Hard Disk ne radi

poruka: 82
|
čitano: 11.733
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Hard Disk ne radi
dani_os kaže...

 bas utipko u google torax i izbacio mi dobro, bez tool, samo torax...

 Ne znam kako ali meni ne. Ni torax ni toraks mi na prvoj stranici rezultata ne daju ni jedan jedini spomen bilo čega vezano uz torks.

Ali čak i da kod tebe daju...opet to nema veze, jer se to i dalje zove torx. I ljudi s kojima ja komuniciram koriste izraz torx.

Da netko kaže torax umjesto torx sam čuo nekoliko puta do sada, ali iznimno rijetko i to većinom kad netko jednostavno pogriješi ili kad čovjek jednostavno nije u tom điru pa ne zna.

Da netko znajući i namjerno koristi torax umjesto torx to nisam još vidio.

 

Ali ionako je sve ovo off topic, pogotovo kad onaj tko ne zna ne želi ispravno korisiti nazive kad mu se na to obrati pažnja. Tako da neću više o tome

 

8 godina
protjeran
offline
Hard Disk ne radi

a je si vidio da neko koristi šarafciger umjesto odvijac?

u cemu je razlika?

torax i torx ili sarafciger i odvijac?

ja evo prvi put cujem za torx, a uvijek sam cuo da je torax...

bas sam sad pito legu jel se oaj kljuc, objasnio mu rukom zove torax, on kaže da...

 

znaci samo pametovanje, ko i inace po forumu...

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Hard Disk ne radi
dani_os kaže...

ja evo prvi put cujem za torx, a uvijek sam cuo da je torax...

bas sam sad pito legu jel se oaj kljuc, objasnio mu rukom zove torax, on kaže da...

 

znaci samo pametovanje, ko i inace po forumu...

Zašto ti je nemoguće prihvatiti da si u krivu, te da je i tvoj kolega u krivu? Zar je biti u krivu kraj svijeta? U krivu si - u krivu ste - i što sad? Možete i dalje biti u krivu, ali sad kad znate kako se taj prihvat ispravno zove, možete se ispraviti i ne više biti u krivu i ne drugim više dalje pogrešno govoriti.

8 godina
protjeran
offline
Re: Hard Disk ne radi
mbaksa kaže...
dani_os kaže...

ja evo prvi put cujem za torx, a uvijek sam cuo da je torax...

bas sam sad pito legu jel se oaj kljuc, objasnio mu rukom zove torax, on kaže da...

 

znaci samo pametovanje, ko i inace po forumu...

Zašto ti je nemoguće prihvatiti da si u krivu, te da je i tvoj kolega u krivu? Zar je biti u krivu kraj svijeta? U krivu si - u krivu ste - i što sad? Možete i dalje biti u krivu, ali sad kad znate kako se taj prihvat ispravno zove, možete se ispraviti i ne više biti u krivu i ne drugim više dalje pogrešno govoriti.

 meni nije tesko prihvatit da sam u krvu kad jesam u krivu...

 

imas službenih naziva koji se ne koriste medju narodom...

ko sto je odvijac, torx, ljepnka i nece se nikad koristit...

 

kak je tebi to tesko prihvatit?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Hard Disk ne radi
dani_os kaže...
mbaksa kaže...
dani_os kaže...

ja evo prvi put cujem za torx, a uvijek sam cuo da je torax...

bas sam sad pito legu jel se oaj kljuc, objasnio mu rukom zove torax, on kaže da...

 

znaci samo pametovanje, ko i inace po forumu...

Zašto ti je nemoguće prihvatiti da si u krivu, te da je i tvoj kolega u krivu? Zar je biti u krivu kraj svijeta? U krivu si - u krivu ste - i što sad? Možete i dalje biti u krivu, ali sad kad znate kako se taj prihvat ispravno zove, možete se ispraviti i ne više biti u krivu i ne drugim više dalje pogrešno govoriti.

 meni nije tesko prihvatit da sam u krvu kad jesam u krivu...

 

imas službenih naziva koji se ne koriste medju narodom...

ko sto je odvijac, torx, ljepnka i nece se nikad koristit...

 

kak je tebi to tesko prihvatit?

Moram ipak nadodati još malo...

Teško ti je prihvatiti očito, jer medju narodom se koriste nazivi odvijač (iako relativno rijetko, barem po momo iskustvu) i torx, ovdje kod mene gotovo nitko nikad ne kaže torax, već svi govore torx. Uostalom da se ne koriste nebi te ni mi sad ispravljali.

Što je to ljepnka ne znam, ali ako je tipfeler i misliš na ljepenku - to sam čuo puno puta.

Uostalom ovdje nitko ne kaže da ne vjeruje ni ne prihvaća da netko koristi toraks umjesto torks, samo kažemo da je to pogrešno, a potpuno ti je promašena i usporedba sa odvijačem, jer su to skroz drukčiji slučajevi.

Ovaj slučaj torx-torax ti je usporediv sa slučajem kad ljudi koriste npr riječ kompaktibilno umjesto kompatibilno. To je jednostavno pogrešno.

Međutim problem je tebi prihvatiti da si u krivu kad si u krivu.

 

Sad stvarno neću više, jer i ovo je bilo uzaud, znam.

12 godina
offline
Hard Disk ne radi

Torx (Torks) je gramaticki tocno.Bezveze je usporedivat hardware i covjeka , ali bez pravog alata ne mozes napraviti nista.Tema je otisla u krivom smjeru , tebi bi Dani preporucio da hard das nekome tko se bavi time i da ti to napravi ,otvaranjem ces mozda napraviti jos vise stete pa nece ni najveci profesionalci biti sposobni vratit ti podatke ako su ti vazni ako nisu onda probaj sam.Vec 10 dana tema otvorena samo glupost , ako ti "pametnjakovici formurasi" nisu do sad nesto objasnili onda ne znam.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Hard Disk ne radi

Objasnili su mi da cu sjebat disk kad ga otvorim...

Jos uvinek mi nisu objasnili razliku izmedju koristenja sarafcigera i toraxa...

 

Majstor za masinu kad je bio reko zeni da ide po torax,

Sad sam pito domara koji je pred mirovinu...

Kaze torax...

Tak da nemam pojma...

Meni bio i osto torax...

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hard Disk ne radi

Što se tiče rastavljanja, rastaviti ladicu i izvaditi disk nije problem, ali rastavljanje diska bez "čiste sobe" je prihvatljivo isključivo ako si ga ionako mislio baciti u smeće. Stari diskovi su imali i šanse preživjeti rastavljanje u kućnim uvjetima (primjerice u WC-u u kojem je zrak donekle pročišćen dizanjem, pa spuštanjem vlage), pa je ekipa radila diskove s pleksi poklopcem, ali ti diskovi su ionako bili za šminku i jedini uvjet je bio da ostane dovoljno pouzdan da glava može pratiti staze, kako bi se mogao vrtiti, ali za pohranu podataka nisu bili pouzdani nakon postupka. U novijima je sve daleko sitnije i daleko manje zrno prašine radi veću štetu.

 

Što se tiče torx vs torax - za torax (točnije toraks ili thorax) si čuo zato što je dio tijela, a ne zato što je ispravan naziv za alat. 

 

Torx je razvijen kad su se pojavili napredniji mehanizmi za stezanje određenim momentom. Prije toga su se koristili phillips screws (križni) i obične ravni šarafi, a kod njih pri prevelikom momentu alat ima tendenciju izletiti iz utora, što je dobro jer limitira moment, ali i loše jer se oštećuje i šaraf i alat. Pojavom moment ključa, češće se koristi imbus, ali se i razvija torx koji podnosi veći moment (torque - po kojem je dobio i ime torx). 

 

Toraks (lat. thorax) je prsni koš.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
8 godina
protjeran
offline
Hard Disk ne radi

svrbi me ljevi dlan...

ocu dobit na lotu?

sad zadnje izvlacenje odigro nakon dugo ne igranja i dobio 4 + 1...39kn, uplatio 7kn...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hard Disk ne radi
dani_os kaže...

svrbi me ljevi dlan...

ocu dobit na lotu?

sad zadnje izvlacenje odigro nakon dugo ne igranja i dobio 4 + 1...39kn, uplatio 7kn...

 sad bi neki leksički puritanac rek'o da nisi odigro nego odigrao ili bar(em) odigr'o.. a ja ću samo preskočiti besmislene teme, komentare itd.. :)))

no ako te svrbi, počesi se.. pomaže.

.. (edit) i možda dobiješ na lotu, no koliko je svrab s tim povezan, rekao bi koliko i šanse da onim šrafcigerom čije ime nećemo spominjati nešto korisnog po zdravlje diska napraviš..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.11.2018 19:22 (ihush).
8 godina
protjeran
offline
Re: Hard Disk ne radi
ihush kaže...
dani_os kaže...

svrbi me ljevi dlan...

ocu dobit na lotu?

sad zadnje izvlacenje odigro nakon dugo ne igranja i dobio 4 + 1...39kn, uplatio 7kn...

 sad bi neki leksički puritanac rek'o da nisi odigro nego odigrao ili bar(em) odigr'o.. a ja ću samo preskočiti besmislene teme, komentare itd.. :)))

no ako te svrbi, počesi se.. pomaže.

.. (edit) i možda dobiješ na lotu, no koliko je svrab s tim povezan, rekao bi koliko i šanse da onim šrafcigerom čije ime nećemo spominjati nešto korisnog po zdravlje diska napraviš..

 sve je to ok sto si napiso...

samo se ne držiš toga...

upravo si odgovorio na besmislen komentar...

ili to meni javljas da te nema vise u temi?

 

sto se tice dlana, svrbio ljevi dlan, baš jako...jedno 2 tjedna...

na racun mi je sjela neka para, potpuno nenadano, upce nisam imo pojma odakle...

pa provjerih i bilo je nevjerojatno da sam dobio pare od tale...

presto me poslije svrbit ljevi dlan...

 

sad sta ja znam kolko ima veze dlan s tim...

14 godina
offline
Hard Disk ne radi

Za sve vas koje muče diskovi, evo linka za HDD Sentinel Standard v5.20, uzeo ga s BitDuJour:

 

 http://www.bitsdujour.com/software/hard-disk-sentinel/action=downloadchxLldInx?utm_source=SiteMail&utm_medium=email&utm_content=5

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hard Disk ne radi
Stric_Jura kaže...

Za sve vas koje muče diskovi, evo linka za HDD Sentinel Standard v5.20, uzeo ga s BitDuJour:

 

 http://www.bitsdujour.com/software/hard-disk-sentinel/action=downloadchxLldInx?utm_source=SiteMail&utm_medium=email&utm_content=5

 -čemu?

ili. .objašnjene.. ako se već daje link, poželjno na neki 'pravi'.. ne neke str koje iskaču i sl. čisto preventivno, generičko pravilo ili netiquie..

-pošto je komercijala (+trial-free..) sve ostalo nije poželjno, ili reklama ili pirat itd..

 

-a kao btw, možda i važnije, ako neki juzer ne zna sam u google utipkati traženi pojam kao hdd sentinel ili bilo što.. tad je bolje da ništa ne dira, ne koristi itd..

dok se za svaki brand može koristiti i 'originalan' (proizvođačev) alat-tool-diag.. i npr može se sve pronaći ovako, pa juzer čita, bira i možda klikne (bez uključenog linka na nešto što je automatika a time i potencijalni problem). NHF jer je oboje u dobroj namjeri.. :)

 

edit: + ako pomažeš u konkretnom primjeru, tad mu 'daj' link za šarafciger-tor(a)x :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.11.2018 13:47 (ihush).
8 godina
protjeran
offline
Hard Disk ne radi

Super mi je intreresantno da sam postavio upit o bezicnim sluskama za mob koje idu u uhu i dobio sam kedan odgovor koji mi je stavio sluske koje koke idu na uho...

Znaci u biti nijedan...

 

Al svi pametni i znaju da nije torax..

Iako svi van virtualnog svjeta govore torax...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hard Disk ne radi
Moram priznati, nikog van virtualnog svijeta, u što idu automehanicari, bravari i slično nisam čuo da govori torax, samo torx.
 
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Hard Disk ne radi
Old Iggy kaže...
Moram priznati, nikog van virtualnog svijeta, u što idu automehanicari, bravari i slično nisam čuo da govori torax, samo torx.

 Nebitno kako je ispravno evo danas prvi put cuo uopce i kaze torax,pa ga pitam kaj nije torx on kaze svejedno. Anyway idgf but im bored.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Hard Disk ne radi
Old Iggy kaže...
Moram priznati, nikog van virtualnog svijeta, u što idu automehanicari, bravari i slično nisam čuo da govori torax, samo torx.

Da, i kod mene je isto tako. Valjda ovisi o tome tko je prvi u selu čuo, i ako je čuo krivo onda se proširilo krivo i kad im netko kaže ispravno nebi oni to prihvatili... 

Ma to ti je ono kad ljudi kažu kabal za kabel. To ti je isti ignorantski mentalni sklop.

8 godina
protjeran
offline
Re: Hard Disk ne radi
Old Iggy kaže...
Moram priznati, nikog van virtualnog svijeta, u što idu automehanicari, bravari i slično nisam čuo da govori torax, samo torx.

 ja sam autoelektricar po struci, bilo je u radioni i automehanicara, a nedavno sam radio s bravarima...

nikad upce nisu spominjali te kljuceve...

ne mogu trenutno upce skontat za sta bi trebalo bravaru torax kljuc...

 

8 godina
protjeran
offline
Re: Hard Disk ne radi
Kolacic kaže...
Old Iggy kaže...
Moram priznati, nikog van virtualnog svijeta, u što idu automehanicari, bravari i slično nisam čuo da govori torax, samo torx.

 Nebitno kako je ispravno evo danas prvi put cuo uopce i kaze torax,pa ga pitam kaj nije torx on kaze svejedno. Anyway idgf but im bored.

 svjedno je...bar za moj pojam...zna se na sta sam mislio kad sam reko da nemam torax...pa zbog toga nisam uspio otvorit disk...

iako je ispravno torx...lakse je za rec torax...

16 godina
offline
Re: Hard Disk ne radi
dani_os kaže...
Old Iggy kaže...
Moram priznati, nikog van virtualnog svijeta, u što idu automehanicari, bravari i slično nisam čuo da govori torax, samo torx.

 ja sam autoelektricar po struci, bilo je u radioni i automehanicara, a nedavno sam radio s bravarima...

nikad upce nisu spominjali te kljuceve...

ne mogu trenutno upce skontat za sta bi trebalo bravaru torax kljuc...

 

Renault (a i neki drugi proizvođači) već brdo godina koristi torx kao standard.

Bravari - recimo većina koji su nam radili ugradna rješenja za bankomate, kioske itd.

BTW, torx uopće nisu "ključevi".

I nije "torax", daj nauči više. posebno ako si po struci automehaničar, to je baš sramotno.

8 godina
protjeran
offline
Re: Hard Disk ne radi
Old Iggy kaže...
dani_os kaže...
Old Iggy kaže...
Moram priznati, nikog van virtualnog svijeta, u što idu automehanicari, bravari i slično nisam čuo da govori torax, samo torx.

 ja sam autoelektricar po struci, bilo je u radioni i automehanicara, a nedavno sam radio s bravarima...

nikad upce nisu spominjali te kljuceve...

ne mogu trenutno upce skontat za sta bi trebalo bravaru torax kljuc...

 

Renault (a i neki drugi proizvođači) već brdo godina koristi torx kao standard.

Bravari - recimo većina koji su nam radili ugradna rješenja za bankomate, kioske itd.

BTW, torx uopće nisu "ključevi".

I nije "torax", daj nauči više. posebno ako si po struci automehaničar, to je baš sramotno.

 budem...buduci ti vjerojatno imas vise od 18god...

kopiro si post u kojem jasno pise autoelekticar, a pises da sam automehanicar....

ja sam u skolu iso 3god.

ne koristim se s alatom u profesionalne svrhe od 2002god. tad sam skolu zavrsio...

a ti eto svaki dan se s susreces sa slovima i jos nisi naucio citat...

 

znaci budem...za 12god + naucio citat nisi...

od 99-2002 na kamionima se nije koristio torax, vjerjatno se ni danas ne koristi...

 

znaci imam pun k...c vremena da promjenim to...

vjerojatno u sljedecem zivotu...

 

jel tak cujes i torax, pa prevedes to u torx?

ko sto si preveo autoeletricar u automehanicar....

16 godina
offline
Re: Hard Disk ne radi
Što točno u mojoj izjavi o automehaničarima i bravarima nisi shvatio?
Gdje ja spominjem autoelektričare i kakve to veze ima s tobom?
Na koji način pristupaš dijelovima vozila, kao ginekolog kroz auspuh?
Ajde malo uključi mozak, bilo za čitanje s razumijevanjem bilo za pravilnu upotrebu naziva u vlastitoj struci. Da ne bi i tamper torx nazivao tampon torax.
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice