Buka , Gašenje i Zamrzavanje PC-a :S

poruka: 4
|
čitano: 3.517
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Buka , Gašenje i Zamrzavanje PC-a :S

Dakle prvo da kažem da nisam znao da li da ovu temu stavim u hardverske ili softverske probleme jer ni sam nisam siguran u cemu je stvar pa upravo zato bih zamolio pomoć .

Dakle ovakvo je stanje stvari : imam kompjuter koji je kupljen prije točno pet godina i koji i dan danas pokreće sve nove igre i aplikacije i sve živo i neživo bez ikakvih problema, jer je tada doslovno to bila zvijer od mašine, ali uglavnom polako stari i padaju mu performanse i sve je to vidljivo ali ipak nešto mi se jako čudno događa u zadnje vrijeme...

 

Naime prije mjesec i pol sam ga ugasio navečer kao i svaku večer i iduće jutro on se nije htio upaliti da ga jeb..š i ja stvarno sam pokušavao sve živo ali nije htio nikako i odnio sam ga ja kod majstora koji mi je prodao priču da je bio zaražen svim živim virusima i da su se desili razni problemi koji su doveli do toga (moš mislit odmah mi je to sve bilo čudno) al ugl kako je on to sve uspio riješiti i fino on naplatio 400kn ... da bi ja došao doma i kompjuter opet neće upaliti i onda ja skužim da sam dobio žešći zajeb i da je jednostavno otpočetka samo riknuo kabel od napajanja i da je samo to trebalo promijeniti i to je sve ...

 

E ali sad dolazi problem znači srušio sam windowse i bla bla sve nanovo sam napravio nakon popravka , ali kako je majstor njega rastavljao i testirao neke komponente da nisu u kvaru (a s kompjuterom je sve bilo prokleto uredu !!! -.- ) kao i to sve on je neš smrdao a neznam šta i u čemu može biti stvar , naime kompjuter i dalje ima svoju brzinu i sve radi kako je nekad radilo ... ali on je bio ultra tih do tog popravka nikad se nije čulo ništa iz njega dakle doslovno ko da ga nema i sad se stalno pri pokretanju više procesa čuje ludo zavijanje i zujanje na koje prije se nije moglo ni pomisliti , vodeno hlađenje je u kućištu a grafička kartica i procesor imaju svoj ventilator kao i obično... 

 

Kada npr uđem u igru ili pokrenem malo više procesa van nje prvo počne se čuti bip isprekidani zvuk koji para uši i dovodi čovjeka do ludila, a zatim se nakon nekog vremena nekad je to pola minute a nekad je i do dva sata ugl uvijek se zamrzne i sam se ugasi ili resetira .

 

Molio bih pomoć jer mislim da je stvar totalno banalna i da je rješenje vrlo lako ali ja nikako ne uspijevam dokučiti u čemu je stvar a dijelom i nemam vremena za istraživati . Molim za savjet i rješenje , Hvala unaprijed :D

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Buka , Gašenje i Zamrzavanje PC-a :S

Neidentificirani problemi su doveli do toga da ti se računalo zarazi virusima? Imaš ventilatore na procu i grafičkoj, i još vodeno hlađenje uz to? Za bipanje i smrzavanje nisi siguran je li softverski problem? Štajaznam, čudno mi je sve to...

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Buka , Gašenje i Zamrzavanje PC-a :S

pa pročitaj šta sam napisao , nikakvih virusa nije bilo nego je majstor me fino zeznuo jer kako sam ja mogao znat da je riknuo kabel od napajanja , kako sam ja to mogao provjeriti uopce ... nego sam skuzio to kad mi se komp vratio s popravka i nije se opet mogao upaliti ... majstor me zeznuo , uzeo pare i onda je tek on smrdao nes na kompu sto prouzrocava sve ovo dalje...

15 godina
offline
Buka , Gašenje i Zamrzavanje PC-a :S

Ima samo jedan nacin da otkrijes u cemu je stvar. Otvori kuciste i vidi gdje je ta buka i sta to rostilja unutra. Tako ces jedino znat sta je.

http://seo-tajne.bloger.hr/
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice