Hlađenje procesora

poruka: 5
|
čitano: 5.313
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Hlađenje procesora

Pozdrav, zanima me jel mogu sta napraviti da mi se smanji brujanje ventilatora (stock cooler) na procesoru jer namjesten je u biosu da se vrti 100% i vrti se 2700 RMP i  onda se jako cuje  a temperatura procesora je 40 stupnjeva. Sad ako namjestim u biosu da se vrti normalno vrti se 80% i puno se manje čuje zujanje ali se onda temperatura podigne na 55 stupnjeva dok surfam. Jel postoji neki hladnjak koji se manje čuje i na manje se okretaja vrti a jace hladi procesor jer ce me ovo zujanje ubiti kolko me zivcira.

 
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Hlađenje procesora

Pitaj u ovoj temi . Obavezno navedi koji je procesor i koji ti je budzet :) 

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Hlađenje procesora
razor1234 kaže...

Pozdrav, zanima me jel mogu sta napraviti da mi se smanji brujanje ventilatora (stock cooler) na procesoru jer namjesten je u biosu da se vrti 100% i vrti se 2700 RMP i  onda se jako cuje  a temperatura procesora je 40 stupnjeva. Sad ako namjestim u biosu da se vrti normalno vrti se 80% i puno se manje čuje zujanje ali se onda temperatura podigne na 55 stupnjeva dok surfam. Jel postoji neki hladnjak koji se manje čuje i na manje se okretaja vrti a jace hladi procesor jer ce me ovo zujanje ubiti kolko me zivcira.

Sta ti znaci brujenje? Ako mislis ono kao "sustanje" to mora bit jer se cuje prozok zraka ako to neces  kupi kvalitetnije cijelo CPU hladjenje ja bi ti preporucio vodeno, 40C na 100% nije normalna temp, zamjeni si termalnu pastu.  Pa onda napisi kakve ce onda biti temp.

13 godina
offline
Re: Hlađenje procesora
tLeon kaže...

40C na 100% nije normalna temp, zamjeni si termalnu pastu.  Pa onda napisi kakve ce onda biti temp.

40c na 100 posto opterecenja procesora je normalna temperatura.

Ako vam pomognem bilo bi lijepo da stisnete Hvala!
10 godina
neaktivan
offline
Re: Hlađenje procesora
Mislio je na ventilator kad je reko 100%, mada i ja mislim da je uredu s obzirom da je stock cooler
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice