Hdd problem

poruka: 19
|
čitano: 5.469
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Hdd problem

dakle ovako...bootaju se winsi,sve se pokrene,i nakon nekog vremena plavi ekran smrti i restart...vjerojatno broblem s driverima, jer se pojavilo nakon umetanja usb sticka i fotićaili zbog virusa itd nema veze,ok,probam u safe mode krene kao,pa restart,recovery console,neide,erd comander također ne prepoznaje disk,zelim promjeniti winse boota se cd kopira se,nakon setup starting windows(dok je još plavi ekran) kaže da nema hdd-a u računalu...idem u bios nema ga,clear cmos,load defaults,bez promjene.nije mi jasno kako se pokrenu windowsi kao što rekoh na početku pa bsd, a nema ga u biosu,tj izlista ga na početku kod bootanja,a u biosu ne

Hdd je WD,sata sučelje,matična asus p4s800d....

stavio sam hdd u drugi komp i normalno ga prepoznaje...ili sam nešto opako sfulao ili jednostavno nemam sreće nije prvi put da radim tako nešto:S

ali mi malo ponestaje ideja,pa zato HELP!!!!!

nadam se da sam bar približno dovoljno podataka naveo...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hdd problem
Ovako na prvu loptu, rekao bih da je problem spoja harda i računala, konkretno sumnjiv mi je kabel. Probaj s drugim kablom ili s drugim SATA portom na matičnoj ploči.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hdd problem

probano,svejedno hvala{#}

 

12 godina
neaktivan
offline
Hdd problem

...i da xp je u pitanju....

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hdd problem
tecnofreak4890 kaže...

probano,svejedno hvala{#}

 

 Nesipravan hard, neispravna memoprija, virus...

 

 - testiraj hard sa hd tune

 - testiraj memoriju sa memtest

 - mbam skeniraj računalo

16 godina
neaktivan
offline
Hdd problem

Preporučam da sa interneta skineš Parted Magic (linux) i zapržiš ga na CD. Pokreni svoje računalo sa tog CD-a i odaberi komandu za brisanje diska (erase disk). Ako ga ni tamo ne vidi, a napisao si da si zamijenio kablove odnosno port na MBO, onda još ostaje da ga odneseš kod kolege i provjeriš na njegovoj ploči. Ako ga pak pronađe, obriši ga cijelog, također master boot, particije, itd. Potom kreiraj particiju, formatiraj i to je to. Ovo je fenomenalan program.

 

Sve bi ja to rođo, šmajserom!
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Hdd problem

probao i s tim programom(fakat odličan hvala na preporuci{#})detektirao je je hdd erase-ao sam disk i ništa se nije promjenilo,onda sam probao staviti drugi hard disk(IDE) zajedno s ovim (SATA) stavio winse na taj IDE instalirao drivere i normalno nalazi taj hdd(SATA) kojeg u biosu nema, imam najnormalniji pristup podacima s njegatako da nemože biti hardware greška(valjda{#}) ali ga u biosu na onoj listi primary master, primary slave, secondary master, secondary slave, nema...ali ga prikazuje u boot manageru1.Floppy, 2.CD-ROM, 3.WDC (taj hdd)..zbunjujuče skroz...ima li još netko s kakvom idejom?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Hdd problem

Imam problem s hard diskom (star 2 ipo mjeseca), naime dosta buči, a i windowsi se dosta dižu. Nisu pretrpani ni nista slicno...
Skenirao sam ga HDD Tune-om. Stoji warning calibration retry count, a bad sectora nema.
HDD je u laptopu, a ne mogu ga slat na garanciju, posto mi treba. Ima li kakvih rjesenja ili je problem mehaničke prirode?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hdd problem

mjenjaj ga,može ti tako izdržat par godina a možda rikne za mj dana...to je kad hard disk radi jednu operaciju u više pokušaja umjesto u jednom i zato je bućan jer se mora češće vrtjet...bolje ti to mjenjaj prvom prilikom pa si siguran... i da to je vjerojatno do mehanike

 

http://www.overclock.net/t/762060/calibration-retry-count-warning

i tako kažu na ovom forumu{#}

nadam se da je bar malo pomoglo...pozdrav

15 godina
offline
Re: Hdd problem
tecnofreak4890 kaže...

mjenjaj ga,može ti tako izdržat par godina a možda rikne za mj dana...to je kad hard disk radi jednu operaciju u više pokušaja umjesto u jednom i zato je bućan jer se mora češće vrtjet...bolje ti to mjenjaj prvom prilikom pa si siguran... i da to je vjerojatno do mehanike

 

http://www.overclock.net/t/762060/calibration-retry-count-warning

i tako kažu na ovom forumu{#}

nadam se da je bar malo pomoglo...pozdrav

Hvala , puno ste mi pomogli. Morat cu ga slati ipak na garanciju, jer im nedam više od 500 kn za 500 gb. Hvala još jednom!!

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.12.2012 17:05 (SHELBY_09).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hdd problem

nema frke...drago mi je da sam mogo pomoć {#}

11 godina
neaktivan
offline
Hdd problem

ovako mene zanima iako nema veze s nikakim problemom,samo me zanima dali se može hard sa običnim ulazom stavit u komp,ja imam sata ulaze a imam još jedan hard sa starijim ulazom pa me zanima jel bi mogo i njega stavit uz ovaj što imam u kompu??

cyky96
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Hdd problem

Moze, ukoliko imas ATA prikljucak, a mozes koristit i onaj  od CD roma, ako je ATA.

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.3.2013 22:19 (blue_tander).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Hdd problem

imam dva takva na maticnoj,na jednoj je cd rom a druga je slobodna,ali neznam kako cu spojiti hard na napajanje,nisam siguran jel imam još jedan slobodan priključak

cyky96
11 godina
neaktivan
offline
Hdd problem

ovako,imam problem sa hard diskom,kad upalim kompjuter čuje se hard da zuji i radi,ali dvaput zapišti i prikaže se:memory in channel A is not equal to floppy controller failure...jednom mi se prikazala plava pozadina i pisalo je nesto tipa pogledajte dali su vam hardver ili softver ispravno instalirani...i nekad prikaže please select your boot....neznam šta da radim....pomozitee!!...

cyky96
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hdd problem
cyky96 kaže...

ovako,imam problem sa hard diskom,kad upalim kompjuter čuje se hard da zuji i radi,ali dvaput zapišti i prikaže se:memory in channel A is not equal to floppy controller failure...jednom mi se prikazala plava pozadina i pisalo je nesto tipa pogledajte dali su vam hardver ili softver ispravno instalirani...i nekad prikaže please select your boot....neznam šta da radim....pomozitee!!...

Ajde za početak točno prepiši što piše, na prvu uopće nema problema s diskom.

11 godina
neaktivan
offline
Hdd problem

evo ovo piše:maximum memory performance is achieved with matched DIMMs

the installed amount of memory in channel A is not equal to the amount of floppy controller failure.

cyky96
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hdd problem
cyky96 kaže...

evo ovo piše:maximum memory performance is achieved with matched DIMMs

the installed amount of memory in channel A is not equal to the amount of floppy controller failure.

Ovo je malo besmisleno, ali čini se da imaš nekakvih problema s pločom, ne s diskom.

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Hdd problem

poglado sam na nekim forumima,čini se da je to problem sa RAM memorijom

cyky96
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice