Gašenje PC-a iz čistog mira

poruka: 34
|
čitano: 7.629
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Gašenje PC-a iz čistog mira

PC je bio pod garancijom do danas. Danas igram Minecraft i iz čistog mira se ugasi, temperature su ok. Poslije toga na Sims 3 dok je brat igrao. Sumnjam na napajanje, MS Industrials 400W. Čudno da je to napajanje točno dvije godine u dan radio kako treba, a onda od jedan put počne raditi probleme. Hvala na bilo kakvoj pomoći.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Gašenje PC-a iz čistog mira

90% sam siguran da je napajanje. MS Industrial nerijetko pravi probleme.

--------------------------
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Gašenje PC-a iz čistog mira

Kakve su temperature? Provjeri za svaki slucaj jer je vani jako vruce!

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Gašenje PC-a iz čistog mira
Ma temperature su ok. Jedino mi ne pokaziva temperaturu procesora, n
neznam zašto
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gašenje PC-a iz čistog mira
miki150 kaže...
Ma temperature su ok. Jedino mi ne pokaziva temperaturu procesora, n
neznam zašto

 http://www.bug.hr/forum/topic/overclocking/programi-nadgledanje-sistema-overclock/190.aspx ovdje imaš sve.

Stisni Hvala ili Palac gore ako sam pomogao.
12 godina
protjeran
offline
Re: Gašenje PC-a iz čistog mira
miki150 kaže...

PC je bio pod garancijom do danas. Danas igram Minecraft i iz čistog mira se ugasi, temperature su ok. Poslije toga na Sims 3 dok je brat igrao. Sumnjam na napajanje, MS Industrials 400W. Čudno da je  to napajanje  točno dvije godine u dan radio kako treba, a onda od jedan put počne raditi probleme. Hvala na bilo kakvoj pomoći.

  A jesu ga isprogramirali na zadnji dan garancije -.-'' Je,napajanje je ili pregrijavanje,jer ti se ugasio pod opterećenjem (minectraft-LOL i Sims)Kad upalis igru,klikni win tipku i ajde u program za temperature(HWMonitor,SpeedFan....)

XxElectroFuckerxX
13 godina
neaktivan
offline
Re: Gašenje PC-a iz čistog mira
Ma temperature su ok, bar one koje vidim. Ne radi.mi senzor za temp na procesoru. A pretpostavljao sam da je napajanje. Je li moguće da je grafička? Nije bog zna što. VTX HD 4650 1GB.
16 godina
offline
Gašenje PC-a iz čistog mira

Je li na matičnoj najnoviji bios?

http://www.asus.com/Motherboards/AMD_AM2Plus/M4A77/#download

 

 

Prodajem RAGE za PS3: http://www.bug.hr/forum/topic/igre-accounti-igrama/prodaja-igra-rage-playstation-3/129629.aspx?page=0&jumpto=2529211&sort=asc&view=flat
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Gašenje PC-a iz čistog mira

Nebi bilo lose da za pocetak probas s drugim napajanjem !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Gašenje PC-a iz čistog mira
191x7 kaže...

 Je. Upgradan prije 2 mjeseca.

Haf932 kaže...

Nebi bilo lose da za pocetak probas s drugim napajanjem !

 A da ga je moći nabaviti. Neće nitko posudi.

12 godina
protjeran
offline
Re: Gašenje PC-a iz čistog mira
miki150 kaže...
Ma temperature su ok, bar one koje vidim. Ne radi.mi senzor za temp na procesoru. A pretpostavljao sam da je napajanje. Je li moguće da je grafička? Nije bog zna što. VTX HD 4650 1GB.

  Možda je baš do CPU-a problem?!Ja imam neko MS-ovo i sluzi me 8 godina!

XxElectroFuckerxX
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gašenje PC-a iz čistog mira
Electricman :) kaže...

  Možda je baš do CPU-a problem?!Ja imam neko MS-ovo i sluzi me 8 godina!

Pa MS i nisu bas hvaljena napajanja. A  cpu krepa jedan u mozda 2000 primjeraka.

--------------------------
12 godina
protjeran
offline
Re: Gašenje PC-a iz čistog mira
mate960 kaže...
Electricman :) kaže...

  Možda je baš do CPU-a problem?!Ja imam neko MS-ovo i sluzi me 8 godina!

Pa MS i nisu bas hvaljena napajanja. A   cpu krepa jedan u mozda 2000 primjeraka.

  CPU nisam cuo da je nekom rikn'o,nego da se pregrijava i zbog pregrijavanja nemoze radit te se ''ugasi''

 

EDIT:Kad auto pusti bijeli dim,bgmi nemozes ga upalit dok ne nalijes vode i dobro ocistis hladnjak (u ovom slucaju termal pasta i cooler)

XxElectroFuckerxX
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.6.2012 13:20 (Electricman :)).
12 godina
protjeran
offline
Re: Gašenje PC-a iz čistog mira
miki150 kaže...
Ma temperature su ok, bar one koje vidim. Ne radi.mi senzor za temp na procesoru. A pretpostavljao sam da je napajanje. Je li moguće da je grafička? Nije bog zna što. VTX HD 4650 1GB.

  Da je do grafe,nestalo bi slike a PC bi ostao upaljen sto kod tebe nije slucaj...

XxElectroFuckerxX
13 godina
neaktivan
offline
Gašenje PC-a iz čistog mira

Ma neznam. Popodne zovem Marjur i ide kod njih. Valjda će priznati garanciju zadnji dan. Prvi put kod mene doma je upaljen 19.6.2010 oko 9 - 9:30, a gasiti se počeo 19.6.2012 u 11:30. Je li možda može biti neki virus, jer mi se na Win 8 neko čudo uvalilo u startup, ali gasi se i na 7.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Gašenje PC-a iz čistog mira

Daj pogledaj koju temp CPU-a ti kaze u BIOS-u.

Smejem se a plače mi se,tražim lepu minu,minu da odletim u p**** materinu
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Gašenje PC-a iz čistog mira

Koja verzija win8?(x32,x64,x128)

XxElectroFuckerxX
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Gašenje PC-a iz čistog mira

Napravi ovo:Skeniraj s antivirusom,Testiraj s HDTuneom,Provjeri i uploadaj temperature,Vidi ima li puno prašine....itd..

 

Btw.Jesi mijenjao termal?

XxElectroFuckerxX
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Gašenje PC-a iz čistog mira
WrongType kaže...

Daj pogledaj koju temp CPU-a ti kaze u BIOS-u.

Ne mogu, pod temperature mi je N/A. Od ove reinstalacije i flashanja biosa mi nema temperatura nigdje. 

Electricman :) kaže...

Koja verzija win8?(x32,x64,x128)

Win 8 x64.

 

P.S. Termalna pasta mijenjana prije par tjedana. Prašina isto očišćena.

 

P.P.S MBAM je našao jedino toga gaspacija koji je očišćen nekidan.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.6.2012 13:52 (miki150).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gašenje PC-a iz čistog mira
Electricman :) kaže...

Koja verzija win8?(x32,x64,x128)

Gdje si ti vidio da postoji 128?...

 

 

Probaj rukom dali je hladnjak vruc od CPU-a,i posudi negdje napajanje.

Smejem se a plače mi se,tražim lepu minu,minu da odletim u p**** materinu
12 godina
protjeran
offline
Gašenje PC-a iz čistog mira

To sam vidio na microsoftovoj stranici...To ti ide ovako-32bit x2 =64bit x2=128bit....ugl.to postoji

XxElectroFuckerxX
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gašenje PC-a iz čistog mira
Electricman :) kaže...

To sam vidio na microsoftovoj stranici...To ti ide ovako-32bit x2 =64bit x2=128bit....ugl.to postoji

 daj link da i mi vidimo. ,-)

Stisni Hvala ili Palac gore ako sam pomogao.
11 godina
neaktivan
offline
Gašenje PC-a iz čistog mira

Pozdrav.Evo imam jedan problem i neznam kako da rješim. Ovako moj stari PC se pokvario i vise se neda popraviti i sad sam dobio zamjenski PC od ujaka prije nekoh mjesec dana.Instalirao sam Windows Vistu i normalno je sve radilo i onda nakon mjesec dana mi je došlo za aktiviranje koda za Vistu i nisam to mogao preskoćiti.Neznam zašto ali nema veze. Nakon toga ja sam isao opet instalirati Vistu i kad sam instalirao bio sam normalno na računalu ali ćim sam restartao PC onda mi je prije nego li je došlo do pozadine bacilo grešku i akutomatski se komp restartao nakon par sekunda,ali onda opet ćim treba dođi do pozadine baci m igrešku.i sad svaki put kad ugasim komp i upalim ga moram stavljat windowse iz početka. molim vas pomozite! evo vam i slika od greške 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Gašenje PC-a iz čistog mira

Tu je slika 

 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Gašenje PC-a iz čistog mira

ovakvo sranje i meni dođe -.-!!!!

11 godina
offline
Gašenje PC-a iz čistog mira

Jel si otvaral kuciste?! Kolko sam primjetio jedino nije vidljiva temperatura procesora, a to je itekekako bitno. Udi u bios i pogledaj na kojoj temp ti radi procesor.

Moj frend je imao isti problem, njemu se tolko prasine nakupilo na cooler da mu je temp procesore bila 100C u biosu. Ocisti cooler od proc ili ispusi napajanje. Mozda se i u napajanju nakupilo

prasine

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.4.2013 14:38 (Sandro HR Zagorje).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Gašenje PC-a iz čistog mira

Vjerojatno smrsena instalacija od windowsa,fino si nabavi win 7 i bok.A moguce da je i do nekog drivera ili hardwera.

Nebitno
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.4.2013 20:44 (WrongType).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Gašenje PC-a iz čistog mira
nuukz kaže...

Pozdrav.Evo imam jedan problem i neznam kako da rješim. Ovako moj stari PC se pokvario i vise se neda popraviti i sad sam dobio zamjenski PC od ujaka prije nekoh mjesec dana.Instalirao sam Windows Vistu i normalno je sve radilo i onda nakon mjesec dana mi je došlo za aktiviranje koda za Vistu i nisam to mogao preskoćiti.Neznam zašto ali nema veze. Nakon toga ja sam isao opet instalirati Vistu i kad sam instalirao bio sam normalno na računalu ali ćim sam restartao PC onda mi je prije nego li je došlo do pozadine bacilo grešku i akutomatski se komp restartao nakon par sekunda,ali onda opet ćim treba dođi do pozadine baci m igrešku.i sad svaki put kad ugasim komp i upalim ga moram stavljat windowse iz početka. molim vas pomozite! evo vam i slika od greške 

 

 

Evo ti pa se igraj :

 

STOP 0x0000000A,  0x000000A (Parameter 1, Parameter 2, Parameter 3, Parameter 4) IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Parameter 1 - The address of memory that was incorrectly accessed
Parameter 2 - The interrupt request level (IRQL) that was required
Parameter 3 - The type of operation, read-0, write-1
Parameter 4 - The address of the instruction itself

Applicable to the following Vista configurations: Home Basic, Home Premium, Ultimate, Business, Enterprise, Starter, Home Basic N, Business N, Business 64-bit Edition, Home Basic 64-bit Edition and Business N 64-bit Edition.

This STOP error can occur during startup or at any other time. The 8 digit hexadecimal number 0x0000000A translates to the bug check code "IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL" which may be caused by the following:

  1. A kernel-level application or device driver running in kernel mode tried to read or write to a memory location that had restricted permissions. The code IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL indicates that the interrupt request level (IRQL) was higher than the number that was expected. A process running in kernel mode cannot access a process that has an IRQL which is greater than its own.
  2. Components of the hardware may have failed such as the memory chip, the processor or motherboard. It may also indicate problems in video or disk adapters or device driver incompatibility issues.
  3. Computer Hardware may not be Vista compatible. This STOP error usually results from the faulty installation of System Services, BIOS firmware or device drivers. It can also be caused by incompatible virus scanners or backup tools.
  4. Sometimes viruses or the anti-virus software that is running on the computer may cause problems.
  5. Third party software applications such as device drivers may also have software bugs which access unprotected or restricted memory. Sometimes the name of the application or driver that caused this problem will be displayed on the screen immediately after the STOP error information.
  6. You are trying to install Vista on a computer with more than 3GB of RAM
  7. You are trying to install Vista on a computer which is running a Storport miniport driver
  8. You are trying to install Vista on a computer that has a controller that utilizes 32-bit DMA (direct memory access).
  9. Repeatedly putting a laptop with Vista operating system on a sleep cycle mode can also cause this problem.
  10. Computer runs QuickTime 7 on Vista which is trying to open a movie file with .mov extension.

Solutions:

  1. First clear all external device drives of CDs, DVDs, Floppy disks, etc. Verify that your hardware is compatible with the operating system.
  2. Remove all external peripherals such as printers, faxes, cameras, network adapters, sound cards, and serial cards, other USB devices, etc.
  3. Try to restart the computer. If you cannot restart it using the mouse or keyboard options, shut down the computer by pressing down the manual Power button for a few seconds. When the computer has completely shut down, press the button again to restart the computer.
  4. As the computer restarts, press and hold the F8 key before the Windows Logo appears.
  5. Use the arrow keys to select "Repair the computer" in the "Advanced Boot Options" menu.
  6. Choose a keyboard layout and login using username and password.
  7. Choose Startup Repair from the menu for "System Recovery Options".
  8. The Startup Repair process will try to repair the computer.
  9. Add each device or peripheral ONE at a time and restart the system after every addition.
  10. Verify that all the software updates are installed for the current Operating system as well as on all device drivers and external third party software on the system.
  11. If the computer recovers and is running, then check the "Problem Reports and Solutions" page or VISTA. Click on Start->Control Panel->System and Maintenance->Problem Reports and Solutions. This facility searches online for device driver updates and solutions to problems caused by external hardware or software.
  12. If Windows Vista was installed on an older computer, determine from the computer manufacturer's website whether the BIOS setup for the old computer is compatible with Vista OS. Install updates if required.
  13. If the error appears during restart (and the restart is successful in spite of the error) , set the Windows Memory Diagnostic to get more details about the problems during restart:

    a. Click on Start->All Programs->Accessories. Right-click on Command-Prompt and choose "Run as administrator"
    b. Enter mdshed.exe at the command prompt. Schedule the tool to run at the next restart.

  14. You can also monitor and diagnose the Vista system using the Reliability and Performance Monitors to check for CPU faults and real-time monitoring of the system with the Windows performance Diagnostic Console. You will need administrator privileges to run this monitor.
https://www.youtube.com/watch?v=Xbp6umQT58A
13 godina
offline
Gašenje PC-a iz čistog mira

Meni se komp gasi pri pokretanju računala, kad ga upalim on se ugasi za 3 sekunde, pa opet upali pa ugasi, i tako 2-5 puta (kako ga je volja) i onda se upali kako treba i spreman je za rad.

Temperature sam provjerio, sve su u granicama jedino mi je temperatura MCP-a 74°C. Sad ne znam je li to previše...

Skenirao sam komp sa avastom i malwarebytesom, ništa nisu našli.

Možda bi treba napomenit da sam stavljao novi RAM (nadograđivao na stari) nedavno. I par dana nakon toga mi se to počelo pojavljivat.

Zna neko u čemu je problem ?

...The South Will Rise Again... White -h- boys
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Gašenje PC-a iz čistog mira

Provjeri matičnu, jel ima na njoj napuhanih kondenzatora.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice