GTX 980ti coil whine

poruka: 14
|
čitano: 2.832
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
GTX 980ti coil whine

Pozdrav,

Nedavno je stigla nova grafa; Asus Strix GTX980ti DC3OC, te je nastupilo razočaranje istog trena kada sam je spojio.
Naime, postoji nešto što se u ovome svijetu naziva "coil whine", a večina ljudi zna o čemu govorim. Eto, upravo to je i moj problem; na malom opterećenju je relativno tiho, gotovo nečujno, što i dalje nebi trebao biti slučaj, međutim, na i malo većem opterečenju čuje se kao da roj pčela leti kroz sobu. Grafu sam odma odspojio i upakirao, ali prije nego što ju šaljem natrag, zanima me dali je moguće da zvuk proizvode VRM-ovi pošto moje napajanje ne daje dovoljno kvalitetnu struju iliti nije dovoljno stabilno, tj dali je moje napajanje mogući uzrok tome? Ne želim ispast tele, potrošiti vrijeme i novac pa da oni tamo spoje grafu na kvalitetno napajanje tipa Corsairovu ax seriju ili neko slične kvalitete pa da ne vide nikakav problem.

Kompletne spec. PC-a:
CPU: i5 4690k @4,4ghz
MBO: Asus Maximus VII Ranger
GPU: Asus Strix gtx980ti dc3oc
RAM: 8gb G.Skill 1866
PSU: Corsair RM850

Hvala unaprijed.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2015 17:43 (Marga).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
GTX 980ti coil whine

ne bi trebalo biti do napajanja. jedina stvar je, dali si siguran da yvuk dolazi iz GPU?! mozda je napajanje u banani, pa iz njega dolazi...

HAKOSUKA
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: GTX 980ti coil whine

Pregrađujući gpu od procesora i gpu od napajanja, došao sam do zaključka da dolazi točno iz grafičke i od nigdje drugdje.

13 godina
neaktivan
offline
GTX 980ti coil whine

Nemaš sreće, šta da ti kažem.
Imamo isto napajanje, i coil whine je tu, ali bio je i sa Corsairom CX i sa XFX-om i sa Seasonicom.

 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: GTX 980ti coil whine

Moja GTX 980 od Gigabyte-a isto ima Coil whine, ali samo u slučaju ako daje više frame-ova nego što ekran ima titranja/herza. Inače se u mom slučaju coil whine ne čuje.

 

Da kažem ovako, ako imam 60 herza na monitoru i 61+ FPS od grafe, pojavi se coil whine, ako imam 144hz na monitoru (kao sada) i grafa pravi manje FPS-a, nema coil whine-a. Ranije sam sa starim monitorom (60hz) problem rješavao tako da sam palio V-Sync (60hz), onda je coil whine nestao.

 

Nisam još imao preko 144FPS pa neznam dal će se opet pojaviti.

 

 

Ja svoju nisam reklamirao, a neznam ni što bih tebi savjetovao.

12 godina
offline
GTX 980ti coil whine

ja sam cw imao na gignoj gtx 670, išao sam isporbat sreću i poslao na servis, izmjerili su buku tokom cw-a i kao dobili buku od 60 dB-a ako se dobro sjećam, a to nije bilo dovoljno za zamjenu. ako ti se da čekat na servis, pošalji pa ti možda zamjene. ili pali v-sync u igrama ili nv control panelu za svaku igru zasebno pa vidi hoće li to pomoć.

Ne predaj se nikad osim kad moraš!
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2015 18:51 (Apachy).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: GTX 980ti coil whine
chutac kaže...

 ali bio je i sa Corsairom CX i sa XFX-om i sa Seasonicom.

EVGA SuperNova G2 750W 80+ Gold, Full modular ili bolje rečeno SuperFlower Leadex je pravi odabir za tebe,

kolegi sa ASUS GTX 770 2 GB DirectCU II CW je nestao u potpunosti nakon ugradnje ove prekrasne stvari.

ps. cijena je normalno prava sitnica, tu negdje kao i tvoj RM kod nas.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2015 20:12 (Valentin17).
8 godina
neaktivan
offline
Re: GTX 980ti coil whine

Moj je slučaj da je cw prisutan i uz v-sync upaljen - 60fpsa na 60hz monitoru

14 godina
online
GTX 980ti coil whine

Ja sa svojom G1 nemam coil whine.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
GTX 980ti coil whine

Meni se na 970 događa u pravilu kad FPS ode u nebesa, tipa kad otvorim mapu u Batman AK. Moguće da se događa i tokom igre, ali ne čujem whine pa me baš briga i da je tu. Ako će baš biti igra u kojoj je jako prisutan non stop, uključit ću vsync ili adaptive vsync i riješeno.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: GTX 980ti coil whine
Valentin17 kaže...
chutac kaže...

 ali bio je i sa Corsairom CX i sa XFX-om i sa Seasonicom.

EVGA SuperNova G2 750W 80+ Gold, Full modular ili bolje rečeno SuperFlower Leadex je pravi odabir za tebe,

kolegi sa ASUS GTX 770 2 GB DirectCU II CW je nestao u potpunosti nakon ugradnje ove prekrasne stvari.

ps. cijena je normalno prava sitnica, tu negdje kao i tvoj RM kod nas.

 Ma nek cvrči, jebe mi se :)

Ako krepa, imam garanciju, a poslije ako krepa uzet ću novo.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
15 godina
offline
GTX 980ti coil whine

Ruku na srce, sramota je da kada se istrese tolika hrpe love za komad elektronike da se mora živjeti sa tim fakin' coil whine-om. Eto primjerice moja 980 G1 je koštala preko 500eura, 980Ti od osnivača teme je bila preko 700eura, i onda dobiješ je*eni coil whine uzrokovan prvenstveno samom grafičkom karticom. Nekada sam imao nVidiu koja je koštala 700kn i nije imala takve probleme (davna 7600 GS). Doduše ta grafa je bila i neusporedivo slabija, ali na kraju krajeva - skoro je 2016.-ta, arhitektura je višestruko napredovala, kvaliteta izrade (je li?), ponuda...

 

Ja sa ovim coil whine-om mogu živjeti, već sam gore opisao svoju situaciju, ali da je ovo sramota za nVidiju tj  i za non-reference proizvođače - sramota je. I to velika. Ja shvaćam da elektronika ima svoje mušice u funkcioniranju, ali za te pare koje koštaju toga ne smije biti.

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: GTX 980ti coil whine
DarioGTI kaže...

Ruku na srce, sramota je da kada se istrese tolika hrpe love za komad elektronike da se mora živjeti sa tim fakin' coil whine-om. Eto primjerice moja 980 G1 je koštala preko 500eura, 980Ti od osnivača teme je bila preko 700eura, i onda dobiješ je*eni coil whine uzrokovan prvenstveno samom grafičkom karticom. Nekada sam imao nVidiu koja je koštala 700kn i nije imala takve probleme (davna 7600 GS). Doduše ta grafa je bila i neusporedivo slabija, ali na kraju krajeva - skoro je 2016.-ta, arhitektura je višestruko napredovala, kvaliteta izrade (je li?), ponuda...

 

Ja sa ovim coil whine-om mogu živjeti, već sam gore opisao svoju situaciju, ali da je ovo sramota za nVidiju tj  i za non-reference proizvođače - sramota je. I to velika. Ja shvaćam da elektronika ima svoje mušice u funkcioniranju, ali za te pare koje koštaju toga ne smije biti.

Nije sramota za nvidiju vec iskljucivo za asus u ovom slucaju. Al ne znam cemu uopce uzimat asus-a kad su kod nas redovito skuplji od drugih a kvalitetom su isto s*anje ako ne i gori (zadnje serije su definitivno gore).

8 godina
neaktivan
offline
Re: GTX 980ti coil whine

Sramota je, za Asus naravno. Nije nvidia na Strix 980ti stavljala VRM-ove i ostale el. komponente, nije nvidijin GPU taj koji radi probleme, već VRM-ovi ili nešto slično što daje nevjerojatno naporan zvuk, toliko naporan da je grafa za 860 eura našla svoje mjesto na polici, do sljedećeg posjeta ovlaštenom servisu, koji me naravno, opet, košta, i oduzima mi vrijeme, a naravno, nitko nema besplatnu dostavu ukoliko proizvod ne valja, ipak ovo je hrvatska pa mogu tako, pitanje je dokle će :)
Ja trenutno veće koristi imam od integrirane grafike, ne cvili u autodeskovim programima, igrice pokreće na low, ali barem radi. Ovo nije normalan coil whine, ovo je nešto što nazivaju "electronic component buzzing", cviljenje metalna površina zaustavi, ovo u praznoj kući čuješ i u hodniku. Ja bih mogao živjeti stim, nabijem slušalice na glavu i super, ali zamislite osjećaj kada ste dali 860 eura za grafu, morate imati otvorena vrata da se soba grije, a sestra u sobi do ne može učit i prijeti da če ju potrgat ako ju još jednom čuje, sestra koja je inače mirna ko bubica. Ja nisam kupio tihu grafu da bi morao puštat muziku u sobi dok gejmam, već da bi mogao gejmat u 1 ujutro sa slušalicama dok svi spavaju, i imat otvorena vrata da se grije soba, a pogotovo nisam dao preko 800 eura za suvenir.

Nebih nikada nikako nikome preporučio 980ti, ili bilo koju drugu grafu iz 9xx serije, pre česti su to problemi za precijenjen proizvod. 


Što se tiče Asusa, obečavajuće su performanse, istina, dobre su, bolje od drugih, grafu sam isprobao i stvarno ventilatore ne čuješ kroz stranicu define r5 windowed kućišta, još samo kada se ni druge stvari poput coil whinea nebi čule, grafa bi dobila moju preporuku iste sekunde.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2015 16:03 (Marga).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice