Hard disk zuji i nakon servisa

poruka: 7
|
čitano: 1.708
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Hard disk zuji i nakon servisa

Kupljen novi HD western digital blue od 1tb i 7200 rpm jer je stari otkazao (neki samsungov).

 

Montiran odmah pokraj starog, uključen, instalirani windowsi, prvo pokretanje sve radi super. Nakon gašenja i ponovnog pokretanja nekoliko sati poslije počne zujati oko minutu i tada se Windowsi ne mogu pokrenuti.  Nakon što opet restartam komp sve radi super.

 

Zbog toga sam ga odnio na servis u Linksa gdje su mi oni potvrdili da postoji problem i dali novi HD, isto WD blue. Stavim ga opet na isto mjesto, spojim, instaliram Win 10, sve radi super na prvo pokretanje da bi opet nakon što je cijelu noć komp bio ugašen HD počeo zujati, i opet je potreban restart da bi se windowsi pokrenuli.

 

Mene zanima, da li ga možda krivo montiram? Mislim, stavio sam ga na mjesto starog hard diska i prebacio sve kablove sa starog na novi. Da li možda postoji nešto što krivo radim, nešto na što trebam obratiti pozornost ili jednostavno nemam sreće sa hard diskovima? Inače znam izvaditi procesor i očistiti ga, staviti termalnu pastu, zamjenjivao sam napajanja i grafičke, ramove itd, pa evo samo mi HD-ovi rade probleme :D

 

Hvala :)

actore non probante reus absolvitur.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hard disk zuji i nakon servisa
Prvo probaj drugi sata port na ploci..
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Hard disk zuji i nakon servisa

A možda im je i cijela kutija hardova ispala,pa ono ako radi radi,ako ne ... vraćaj i vraćaj i vraćaj i ... neka ti zamijene za drugi tip diska ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Hard disk zuji i nakon servisa

Samo ti trazi povrat novca i odi u neki jeftiniji ducan kupit ;) + pojedes cevape i popijes pivo

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Hard disk zuji i nakon servisa

ili dometni nešto para i kupi WD Black.

Težak je život nas konceptualnih umjetnika.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Hard disk zuji i nakon servisa

Napajanje mozda? Kao da imas trenutni pad napona, pa ne moze zavrtit motor na disku.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Hard disk zuji i nakon servisa

A možda je samo loš SATA data kabel?

Što kaže hard Disk Sentinel?

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice