Black/Yellow/ Screen of death ??? help me

poruka: 9
|
čitano: 1.388
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Black/Yellow/ Screen of death ??? help me

Pozz ljudi,

 

Moj najbolji prijatelj PC mi nasumice baca crni ili cak ponekad zuti screen of death s nekim okomitim crtama i to nema pravila kad i moram restartat pc. Npr. usred neke nezahtjevne igre ili pak obicnog online biljara crna slika ali zvuk se dalje cuje. Nekad nakon 1 minute nakon startupa a nekad nakon 1 sat. Stavio sam slike u prilog.

 

Cak i zna pisat display driver had stopped working i odmah sam posumnjao na graficku ali sumnjivo mi je.

 

Stresiro sam grafu sa FurMarkom na preko 90C vise od sat vremena i nema crasha.

Memtest za memoriju nema greske.

CPU sam stresiro sve 4 core na max nema crasha.

Probo windowse na novo, opet isto.

 

Posumnjao sam i u napajanje mozda. Dao bog. Grafa jos ima garanciju uzeo u linksi Asus Raden R9 270X 36 mjeseci ali kazem sumnjivo mi je.

 

Konfa:

 windows 7 64

amd phenom II x4, 3.40 ghz

ripjaws 8gb

majka matična asus 970pro 3

napajanje lc power 6600 v2.2

 

Komponente imaju oko 2 god i vecina ima jos garanciju pc je slabo koristen nije silovan ciscen redovno nema ni traga prasini ni slicno tip top.

 

Da li je itko imao slican problem ili ima neki ideju ? Hvala pis

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.11.2016 23:36 (deno007).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Black/Yellow/ Screen of death ??? help me

Probaj pobrisati drivere za grafu, pocisti registry (mozes sa ccleanerom), restartaj komp pa probaj skinut i instalirati najnoviji driver. Ako opet bude isti problema bilo bi dobro ako mozes od nekoga posuditi grafu i jedan dan ju koristiti da vidis jel i dalje problem prisutan. Ako jeste, onda je grafa ispravna i nesto drugo je neispravno, ako nema onda je grafulja pa je salji na reklamaciju.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Black/Yellow/ Screen of death ??? help me

Hvala stari probo sam to evo kad sam windowse reinstaliro i drivere i sve na novo i opet ista stvar. Nista morat cu izgleda komponentu po komponentu testirat. Ali muka je to što se nekad sve sruši za 2 min a nekad 2 dana katastrofa. Teško je i testirat takvo što. Kaos

14 godina
offline
Re: Black/Yellow/ Screen of death ??? help me
deno007 kaže...

Hvala stari probo sam to evo kad sam windowse reinstaliro i drivere i sve na novo i opet ista stvar. Nista morat cu izgleda komponentu po komponentu testirat. Ali muka je to što se nekad sve sruši za 2 min a nekad 2 dana katastrofa. Teško je i testirat takvo što. Kaos

OCCT testiraj sve od CPU-a, GPU-a i PSU-a, pa javi rezultate. Jesi li siguran da je monitor ok?

11 godina
offline
Re: Black/Yellow/ Screen of death ??? help me

A kada su poceli ti problemi? Jel mozda nakon nadogradnje na najnovije drivere? Da mozda probas sa nekim starijim driverima ili onim sa cd-a.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Black/Yellow/ Screen of death ??? help me
ibme74 kaže...

A kada su poceli ti problemi? Jel mozda nakon nadogradnje na najnovije drivere? Da mozda probas sa nekim starijim driverima ili onim sa cd-a.

 probo stare, nove i sad cd-a, uvijek isto.

 

Počelo nasumice bezveze samo se zacrni sve usred nečeg, pa čak i usred filma.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Black/Yellow/ Screen of death ??? help me
softwaremaniac kaže...
deno007 kaže...

Hvala stari probo sam to evo kad sam windowse reinstaliro i drivere i sve na novo i opet ista stvar. Nista morat cu izgleda komponentu po komponentu testirat. Ali muka je to što se nekad sve sruši za 2 min a nekad 2 dana katastrofa. Teško je i testirat takvo što. Kaos

OCCT testiraj sve od CPU-a, GPU-a i PSU-a, pa javi rezultate. Jesi li siguran da je monitor ok?

 hvala manijače nisam siguran dal je monitor ok, postoji način za testirat to ?? (probo zamijenit HDMI kabel nista opet...)

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.11.2016 0:46 (deno007).
14 godina
offline
Re: Black/Yellow/ Screen of death ??? help me
deno007 kaže...
softwaremaniac kaže...
deno007 kaže...

Hvala stari probo sam to evo kad sam windowse reinstaliro i drivere i sve na novo i opet ista stvar. Nista morat cu izgleda komponentu po komponentu testirat. Ali muka je to što se nekad sve sruši za 2 min a nekad 2 dana katastrofa. Teško je i testirat takvo što. Kaos

OCCT testiraj sve od CPU-a, GPU-a i PSU-a, pa javi rezultate. Jesi li siguran da je monitor ok?

 hvala manijače nisam siguran dal je monitor ok, postoji način za testirat to ?? (probo zamijenit HDMI kabel nista opet...)

Probaš s drugim. Ja sam imao slično sranje, izgubio sam živaca i živaca. Prvo odradi stress testove, ako to ne pokaže ništa, onda promijeni GPU. Kad to odradiš, onda ćemo dalje.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Black/Yellow/ Screen of death ??? help me
softwaremaniac kaže...
deno007 kaže...
softwaremaniac kaže...
deno007 kaže...

Hvala stari probo sam to evo kad sam windowse reinstaliro i drivere i sve na novo i opet ista stvar. Nista morat cu izgleda komponentu po komponentu testirat. Ali muka je to što se nekad sve sruši za 2 min a nekad 2 dana katastrofa. Teško je i testirat takvo što. Kaos

OCCT testiraj sve od CPU-a, GPU-a i PSU-a, pa javi rezultate. Jesi li siguran da je monitor ok?

 hvala manijače nisam siguran dal je monitor ok, postoji način za testirat to ?? (probo zamijenit HDMI kabel nista opet...)

Probaš s drugim. Ja sam imao slično sranje, izgubio sam živaca i živaca. Prvo odradi stress testove, ako to ne pokaže ništa, onda promijeni GPU. Kad to odradiš, onda ćemo dalje.

 evo skino occt testiram upravo pa javim, probat cu i s drugim monitorom ok hvala !! javim

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice