Crni ekran nakon instalacije drivera

poruka: 14
|
čitano: 6.070
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Crni ekran nakon instalacije drivera

Pozdrav,

 

prije dva dana dok sam igrao GTA dogodilo mi se da se ekran zamrznuo i pikselizirao (cijelo računalo se smrznulo, uključujući i zvuk). Ugasio sam ga i ponovno pokrenuo, no nakon "Starting Windows" ekrana računalo pokazuje samo crni ekran (bez strelice miša, ičega). Mislio sam da je neki od drivera zaribao pa sam otišao u safe mod i ugasio drivere od grafičke kartice no opet ista priča. Napravio sam i check disk ali nakon restartanja više nisam mogao ući ni u safe mode, te sam zbog toga na drugi disk koji sam imao u računalu instalirao windowse s namjerom da sa drugog diska izvučem podatke i da ga onda formatiram. Windowse sam instalirao i pristupio podacima bez problema. Na tom clean installu sam probao instalirati drivere za grafičku karticu (XFX 7870 2GB) te nakon restarta sam dobio istu stvar kao i prije - nakon Starting Windows prozora pokazuje mi se crni ekran. Srećom ovdje sam imao restore point kojim sam ga vratio u stanje prije instalacije drivera i sve radi normalno, pa pretpostavljam da stvar koja me zahebava su upravo driveri od grafe. Sada - da li je grafa riknula ili su samo driveri? Cijenio bih vaše savjete.

 

Komponente su

 

Asus P8H61-M LE

Intel i5 3350p

XFX 7870 2GB

Corsair CX 430W

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.5.2016 11:55 (Ray0).
 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Crni ekran nakon instalacije drivera

Mislim da je najvjerojatnije do drivera. Ali da bi bio siguran moraš koristiti provjerene drivere za tvoju GPU. Savjetujem ti deinstalaciju grafičkog drivera pomoću DDU (Display Driver Uninstaller) i instalaciju Catalysta 13.12.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.5.2016 21:20 (phoenix2003).
Moj PC  
1 0 hvala 2
11 godina
odjavljen
offline
Crni ekran nakon instalacije drivera

Opisao si apsolutno isti problem kao što sam ja htio pisati ovdje sada. Ono wtf, win10 radi normalno, ugasim i kada idem upaliti vrti dugo da boota u win i na kraju crni ekran samo(eventualno se pojavi kursor od miša). Idem restartati u safe mod...i sve pet on boota safe i nerade mi ni tipkovnica ni miš, uopće nema kursora. Sljedeča stvar koju sam napravio sam bootao u low video resolution i  tada je bootao normalno nakon čega sam ga restartao i opet radi noramlno.... Inače prije 3 dana sam kuptio 970tku, instalirao je na stari windows i sve je radilo ok, al kako mi je več ionako bio loš win išao sam na svježu instalaciju, i od tada kreču problemi. Instalirao sam zadnje drivere 368.22 od nvidije. Sada neznam dali je to do hradwera ili j*bu nvidijini driver.

 

edit: btw, kada nakon low video moda restartam komp nabaci mi neko sistemsko vrijeme i godinu u 2272god....

skOOrvy http://www.speedtest.net/result/4656104677.png
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.5.2016 12:17 (skorvy).
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
protjeran
offline
Re: Crni ekran nakon instalacije drivera
Stari moj, pa ti imas prvi funkcionalni vremeplov...

 
2 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Crni ekran nakon instalacije drivera
bunkermax kaže...
Stari moj, pa ti imas prvi funkcionalni vremeplov...

 Super, daj neka onda netko iz budučnosti dođe i riješi taj problem, ili neke nove drivere nešto...

skOOrvy http://www.speedtest.net/result/4656104677.png
10 godina
protjeran
offline
Re: Crni ekran nakon instalacije drivera
Ma jbs drajvere,... Daj dok ti je stroj u buducnosti zgooglaj sportske rezultate 2016-2116 i loto za taj period....

 
1 0 hvala 1
9 godina
odjavljen
offline
Re: Crni ekran nakon instalacije drivera
Ray0 kaže...

Pozdrav,

 

prije dva dana dok sam igrao GTA dogodilo mi se da se ekran zamrznuo i pikselizirao (cijelo računalo se smrznulo, uključujući i zvuk)...

 Kad se nešto pikselizira, uglavnom je hardver/grafa u pitanju. Ali svejedno probaj sa starijim driverima.

13 godina
offline
Re: Crni ekran nakon instalacije drivera
Ray0 kaže...

Driveri od grafe stvaraju probleme vjerojatno.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
14 godina
offline
Crni ekran nakon instalacije drivera

Sigurno. Ja sam s tim driverima imao velikih problema. Stavi 365.19.

EDIT: Zanemari.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.5.2016 22:44 (softwaremaniac).
Moj PC  
1 1 hvala 1
14 godina
offline
Re: Crni ekran nakon instalacije drivera
softwaremaniac kaže...

Sigurno. Ja sam s tim driverima imao velikih problema. Stavi 365.19.

Koje crne 365.19? Ovo nije nvidia GPU već AMD!

14 godina
offline
Re: Crni ekran nakon instalacije drivera
phoenix2003 kaže...
softwaremaniac kaže...

Sigurno. Ja sam s tim driverima imao velikih problema. Stavi 365.19.

Koje crne 365.19? Ovo nije nvidia GPU već AMD!

Nisam uopće skužio. Pardon. Zadnjih dana čitam o problemima s nVidijinim driverima, pa sam mislio da je to i ovdje slučaj.

Hvala na ispravku kolega.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
13 godina
neaktivan
offline
Crni ekran nakon instalacije drivera

Malo zakašnjelo, ali grafa je izgleda gecrk. Nikakvi driveri nisu pomogli, a činjenica da nije radila na tri različita kompa je bio zadnji čavao u lijes. Eventualno ju baciti u pećnicu ali sumnjam da ću išta dobiti s tim. U svakom slučaju, hvala svima na pomoći. :D

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Crni ekran nakon instalacije drivera
Ako nema garanciju, nemas sta izgubiti s pecnicom.
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Crni ekran nakon instalacije drivera

Evo samo mali update, jučer sam skupio vremena, rastavio grafu, upalio pećnicu, stavio ju na 200 stupnjeva 9 minuta, otvorio pivo i čekao. Na kraju sam sve složio, zamijenio pastu, stavio u komp, instalirao drivere i - hebaga vrag, proradila! :)

 

(samo da ne rikne do izlaska RX 480 i bit će super)

 
1 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice