Isprekidane crtice na početnom boot ekranu

poruka: 11
|
čitano: 2.539
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Isprekidane crtice na početnom boot ekranu

naime od jučer imam jedan problem a to je da ne mogu pokrenuti računalo. naime problem je u tome da odmah čim upalim vidim isprekidane crtice i znakovi s normalnog boot ekrana se ispisuju preko njih, a kad odradi taj proces ne može nikako pristupiti windowsima, daje samo start up repair i start normal međutim nijedan ne radi tj. samo nakratko kod normal starta prikaže BSOD da niti ne vidiš šta piše i samo se restarta, safe mode ne mogu nikako otvoriti. radi se o računalu intel core 2 quad q6600, 4GB DDR2 800MHz, MBO Intel D975XBX2, jedan sistemski hard zasebni i dva podatkovna harda od 500GB spojenih u RAID0 polje, grafika Radeon HD 2900XT. računalo je staro oko 7 godina te nije virus jer računalo nije spojeno na internet. pretpostavljam da problem može biti širokog spektra od matične, rama i pitaj boga čega sve ne, a također niti kad ubacim windows install cd ne prikaže mi sistemski disk već samo ove u RAIDu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Isprekidane crtice na početnom boot ekranu

99% da ti je grafa prdnula,odnesi je kod frenda pa isprobaj kod njega

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Isprekidane crtice na početnom boot ekranu

kud sreće da je samo grafika, ali ne uspijevam skužiti zašto mi windows instalacija ne učitava sistemski hard da srušim sistem

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Isprekidane crtice na početnom boot ekranu
kale_fotograf kaže...

kud sreće da je samo grafika, ali ne uspijevam skužiti zašto mi windows instalacija ne učitava sistemski hard da srušim sistem

 da to je čudno,ja sam povezal grafičku odmah kad si napisal za isprekidane crtice na početnom ekranu i mislil sam je do toga,ali sad nisam više siguran,ali ako imaš frenda u blizini isprobaj grafu pa budeš jednog potencijalnog uzročnika problema isključil. 

 

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.9.2014 9:31 (jura).
14 godina
offline
Re: Isprekidane crtice na početnom boot ekranu
jura kaže...
kale_fotograf kaže...

kud sreće da je samo grafika, ali ne uspijevam skužiti zašto mi windows instalacija ne učitava sistemski hard da srušim sistem

 da to je čudno,ja sam povezal grafičku odmah kad si napisal za isprekidane crtice na početnom ekranu i mislil sam je do toga,ali sad nisam više siguran.

 

 

interesantno je da ovdje na početnom screenu skuži sistemski disk a niti u BIOSu, niti kad krenem instalirat windowse ga ne prepoznaje

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.9.2014 9:45 (kale_fotograf).
14 godina
offline
Isprekidane crtice na početnom boot ekranu

anyone help?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Isprekidane crtice na početnom boot ekranu

Kreni redom, skini si najbolje HIRENS boot koji ti ima sve alate za testiranje.

 

Prvo istestiraj RAM, pa istestiraj taj HDD kojeg instalacija ne vidi, jel moguće je da je on neispravan ipak pa se upravo tako ponaša.

 

Pa ako to sve prođe idi dalje, zamjeni sata kablove, promjeni sata portove (preštkaj u drugi port da vidiš jel u njemu radi).

 

Imam ja još milion ideja zašto ti nebi radilo, al aj prvo probaj ovo pa cemo vidit

14 godina
offline
Re: Isprekidane crtice na početnom boot ekranu
ivicask kaže...

Kreni redom, skini si najbolje HIRENS boot koji ti ima sve alate za testiranje.

 

Prvo istestiraj RAM, pa istestiraj taj HDD kojeg instalacija ne vidi, jel moguće je da je on neispravan ipak pa se upravo tako ponaša.

 

Pa ako to sve prođe idi dalje, zamjeni sata kablove, promjeni sata portove (preštkaj u drugi port da vidiš jel u njemu radi).

 

Imam ja još milion ideja zašto ti nebi radilo, al aj prvo probaj ovo pa cemo vidit

probam kad dođem s posla popodne igrat se sa hirensom, hard sam testirao sa hard disk sentinel i pokazuje da je ispravan, probao sam i drugi sata kabel, isti vrag se događa, možda još samo da probam različite sata portove na matičnoj

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.9.2014 11:20 (kale_fotograf).
12 godina
offline
Isprekidane crtice na početnom boot ekranu

ove isprekidane crte mi stvarno lice da je grafulja otisla, probaj nju negdje testirati kod frenda ili nesto?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Isprekidane crtice na početnom boot ekranu

ma čim se pojave ti artefakti i takve crtice onda je grafa u pitanju,kak sam i napisal gore prvo grafu isprobaj kod nekoga i onda budeš dalje videl.

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Isprekidane crtice na početnom boot ekranu

problem riješen zamjenom grafičke, a neprepoznavanje sistemskog harda riješen samo prespajanjem na drugi sata port na matičnoj

 

hvala svima na pomoći

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice