Black screen of death-HP

poruka: 6
|
čitano: 1.238
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
online
Black screen of death-HP
Pozdrav

Imam jedan ogroman problem, naime prije par dana nakon normalnog korištenja laptopa marke HP Pavilion dv6 ugasio sam ga i od onda imam taj famozni black screen of death. Laptop se uključi ali ne daje znakove života makar rade ventilatori i lampica od napajanja.Nakon duljeg surfanja pokušavao sam držati tipku power oko 30 sekundi ,ali nije pomoglo.Pokušavao sam zatim uzeti bateriju van,paliti laptop bez rama ,harda da izazovem ikakvu reakciju i opet ista stvar, on se upali ali ne daje znakove života osim vrtnje ventilatora i lampice napajanja. Jučer sam probao još jednu metodu a to je da spriječim dotok hladnog zraka napajanju i tako sam ostavio laptop 30 minuta i kada je postalo fakat kipuće ispod njega ugasio sam ga, upalio i proradio je sve je bilo normalno . Ta metoda koliko sam shvatio taj vrući zrak je opet spojio nekakve kontakte ali čim sam ga ugasio opet ista stvar . Sada sam pokušao opet ovu metodu i onda laptop radi, ali što sad učiniti, da ga ne gasim, da non stop radi ili postoji neko drugo rješenje te koliko bi ono koštalo?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Black screen of death-HP

Zvuči kao problem s matičnom pločom. U biti ti si "pržio" matičnu i proradilo je, ali tako pržene komponente često ne rade dugo. U tome je problem. Mislim da moraš odnijeti laptop nekome ko će testirai matičnu i vidjeti što je točno pokvareno. Ali išta na matičnoj ili samu matičnu se rijetko isplati popravljati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Black screen of death-HP

Nisi prolio ništa po njemu ? Ili je bio na vlaznom ?

Battlelog: D3lBoy-00
8 godina
neaktivan
offline
Black screen of death-HP

Dali si probo da izvuces bateriju iz ploce na 1,2m pa da vratis probaj to ako nije to nzm zaista sta moze bit prob...

Deki suga
 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Black screen of death-HP
Ništa nije proliveno po njem, dapače mažen je i pažen te je to samo odjednom se pojavilo a prije toga sam ga normalno ugasio. Cijelo vrijeme je laptop bez baterije !

Znači ne preostaje ništa nego nekamo odnijeti laptop ?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Black screen of death-HP

Matična je, odnesi u neki servis.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice