Dva HDD-a problem sa bootom

poruka: 6
|
čitano: 1.234
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Dva HDD-a problem sa bootom

Pozdrav svima,

evo nakon x pokušaja ugrađivanja dodatnog hard diska koje mi se doimalo poprilično lako, odlučio sam se obratiti vama za pomoć.

 

Radi se o sljedećem problemu, trenutno na mom sistemu se nalazi Windows 7 sa Seagateovim 250 gigabajtnim diskom, kolega mi je poslao dodatni 500 gigabajtni Seagate Barracuda 7200.11 disk, prikopčao sam ga SATA kabelom na matičnu te je najnormalnije bootalo windowse gore, prikazalo je disk u My Computeru. Čisto radi reda sam napravio quick scan sa HDTuneom te je prikazalo oko 30ak bad sectora, odlučio sam ih fixati sa windows alatom koji bi kao trebao to popraviti, čekajući skoro cijeli dan, loading bar se nije pomaknuo niti milimetra sa sredine cancelao sam fix bad sectora, ugasio računalo i sve 5. No drugi dan, nakon boota i gejmanja na PCu, PC se nije htio ugasiti, tu počinju prvi problemi. Windowsi više ne očitavaju disk, u BIOSu sam probao promjeniti iz Native IDE u AHCI no ništa, baca mi S.M.A.R.T. error pri bootu (kada je u BIOSu postavljeno na AHCI) i događa se loop te više nije moguće ući u windowse. Ukoliko ostavim sve po defaultu u BIOSu Windowsi dođu do loadinga no tu opet sve stane, loading se vrti u beskonačno.. Tek kada taj problematični disk odspojim sa napajanja sve se normalno boota kao i prije.

 

Da li je netko ima sličan problem, ima kakav savjet ili bilo šta drugo što bi pomoglo rješavanju mog problema.

 

Lp

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.1.2014 15:39 (tuna-1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Dva HDD-a problem sa bootom

najvjerojatnije je taj disk ostecen. i windowsi ga nemogu popravit. citaj: mehanicko ostecenje glave ili diska (sto se dogada prilikom svakog HARD reseta comp-a).

 

kod podizanja pokusaj pokrenuti sken sa FDISKOM.. :)

16 godina
online
Re: Dva HDD-a problem sa bootom
zbreski kaže...

najvjerojatnije je taj disk ostecen. i windowsi ga nemogu popravit. citaj: mehanicko ostecenje glave ili diska (sto se dogada prilikom svakog HARD reseta comp-a).

 

kod podizanja pokusaj pokrenuti sken sa FDISKOM.. :)

FDISK za scan?!?

BTW, nema nikakvih oštećenja glava ili diska kod hard reseta.

14 godina
offline
Dva HDD-a problem sa bootom

bump, ima još tko kakav prijedlog?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Dva HDD-a problem sa bootom
tuna-1 kaže...

bump, ima još tko kakav prijedlog?

Promijeni disk.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Dva HDD-a problem sa bootom
tuna-1 kaže...
...

 

Da li je netko ima sličan problem, ima kakav savjet ili bilo šta drugo što bi pomoglo rješavanju mog problema.

 

Lp

Vrlo jednostavno - taj HDD je gotov i S.M.A.R.T ne dozvoljava boot jer je disk oštećen. Možeš ga probac ubacit u kakvu ext. ladicu i probat "kreativno" izparticionirati (tako da te bad sectore ostaviš u Unallocated space) ali taj disk onda ne koristi za išta bitno.

zbreski kaže...

....citaj: mehanicko ostecenje glave ili diska (sto se dogada prilikom svakog HARD reseta comp-a)

Odakle ti ta glupost da mi je znati...

 

Ovo sa FDISKom neću ni komentirat.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice