Dlink dns‑320

poruka: 9
|
čitano: 1.375
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Dlink dns‑320

Na poslu imam dlink i radio je uredno dok nismo promjenili ruter na vdsl, od tada mu ne mozemo pristupiti nikako niti ga pronalazimo na mrezi, probao sam sve sto mi je palo na pamet jer kuci imam od wd na istom principu i uvijek ga uspijem naci, unutra su dva HDD od 1tb, najvj u raid 1.

 

Jel ima neko ideju kako bi mu mogao pristupiti, sa njegovim softwareima ga ne pronalazi. blinka desna led od HDD lijeva svijetli. donio sam ga doma preko vikenda da probam na svojoj mrezi ga barem naci pa probati nes podesiti.

 

Probao sam i reset tipku da vratim na tvornicke, mislim da sa tom tipkom ne brise podatke sa HDD nego samo vraca na tvornicke postavke uredjaj.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Dlink dns‑320

Imam DNS-323 ... da li si pokušao sa D-Link Easy Search Utility ili s nekim njegovim softwerom?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Dlink dns‑320
Dr.House kaže...

Imam DNS-323 ... da li si pokušao sa D-Link Easy Search Utility ili s nekim njegovim softwerom?

 to sam prvo probao. al nista ne pronalazi.

15 godina
online
Re: Dlink dns‑320

-vjerojatno druga mreža (subnet) ili dupli ip, kolizija.. stvari koje u par sekundi vidiš (mreža.. postavke, fix ili dhcp..) + ping, + spajanje direktno na uređaj dok je ostalo odspojeno.

-mrežna oprema se ne mijenja ako se ne zna konfiguracija.. tj sve osim običnog 'kućnog juzera' može biti 'posebno' i tad prije treba znati što-zašto.. ne samo ubosti i nadati se..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Re: Dlink dns‑320
ihush kaže...

-vjerojatno druga mreža (subnet) ili dupli ip, kolizija.. stvari koje u par sekundi vidiš (mreža.. postavke, fix ili dhcp..) + ping, + spajanje direktno na uređaj dok je ostalo odspojeno.

-mrežna oprema se ne mijenja ako se ne zna konfiguracija.. tj sve osim običnog 'kućnog juzera' može biti 'posebno' i tad prije treba znati što-zašto.. ne samo ubosti i nadati se..

 sve sam to probao al i dalje ne uspijevam spojiti se. gledao sam ip adresu i probam se spojiti na nju al nece.

 

 

Problem je sto mene nije bilo u uredu a od ostalih niko nista ne znam, tehnicar je dsosao samo zamjenio ruter i osao te uzeo stari.

15 godina
online
Re: Dlink dns‑320

-jedan pc s funkcionalnom mrežom-lan, kabel, router, spoj direktno bez ičeg drugog.. (izvan ostatka mreže), mora raditi. Ako ne radi, ili kvar ili postavke.. npr ako je ugašen router-dhcp.. stvari koje vidiš u par minuta i trenutno moraš znati u čemu je problem, npr (izmišljeno) da je router crkao, možda port 1-2.. itd. pa do hardreseta (ali važno, koje god bile postavke drugačije od defaulta, treba znati zašto su bile hipotetski drugačije, kako podesiti, zašto.. itd. to radi systemac koji to ima u glavi. Ako to ne radiš i imaš nešto u glavi, tad ne diraš.. jer svaka promjena može biti problem i kranje neozbiljno je tako voditi biz u firmi. Da si mali perica (kućni juzer) bio bi blaži, ovako ili znaš i li ne diraš pravilo.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Dlink dns‑320

Kao NAS D-link nije neka sreća, pogotovo ako se u firmi koristi jer tu bi Qnap bio pravo rješenje. Imam DNS-323 već desetak godina i tada kad sam ga uzeo bio je OK mada pun problema od recimo banalnih namještanja vremenske zone i kad sam ga stavio na (+01:00 Zagreb ...) uopće više nije bi vidljiv na mreži po nekoliko sati i tek s onda pojavi pa sam ga morao stavljati na (-08:00) da bi odmah bio vidljiv. Isprobao sve i svašta ali ovaj problem riješio nisam

 

Znao sam i uključiti UPnP AV Server, odaberem neki folder na DNS-u, napravim refresh i tada mi postane vidljiv pa ne znam da li imaš tu opciju da pokušaš s njom ili ga ostavi nekoliko sati da radi pa vidi ima li štogod.

 

Pogledaj isto da li ti je vidljiv u Device Manageru i ako imaš driver a za DNS-323 postoji onda se napravi instalacija i tada je uvijek vidljiv, nešto kao da je mapiran ali po meni još bolja opcija samo problem kod ovog mog kada podižem windoze nekad se pojavi u System Device i tada instaliram driver a nekada ne pa se samo pojavi naknadno ili se mapira folder preko Easy Search Utility.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Dlink dns‑320

Znaš li kako mu je mreža bila podešena? Fiksni IP ili DHCP client?

Da li se promjenom routera u firmi promjenio i subnet?

Kažeš da si probao pristupiti preko IP adrese, jesi li u istom subnetu, da li si probao pingati?

 

Kada ga nakačiš na router doma sad nakon resetiranja postavki pojavi li se on igdje u listi dhcp klijenata na routeru?

 

Imam DNS-320L i više manje radi OK, nekad je mušićav al dobro.

Na Windowsima se nekad pojavi u listi mrežnih računala ali većinom mu moram pristupati preko IP adrese.

Na macOS-u preko Bonjoura radi bez greške.

 

Jedina prava zamjerka koji imam je bučan ventilator koji kida živce.

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.11.2018 18:18 (Alkaline).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Dlink dns‑320

Danas nakon 10. godina konačno stavio u lijevi utor 2TB HDD koji je kompatibilan jer bilo koji neće prihvatiti, pogotovo ove novije. Isprobao Seagate ST2000DM001 2TB ali jok, ne može ga do kraja formatirati pa sam uzeo ovaj dolje ...

 

Vendor/Family: WD RE4-GP
Model: WD2002FYPS
RPM: IntellyPower
Capacity: 2 TB
Enterprice Storage

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice