Coil whine, više grafičkih

poruka: 18
|
čitano: 3.044
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Coil whine, više grafičkih

Pozdrav,

Našao sam svoju staru palit gtx550ti i uštekao ju. Ostavio komp otvoren na stolu baš da vidim dali ima coil whine.
Coil whine je tu, zapravo, to je više nešto što se po netu naziva "buzzing noise", coil whinea nema niti na loading screenovima 300+fpsa, a taj buzzing noise je tako slab da ga čujem jedino kada naslonim glavu skroz do grafičke.

U međuvremenu, stavio sam svoju 980ti u staru konfiguraciju i pogodite šta, taj "buzzing noise" je prisutan + coil whine u meniima.

Zanima me, dali je moguće da u mojoj konfiguraciji neki dio pokrene taj zvuk na grafičkim karticama i onda on ostane prisutan ma gdje god stavili grafičku kasnije.

Napajanje: Corsair RM850 (Corsair gs700 je u staroj config.)
MBO: Asus Maximus VII Ranger
CPU: i5 4690k
RAM: G.Skill Sniper 8gb

 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Coil whine, više grafičkih

Pa ne vjerujem, ako postoji uzrok za to, ja bih rekao da je napajanje možda problem.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
 
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Coil whine, više grafičkih

danas sve vise kartica zuji i cvili jer eto sve su jace i zavojnice su pod sve vecim "stresom", gpu cvili ili zuji ako ima nedovoljno kvalitetne zavojnice i amen! nekad se desi da u tim kvalitetnim zavojnica poneka nije dobro prigusena nekim materijalom(nije dobro utopljena u taj materijal) pa eto onda bude slucajeva da vam i recimo asusova s kamenim zavojnicama zacvili..no to je daleko, daleko od jacine koju proizvode oni s losijim!lp

 

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Coil whine, više grafičkih
Stjepanj kaže...

danas sve vise kartica zuji i cvili jer eto sve su jace i zavojnice su pod sve vecim "stresom", gpu cvili ili zuji ako ima nedovoljno kvalitetne zavojnice i amen! nekad se desi da u tim kvalitetnim zavojnica poneka nije dobro prigusena nekim materijalom(nije dobro utopljena u taj materijal) pa eto onda bude slucajeva da vam i recimo asusova s kamenim zavojnicama zacvili..no to je daleko, daleko od jacine koju proizvode oni s losijim!lp

 

 u iscekivanju sam ASUS  STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5, pa se iskreno nadam da nece zujit!

HAKOSUKA
13 godina
offline
Re: Coil whine, više grafičkih
Bacelj kaže...

nadam da nece zujit!

Nada umire posljednja.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
12 godina
protjeran
offline
Re: Coil whine, više grafičkih
Bacelj kaže...
Stjepanj kaže...

danas sve vise kartica zuji i cvili jer eto sve su jace i zavojnice su pod sve vecim "stresom", gpu cvili ili zuji ako ima nedovoljno kvalitetne zavojnice i amen! nekad se desi da u tim kvalitetnim zavojnica poneka nije dobro prigusena nekim materijalom(nije dobro utopljena u taj materijal) pa eto onda bude slucajeva da vam i recimo asusova s kamenim zavojnicama zacvili..no to je daleko, daleko od jacine koju proizvode oni s losijim!lp

 

 u iscekivanju sam ASUS  STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5, pa se iskreno nadam da nece zujit!

 moja nije zujala, zapravo niti jedna posto asus stavlja na sve modele iste zavojnice! da nebi bilo nismo znali na njima se takoder cuje zujanje na prek 200+fps-a...no u zatvorenom kucistu je to zanemarivo!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
8 godina
neaktivan
offline
Re: Coil whine, više grafičkih

Pritisnem li lagano backplate kraj 8-pinskih konektora, graficka zasuti, makar bilo 300 fpsa i bez v-synca

8 godina
neaktivan
offline
Coil whine, više grafičkih

evo slika

 
0 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Coil whine, više grafičkih
Marga kaže...

evo slika

 jel grafa onda vise ne "cvili/zuji" ili je ipak samo bila rijec o vibracijama izmedu dva tijela? na strix modelima je prvi put koristena "spuzvasta masa" tamo di treba...(valjda je ima na 980ti modelu)

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.11.2015 22:18 (Stjepanj).
13 godina
offline
Coil whine, više grafičkih

Kod mene je problem da imam coil whine skoro stalno, jedino rjesenje koje radi je da nakosim kuciste pod nekih cca 45 stepeni, coil whine nestaje trajno... cim ispravim kuciste opet je tu.

 

Zna li neko do cega je i moze li biti do napajanja?

You better run, you better take cover!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Coil whine, više grafičkih

Može biti do napajanja, matične i grafičke. Prvo utvrdi šta točno cvili, ako je grafička, stavi ju u komp s kvalitetnijim napajanjem, ako i dalje cvili trajno je oštečena a štetu je uzrokovalo ili napajanje ili matična. Traži RMA, efekt sa 45° je isti kao kad ja pritisnem backplate.

13 godina
offline
Coil whine, više grafičkih

Ja sam mislio da je do graficke, pa sam promijenio, i sa novom isto, ajd za vikend cu uzeti kvalitetno napajanje pa cu vidjeti je li ista stvar. Promijenio sam cak i cooler na procesoru i backplate...

 

Ne smeta mi da mi kompjuter stoji pod 45 stepeni, samo ima li to nekog negativnog efekta na hard diskove?

You better run, you better take cover!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Coil whine, više grafičkih
Bacelj kaže...
Stjepanj kaže...

danas sve vise kartica zuji i cvili jer eto sve su jace i zavojnice su pod sve vecim "stresom", gpu cvili ili zuji ako ima nedovoljno kvalitetne zavojnice i amen! nekad se desi da u tim kvalitetnim zavojnica poneka nije dobro prigusena nekim materijalom(nije dobro utopljena u taj materijal) pa eto onda bude slucajeva da vam i recimo asusova s kamenim zavojnicama zacvili..no to je daleko, daleko od jacine koju proizvode oni s losijim!lp

 

 u iscekivanju sam ASUS  STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5, pa se iskreno nadam da nece zujit!

 ima dosta o tome po netu ako je vjerovati nekim stranim anketama omjeri ti nisu baš dobri...klik 

The Time is always righT
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2015 22:25 (ZGamer).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Coil whine, više grafičkih
Smucek kaže...

Ja sam mislio da je do graficke, pa sam promijenio, i sa novom isto, ajd za vikend cu uzeti kvalitetno napajanje pa cu vidjeti je li ista stvar. Promijenio sam cak i cooler na procesoru i backplate...

 

Ne smeta mi da mi kompjuter stoji pod 45 stepeni, samo ima li to nekog negativnog efekta na hard diskove?

 savjetuje se samo horizontalno i vertikalno, te kada se kao takav stavi, da se više ne mjenjaju pozicije

btw. napajanja igraju veliku ulogu kod coil whina

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2015 22:34 (Rasho).
9 godina
protjeran
offline
Coil whine, više grafičkih

Nemora to nuzno biti zavojnica, i kondenzatori isto hoce da cvile.Bilo da su elektrolitski ili metal film.Nemojte odmah osudivat zavojnice.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Coil whine, više grafičkih

Ja kad sam slago PC sam ostavio mail na ORIGIN PC da mi sloze config za sta meni treba, i djelovi koje sam uzo su bili njihova preporuka, osim 4690k, bio je 4790k, ali Corsair RM850 napajanje koje neki krive za moj problem je bilo preporuceno od najpoznatije firme na svijetu koja slaze cusom pc-ove, sad ko tu koga je... ja neznam

14 godina
protjeran
offline
Re: Coil whine, više grafičkih
Marga kaže...

Može biti do napajanja, matične i grafičke. Prvo utvrdi šta točno cvili, ako je grafička, stavi ju u komp s kvalitetnijim napajanjem, ako i dalje cvili trajno je oštečena a štetu je uzrokovalo ili napajanje ili matična. Traži RMA, efekt sa 45° je isti kao kad ja pritisnem backplate.

Ovo su ti nebuloze, coil whine nije znak nikakvog ostecenja...

11 godina
online
Re: Coil whine, više grafičkih
ZGamer kaže...
Bacelj kaže...
Stjepanj kaže...

 bude slucajeva da vam i recimo asusova s kamenim zavojnicama zacvili..no to je daleko, daleko od jacine koju proizvode oni s losijim!lp

 

 u iscekivanju sam ASUS  STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5, pa se iskreno nadam da nece zujit!

 ima dosta o tome po netu ako je vjerovati nekim stranim anketama omjeri ti nisu baš dobri...klik 

 ma daj nemoj zahebavati da cvile, pa to su oriđiđi asusove kamene zavojnice, jučer iskopane 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice