Crni ekran , neće bootati

poruka: 13
|
čitano: 6.053
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Crni ekran , neće bootati
Poštovanje!


Imam konfiguraciju navedenu pod Moj PC.


Jučer ujutro je radila normalno,no popodne je usred rada izbacio bijeli ekran i slika bi se vratila no zamrznuta (pokazivač miša se nije mogao pomaknuti).

Restartao sam ga i ponovno je bilo sve u redu.


Otišao sam od računala i kad sam se odmakao malo dalje od njega,na kojih 4-5 metara,čuo sam neko brujanje i bum (prasak).

Vratio sam se do računala i vidio da nema slike.


Pokušao sam ga restartati,ali se nije čuo uobičajen beep kad se računalo ponovno pali,niti je bilo slike na ekranu.

Nakon 1-2 minute rada iz računala se čuo 1 dugi beep i 3 kratka,što signalizira problem sa grafičkom karticom.


Ugasio sam računalo i maknuo jednu stranicu kućišta te izvadio grafičku karticu.

Temeljito sam je pogledao i očistio od prašine (a bilo je puno prašine).

Vidio sam da je jedan element malo pocrnio.


Trenutno nisam kod kuće da bi uslikao to,no opisat ću kako izgleda taj element:

mali pravokutasti element koji je zlatno-bijelo-zlatni i na rubu između zlatnog i bijelog ima malo crnog.

Vidio sam da na grafičkoj kartici ima još jedan takav isti,koji je u normalnom stanju.


Probao sam i spojiti na drugi izlaz (grafička ima 3 ulaza - DVI,D-Sub i HDMI).

HDMI kabel nemam,a na D-Subu slike nema.


Da li to znači da je grafička otišla ili da je probam srediti pomoću pećnice ?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Crni ekran , neće bootati
mstaglicic kaže...
Da li to znači da je grafička otišla ili da je probam srediti pomoću pećnice ?

Znaci ti nemas nikako slike, mislim da pecnica tu nebi nista pomogla,

koliko znam pecnica samo pomaze ako graficka izbacuje artefakte ili daje neke znakove zivota.

Nisam ginekolog al mogu pogledati...
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.2.2011 18:03 (mario1990).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Crni ekran , neće bootati
Nema slike,a lampica na monitoru (LG W2453 TQ) blinka kao kad je računalo ugašeno.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Crni ekran , neće bootati
mstaglicic kaže...
Nema slike,a lampica na monitoru (LG W2453 TQ) blinka kao kad je računalo ugašeno.

probaj upalit pa ugasit monitor tako meni nekad zna bit

[url=http://profile.xfire.com/lux21][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/sh/type/0/lux21.png[/img][/url]
13 godina
neaktivan
offline
Re: Crni ekran , neće bootati
Pokušavano par puta.,hvala na savjetu

Ali ne vjerujem da je do monitora,jer je taj neki element na grafičkoj pocrnio.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Crni ekran , neće bootati
mstaglicic kaže...
Pokušavano par puta.,hvala na savjetu

Ali ne vjerujem da je do monitora,jer je taj neki element na grafičkoj pocrnio.

Hmm, neznam..

[url=http://profile.xfire.com/lux21][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/sh/type/0/lux21.png[/img][/url]
14 godina
neaktivan
offline
Crni ekran , neće bootati

Prasak je prasak, s njim sve odlazi...

 

Pripazi samo da ti nije i napajanje otišlo.

''I don't believe in a lot of things but I do believe in duct tape.''
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Crni ekran , neće bootati

Pa ako se računalo upali i vrti sve ventilatore i sve lampice svijetle,onda valjda nije napajanje.

Nakon 1-2 min. se čuje 1 dugi i 3 kratka beepa,a nakon njega 1 normalni i kad se stisne Caps Lock/Num Lock na tipkovnici,lampica na tipkovnici reagira.

 

EDIT:

 

Prasak je valjda bio na grafičkoj pa je taj element malo pocrnio.

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.2.2011 20:09 (mstaglicic).
15 godina
odjavljen
offline
Crni ekran , neće bootati

Ako je neki element na grafičkoj spržen, u pravilu tu više nema pomoći, grafička je vjerojatno mrtva. S obzirom da prasak najčešće nastaje pucanjem kondezatora, ako nema vidljivog poknutog kondezatora na matičnoj ili grafičkoj i da je napajanje aMaze ne bi me čudilo da je i napajanje stradalo. Niskofrekventno brujanje ukazuje na napajanje, a visokofrekventno može biti i matična ili grafička. Moguće je da je kvar na grafičkoj povukao veliku struju i spalio kondezator na jednom +12V railu dok drugi radi ili je kvar na napajanju uzrokovao crkavanje matične. U oba slučaja bi trebalo izbjegavati paljenje računala da ne strada još koja komponenta, pogotovo u drugom slučaju.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Crni ekran , neće bootati

Ošla ti je grafa najvjerovatnije

Intel Core i7 920 @3.8 GHZ, Asus P6T, 6 GB DDR3 1333, Asus NVIDIA 295 GTX, 2*1 TB HDD WD, Samsung T260, Antec Skeleton Case + Asus 550W Power Supply [img]http://img301.imageshack.us/img301/8008/horn
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
graficka karta

imam graficku kartu ati radeon HD3450 512mb

radila je normalno... jucer sam upalio racunar i kod dijela loading WINDOWS7 mi se pojavi samo kursor od misa .... ikonice su negdje sakrivene ... kada kliknem desni klik izbaci mi normalan prozoric (onaj prozor sa personalize, screan resolution onaj kao pomocni meni) ... kada restartujem racunar i udjem sa DEL u onaj kao dos programic otvorim CHIPSET i mogu odabrati 4,8,16,32,64,128,256). Na defaultsu mi je bilo 64mb... ja sam prebacio na 4 mb i ucitao mi je windows bez problema a kada ga vratim na 64 mb opet mi je ekran crn i vidim samo kursor i mogu ga pomjerati al nema ikonica i start menija. a kada udjem u windows sa 4MB onda mi ne prepoznaje graficku kartu... nadam se da ste me razumjeli :D HVALA

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Crni ekran , neće bootati

probaj ići na safe mode,pa deinstaliraj drivere za gpu,poslije opet instal neke novije,instaliraj sve najnovije ćipset drivere od mbo

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Crni ekran , neće bootati

Čim se je čul prasak, sigurno pečica ne bo pomogla. U stvari ona pomaga da komponentu uništiš do konca, tak da je i profi s vsom opremom ne more več popravit.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice