HDD problem

poruka: 4
|
čitano: 1.528
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
HDD problem

Nedavno mi se pocelo desavat da pri pokretanju PCa jedan od HDDa krene klikat i stalno se pali i gasi, vjerojatno ce ubrzo riknut i nema mu pomoći. Ali problem je u tome sto ako istekam oba HDDa i pokusam upalit PC bez njih izbaci mi gresku disk boot failure iako su Windowsi na SSDu. Pokuso sam sa prebacivanjem SATA kabla u drugi slot ali ne pomaze, u biosu mi kao opciju za boot uopce ne nudi SSD samo nudi HDD,CD,LS120,USB FDD itd...

 

CPU:Intel Xeon Quad Core E5472 3.0GHz 12MB
GPU: Radeon RX560 2GB OC Sapphire Pulse
RAM:6GB DDR2
SSD: Kingston HyperX Fury 120GB
MBO:GIGABYTE P43ES3G
PSU:Chieftec 450W

OS: Windows 10 Pro 64bit

Život je jedan al Omega je 2.0
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HDD problem

-SSD je HDD (tip uređaja, kontroler.. boot medij).

-boot sektor ti je na hddu, odspoji ga, bootaj s bootmedija (dvd-usb).. tj preko njega će bootati win. Probaj autofix/par opcija koje se nude.

-da bi bootao s ssda, moraš na njemu kreirati boot, to se inače radi automatski kod instalacije ako je jedini-prazan disk. Ako imaš dovoljno osnovnog znanja/snalažljivosti možeš ručno dodati boot (google+win10boot..). npr BCDboot (path do win c-d-e..):\Windows /s (prva aktivna particija-boot slovo c-d-e..): /f ALL problem je što moraš vidjeti te staze-pathove npr diskpartom.. i imati neko znanje-razumijevanje da to napraviš ručno. (ili par puta restart-fix..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.6.2018 12:59 (ihush).
16 godina
moderator
offline
Re: HDD problem

Tipična situacija kad Windowse instaliraš, a da imaš zaštekane diskove. Za ubuduće: OS se na SSD instalira kad je samo SSD zaštekan - tad si siguran da će ti boot sektor završiti upravo na SSD-u, a ne na disku.

 

A sad... To naknadno ići rješavat... Nisam osobno pokušavao, ali recimo nešto od ovog bi ti moglo pomoći:

https://www.easeus.com/partition-master/repair-mbr-windows-10.html

https://www.easeus.com/partition-manager-software/fix-uefi-boot-in-windows-10-8-7.html

 

Osobno, prvo bih probao iz prvog linka opciju s EaseUS Partition Masterom - dakle, rebuildati MBR (pod uvjetom da koristiš MBR, a ne GPT organizaciju particija - pazi da ti uz SSD piše MBR). Onda bih ištekao diskove i vidio može li se bootati u Windowse. Ako se ne može, onda bih vjerojatno jednostavno reinstalirao Windowse 10 s USB sticka jer mi se ne bi dalo dalje zafrkavati. 

 

Naravno, prjie nego li išta kreneš brljati po disku, budi siguran da imaš backup svega bitnog.

11 godina
offline
HDD problem

Hvala vam, budem reinstaliro winse sa istekanim HDD-ovima da sam miran. Lp!

Život je jedan al Omega je 2.0
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice