Flickering problem na računalu

poruka: 7
|
čitano: 1.171
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Flickering problem na računalu

Lijep pozdrav. Imam flickering (treperenje) na računalu, tj. monitoru. Flickering se ne pojavljuje nužno odmah pri pokretanju računala nego najčešće tijekom vremena i najuočljivije je tijekom tamnih (crnih) površina. S obzirom da nije jako izraženo na svijetlim površinama ga nije lako uočiti. Čini mi se da flickering postaje izraženiji nakon pokretanja igara ili kad opteretim komp, pa pretpostavljam da je riječ o grafičkoj.

 

Radi se od sljedećoj konfiguraciji:

Procesor: AMD FX-8370
Matična: ASRock 990FX Extreme3
Grafička kartica: Sapphire Radeon R7 260X 2GB DDR5
24 GB RAMA
Napajanje: Corsair VS650, 650 W, 80+ White
Monitor: AOC I240SXH, 23.8" IPS
Operativni sustav: Windows 10 64bit

 

Što sam dosad isprobao?
- Clean uninstall drivera grafičke sa DDU i instalirani su najnoviji driveri sa službene stranice
- msconfig rješenja nisu pomogla
- Refresh rate ne mogu promijeniti, stoga to otpada
- Monitor sam priključio sa identičnim kabelima na stari komp (svaka komponenta je slabija) koji ima instaliran OS: Windows 7 i flickeringa više nije bilo i to pri dužem korištenju. Do monitora znači nije, a očito ni do kabela jer su apsolutno svi kabeli isti.

 

Flickering se počeo pojavljivati odmah kad sam uključio novi monitor (AOC I240SXH) dok pri starom monitoru toga nije bilo. Stari monitor je 18.5", pa ni usporedba nije realna. Što mi je ostalo još za isprobati i u čemu bi trebao biti problem, grafičkoj?

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.9.2018 16:31 (RaskoIjnikov).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Flickering problem na računalu
ako koristis VGA onda spoji monitor preko DVI ili HDMI kabla, isti problem imam sa VGA kablom kad spojim monitor sa vecom rezolucijom dok je preko DVI-a sve ok
10 godina
offline
Flickering problem na računalu

Koristim DVI to VGA adapter i spajam ga preko DVI, ali sam ga također koristio i preko starog kompa, pa problema sa flickeringom nije bilo. Kupiti kabel s kojim ću moći spojiti izravno u DVI bez korištenja adaptera, pa flickering možda nestane?

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.9.2018 17:02 (RaskoIjnikov).
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Flickering problem na računalu
.
Tigar Krezumica
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.9.2018 17:44 (fromcelltohell).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Flickering problem na računalu
na tvom mjestu bi pokusao direkt dvi ili hdmi bez ikakvih konvertora
12 godina
offline
Re: Flickering problem na računalu
Eto sam sebi si odgovorio. Ništa adapteri ,spoji direkt dvi i to je to. Kod kolege je bio taj problem, spojio dvi i sve radi za 5
10 godina
offline
Flickering problem na računalu

Super, budem eto onda kupio kabel, pa direktno spojio u dvi. Hvala na pomoći =)

 

EDIT: Našao sam kod kuće kabel s kojim sam direktno spojio u hdmi i zasad je sve ok.

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.9.2018 8:35 (RaskoIjnikov).
 
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice