HDD poludi nakon boot-a (WIN7)

poruka: 14
|
čitano: 2.821
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
HDD poludi nakon boot-a (WIN7)

U pitanju je HDD WD Caviar BLUE 500GB SATA3.


Nemam rijeci hvale za taj HDD, dosta je glasan, kad kazem glasan, glasniji od svih komponenata.. 24/7 je takav.

 

Problem: Nakon bootovanja u win 7 pored i5 procesora, pored 4gb rama, ja ne mogu normalno upravljati računalom prvih 5 minuta kako Bog zapovijeda. 

U tih 5 minuta HDD "mukotrpno" ide na max broj obrtaja, i stalno se čuje "crackling" - kao kada imate neki badass file koji želite renderujete

ili pak pokrenete neku igru ili instalaciju koja HDD-u neda mira i tjera ga na 100000000% USAGE..

Tako da nakon boota hdd radi kao lud, mada po mom mišljenju treba 10tak sekundi nakon boota da se sve učita i bude spremno za rad, a ne da je komp spor ko magarac dok HDD ne spusti usage..

 

NAPOMENA: HDD nema bad sectora niti bilo kakvih gresaka, provjeravano sa vise programa vise puta, isto tako win7 nedavno instaliran i nema gamadi koja bi ovo cinila..

 

 

ŽIVOT je kao pozornica, dođeš, vidiš, odeš. .
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.9.2012 20:29 (Prilika).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
HDD poludi nakon boot-a (WIN7)

BUMP

ŽIVOT je kao pozornica, dođeš, vidiš, odeš. .
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
HDD poludi nakon boot-a (WIN7)

probaj defragmentirat disk vjerojatno su ti fileovi razbacani po cijelom disku pa je glasan i  spor dok to nadje sve

Samobor je lepa varoš :))
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
HDD poludi nakon boot-a (WIN7)

isto takav wd blue 500gb iam i ja-kad mi win7 bili instalirani gore(isto je i s xpom),prvih 10minuta bilo sve ok-kasnije je počelo štekanje u windowsima,smrzavanje na 2-3 sekunde..dopiz... mi stavio drugi hard a ovaj mi sad služi za storage..zanimljivo je da sad radi ko zvon kad nije os direktno instaliran na njega...

Što ga više lome-to ga više volim!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: HDD poludi nakon boot-a (WIN7)

Isti HDD imam i ja i nikakvih problema nemam s njim i sto vise nemam nikakve kritike na njega i cak je vrlo tih skoro pa necujan, i to mi se nikad nije desavalo da mi se komp zamrzne zbo hdd-a. Stvarno cudno ali da nije kakav kvar na njemu pa se cuje, imao sam jedan slican slucaj s hdd-om u laptopu cuo se nenormalo a bio ispravan i dok ga nisam izvadio i popravio radilo se o tome da je glava bila malo pomjerila.

www.noviportal.net
11 godina
neaktivan
offline
HDD poludi nakon boot-a (WIN7)

Pobrisao sam sve(2) particije.. sve nanovo instalirano..

HDD opet kad ide da izvrši zadatak čuje se ko traktor.. glasniji je od bilo koje komponente u mom pc-u... {#}

ŽIVOT je kao pozornica, dođeš, vidiš, odeš. .
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: HDD poludi nakon boot-a (WIN7)
Prilika kaže...

Pobrisao sam sve(2) particije.. sve nanovo instalirano..

HDD opet kad ide da izvrši zadatak čuje se ko traktor.. glasniji je od bilo koje komponente u mom pc-u... {#} 

  Koji antivirus imas? Moze biti svasta:

 

Od toga da radi System Restore tacke vracanja do defragmentaciju diska (ima Scheduled Task za ovo)

Isto tako mozda "rostilja" Windows Update ali isto tako i Windows Superfetch/Prefetch + indeksiranje sadrzaja i to nije nikakav "bad ass" file. Sve ce se smiriti nakon 2-3 dana uz to sto ce Windozi biti brziji od trenutka nakon ciste instalacije.

Napravi check disk i restartaj

11 godina
neaktivan
offline
Re: HDD poludi nakon boot-a (WIN7)
Lazarus Long kaže...

Što god se odvija, HDD kad zagrmi svi ušute.. {#}{#}

Da pokrecem mp3, bilo koju igru, dokument, on tako "zavibrira" i zapišti da mu niko nije ravan, buka nije glasna, ali cijepa živce.

 

ŽIVOT je kao pozornica, dođeš, vidiš, odeš. .
12 godina
offline
Re: HDD poludi nakon boot-a (WIN7)
Prilika kaže...
Lazarus Long kaže...

Što god se odvija, HDD kad zagrmi svi ušute.. {#}{#}

Da pokrecem mp3, bilo koju igru, dokument, on tako "zavibrira" i zapišti da mu niko nije ravan, buka nije glasna, ali cijepa živce.

 

imam taj blue caviar 500 gb i nikad problema nisam imo s njim..godinu dana je star i jako je tih...

d4rkd3atH
11 godina
neaktivan
offline
HDD poludi nakon boot-a (WIN7)

Odradio je CheckDisk, sve bez problema.


Što sad?

ŽIVOT je kao pozornica, dođeš, vidiš, odeš. .
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
HDD poludi nakon boot-a (WIN7)

Moguće da disk nije dobro pričvršćen ili da ne stoji ravno pod wasser-vagu.

Povoljni CD-keyevi: http://www.cjs-cdkeys.com/affiliate/idevaffiliate.php?id=250
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: HDD poludi nakon boot-a (WIN7)
191x7 kaže...

Moguće da disk nije dobro pričvršćen ili da ne stoji ravno pod wasser-vagu.

Što mogu učiniti?

ŽIVOT je kao pozornica, dođeš, vidiš, odeš. .
16 godina
offline
Re: HDD poludi nakon boot-a (WIN7)
Prilika kaže...
191x7 kaže...

Moguće da disk nije dobro pričvršćen ili da ne stoji ravno pod wasser-vagu.

Što mogu učiniti?

Pokušati ga bolje pričvrstiti, provjeriti kako je uopće pričvršćen, dodati neke materijale na bokove diska kako bi se umanjile vibracije i slično.

Povoljni CD-keyevi: http://www.cjs-cdkeys.com/affiliate/idevaffiliate.php?id=250
11 godina
neaktivan
offline
Re: HDD poludi nakon boot-a (WIN7)
191x7 kaže...

Pokušati ga bolje pričvrstiti, provjeriti kako je uopće pričvršćen, dodati neke materijale na bokove diska kako bi se umanjile vibracije i slično.

90% sam siguran da ne proizvodi zvuk tako što vibrira o kućište, nego njegov glavni sklop "krešti" i tako daje iritantan, ne toliko glasan zvuk.

ŽIVOT je kao pozornica, dođeš, vidiš, odeš. .
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice