Ekran na laptopu povremeno ne radi

poruka: 10
|
čitano: 10.317
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Ekran na laptopu povremeno ne radi

Laptop je Acer Aspire 7750G

 

Prvo je vadenje baterije na kratko vrijeme pomagalo, ali sad ni to ne pomaze.

Tjedan dana ne radi, pa nekoliko dana radi, pa jedan dan ne radi... I tako stalno.

Znaci laptop normalno radi, samo ekran zeza.

Dok ekran nije radio, spojio sam ga na TV i sa HDMI kablom i sa DVI i na oba je normalno prikazivalo sliku.

Zatim sam otisao pod postavke ekrana i vidio da uopce nije detectalo laptopov ekran vec samo TV.

Jucer sam premjestio plocice RAM memorije (zamijenio im mjesta) i ekran svejedno nije radio.

E onda sam ga upalio pola sata nakon toga i od onda ekran normalno radi...

 

Pomoc?

Gle ko je iza tebe!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ekran na laptopu povremeno ne radi

vjerojatno neki kondenzator se napirio ili je otislo pozadinsko osvjetljenje monitora.

ako si vjest sa otvaranjem plasticnih kucista (to kuciste od monitora od laptopa) i lemilicom mozes probat otvorit pa vidit sta ne radi (jel se napirio neki kondenzator) pa promjenit, ako ne trazi pomoc nekog prijatelja koji se kuzi ili mozda na servis da odneses.

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ekran na laptopu povremeno ne radi

Usmjeri ekran laptopa prema jakom svjetlu i provjeri da li se vidi desktop ili što već. Ako vidiš ikone i pozadinu znači da ti je riknulo pozadinsko osvjetljenje.

12 godina
neaktivan
offline
Ekran na laptopu povremeno ne radi

Sumnjam da je pozadinsko osvjetljenje jer kad je ekran crn, laptop ga uopce ne prepoznaje u postavkama, samo prepoznaje drugi monitor/TV na koji je spojen.

Gle ko je iza tebe!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ekran na laptopu povremeno ne radi

Uperio sam svjetlo u ekran i ne vidi se nista tako da nije pozadinsko osvjetljenje u pitanju.

Gle ko je iza tebe!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ekran na laptopu povremeno ne radi

mozda jednostavno kabl gubi kontakt? (mehanizam lose napravljen pa se pokido zbog otvaranja/zatvaranja ili nesto slicno?)

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ekran na laptopu povremeno ne radi

Problem je u flat kabel od Lcd prema ploči, vjerovatno otkačen tj vjerovatnije nije dobro uštekano iz ploče, ili je deformiran flat kabel od tolikog otvaranja- zatvaranja poklopca laptopa. 

 

Nenad
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ekran na laptopu povremeno ne radi

Otvorio sam laptop i sve kablove ponovno istekao i ustekao. I dalje je isto. Koji da tocno kabel zamijenim? Moze neki link?

Gle ko je iza tebe!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ekran na laptopu povremeno ne radi

rekoh bi da je ovo

 

EDIT: moguce da sam i krivo zaokruzio... uglavnom, najveci kabl koji ide iz ekrana, tj. moras ga odspojit da bi mogo ekran udaljit od ostatka

EDIT2: imas sigurno neki tutorial na netu kako rastavit taj laptop pa mozes pogeldat, moguce da ce reci u videu/pisat u tekstu

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.3.2015 13:51 (ShadoW).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Ekran na laptopu povremeno ne radi

Ja imam hp-ov g62 laptop i imam slican problem kao i kolega... Ugl. kod mene je stvar da pod windowsima monitor malo radi malo ne (nekad 2-3 sata radi, a nekad samo 5min). Usred rada se ugasi pa se onda nekad zna upalit za par sekundi, a nekad ni po pol sata mu nije dosta. Odbacio sam mogucnost napuhnutog kondenzatora ili otpojene/puknute zice jer pod linuxom (ubuntu) normalno radi po cijele dane, niti se gasi niti nista. Probao sam reinstalirat windowse, ali mi to nije pomoglo, ima li netko bilo kakvu ideju? Jos da napomenem da radi normalno pod windowsima kada je spojen na tv ili neki vanjski monitor...

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice