HDMI - HDMI problem

poruka: 6
|
čitano: 1.814
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Spajanje TV-a i racunala HDMI kabelom

Pozdrav,

 

Spojio sam Samsung Tv sa racunalom putem HDMI kabela. Tv ima dva HDMI porta i jedan USB port-spojen je na graficku karticu GTX 760.

 

Problem mi je da mi slika treperi (odnosno zacrni se na sekundu-dvije) kad se recimo ucitava video na youtubeu ili sam na facebooku, npr scrollam., ustvari kod vecine radnji.

 

Generalno dosta je cesto u slicnim situacijama.

 

Zna li netko mozda kako bih to mogao rijesiti?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: HDMI - HDMI problem
ako je kabel kojim spajas racunalo i tv duzi ( vise od 5m) moguce da je problem u nekvalitetnom kabelu...
15 godina
neaktivan
offline
HDMI - HDMI problem

Ja sam baš imao isti problem , ponekad treperenje prilikom gledanja i treperenje nakon pokretanja videa na youtube ili netflix, promjenio sam kabel hdmi, jer sam ja imao oko 10 metara a nije mi trebao toliki, sad sam smanjio na nekih 5 metara mislim da je cak manji i radi sve kak treba s time da sam ja međuvremeno stavio novi win + drivere za grafu...e sad šta bi točno bilo nisam siguran... probaj kraci kabel ili možda neki kvalitetniji čak i drugi utor na grafi i tv.

Im scruffy the janitor
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
HDMI - HDMI problem

Isto ti se može događati ako ti kabel prolazi kraj nekog izvora smetnji, tipa punjača od mobitela, uz samo napajanje računala ili uz strujni kabel (pogotovo ako je loš filter u napajanju). 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
0 0 hvala 1
5 godina
offline
HDMI - HDMI problem

Zahvaljujem vam na odgovorima. Rijesio sam problem sa updateom drivera od graficke kartice.

 

Skinem svakih 10-ak dana novi driver i problema nema.., dok to preskocim vrate se opisani problemi.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.2.2019 19:07 (Woland).
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
HDMI - HDMI problem

Pozdrav, ako tko zna odgovor. Spojio bi laptop i tv samsung Q60r 49 incha putem hdmi kabela. Za gledanje 4k filma je li potrebno imati hdmi kabel od 18 GB/s s podržanom rezolucijom 4096 x 2160 @ 60 Hz ili može i 3840 × 2160 (4K) @ 50/60 Hz ?

 Hvala na info. pozz

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice