Ovo još nisam vidjela - kvar na laptopu

poruka: 22
|
čitano: 4.358
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Ovo još nisam vidjela - kvar na laptopu

Dakle...imam laptop sony vaio pcg-71211m.. i na startupu kad krene loading windows prije nego loada logo od windowsi stane.. neide nikud..kad stisnem enter loada windows logo i opet stane..ne zamrzne sliku neg logo onako fino vijori al neide nikud dalje...nakon toga moram bar nekih 10 puta stinsut enter da bi uslo u windowse... ista stvar i kod seven i kod win 8.. i kod instalacije bilo kojeg od ta dva os-a je znalo tak par puta stati al i kad sam ponovo bila nakon toga pokretala instalaciju windowsa je ili opet stalo ili je krenulo do kraja instalirati...(valjda sam 6x instalirala te $%&@ windowse) dakle stvar je predpostavljam u hardwareu.. kad jednom udjem u windowse normalno sljaka osim sto par tipka na tipkovnici ne radi (srecom enter radi) i blu-ray..al to neradi i prije boota pa sam zastekavala tipkovnicu za stolno i instalirala stoku preko usb-a..ovo s tipkovnicom je opce poznato kod tih modela da rikavaju a u blu-ray se necu mjesat... htjela sam prodat taj laptop u dijelovima al neznam koji dio mu eto ne sljaka kak spada..ne razumijem se bas u hardware.. vadila sam plocice od rama van stavljala jednu po jednu unutra i mijenjala pozicije...bez promjena...vadila cmos bateriju van..bez promjena..palila laptop bez baterije direkt u struju zastekan....bez promjena...za ostalo nemam rezervnih dijelova da bi isprobala u cem je kvaka.. i eto kak stoji laptop ugasen par tjedana sa punom baterijom sam ga bila ostavila neustekanog i ispraznila mu se baterija do amena... jedino sto mi preostaje da isprobam je no GUI boot..

 

neki savjet prije nego sto isprobam no GUI boot? jer postoji vjerojatnost da se to čudo nece vise upalit...

 

hvala... :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ovo još nisam vidjela - kvar na laptopu

istekaj tipkovnicu od laptopa pa probaj palit laptop

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ovo još nisam vidjela - kvar na laptopu

kad imas zivcani slom ne razmisljas kak spada...to mi uopce nije palo napamet...hvala..cu da isprobam...pa javim

15 godina
online
Re: Ovo još nisam vidjela - kvar na laptopu

Nabavi liveboot npr ubuntu ili hirens dvd-usb.. bootaj i tad vidis gdje je problem.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ovo još nisam vidjela - kvar na laptopu

bilo bi super kad bi uopce htio pokrenut...probalava sam ubuntu liveboot al njega uopce nije htio pokrenut...

15 godina
online
Re: Ovo još nisam vidjela - kvar na laptopu

Reset biosa ponovo boot livea. Ako i dalje nece odspoji hdd i bootaj. Ako opet nece jedino servis ili u smece...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.4.2015 15:04 (ihush).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ovo još nisam vidjela - kvar na laptopu

a u smece bas i necu.. :D thanks..

13 godina
neaktivan
offline
Ovo još nisam vidjela - kvar na laptopu

 tipkovnica istekana...same sh@$... sad vadim hard i liveboot ubuntu...

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ovo još nisam vidjela - kvar na laptopu

Probaj napraviti (ako uspijes) s hirensa mem test.

Isto tako provjeri dali slucajno mozda ne postoji bios update. Imao sam slucaj (doduse s desktopom) gdje se dogadala jako slicna situacija, i bio je problem u biosu (ne sjecam se tocno sta ali kolko me pamcenje sluzi bilo je nesto vezano uz power management tj njegove postavke u biosu).

Ako nije, moze biti kako su ti i napisalai da je provblem u HDD-u (bad sectore, relocated sector counts, pending sector counts).

Ako si iz zg, slobodno se javi na PM, pa ti mozemo tu firmi napraviti diagnostiku toga svega

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ovo još nisam vidjela - kvar na laptopu

nope...kad stavim ubuntu live bez harda vidim samo crticu u terminalu, izbjeljeni screen i isto moram u nedogled tiskat enter da bi loadalo sve.. kak tiskam enter dok loada vidim ono sto bi i inace trebalo pisat dok loada ubuntu i kak se pojavljuju znakovi/slova (whatever) uz pomoc entera mice taj izbjeljeni dio di su slova al ostatak ostaje izbjeljeno... napravio memtest bez gresaka...

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ovo još nisam vidjela - kvar na laptopu
devildog kaže...

Probaj napraviti (ako uspijes) s hirensa mem test.

Isto tako provjeri dali slucajno mozda ne postoji bios update. Imao sam slucaj (doduse s desktopom) gdje se dogadala jako slicna situacija, i bio je problem u biosu (ne sjecam se tocno sta ali kolko me pamcenje sluzi bilo je nesto vezano uz power management tj njegove postavke u biosu).

Ako nije, moze biti kako su ti i napisalai da je provblem u HDD-u (bad sectore, relocated sector counts, pending sector counts).

Ako si iz zg, slobodno se javi na PM, pa ti mozemo tu firmi napraviti diagnostiku toga svega

 na zalost nisam iz zga... :) budem probala nac bios update za ovo cudo...hvala...

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ovo još nisam vidjela - kvar na laptopu

aaaa....pali bez entera!!! jeeeej...!!! hvala puno... :D bilo bi savrseno da i br i tipkovnica prorade al nema veze...JEEEEE!!! hvala puno jos jednom!

10 godina
offline
Ovo još nisam vidjela - kvar na laptopu

lijep pozdrav imam problem s laptopom kad udjem u bios na sat zabloka mi sve kad stavim CD s windowsom ucita mi samo hdd 

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ovo još nisam vidjela - kvar na laptopu

Provjeri boot postavke u BIOSU.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Ovo još nisam vidjela - kvar na laptopu

Ovako laptop sam dobio na koji je radio 3 godine i odjednom krenio srat bratic mi ga pokloni da se izucavam na njemu a on si je kupio novi ja upalim laptop i on krece da pokrene windows i onda izbaci neku gresku ja stisnem ok on se resetira nekad krene nenovo a nekad nece zaslon uopce da se upali ja ga ugasim i stavim windowse iidem rusit idem provjeriti u bios postavke vidim sve uredu dodjem na satu u bios on zatrokira ja ga ugasim i upalim i stisnem esc da mi izbaci boot menu odjednom mi samo hdd prepozna po mom nekom zakljucku ddvd je svoje odradio ali mi neide uglavu zasto zatrokira u biosu i nekad ovako tjekom rada i zasto se nekad hoce upaliti a nekad ne mislio sam da je o baterije pa sam drzo laptop na punjacu ali rezultati su isti

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ovo još nisam vidjela - kvar na laptopu
Bero_ng95 kaže...

Ovako laptop sam dobio na koji je radio 3 godine i odjednom krenio srat bratic mi ga pokloni da se izucavam na njemu a on si je kupio novi ja upalim laptop i on krece da pokrene windows i onda izbaci neku gresku ja stisnem ok on se resetira nekad krene nenovo a nekad nece zaslon uopce da se upali ja ga ugasim i stavim windowse iidem rusit idem provjeriti u bios postavke vidim sve uredu dodjem na satu u bios on zatrokira ja ga ugasim i upalim i stisnem esc da mi izbaci boot menu odjednom mi samo hdd prepozna po mom nekom zakljucku ddvd je svoje odradio ali mi neide uglavu zasto zatrokira u biosu i nekad ovako tjekom rada i zasto se nekad hoce upaliti a nekad ne mislio sam da je o baterije pa sam drzo laptop na punjacu ali rezultati su isti

 Nista te nisam razumio. "dodjem na satu u bios on zatrokira" <- sto ovo treba znaciti

10 godina
offline
Ovo još nisam vidjela - kvar na laptopu

Za pocetak procitaj tu " neku gresku" sta ti izbacuje i obavezno napravi memtest

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Ovo još nisam vidjela - kvar na laptopu

luka sta ti nije jsano upalim bios idem promjeniti. vrime tad mi sve zablokira  a boot postavke su uredu sto se tice memtesta imas li mozda jos koju soluciju jer kad upalim memtest nemog nis testat skoro 12 sata 

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ovo još nisam vidjela - kvar na laptopu

Daj napiši tu poruku normalno, jer te ništa ne razumijemo, pa ti ne možemo pomoći.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Ovo još nisam vidjela - kvar na laptopu

Kako mislis nemozes nista testat (valjda testirati) jel vrti test il ne ?

Daj slikaj to pa da vidim

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Ovo još nisam vidjela - kvar na laptopu

Upalim laPtop odem u bios vidim datum u biosu 23.8 .2009 kad dodjem to promjenit sve zabloka jel sad raazmes 

 

 

Sto se memtesta tice napravit cu ga Ali me zanima ima li jos nesto sto bih mogao testirati dali me sad razumijete 

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Ovo još nisam vidjela - kvar na laptopu

zamini memoriju lako moguće da on azeza dočim se smrzava u biosu.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice