliko topao kako piše na HW Monitoru,a nije ni baš tako hladan kao što piše na aida64,nova pasta nanesena MX2.

Jesi probao bootati bez RAM-a? Trtebao bi pištati onaj memory error onda, ako toga nema, onda je vjerojatno MB gotova. Jesi pregledao MB da nema kakvih napuhanih kondića i to?

Ja sam imao sličnu situaciju nedavno, ali kod mene je bio problem u struji i RAM-u.

 Bez tog pištavca je bila mbo ali sam s svoje skinuo i stavio na tu i nema beepova nit s ramima nit bez njih.

cic kaže...

Kolega kako spajas preko hdmi-a ili vga.Meni se to dogada kad je graficka spojena preko hdmi-a

 Nije do toga,probao i HDMI i VGA,bilo na PCI E grafi ili na integruši isto bude.

Luka123 kaže...

Ovako zelenu sliku sam imao, kad sam na starom crtu drzao zvucnike preblizu monitoru. Tako da savjetujem da zvucnik skroz desno udalji malo.
No na temu:

Jesi probao napravio update bios-a maticne, podignuti Linux preko USB-a? i ovo "uspio sam dici windowse" dio nerazumijem, da li si ih nanovo instalirao ili sto?.

 Zadnji bios gore,PC je radio uredno već 2-3g ako se ne varam i odjednom se tak počeo ponašati,windowsi su mu bili puni svakojekakvih govana pa sam nanovo digo windowse,znači čista instalacija winsa,najnoviji driveri.

I na linuxu isto bude.

U biosu mi je par puta bacio black screen.

Otkupljujem/Popravljam Smartphone-ove kontakt na PM ili evilmage007@gmail.com 097/673/27-41
12 godina
offline
Black Screen AMD APU

Probaj stavit svoje napajanje mozda je do tog.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Black Screen AMD APU
cic kaže...

Probaj stavit svoje napajanje mozda je do tog.

 Probao i to i isti slučaj.

Otkupljujem/Popravljam Smartphone-ove kontakt na PM ili evilmage007@gmail.com 097/673/27-41
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice